Google E-E-A-T: як продемонструвати особистий досвід

    Google E-E-A-T

    Оновлені рекомендації Google щодо пошуку пропонують інформацію про те, як оцінюється особистий досвід творця контенту. Демонстрація особистого досвіду важливіша, ніж будь-коли, для ранжування в Google Пошуку. В оновлених рекомендаціях щодо оцінки якості пошуку перелічені критерії, які шукає Google.

    Що таке Google E-E-A-T

    Google оновлює концепцію E-A-T, додаючи додаткову літеру “E” для позначення досвіду. Абревіатура E-E-A-T розшифровується як:

    • Experience – Досвід;
    • Expertise – Експертиза;
    • Authoritativeness – Авторитетність;
    • Trustworthiness – Надійність.

    Основні принципи Google для оцінки якості пошуку були відповідним чином оновлені з огляду на те, як компанія інструктує оцінювачів якості враховувати досвід творця контенту.

    Оновлені рекомендації Google щодо оцінки якості пошуку свідчать про такий досвід:

    «Враховуйте, чи має автор контенту необхідний безпосередній або життєвий досвід з цієї теми. Багато типів сторінок заслуговують на довіру і добре досягають своєї мети, якщо їх створюють люди з багатим особистим досвідом. Наприклад, чому б ви довіряли: відгук про продукт від того, хто особисто користувався продуктом, або «враження» від того, хто ним не користувався?»

    Крім додавання досвіду як фактор, Google робить новий акцент на довірі. За словами Google, довіра є найважливішим компонентом E-E-A-T, «бо ненадійні сторінки мають низький E-E-A-T, хоч би якими Досвідченими, Експертними чи Авторитетними вони не здавалися».

    Досвід, знання та авторитет підтримують оцінку довіри оцінювача якості. Якщо до цього моменту ви дотримувалися рекомендацій Google щодо E-A-T, ви на правильному шляху до створення рівня довіри, який шукають оцінювачі якості Google.

    Ось як зберегти цю довіру, продемонструвавши особистий досвід.

    Як оцінювачі якості Google оцінюють E-E-A-T

    У рекомендаціях Google щодо оцінки якості пошуку є кілька розділів, в яких оцінюється E-E-A-T, від високого до низького рівня.

    Розділ 4.5.2: Найнижчий E-E-A-T

    У розділі 4.5.2 рекомендацій Google щодо оцінки якості пошуку говориться:

    «Якщо E-E-A-T сторінки досить низька, люди не можуть або не повинні використовувати MC (Main Content) сторінки. Якщо сторінка на теми YMYL (Your Money Your Life) є вкрай непрофесійною, вона повинна вважатися ненадійною і мати найнижчий рейтинг. Використовуйте найнижчу оцінку, якщо сайт і автор контенту мають вкрай негативну репутацію, настільки, що багато людей вважатимуть сторінку або сайт ненадійними».

    Ось кілька прикладів тематик сайтів на тему YMYL: сайти, що здійснюють комерційну діяльність, сайти про медицину та фінанси, сайти релігійних організацій.

    Розділ 5.1: Відсутність E-E-A-T

    У розділі 5.1 посібника Google з оцінки якості пошуку наведено приклади того, на що оцінювачі повинні звертати увагу при оцінці низького рівня E-E-A-T:

    Сторінкам низької якості часто не вистачає відповідного рівня E-E-A-T для теми чи мети сторінки. Ось деякі приклади:

    • Автор контенту не має достатнього досвіду, наприклад, відгук про ресторан, написаний людиною, яка ніколи не їла в ньому.
    • Автор контенту не має достатнього досвіду, наприклад, стаття про те, як стрибати з парашутом, написана кимось, хто сам ніколи не стрибав.
    • Сайт або творець контенту не є авторитетним, не виступає надійним джерелом для теми сторінки, наприклад, інформацію про нові правила та розміри сплати податку надано на сайті кулінарії.
    • Сторінка або сайт не заслуговують на довіру для своєї мети, наприклад, сторінка покупок з мінімальною інформацією про обслуговування клієнтів.

    Крім того, Google каже, що позитивна репутація не може компенсувати відсутність E-E-A-T для теми чи мети сторінки.

    Розділ 7.3: Високий рівень E-E-A-T

    У розділі 7.3 рекомендацій Google з оцінки якості міститься інформація про умови досягнення високого рівня E-E-A-T.

    Щодо демонстрації досвіду, Google каже:

    «Сторінки з високим E-E-A-T заслуговують на довіру. Досвід цінний практично для будь-якої теми. Повідомлення у соціальних мережах та обговорення на форумах часто бувають високої якості, коли люди діляться своїм власним досвідом. Від написання симфоній до оглядів побутової техніки — особистий досвід може зробити публікацію у соціальних мережах чи дискусійну сторінку справді якісною».

    Розділ 8.3 Дуже високий рівень E-E-A-T

    У розділі 8.3 рекомендацій Google з оцінки якості представлена інформація про критерії досягнення найвищого рівня E-E-A-T:

    «Дуже високий E-E-A-T є надзвичайно важливою ознакою сторінок найвищої якості. Автор сайту або контенту, який є унікальним авторитетним джерелом інформації на тему, має дуже високий E-E-A-T. Можна вважати, що автор контенту з багатим досвідом має дуже високий E-E-A-T для того, де досвід є основним фактором довіри. Дуже високий рівень експертизи може виправдати високу оцінку E-E-A-T. Сайти з дуже високим E-E-A-T та творці контенту є найнадійнішими джерелами в Інтернеті з певної теми».

    Поділитися:
    05.10.2023
    71

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: