Як дізнатися і перевірити відвідуваність сайту

  відвідуваність сайту

  Відвідуваністю сайту називають показник, який підраховує кількість людей, які прийшли на нього і перебувають там деякий час. Завдяки цим даним можна дізнатися, наскільки сайт популярний серед відвідувачів і скільки людей відвідує той чи інший розділ. Дана інформація дуже корисна для власників сайту. Однак дуже важливим показником є ​​і відвідуваність чужого проекту.

  Коли потрібно дізнатися відвідуваність чужого сайту:

  • Ви хочете купити посилання. Відвідуваність сайту безпосередньо впливає на траст проекту. Чим більше людей приходить на проект, тим більше він популярний. Дуже відвідувані ресурси можуть стати джерелом додаткового трафіку для Вашого проекту.
  • Розміщення реклами. Банерна наскрізна реклама на сторінках сайту дозволяє залучити з нього додатковий трафік. При цьому варто обов’язково знати, скільки людей приходить на сторінки того чи іншого ресурсу. Найчастіше проекти, які продають рекламне місце у відкритому доступі надають статистику сайту. Ця інформація дуже корисна для рекламодавця.
  • Конкурент. Дізнатися відвідуваність сайту конкурента – значить орієнтуватись в сучасних тенденціях ринку в тій чи іншій сфері. Особливо цей показник важливий для комерційних ресурсів. Ви зможете дізнатися, в який час відвідуваність зростає, а коли знижується. Також можна розрахувати приблизно кількість аудиторії, яка доступна для тієї чи іншої ніші.

  Іноді на веб-ресурсах розміщені лічильники статистики, які мають відкриті дані. Тут достатньо просто перейти на сервіс і дізнатися, скільки людей приходить на проект. Але якщо даних немає у відкритому доступі, існує кілька методів, які дозволяють дізнатися і подивитися відвідуваність сайту як конкурента так і свого.

  Як дізнатися статистику відвідувань чужого сайта

  Існують три основні методи, які дозволяють дізнатися, скільки людей відвідують чужий сайт.

  1) Лічильники відвідуваності.

  Власники сайту встановлюють спеціальні коди зі скриптом на свій ресурс, які дозволяють відстежувати число візитів, які перейшли на сайт з різних джерел. Також дані лічильники дозволяють визначити інші показники. Сюди можна віднести інструменти для аналітики: Метрику від Яндекса і Google Analytics від Гугла..

  • LiveInternet. На початку 21 століття цей проект користувався величезною популярністю. Однак і сьогодні багато вебмастерів встановлюють його код на веб-ресурс. Клікнувши по лічильнику на сторінках сайту або перейшовши на офіційний сайт сервісу, Ви дізнаєтеся інформацію про доступність його статистики. Якщо посилання вказує, що статистика «загальнодоступна», то можна отримати практично всі дані, які надає власник лічильника.

  liveInternet

  • Яндекс Метрика. Доступ до такого лічильника дозволяє переглядати кількість візитів і переглядів. Тільки кількість людей, які відкривають доступ до такої статистики, дуже невелика. Комерційний сайт з відкритою Метрикою – взагалі рідкість.

  yandex метрика

  Існує кілька способів дізнатися відвідуваність сайту, коли закритий лічильник від LI. Для цього потрібно ввести в рядок адреси запит: http://counter.yadro.ru/values?site=site.ru. При цьому показник site.ru – це назва веб-ресурсу, для якого потрібно дізнатися статистику.

  дізнатись відвідуваність коли лічильник закритий

  Щоб отримати інформацію про те, чи доступна статистика для загального перегляду чи ні, можна встановити спеціальний плагін – RDS Bar. Він дає можливість дізнатися статистику за кількома параметрами, в тому числі і відвідуваності (якщо доступ відкритий).

  Схожий плагін SE Ranking також відображає статистику про різні сайти, при цьому не потрібно переходити на кожен сайт окремо. Відкривайте модуль і переходьте у вкладку «Проекти», далі потрібно вибрати розділ «Конкуренти». Буде показаний список сайтів, які змагаються з Вами в пошуковій видачі. Навпроти кожного проекту буде відображатися встановлений лічильник статистики.

  LI і Метрика – основні інструменти для аналізу відвідуваності на сьогоднішній день. Тому, якщо Ви хочете дізнатися, скільки людей приходять на той чи інший проект, перевірте, чи встановлений на них один з лічильників і можливо він має відкритий доступ.

  Якщо статистика закрита, можна скористатися іншими методами, щоб дізнатися ці дані. Однак показники відвідуваності в такому випадку будуть не дуже точними, а іноді похибка становить кілька сотень відсотків. Але дана статистика дозволить приблизно оцінити, скільки людей відвідує веб-ресурс.

  Сервіси для аналізу відвідуваності сайту онлайн

  Щоб визначити який потенціал у проекту з точки зору пошукового просування і визначитися, скільки трафіку можна отримати з пошуку, слід використовувати спеціальні сервіси для аналітики.

  SE Ranking

  SE Ranking

  SE Ranking – проект, який має дуже широкий функціонал для аналізу різних даних, котрі можуть допомогти в пошуковому просуванні. Тут існує спеціальний інструмент, що дозволяє оцінювати відвідуваність конкурентів. Додатково можна дізнатися статистику за словами, які приносять найбільшу кількість органічного трафіку. Можна визначити на які URL переходять користувачі, і яке джерело трафіку приносить відвідувачів. Спеціальний модуль SEO / PPC дозволяє вирішити всі ці проблеми.

  По кожному домену буде показана наступна статистична інформація:

  1. Огляд рекламного і органічного трафіку. Додатково буде розрахована вартість для залучення цього трафіку.

  огляд трафіка

  1. Найпопулярніші сторінки ресурсу.

  популярні сторінки ресурсу

  1. Найпопулярніші ключові слова, за якими приходить більша кількість трафіку.

  популярні ключові фрази

  Все це дає можливість отримати більш детальну інформацію про нішу, в якій Ви працюєте. Звичайно представлені цифри будуть не точними, але це краще ніж нічого. Сервіс постійно розвивається, і в нього додають новий функціонал, який дозволяє спланувати свій бюджет і дізнатися більше даних, а також перевірити відвідуваність сайту.

  SEMRush

  SEMRush

  SEMRush – платформа, що володіє величезним потенціалом для маркетологів і оптимізаторів. За допомогою цього інструменту можна дізнатися, яка кількість відвідувачів має той чи інший ресурс. Це такі дані:

  • Кількість органічного і рекламного трафіку з оцінкою їх вартості.
  • Частка трафіку, яка залучається за ключовими словами і їх динаміка.

  У 2016 році був запущений новий модуль, який дозволяє проаналізувати відвідуваність веб-сайтів і дізнатися багато іншої статистичної інформації.

  Як розраховується пошуковий трафік?

  Щоб дізнатися, який органічний трафік може бути притягнутий на сайт, спеціалізовані сервіси збирають статистичні дані за запитами і проводять аналіз позицій, які займає той чи інший сайт. Далі враховуючи клікабельність, проводять розрахунок приблизної кількості відвідувачів, які можуть перейти на сайт з органіки. Звичайно, такі дані будуть приблизними, і залежати вони будуть від того, наскільки широко розвинений функціонал проекту.

  Також є спеціальні інструменти, що дозволяють оцінити відвідуваність проекту, навіть, коли на ньому відсутні лічильники відвідуваності.

  Статистика відвідуваності сайту онлайн

  Цю статистику можна дізнатися завдяки сервісам, що використовують тулбари для збору даних. Тулбари встановлені на додатках і між ними існує певна домовленість. Це дозволяє оцінити трафік і пул переходів. Найпопулярнішими такими проектами вважаються SimilarWeb і Alexa.

  SimilarWeb

  SimilarWeb

  SimilarWeb – даний проект дозволяє не тільки дізнатися відвідуваність будь-якого ресурсу, а й отримати додаткові статистичні дані. Серед них такі параметри:

  • Кількість відвідувачів з різних джерел (поштові розсилки, органіка і т.д.);
  • Розподіл трафіку за геоданими;
  • Розподіл трафіку в залежності від віку та статі.;
  • Кількість переходів з ПК і мобільних пристроїв.

  розподіл каналів входу

  Як проходить збір статистики?

