Квіз – універсальний інструмент для лідогенерації

    що таке квіз

    Ринок бізнесу перебуває у постійному розвитку: пропозиція зростає, відповідно й боротьба за споживачів посилюється. Відбувається це в умовах обмеженого часу, адже треба встигнути “перехопити” покупця. Для цього потрібно швидко тестувати гіпотези, вивчати попит та його зміни й отримувати якісні заявки за розумний бюджет. 

    Тут на допомогу маркетологам приходять квізи, які вирішують всі ці завдання.

    Що таке квіз?

    Квіз – це інструмент генерації заявок (лідів) у вигляді короткого онлайн-опитувальника, який передбачає збір інформації про потреби й уподобання користувача, а також його контактних з метою використання їх для подальшої комунікації. Контакти – це і є ваші ліди. Квізи можуть значно полегшити роботу відділів з продажу, адже заявки з квізів досить інформативні, щоб на їх основі сформувати комерційну пропозицію для потенційного покупця.

    що таке квізПриклад першої сторінки квіза 

    Ось чому квізи – це зручно та ефективно:

    • Створення квіз-сторінки потребує лише 10-15 хвилин вашого часу. 
    • Щоб створити опитувальник, вам не знадобиться допомога програміста, дизайнера чи будь-кого іншого. Конструктори квізів мають весь необхідний функціонал для самостійної розробки квіза. 
    • Усі ліди консолідуються у вбудованій CRM-системі. Можна переглядати, сортувати та знаходити потрібні дані.
    • Сервіси квізів підтримують багато систем аналітики для аналізу якості рекламного трафіку.
    • Широкі можливості інтеграції конструкторів дають змогу обміну даними з безліччю сторонніх сервісів.

    Розглянемо, за якими сценаріями може відбуватися збір заявок:

    Сценарій перший. Ми отримуємо заявку через сайт. Перший дзвінок менеджера з продажів матиме на меті з’ясувати потребу потенційного покупця у товарі\послузі та його смаки, а також дізнатися, наскільки доречно пропонувати людині додаткові послуги та які саме. У такому разі перший контакт буде досить тривалим і матиме задовільний результат, лише якщо залучити досвідченого спеціаліста, що вміє ставити правильні відкриті та закриті питання. Підготовка пропозиції теж потребує часу, а отже, слід буде здійснити ще один дзвінок, що значно знизить наші шанси на продаж.

    що таке квізПриклад питання 

    Сценарій другий. Перед першим дзвінком представник відділу продажів уже розуміє потребу споживача, має уявлення про його вподобання, знає, які умови для нього будуть комфортними та які додаткові послуги зможуть зацікавити. Отже, ми телефонуємо людині, щоб озвучити конкретну пропозицію, а не щоб ставити питання. 

    За умови розвитку подій за другим сценарієм імовірність продажу значно вища. Досягти цього можна завдяки квізам.

    Які є види квізів?

    Відповідно до функцій, які здатні виконувати квізи, можна виокремити кілька їх основних видів:

    1. Квіз для збору контактів. Такий опитувальник дасть змогу легко отримати контакти споживача. Потрібно лише продумати кілька питань, а в кінці попросити залишити контактну інформацію. 
    2. Розважальний квіз допоможе збільшити лояльність аудиторії та більше про неї дізнатися, а також зробить ваш контент цікавішим та різноманітнішим. 
    3. Квіз-анкета – незамінний помічник, якщо для підготовки комерційної пропозиції вам потрібно багато інформації від потенційного покупця. Опитування-анкета також відмінно підійде HR-спеціалістам, адже ним можна практично замінити резюме та зробити його більш персоналізованим, поставивши здобувачу посади питання, які вас цікавлять.
    4. Квіз, що продає, має на меті з’ясувати потребу споживача в певному товарі/послузі. Можна також передбачити питання, що виявлять доцільність допродажу чи додаткові умови, які можна запропонувати споживачу. А якщо ви подаруєте, наприклад, знижку, шанси на отримання заявки значно зростуть. 

    Насправді цей поділ досить умовний, адже правильно розроблений квіз здатний виконати кілька функцій. Для прикладу, розважальний квіз цілком може продати, а квіз, що продає, дозволить отримати контактні дані.

    Структура квіза

    Щоб створити ефективний квіз, ви маєте чітко уявляти, яких цілей хочете досягти та відповіді на які питання хочете отримати. 

    Оскільки досвідчені маркетологи уже давно успішно послуговуються квізами, можна використати структуру квізів, яку вони вважають дієвою. Ця структура приблизно така:

    1. Стартова сторінка;
    2. Запитання;
    3. Сторінка контактів;
    4. Сторінка подяки.

    Давайте поговоримо про кожен елемент структури детальніше.

    Стартова сторінка призначена для того, щоб переконати користувача приділити свій час та увагу вашому квізу. Пам’ятайте, що у вас буде значно більше шансів на отримання заявки, якщо ви повідомите, скільки питань має ваше опитування та скільки часу знадобиться на його проходження. 

    На збільшення конверсії квіза позитивно вплине бонус за його проходження. Запропонуйте потенційному клієнту знижку, безкоштовне пробне заняття, чек-лист, гайд чи будь-яку іншу послугу, доречну для вашої ніші.

    Інколи стартову сторінку можна пропустити, якщо, наприклад, рекламне повідомлення, з якого людина переходить у квіз, уже містить всю інформацію, зазначену вище.

    Питання квіза мають бути максимально лаконічні та інформативні. Чим менше питань налічуватиме квіз, тим більша ймовірність, що людина пройде квіз до кінця та залишить заявку. Проте їх має бути достатньо, щоб ви дізналися все, що вас цікавить. Оптимальна кількість – 4-6 запитань.

    питання квізаПриклад питання 

    Подбайте, щоб проходити квіз було легко . Для цього ретельно продумайте конкретні відповіді на запитання та надайте їх людині. Також можна передбачити питання з варіантами відповідей “так” і “ні”.

    Але якщо ви помітите, що заявки з квіза недостатньо якісні, оберіть тип питання з вільним полем, куди користувачі самі вписуватимуть відповіді. Незацікавлені респонденти просто не робитимуть цього.

    приклад питання квізаПриклад питання 

    Усі сторінки слід оформити в одному стилі, адже зовнішній вигляд квіза теж дуже важливий.

    Слайди вашого опитувальника можна використати, щоб познайомити людину з вами та додатково переконати купувати саме у вас. Поряд з питаннями варто розмістити короткі повідомлення про ваш досвід, кількість задоволених клієнтів, ваші сильні сторони, цінності – все, чим ви пишаєтеся та що вас визначає.

    Наприкінці нагадайте користувачу про бонус, який ви пообіцяли на початку. Щоб його отримати, потрібно залишити заявку.

    Після питань користувач потрапляє на сторінку контактів. Контакти – це і є ваші ліди. Тепер ви маєте всю потрібну інформацію, щоб підготувати оффер та озвучити його покупцю.

    що таке квізЗбір контактних даних

    Закінчити квіз можна сторінкою подяки або налаштувати редірект на ваш сайт. На сторінку подяки доцільно додати посилання на ваші соцмережі або ж на портфоліо. 

    Ось і все! Квіз готовий генерувати ліди!

    Інтеграції

    Тепер давайте налаштуємо інтеграції з іншими сервісами для максимально ефективної роботи з лідами. 

    Заявки з квізів, як правило, консолідуються у внутрішніх CRM-системах конструкторів. Але ми рекомендуємо дублювати їх у власну CRM-систему, на електронну пошту чи в бот Telegram. Важливо, щоб обраний вами канал зв’язку був у швидкому доступі.

    налаштування інтеграцій квізаСторінка налаштувань інтеграцій 

    Чому? Щоб мінімізувати час реагування на заявки. Часто клієнту телефонують аж через кілька годин (а то й наступного дня) після того, як він залишив заявку. За такий тривалий час людина може змінити свою думку або ж придбати товар/послугу в іншого продавця. 

    Несвоєчасна реакція на лід – одна з основних причин недопродажу. Оптимальний час від заявки до дзвінка – 20 хвилин. За цей час можна встигнути підготувати комерційну пропозицію.

    Тому дуже радимо користуватися можливостями інтеграції, які передбачають розробники конструкторів квізів. Найпростіше налаштувати відправку заявок на e-mail або в Telegram, а для зв’язку з безліччю інших сервісів доцільно використати Webhook.

    Інструменти аналітики

    Якість трафіку з квізів можна аналізувати, щоб мати повне уявлення про рекламні події. У пригоді стануть деякі сторонні сервіси, які успішно інтегруються з конструкторами квізів, зокрема Facebook Pixel, Tik-Tok Pixel, Google Analytics та Tag Manager.

    Після налаштування цих інтеграцій вам стануть доступні дані про кількість кліків, переходів, джерела трафіку, аудиторію, час перебування користувача на сторінці та багато іншого.

    Інтеграція квіза у сайт

    Квіз можна інтегрувати до вашого сайту. Для цього потрібно лише скопіювати скрипт квіза та вставити в код. 

    Можна встановити квіз в тіло сайту, як Pop-up та як кнопку.

    інтеграція квіза у сайтНалаштування вставки квіза в код сайту 

    Усі перелічені у цій статті опції має no-code конструктор квізів ADS quiz. Це функціональний конструктор з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, який розробила українська команда маркетологів.

    Запуск реклами на квізи

    Квізи можна запускати в рекламу, оптимізувавши її на певну подію. Доцільно обирати подію “Лід”, щоб реклама працювала на людей, які найімовірніше залишать контакти.

    При запуску рекламної кампанії слід обрати ціль “Конверсія”, веб-сайт як джерело генерації лідів та вказати необхідні категорії інтересів аудиторії.

    У конструкторі ADS quiz передбачено автоматичне створення цієї події.

    Підсумки

    • Квіз – це онлайн-вікторина, призначена для генерації якісних заявок;
    • Відповідно до потреб вашого бізнесу ви можете експериментувати з видами квізів та типами запитань
    • Сервіси квізів, як правило, мають вбудовані CRM-системи, а також широкі можливості інтеграції з іншими сервісами. Тому ви можете дублювати свої ліди у Telegram, на e-mail чи у вашу CRM-систему через Webhook. А щоб провести аналіз рекламного трафіку з квізів варто налаштувати з’єднання з Facebook Pixel, TikTok Pixel, Google Tag Manager та Google Analytics;
    • Квіз можна інтегрувати у код вашого сайту та запускати в рекламу.

    Квізи – дійсно потужний універсальний інструмент, що допоможе не лише отримувати ліди, а й формувати портрет цільової аудиторії, вивчати попит на товари та послуги, тестувати гіпотези тощо. Спробуйте та переконайтеся на власному досвіді!

    Поділитися:
    20.09.2023
    142

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: