Що таке Лендінг Пейдж (Landing Page)

  Лэндинг Пейдж

  Лендінги вважаються потужними інструментами маркетингу і продажів. Але працюють вони тільки в разі складання грамотної структури. Для підприємців-початківців на деталі використання посадочних сторінок варто звернути особливу увагу. Але і професіонали допускають ряд помилок, які зводять продажу і успішність проекту до фактичного нуля.

  Зміст:

  Основні відмінності лендінга від сайту

  Основні відмінності лендінга від сайту

  Якщо розглянути питання про те, що таке лендінг, то можна дати коротку, але ємну відповідь. Лендінг це – посадкова сторінка, яка закликає користувачів до певної дії, потрібної підприємцю. Тому, такі сторінки зазвичай куди-небудь ведуть. Через що лендінги є фактично професійними сайтами.

  Де найбільш доречно використання лендінг?

  Напевно, кожному користувачеві соціальної мережі або сайтів доводилося бачити в кутах різні банерні реклами. Так ось як раз вони і ведуть не на ємний сайт, а спершу на посадкову сторінку – лендінг. Основним цільовим завданням лендінгу є розігрів інтересу відвідувача до товару чи послуги. Зазвичай це бувають сторінки з тематикою розпродажів, акцій та іншою інформацією, що стимулює додаткові продажу в різних сегментах ринку. У базову структуру лендінгу входять наступні компоненти:

  • лід-форма;
  • ємний заголовок;
  • основний заклик до дії.

  Різні анімації і яскраві картинки, а також помітний текст дозволяють ще більше привернути увагу відвідувача і утримати його на сайті. Від ступеня «розігріву» клієнта залежить відсоток того, що він зробить потрібну дію. Як правило, замовить товар або послугу.

  Переваги посадкових сторінок (Landing Page)

  Переваги посадкових сторінок

  Численні дослідження показують, що з роками інтерес людей до таких посадкових сторінок (landing page) тільки зростає. Така динаміка в позитивну сторону спостерігається завдяки наступним очевидним перевагам:

  • простота навігації при її фактичній відсутності. Все, що потрібно користувачеві – це прокручувати сторінку вгору і вниз і отримувати необхідну інформацію. Проходячи через воронку продажів, клієнт зацікавлюється запропонованим товаром або послугою, і з більшою ймовірністю зробить цільову дію. Її він може зробити на будь-якому етапі ознайомлення завдяки наявності призову на кожному етапі воронки продажів;
  • одна сторінка – одна пропозиція. У тексті зазвичай викладається все коротко, ясно і по справі. Тим самим, даючи користувачеві можливість зосередитися на товарі чи послузі. Основну роль тут відіграє грамотне складання тексту – презентації. Чим він якісніший, тим менше шансів отримати відмову. Але нюанс у тому, що грамотно скласти текст може маркетолог, який добре розуміє цільову аудиторію продукту, що пропонується;
  • обмежений контент при переконливому тексті – хороший інструмент бізнесу. Ідеально, якщо слова поєднають в собі дві перераховані якості.

  Ще однією перевагою посадкових сторінок (лендінгів) є добровільна передача контактних даних клієнтами. Якщо вони це роблять – значить, зацікавлені в пропозиції і отриманні новин. Отже, формується постійна лояльна аудиторія, працювати з якою буде простіше і приємніше. Крім того, з таких контактів формується база постійних клієнтів для наступних емейл-розсилок.

  Які є недоліки у посадкових сторінок?

  Незважаючи на величезну кількість переваг, у лендінга є безліч недоліків. При яких їх формування буде марним, а іноді навіть збитковим заняттям:

  • необхідність наявності тільки однієї пропозиції. Якщо їх дві, то варто створити два лендінга. Якщо відвідувач буде бачити дві і більше пропозиції на сторінці, він почне плутатися і, врешті-решт, візьме час на роздуми. А після забуде про компанію та пропозиції. Якщо є бажання проводити порівняльний аналіз і спілкуватися з клієнтами, варто завести додатковий блог;
  • ще один варіант, при якому лендінг не спрацює – продаж занадто складного і незрозумілого товару. Такий продукт, по-перше, підійде тільки для покупця і прямих продажів. По-друге, фотографій та опису для складного товару не буде достатньо. По – третє, продукт або послуга специфічного призначення потребують додаткової консультації продавця, який розуміється на специфіці унікального товару;
  • занадто висока вартість. Потрібно адекватно оцінювати фінансові можливості свого сегмента. Мало кому захочеться відразу розлучатися з великою сумою грошей, купуючи невідомий раніше товар;
  • необхідно робити упор як на дизайн, так і на унікальну пропозицію, що вирішує проблему потенційного клієнта. Якщо неправильно розставити пріоритети, шанс відмови зросте до 90%, а іноді і вище.

  Також варто пам’ятати, що в ряді випадків блог буде більш ефективний. Наприклад, коли потрібно сформувати репутацію і заслужити первинну довіру потенційної аудиторії.

  Коли лендінг актуальний в бізнесі?

  Коли лендінг актуальний в бізнесі?

  Після того, як прийшло розуміння того, коли лендінг не актуальний. Тепер варто розглянути зворотний бік медалі для найкращого розуміння ситуацій, коли  лендінг найбільш робочий:

  • випадок прямих продажів, при яких просувається певна послуга або товар незвичайного виду. Якщо грамотно налаштувати  лендінг, можна з його допомогою продавати не тільки один, але і групу товарів або послуг. Також можна використовувати  лендінг при проведенні масштабних акцій;
  • за допомогою посадкових сторінок можна завести базу потенційно лояльних клієнтів. Зазвичай відбувається взаємовигідний обмін даними. Клієнт переформовується в пошту, вона у відповідь в книгу або вебінар. Після чого можна запросити клієнта в майбутньому на безкоштовний вебінар, розігрівши його інтерес. А потім вже записати на платний курс отримання тих чи інших знань. Та ж схема працює і в продажах певних товарів;
  • про виявлення потреб аудиторії було сказано трохи вище. Але в даному випадку є приємне доповнення. Можна не тільки виявити інтерес аудиторії до товару чи послуги, а й її потребу в новому продукті компанії. За допомогою такої сторінки можна зрозуміти, яку нішу вибрати для себе в якості бізнесу. Успіху можна досягти в тій сфері, з лендінгу якої прийде найбільше число заявок.

  Як можна переконатися,  лендінги стануть в нагоді не тільки початківцям, але й досвідченим підприємцям, які шукають свої ніші в нових областях.

  SEO просування Landing Page

  SEO просування Landing Page

  Після створення  лендінгу можна вважати, що перший крок по просуванню продукту або послуги компанії був зроблений. Але важливо пам’ятати про те, що будь-який продукт або послуга, навіть найякісніші, потребують реклами. Рекламувати їх можна по різних каналах: як платних, так і безкоштовних.

  PPC реклама, яка дослівно розшифровується як «pay per click». При такому типі реклами оплата відбувається за клік користувача за посиланням. Отже, спостерігається співвідношення: чим більше кліків, тим вища ціна реклами. Ставка тут відсутня, оскільки її відстежують по ключових запитах. В одних випадках вона може бути мінімальною, а при інших ключових запитах колосальною.

  В Україні досить велика кількість компаній використовує для своєї роботи саме цю схему. Найбільш популярні з них – Google Ads та Яндекс Директ. Багато фахівців відзначають в роботі даних корпорацій багато спільного, в тому числі і з точки зору маркетингу, наприклад:

  • обидві рекламні кампанії є частиною найбільших пошукових систем;
  • в момент введення запиту в поле Google або Яндекса користувач самостійно повідомляє системі, який товар або послугу він потребує найбільше. Таким чином, реклама буде відповідати запиту, і клієнт буде менш роздратований, відволікаючись на непотрібний спам. Отже, збільшується лояльність і шанс подальшої співпраці.

  При роботі з мережами важливо пам’ятати про те, що вони обидві є комерційними структурами. Отже, часом діє принцип: хто більше заплатив – той і важливіше. Але тут відіграє роль поняття «якості реклами». Іншими словами, рекламні оголошення повинні відповідати ключу, який користувач вводить в адресний рядок. Також реклама зазвичай відповідає географії користувачів. У ряді випадків може зіграти роль навіть пристрій, з якого користувач зайшов в глобальну мережу. Перераховані фактори стосуються і лендінгів. Підсумувати інформацію. можна за допомогою наступних висновків:

  • CTR – це клікабельність реклами в співвідношенні з показами, вимірюється в процентному співвідношенні;
  •  релевантність посадкової сторінки (landing page) повинна бути рівною ключовому запиту;
  • також релевантним ключу має бути оголошення і його текст;
  • відповідність лендінгу до пристрою відвідувача. Чим вона вища, тим більше лояльність відвідувачів.

  Як підсумок можна вивести формулу ідеального оголошення за якістю: ціна рекламодавця за 1 клік + ступінь релевантності лендінгу і оголошення + рівень клікабельності.

  Для новачків окрему увагу варто приділити інформації, щодо клікабельності і ціни.

  Важливо запам’ятати, що розглянуті структури є комерційними. Через це рейтинг вище у тих оголошень, ціна за клік у яких більша. Наприклад, якщо на перше оголошення клікнуло 60 осіб, на друге 15, але ціна буде рівною, перший варіант буде показуватися в пошуковому запиті рівнем вище. Але якщо підняти ціну за клік на друге оголошення, то їх позиція в пошуку і прибутковість зрівняються. Тому всі формули необхідно аналізувати і прораховувати в сукупності один з одним, а не окремо. Є ще кілька корисних порад з налагодження рекламних кампаній:

  • Не варто намагатися заточити один лендінг під різні системи. Необхідно розуміти, що вимоги у систем різні. Отже, налаштовувати сторінки посадкового типу краще різні під кожну систему.
  • Для успіху кампанії важливо правильно зуміти налаштувати рекламну кампанію. Чим точніше підібрані ключі, тим вище шанс потрапити на конкретно свою цільову аудиторію.
  • Для оптимізації бюджету необхідно дослідним шляхом вибрати найбільш оптимальну цінову ставку.

  Також важливо не соромитися створювати кілька оголошень для різних груп ключів. Експерименти зможуть продемонструвати, які ключові запити найбільш ефективні, а які тільки марно витрачають бюджет.

  Реклама за допомогою соціальних медіа

  Реклама за допомогою соціальних медіа

  За статистикою, потенційна аудиторія практично для будь-якого товару або послуги найбільше часу проводить в соціальних мережах. Найбільш популярними на даний момент вважається соціальна мережа Facebook і інші затребувані платформи. Одна з небагатьох мереж, яка майже втратила популярність – соціальна мережа Одноклассники, орієнтована на більш дорослу аудиторію.

  Варто розуміти, що у кожної соціальної мережі є свій рекламний майданчик. Основна перевага якого в тому, що він дозволяє досить точно «потрапляти» на цільову аудиторію. В процесі налаштування такої реклами враховуються не тільки географічні дані та інтереси користувачів, а й навіть такі чинники, як групи, в складі яких є людина. Таким чином, можна зробити висновок про те, що можливості рекламних кампаній в соціальних медіа воістину безмежні.

  Ще одна перевага соціальних медіа полягає в більшій активності користувачів. Отже, при правильному налаштуванні, результативність і відгуки будуть сильнішими. Деякі дослідження показують, що на рекламу в соціальних мережах користувачі клацають чи не в 9 разів частіше, ніж на контекстний її аналог. Але варто пам’ятати, що не всі соціальні мережі також актуальні в Україні, як і в світі. Тому дані по статистиці можуть значно відрізнятися один від одного. Що стосується України, то тут найпопулярнішою соціальною мережею вважається Facebook.

  Згідно з рядом інших досліджень, клікабельність реклами в тому ж Твіттері може досягати 3%. Це – невеликі показники, але навіть вони перевищують рівень клікабельності банерних оголошень на сайтах. До речі, ресурси монетизуються саме за рахунок такого виду реклами.

  Як приклад реклами в соціальних медіа варто розглянути майданчик Facebook. Спершу потрібно буде поставити максимальну ставку. В даному випадку працює та ж аукціонна методика ранжування. Основною відмінністю Facebook від тих же Яндекса або Google Ads є 2 системи оплати. Також є можливість заморозки кампанії в разі, якщо щось піде не так. Така функція особливо корисна, якщо людина бачить, що оплата йде, а результату немає. Аналогічним чином працює популярний російський сервіс ВКонтакте.

  Реклама за допомогою розсилки на електронну пошту

  Реклама за допомогою розсилки

  Розсилка за допомогою пошти – ще один актуальний спосіб взаємодії з цільовою аудиторією. В даному методі все просто – йде збір поштових адрес, куди в подальшому пересилаються цікаві пропозиції і матеріали. Для просування своєї посадкової сторінки теж можна використовувати даний ресурс. Для цього достатньо буде включити посилання на нього в потрібну частину листа.

  Розміщення гостьових постів в блогах

  За допомогою даного методу можна також продемонструвати свою унікальну пропозицію з найбільшою ефективністю. Але тут важливо запам’ятати, що методика розміщення гостьових постів не завжди буває доречною для конкретного продукту або послуги. Але немає заборони на те, щоб додати посилання на посадкову сторінку в профіль або підпис до постів. Такий прийом дозволить, як мінімум, викликати у відвідувачів блогу інтерес. Особливо, якщо він буде зі схожою тематикою, що і рекламовані товари / послуги.

  Приклади кращих лендінгів 2022

  У процесі аналізу інших посадкових сторінок багато хто робить типову помилку. А саме, створюють так звані рейтинги кращих лендінгів. Цього не можна робити, оскільки кожна сторінка адаптована під вирішення найбільш важливих завдань для конкретного товару або послуги. Найдоцільніше для натхнення і досвіду просто знайти схожу або свою нішу і подивитися приклади популярних лендінгів 2022, у яких найменша можливість відмов.

  Лендінг по нерухомості

  Лендінг по нерухомості

  У своїй ніші дана посадкова сторінка вважається однією з найбільш продуктивних. За допомогою грамотно опрацьованого дизайну можна відразу побачити, яка пропозиція представлена для клієнта. Дана перевага нейтралізує недолік нестачі форми кнопки дії. Адже присутня рівноцінна заміна у вигляді номера телефону відвідувача. У даного лендінга спостерігається тільки один єдиний недолік. На різних пристроях він довго завантажується. А чим довше буде йти цей процес, тим вища можливість отримати відмову. Користувачі довго чекати не люблять.

  Лендінг парку розваг

  Лендінг парку розваг

  Ще один приклад успішного формування посадкової сторінки. Кожен блок якої налаштований таким чином, щоб дати відвідувачу інформацію про переваги продукту. Кілька блоків розташовуються послідовно, що не викликає у клієнта додаткової плутанини. Причому, на другому блоці сторінки надається відео презентація товару, що дозволяє більш детально ознайомитися з перевагою і принципом роботи. Є додаткові блоки у вигляді питань-відповідей і відгуків. Зручність даного лендінга полягає в тому, що користувач отримує наочну і вичерпну інформацію про продукт. Варто пам’ятати, що даний продукт є специфічним і в Україні мало хто погодився придбати б такий товар. А ось в США він би користувався широким попитом.

  Лендінг для продажу гіробордов

  Лендінг для продажу гіробордов

  Даний лендінг побудований за шаблоном. Чим дає можливість залучити більшу кількість потенційно лояльних клієнтів. Основна перевага таких сторінок в тому, що простота інтерфейсу не дозволяє користувачам плутатися в великій кількості інформації. І прямо направляє їх до цільової дії.

  Посадкова сторінка з доставки їжі

  Посадкова сторінка з доставки їжі

  Перевагою даної посадкової сторінки є можливість користувача створити свою власну страву, проявити оригінальність.

