Клієнт – інтернет-магазин оригінальної техніки Dyson (техніки для догляду за волоссям, пилососів та кліматичної техніки). Також клієнт надає послуги з проведення діагностики та сервісного ремонту (негарантійного) техніки Dyson. До початку співпраці з сайтом не проводились жодні роботи по внутрішній чи зовнішній оптимізації.
Окремо варто зазначити, що такі категорії, як “Кліматична техніка” та “Пилососи”, клієнт відмовився оптимізовувати.
Також, слід наголосити на тому, що результати було досягнуто за період з березня по вересень, проєкт знаходився шість місяці в стадії активного просування, і наразі продовжується активна співпраця по SEO.
В рамках розробки пропозиції було запропоновано акцентувати увагу на наступних аспектах комплексного SEO-просування:
Пріоритет в контексті комплексного просування був наданий головній сторінці сайту та окремим категоріям товарного каталогу: фени, стайлери, випрямлячі та аксесуари Dyson.
Під час звернення у клієнта не були налаштовані системи аналітики, тому було створено та налаштовано Google Tag Manager, Google Analytics 4 та Google Search Console.
Ідентифікатор показника був імпортований в шаблон коду gtag.js в розділі Маркетингові сервіси на платформі Хорошоп.
Після прив’язки лічильника GA4 до Google Search Console та додавання карти сайту, налаштовано відображення статистики з аналітики в дашборді на стартовій сторінці адмін-панелі Хорошоп:
Статистика відвідувань та замовлень почала відображатися на стартовій сторінці адмін-панелі відразу після завантаження даних за останні 14 днів.
В перший місяць просування був проведений SEO-аудит сайту на наявність помилок з метою їх виправлення.
В результаті аудиту був сформований список робіт:
Виправлення помилок
За результатами аудиту було виявлено сторінки сайту, на яких знаходилися відкриті посилання на зовнішні ресурси. Некорисні посилання на зовнішні домени було видалено. Зовнішні посилання, що сформувалися шляхом копіювання зображення, завантажено та використано з власної бібліотеки.
Також було виявлено дублікати мета-тегів для товарних позицій, які виникли через неправильно налаштовані маски мета-тегів. Тому в рамках вищезазначених робіт також була розроблена та імпортована маска мета-тегів, яка допомогла виправити помилки дублювання.
Однією з інших помилок було те, що на головній сторінці одночасно використовувалося три заголовки H1, що суперечить правилам SEO-оптимізації. Тому в процесі оптимізації було задано основний заголовок <H1> на головній сторінці та видалено інші.
на головній сторінці” width=”886″ height=”144″>
Інтеграція масок мета-тегів
Налаштування масок мета-тегів виконано через SEO-шаблони Хорошоп.
Переваги налаштування шаблонів мета-тегів над ручними прописами в структурі сайту полягають в тому, що в першому випадку можна використовувати змінні, зокрема і вказівники номерів сторінок пагінації – {Сторінка: [pageNumber]}.
Це дає можливості також оптимізовувати сторінки пагінації, запобігаючи виникненню дублів на проєкті.
Контентна оптимізація на сайті проводилася відповідно до пріоритетів клієнта. Розроблялися оптимізовані SEO-тексти для головної сторінки та категорій, що включало:
Зокрема проведено роботи на сторінках:
Після проведення оптимізації категорій сайту було вирішено розширити контент-план за рахунок написання оптимізованих тематичних статей в блог під додаткові інформаційні запити з метою розширення трафіку та залучення нової аудиторії потенційних клієнтів.
Для забезпечення органічного збільшення доменів-донорів на проєкті було розроблено стратегію поетапного нарощування зовнішніх посилань, що включає анкорні, безанкорні та брендові посилання з надійних доменів-донорів. У межах крауд-маркетингу були опубліковані посилання з форумів та блогів.
Пріоритети для зовнішньої оптимізації – техніка для догляду за волоссям Dyson (фени, стайлери та випрямлячі) та нарощування посилань на головну сторінку.
В результаті були опубліковані:
Комплексний підхід до реалізації стратегії SEO-просування впродовж періоду з 8 березня по 13 жовтня дав значні результати:
Порівняння показників ефективності просування сайту по Україні за поточний місяць з моменту налаштування Google Search Console:
За період активного просування вдалося залучити 31,5 тис. сеансів органічного трафіку.
Кількість фраз в ТОП-1 Google виросла з 0 до 27 фраз, а кількість фраз в ТОП-3 та в ТОП-5 з 4 до 165 та з 19 до 164 відповідно.
Результати:
На початку співпраці:
В ТОП-3 виведені пріоритетні частотні запити. Приклади:
На етапі активного просування видимість сайту в результатах пошуку збільшилася в рази.
ROAS (Return on Ad Spend) — це показник, який визначає ефективність рекламної кампанії, вимірюючи дохід, отриманий від кожної вкладеної у рекламу гривні або іншої валюти.
*дохід — кошти від проєкту в окремий період часу;
*витрати — обсяг всіх вкладених інвестицій у просування.
Враховуючи суму інвестицій на просування за 6 місяців та дохід, отриманий за цей період, розрахований показник ROAS склав:
ROAS = 1844%
Це свідчить про високу ефективність вкладених ресурсів у просування проєкту, оскільки кожна інвестована гривня принесла значний прибуток. Такий результат підкреслює успішність обраної стратегії та правильних SEO-рішень.
У підсумку, проведена робота по просуванню проєкту продемонструвала значний прогрес у досягненні поставлених цілей. Виявлені технічні помилки були виправлені, що позитивно вплинуло на загальну SEO-оптимізацію сайту.
Проєкт знаходився на просуванні всього 6 місяців, але вже з перших місяців почав отримувати результати, активно конкуруючи з більшими та потужнішими мережами.
Результати за перші 6 місяців показали стабільне зростання видимості сайту та покращення показників органічного трафіку. Активна співпраця по SEO триває, що дозволить досягти ще більшого успіху в довгостроковій перспективі.