SEO просування інтернет-магазину тюнінгу та догляду за зброєю

  Цілі: збільшення кількості трафіку із пошукових систем практично з нуля, вивід в ТОП-10 позицій частотних пріоритетних запитів.

  Терміни проведення робіт: 9 місяців

  Регіон: Україна.

  Виконувані роботи: технічний SEO-аудит, контентна оптимізація (оптимізація сторінок категорій, товарів), збільшення маси посилань на сайт, ведення проекту.

  Головні зміни показників

  Головні зміни показників tacticool.net.ua

  Причина звернення клієнта

  На момент звернення клієнта сайт інтернет-магазину товарів для тюнінгу зброї переїхав з WordPress eCommerce на нову CMS Хорошоп. До того сайт вже декілька років як був запущений, однак його органічний трафік був занадто низьким – ≈5 переходів в день. Сам по собі переїзд на нову SEO-дружню платформу для онлайн магазинів не дав значного поштовху. Тому звернення клієнта було логічне, а також така вузька тематика набула більшої популярності з початком повномасштабної війни рф в Україні.

  Формування стратегії просування

  На етапі формування пропозиції сформовано план робіт по проекту з врахуванням робіт з підключенням інструментів аналітики, виконання SEO-аудиту, впровадження рекомендацій по аудиту, зважаючи на особливості CMS, подальшій роботі з нарощення зовнішньої маси та контентній частині сайту.

  SEO-аудит та технічна оптимізація

  В перший місяць просування проекту було проведено SEO-аудит сайту, метою якого було:

  1. Пошук технічних помилок. Сайти на платформі Хорошоп SEO-дружні та практично не потребують втручання в технічну частину, однак трапляються помилки при переносі інформації з попередніх CMS, а також відсутні коректні правила, які легко вирішити, звернувшись у підтримку.
  2. Оптимізація мета тегів title та description.
  3. Перевірка індексації сторінок сайту.

  В результаті аудиту було:

  1. Створено маски мета тегів для всіх типів сторінок сайту.
  2. Виправлено незначні помилки – посилання на сторонні ресурси, наявність російськомовної версії, яка відкрита для індексації, однак значною мірою дублювала українську, через брак перекладу значна кількість навігаційних елементів не відображалась – ця версія сайту була усунута.
  3. Виконано відправлення та контроль індексації сторінок сайту.

  Контентна оптимізація цільових сторінок

  Оскільки тематика тюнінгу АК є досить обмежена, сайт мав всього 6 категорій, а кількість товарних позицій на момент початку співпраці не перевищувала 50 одиниць. В процесі роботи клієнт розширив асортимент товарів та категорій, однак наразі інтернет-магазин має менше ніж 100 товарів.

  В перший місяць було виконано оптимізацію 6 категорій сайту, а також головної сторінки. Під час роботи над сайтом для розширення семантики створені частотні сторінки фільтрів та запропоновані для оптимізації сторінки товарів з найбільшою частотністю. Оптимізація таких сторінок виконувалась плавно протягом роботи з проектом в рамках обмеженого бюджету клієнта.

  Для сторінок задано індивідуальні мета теги, а також створені унікальні SEO-тексти, які відповідають технічним завданням та мають обсяг близько 3000 символів. Текстові матеріали охоплюють:

  1. цільові ключові запити, визначені під час збору семантичного ядра сайту;
  2. нумеровані та марковані списки;
  3. використані комерційні слова та фрази для покращення маркетингової привабливості;
  4. перелінковку на пріоритетні сторінки категорій;
  5. оптимізацію зображень для підвищення швидкості завантаження та поліпшення користувацького досвіду.

  Вже за перший місяць роботи над проектом було збільшено органічний трафік вдвічі:

  ріст в перший місяць

  Зовнішня оптимізація

  З другого місяця роботи над проектом розпочався процес нарощення посилань, оскільки в динаміці зовнішніх посилань було помічено аномальний ріст та спад кількості посилань, що посилаються на сторінки сайту.

  аномальний ріст та спад кількості посилань

  Для зворотних посилань було обрано сторінки як найбільш частотні, так і найбільш пріоритетні для клієнта. Бюджет в ході прогресу сайту був збільшений, однак все ще був значно обмежений, тому для закупівлі ретельно вибирались донори, які відповідали всім вимогам для росту показників сайту клієнта, а також мали відносно недорогу вартість.

  Для просування сайту обрані посилання з трастових донорів та з форумів. Проставлялися анкорні, безанкорні та брендові посилання.

  В результаті отримали органічну динаміку збільшення зовнішніх посилань на сторінки сайту:

  ріст зворотніх посилань

  Отримані результати

  В результаті стабільних робіт з контролю над станом проекту, виконанням робіт з нарощення зовнішньої маси посилань, контентної оптимізації та переіндексуванню сторінок сайту вдалось досягти наступних результатів.

  Ріст органічного трафіку за 9 місяців роботи на >700% у порівнянні з місяцем до початку робіт:

  ріст трафіку +700%

  Кількість запитів, за якими сторінки сайту ранжуються в пошуковій системі Google значно зросла та продовжує рости, попри припинення робіт з оптимізації та просування:

  Ріст кліків, показів, CTR та середньої позиції на момент написання кейсу (4 місяці без роботи над проектом) та аналогічного періоду минулого року (2 місяць роботи над проектом):

  Ріст кліків, показів, CTR та середньої позиції

  В ТОП-10 виведені пріоритетні частотні запити. Приклади:

  топ пріоритетів №1

  топ пріоритетів №2

  Розподіл фраз за позиціями в пошуку:

  Розподіл фраз за позиціями в пошуку

  На цей час клієнт вирішив не продовжувати співпрацю, оскільки цілком задоволений отриманими результатами. Наразі ми бачимо, що попри проведення апдейтів основних алгоритмів ранжування Google, показники сайту не зазнали втрат та продовжують покращуватись, приносити клієнту прибуток навіть при відсутності робіт з просування.

  А Ви хочете так?

  Заповніть заявку і наші менеджери оперативно зв'яжуться з Вами!