  Посадкова сторінка для продажу вебінарів

  Якраз для таких випадків саме лендінги дадуть найбільш потужний вихлоп. Такий же ефект вони дадуть і при записі на онлайн і оффлайн конференції. Особливість таких посадкових сторінок полягає в тому, що на них використовується таймер зворотного відліку. До закінчення терміну якого клієнт зможе записатися на вебінар або курси за більш вигідними цінами. Відчуття терміновості – це, звичайно, маніпуляція. Але в даному випадку її застосування цілком об’єктивне і дає свої плоди.

  Кілька додаткових Лайфхак зі створення посадкових сторінок

  Варто пам’ятати про те, що більшість сучасних користувачів віддають перевагу простоті в діях. Чим більше дій клієнту доведеться зробити до фінального етапу операції, тим вище шанс отримати відмову.

  У формуванні посадкових сторінок можна застосувати принцип взаємовигідного обміну. Наприклад, за контакти дати користувачам щось дійсно варте. У більшості випадків такий хід допомагає окупитися формуванням бази лояльних клієнтів.

  Обіцянки можуть зіграти на руку підприємцю. Заходячи на посадкову сторінку і здійснюючи операцію, користувач несе певні ризики. У зв’язку з чим у недовірливих клієнтів можуть бути причини для відмови. Обіцянки і їх виконання допоможуть не тільки знизити ризик виникнення заперечень, а й сформувати позитивну репутацію.

  Якщо лендінг створюється з метою залучення уваги відвідувачів до вигідних акцій, варто подбати про їх оновлення. Причому, чим частіше, тим краще. Для розігріву мотивації відвідувачів на особливо цікаві акції можна робити додаткове обмеження за часом.

  Для того, щоб знизити ризик заперечень відвідувачів, можна дати їм можливість спершу випробувати товар або послугу перед покупкою. Можна надати безкоштовну консультацію, зразок продукту та інші корисні бонуси. Такий хід показує, що компанії – виробникові нічого приховувати, і вона повністю впевнена в тому, що сама пропонує своїм клієнтам.

  Якщо компанії нічого приховувати, можна показати діючих клієнтів. Але робити це потрібно тільки за їх згодою. Наприклад, можна попросити вислати відео відгук про співпрацю або фотографію з доданим резюме. Такий хід підвищить довіру клієнтів, і вони зрозуміють, що відгуки не накручені. Що останнім часом, на жаль, трапляється вкрай рідко.

  Якщо у фірми є конкретна адреса, і вона не працює віддалено, можна в лендінг додати блок з докладною картою проїзду і контактними даними. Деякі додають ще й географічні координати для того, щоб до фірми зручно було дістатися тим, хто користується навігатором.

  Для додаткової зручності клієнтів можна створити на посадковій сторінці форму зворотного дзвінка. Найбільш просунуті фірми створюють можливість дзвінка прямо з сайту при наявності гарнітури. Це зручно, оскільки телефон може опинитися поза доступною зоною, а питання по товари вирішити потрібно. Також варто зробити якщо не цілодобовий режим роботи контактного центру, то організувати його таким чином, щоб користувачі могли залишити заявку на зворотний дзвінок на наступний робочий день.

  Невелике заключення і висновки

  Щоб підсумувати об’ємну інформацію, варто виділити найбільш важливі моменти, які допоможуть в оптимізації роботи лендінгу:

  • є ніші, в яких лендінг життєво необхідний. Але в деяких з них він просто не спрацює;
  • лендінги необхідно просувати. Причому, робити це можна за допомогою різних методик. Яка з них є найбільш прибуткова можна обчислити практичним шляхом;
  • важливо пам’ятати: для одній пропозиції необхідна тільки одна посадкова сторінка, не більше;
  • лендінг і сайт-візитка-це не одне і те ж.

  Як можна переконатися, лендінги при грамотному підході, можуть принести істотний прибуток за досить короткий проміжок часу.

  Поділитися:
  13.09.2019
  1239

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: