На момент звернення клієнта сайт туристичної агенції санаторного спрямування існував вже досить довгий термін та переїхав на новий шаблон дизайну CMS WordPress. При переїзді попередній підрядник припустився ряду помилок, в результаті чого крім наявних старих помилок з’явилися і нові. Відповідно сторінки сайту не отримали бажаного покращення трафіку та позицій.
Під час формулювання пропозиції був розроблений план робіт для проекту, що охоплював наступні етапи:
В процесі роботи над проектом ми зіштовхнулися з різними складнощами, які уповільнювали покращення показників сайту, однак попри це, досягли росту по проекту.
Також слід зазначити, що перші місяці роботи припали на початок повномасштабного вторгнення на територію України у 2022 році, тому прогрес від проведених робіт був відчутний не одразу, так само як закономірно не було попиту на послуги клієнта.
В перший місяць просування проекту було проведено SEO-аудит сайту, метою якого було:
В результаті аудиту:
На жаль, технічні правки не були реалізовані повною мірою та досі виправлені не повністю.
Також було виявлено й значне слабке місце – шаблон сторінок сайту, який значно відрізняється від сторінок конкурентів. В більшості конкурентів сторінки мають практично ідентичний один з одним вигляд – розташування кнопок, інформаційних блоків, зображень тощо.
Оскільки клієнт нещодавно оновив шаблон сторінок сайту, то роботи по зміні чи коригуванню не мав бажання виконувати. Були внесені лише глобально незначні технічні правки в деяких блоках та стилях.
Тематика лікувально-оздоровчого курортного туризму є висококонкурентною нішею. Однак в результаті обмеженого бюджету клієнта на початку співпраці прийнято рішення про дооптимізацію існуючих текстів, а не повну оптимізацію. В перші місяці роботи було дооптимізовано всі сторінки пріоритетних напрямків клієнта. В роботи по дооптимізації входило:
Також майже з початку ведення робіт над сайтом прийнято рішення писати оптимізовані інформаційні статті в блог сайту з перелінковкою на пріоритетні сторінки по тематиці здоров’я, лікування та реабілітації.
Після проведення даних робіт сторінки сайту отримали значний ріст.
Перед початком робіт сайт вже мав певну історію та профіль зовнішніх посилань. Зокрема було виявлено різкі коливання кількості доменів, які посилаються на сторінки сайту.
Для роботи було обрано пріоритетні для клієнта санаторії та готелі з найбільшою частотністю ключових запитів.
Для просування сайту вибрані посилання з трастових сайтів донорів та з форумів – крауд-маркетинг. Додатково проставлялися анкорні, безанкорні та брендові посилання.
Для підсилення посилань проводилось їх розбавлення Tier-2 посиланнями, а також не клікабельні згадки на авторитетних ресурсах – дошках оголошень.
Впродовж роботи над проектом бюджет на посилання варіювався, однак виконувалось органічне нарощування маси різних типів зовнішніх посилань. Усі донори мають авторитет та траст, високі показники органічних відвідувань.
Як наслідок, спостерігається органічне збільшення кількості зовнішніх посилань на сторінки сайту:
По показникам зовнішньої оптимізації сайт нашого клієнта лідирує серед конкурентів в ніші.
Було проведено аналіз Usability сайту та аналіз відповідність E-E-A-T концепції.
1. На основі виконаних перевірок було сформовано ТЗ із доопрацювань у плані додавання сторінок:
Ці сторінки було створенні, однак понад 3 місяців містили “рибний” текст замість коректної інформації.
2. Надано рекомендації прибрати блок віджета пошуку путівки зі сторінок санаторіїв. Даний блок на мобільних пристроях займав практично весь перший екран. Жоден з конкурентів не мав даного блоку на цих сторінках, крім того, віджет сповільнював завантаження сторінок.
3. Також клієнту неодноразово надавались рекомендації по зміні структури та дизайну сторінок на основі аналізу конкурентів. В період роботи над проектом з’явилося декілька сайтів копій конкурентів, які досить швидко зайшли в топ пошукової видачі без належної кількості посилань та з цілком однотипним неоптимізованим текстом.
А оскільки на сайт якісно проводились роботи із закупівлі посилань та контент сторінок відповідає правилам SEO-оптимізації, потрібно було виконати роботи з тестування змін – приведення шаблону вмісту сторінок санаторії до вигляду як у конкурентів.
Дана робота може підтвердити гіпотезу, що в цьому випадку ключовим фактором може бути “любов” роботів Google певної структури та вигляду сайтів у тематиці. А саме показ блоків за допомогою табів – перемикання контенту в одній області, а не виведення всіх блоків на сторінках із навігацією – прокрутка сторінки.
Додатково надані й інші рекомендації, однак наразі роботи з тестування гіпотези знаходяться на погодженні в клієнта.
Комплексна робота над сайтом дала значні результати для сторінок сайту.
Кліки, покази, середня позиція після першого місяця роботи:
На момент написання кейсу:
За рік роботи, зважаючи на період 2022, вдалось досягти росту майже у два рази (січень 2023 у порівнянні з січнем 2022):
Кількість запитів, за якими сторінки сайту ранжуються в пошуковій системі Google значно зросла та продовжує рости:
Розподіл фраз за позиціями в пошуку
До початку робіт:
Після проведення робіт:
Для отримання ще більшого росту потрібно провести роботи по зміні шаблону сторінок згідно з наданими рекомендаціями, оскільки це може дати значний приріст та посилити отриманні результати. Сторінки сайту мають неабиякий потенціал до росту позицій ключових запитів в результатах пошукової видачі.