Клієнт – інтернет-магазин хамону, продуктів та іспанських делікатесів. Особливості проєкту полягали в тому, що доставка покупок виконувалася саме з Іспанії. Головна ставка робилася на хамон та інші м’ясні делікатеси, оскільки магазин міг запропонувати ексклюзивні позиції, які було важко знайти на вітчизняному ринку.
Клієнт певною мірою вагався інвестувати в SEO-оптимізацію, беручи до уваги критичну ситуацію з енергосистемою в Україні, яка загострилася через збільшення обстрілів зі сторони країни-агресора.
В період з лютого по липень проєкт знаходився лише чотири місяці в стадії активного просування. Тому важливо було надати максимальний результат за короткі строки.
Хамон і м’ясні делікатеси з Іспанії – висококонкурента ніша. Конкурувати за ТОП-видачу доводилося як з великою кількістю тематичних магазинів європейських товарів, такі з торговельними мережами, що мають власні інтернет-магазини та продуктові доставки.
В рамках розробки пропозиції було запропоновано акцентувати увагу на наступних аспектах комплексного просування:
Пріоритет в контексті комплексного просування був наданий головній сторінці сайту, категоріям хамону і м’ясним делікатесам. Таким чином бюджет на просування не був розпорешений по вторинним категоріям, які не вважалися ексклюзивними і не могли запропонувати користувачам конкурентні ціни, заради яких можна було чекати доставку з Європи кілька днів.
Однак контентна оптимізація була проведена на всіх сторінках товарного каталогу, щоб розширити семантичне ядро, зняти позиції та мати напоготові альтернативні ключові запити близькі до ТОП-видачі. Це було зроблено на випадок, якщо пріоритетні категорії в короткостроковій перспективі не змогли б високо ранжуватися.
Забігаючи наперед, зазначимо, що у випадку з сайтом клієнта ріст позицій на проєкті відбувся одразу по широкому колу запитів, в тому числі і далеким від пріоритетних.
Команда PROject SEO не займається реалізацією універсальних планів SEO-просування, а формує індивідуальні рішення з урахуванням поточних позицій, аналізу ніші та цілей клієнтів.
Під час звернення у клієнта вже була налаштована аналітика GA4. Ідентифікатор показника був імпортований в шаблон коду gtag.js в розділі Маркетингові сервіси на e-commerce платформі Хорошоп.
CMS Хорошоп автоматично передає дані електронної комерції на лічильник GA4, тому необхідності в додаткових налаштуваннях подій не виникало. Вони автоматично фіксуються в режимі реального часу і стають доступними в аналітичних звітах після 24 годин з моменту встановлення ідентифікатора показника.
Попри те, що адмін-панель Хорошоп надає практично необмежені можливості по інтеграції скриптів та ідентифікаторів відслідковування для всіх популярних сервісів інтернет-маркетингу, спеціалісти PROject SEO налаштували Google Tag Manager. Більшість онлайн-маркетологів віддають перевагу роботі саме в GTM. Але код контейнера відключили, бо наразі він пустий і потреби обтяжувати код не має. Його можна легко включити, натиснувши на відповідні кнопки.
Після прив’язки лічильника GA4 до Google Search Console та додавання карти сайту, наші спеціалісти налаштували відображення статистики з аналітики в дашборді на стартовій сторінці адмін-панелі Хорошоп:
Статистика відвідувань та замовлень почала відображатися на стартовій сторінці адмін-панелі відразу після завантаження даних за останні 14 днів.
В перший місяць просування був проведений SEO-аудит сайту на наявність помилок з метою їх виправлення.
Завдяки багатофункціональному та оптимізованому шаблону на CMS Хорошоп сайт пройшов більшість перевірок. Жодних критичних помилок оптимізації не було виявлено. Це заклало міцний фундамент для подальшого розвитку проєкту: нам вдалося швидко отримати гарний ріст позицій і вивести багато частотних запитів в ТОП-10 Google.
Проблемні мета-теги виявилися єдиним слабким місцем інтернет-магазину. На стадії запуску сайта клієнт самостійно налаштував мета-теги, які канібалізували семантику головної сторінки та пріоритетних категорій. Звідси якість і без того невеликого трафіку викликала запитання. Довелося оперативно вносити правки.
В результаті аудиту був сформований список робіт:
Виправлення помилок
В процесі аудиту в Google Search Console була виявлена невелика кількість битих 404-URL, що виникли по причині видалення тестових категорій товарного каталогу, які встигли проіндексуватися. Для їх виправлення був виконаний наступний алгоритм дій:
Інтеграція масок мета-тегів
Маски мета-тегів налаштовувалися через SEO-шаблони. За потреби під кожну категорію створювався унікальний SEO-шаблон.
Переваги налаштування шаблонів мета-тегів над ручними прописами в структурі сайту полягають в тому, що в першому випадку можна використовувати змінні, зокрема і вказівники номерів сторінок пагінації – {Сторінка: [pageNumber]}.
Це дає можливості також оптимізовувати сторінки пагінації, запобігаючи виникненню дублів на проєкті.
Контентна оптимізація на сайті проводилася відповідно до пріоритетів клієнта. Розроблялися нові оптимізовані SEO-тексти для головної сторінки, категорій та пресетів, що включало:
Тексти для головної сторінки та категорій публікувалися у відповідних розділах структури сайту. Пресети – створювалися виходячи з налаштованих фільтрів сортування.
Нашими фахівцями була розроблена стратегія поетапного нарощування зовнішніх посилань різних типів, щоб забезпечити органічне збільшення доменів-донорів на проєкті.
Попри обмежений час просування – 4 активних місяці, команді спеціалістів PROject SEO вдалося ефективно наростити профіль зовнішніх посилань, який забезпечив ріст позицій у визначені строки.
В результаті були опубліковані:
Нарощування посилань відбувалося з використанням 20% комерційних та 10% брендових анкорів від загальної кількості.
За 4 місяці активного просування в різні періоди з 1 лютого по 31 липня 2024 року вдалося збільшити трафік на проєкті на +124,34%. Доля нових користувачів в структурі органічного трафіку збільшилася на +188,87%.
Охоплення ключових слів на проєкті виросло більше ніж на 500%. Кількість ключових слів в ТОП-10 виросла в 6,5 раз!
Результати:
На початку співпраці:
На етапі активного просування видимість сайту в результатах пошуку збільшилася в рази.
Проєкт знаходився на SEO-просуванні всього 4 місяці, але швидко отримав результати, активно конкуруючи з більшими та потужнішими торговельними мережами. Цього вдалося досягти як за допомогою технічної оптимізації шаблону сайту на Хорошоп, так і професіоналізму команди фахівців PROject SEO.
В якості наступного етапу просування була поставлена ціль з розширення кількості ключових запитів в ТОП-10 видачі Google. Виконати поставлену задачу також можна було за короткі строки.
SEO-оптимізація – інвестиція, яка з часом конвертується безкоштовний цільовий трафік. Але варто відзначити, що саме комплексне просування проєктів, яке окрім SEO, включає використання додаткових каналів рекламного трафіку Google Ads чи таргетованої реклами в соціальних мережах може розкрити весь потенціал Вашого інтернет-магазину.