  SimilarWeb має кілька інструментів, які дозволяють отримати статистику:

  • Прямий розрахунок даних – прямий доступ до статистики сайтів;
  • Crawlers – сервіс має власних ботів, що сканують веб-проекти, котрі мають свою статистику;
  • Дані отримані від провайдерів. Серед партнерів проекту багато популярних інтернет провайдерів, що надають звіт про статистику відвідуваності сторінок тих чи інших сайтів;
  • Global Panel – спеціальна панель сервісів і девайсів, яка має власний плагін і збирає статистику з інших додатків. Інформація про те, які саме ресурси для цього використовуються, відсутня.

  інструменти SimilarWeb

  Все це дає можливість оцінити показники трафіку, які є у проекту. Чим сайт популярніший, тим точніша його статистика./p>

  Alexa

  Alexa

  Alexa компанія, яка є дочірньою відомого всім Амазону. Її основне призначення – це збір статистики про відвідуваність сайтів в Інтернеті. У неї існує власний рейтинг, який будується на підставі кількості переходів на той чи інший сайт. Найкраща оцінка дорівнює одиниці і вона відображає, що даний проект має максимальну кількість відвідувань. Додатково по кожному ресурсу присутня статистика по демографічних даних відвідувачів.

  Яким чином відбувається збір інформації?

  Alexa Toolbar – це основне джерело, за допомогою якого Алекса отримує дані про відвідуваність. Цей плагін відображає кількість переходів і зворотних лінків, які встановлені на сайті. Плагін може встановити будь-який бажаючий.

  1. Додатки для браузерів і інші плагіни. Алекса співпрацює з різними додатками для браузера, які можуть бути встановлені у користувачів. Про це компанія заявляє у відкритому доступі, тут же можна отримати статистику про сервіси, з яким вони співпрацює.
  2. Alexa Certify – це спеціальний скрипт, який можна додати на свій сайт, щоб йому було присвоєно статус «сертифікований». Це дозволить отримати більше інформації про статистику, і веб-майстер буде отримувати дані про відвідуваність.

  Яким чином Alexa дізнається про трафік інших сайтів?

  Отриману за допомогою плагінів, скриптів і тулбару інформацію, Алекса відправляє у відкритий доступ і аналізує. Таким чином, виходить інформація про відвідуваність проектів, до яких у неї немає даних. Це дозволяє скласти рейтинг сайтів на підставі приблизних даних. При цьому можливі дуже великі прорахунки при такому підході.

  Альтернативні методи для перегляду статистики

  Деякі користувачі не планують аналізувати відвідуваність проекту і розглядати сегменти користувачів. Їм достатньо отримати інформацію про те, який з проектів має більшу кількість відвідувачів. Для цього достатньо відвідати рейтинги відомих лічильників, які класифікують всі сайти по їх відвідуваності. Іноді можна подивитися на найближчих конкурентів сайту, який Ви розглядаєте, що знаходяться в рейтингу поруч з ним. Можливо, у них статистика буде відкритою, і Ви отримаєте потрібну інформацію.

  Висновок

  Показник відвідуваності один з найкращих способів дізнатися, наскільки ефективно розвивається той чи інший проект. Будь-який маркетолог повинен мати кілька інструментів, які дозволяють оцінити кількість трафіку свого проекту і сайтів конкурентів.

  Для перегляду статистики можна скористатися одним з трьох методів:

  • Сервіси, які збирають призначені для користувача дані. В цьому випадку точність залежить від популярності ресурсу. Чим більше людей на нього приходить, тим точнішими будуть дані.
  • Інструменти, що дозволяють аналізувати трафік з пошукових систем.
  • Найточніше і найкраще джерело – це лічильники статистики.

  Будь-який маркетолог, який оцінював показники відвідуваності, може з впевненістю сказати, що навіть два встановлених лічильника показують інформацію, яка трохи відрізняється. Тому вимагати точних даних від інших сервісів просто нерозумно.

  Кожен фахівець в сучасних умовах може знайти саме той інструмент, який підійде для вирішення потрібних бізнесу завдань. Тому рекомендуємо спробувати кілька з них і вибрати той, який вирішить саме Ваше завдання і перевірити сайт на відвідуваність.

  Поділитися:
  30.11.2018
  11525

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: