Види реклами в Інтернеті і її ефективність

  интернет реклама

  Сьогодні вже багато власників великого, середнього і малого бізнесу переконалися, що серед основних джерел по залученню покупців може виступати Інтернет. Згідно статистики в Європі ¾ населення вже користуються послугами всесвітньої павутини. У всьому світі кількість користувачів вже більше 50%. Всі ці показники свідчать про те, що Інтернет – відмінне місце для розміщення реклами своїх товарів. Якщо цього не зробити, то можна значно поступитися конкурентам по багатьом напрямкам. Для реклами своєї продукції в мережі є кілька методів, про які буде написано нижче.

  Основні види реклами в Інтернеті

  види інтернет реклами

  За статистикою щороку кількість користувачів Інтернету збільшується на кілька відсотків. Технології постійно розвиваються, і сьогодні всесвітня мережа є зручним майданчиком для публікації інформації про свою продукцію з метою її продажу. Отже, настав час розібратися з основними способами реклами свого бізнесу в Інтернеті.

  Контекстна реклама

  Одним з найбільш ефективних способів, яким користується більшість рекламодавців, є контекстна реклама. Таким чином, Ви можете прив’язати своє оголошення до певної групи людей і показувати його тільки їм. В результаті реклама буде показана тільки тим людям, які початково в ній зацікавлені. Оголошення підбираються за різними критеріями, які залежать від інтересів користувача, віку, запитів, що вони вводять і т.п.

  Дана реклама надається популярними пошуковими системами і на сьогоднішній день є два варіанти її реалізації:

  1. Оголошення буде показуватися в результатах пошуку по введеному запиту. Наприклад, користувач вводить в пошуковий рядок фразу «Купити телефон», відразу ж разом зі звичайною видачею для нього будуть показані рекламні оголошення.
  2. Показ оголошень на сайтах-партнерах. В даному випадку додатково буде враховуватися тематика сайтів.

  Вибравши такий варіант рекламних оголошень, рекламодавець отримує відразу ряд переваг:

  • Великий набір інструментів, які дозволяють відслідковувати ефективність оголошення.
  • Результат з’являється відразу після запуску реклами.
  • Гнучкі налаштування рекламних оголошень, що враховують масу чинників.
  • Можливість регулювати фінансову сторону питання.
  • Оплата буде здійснена тільки за ті оголошення, за якими користувач здійснив перехід.
  • Реклама відповідає на запити користувача, тому виглядає не нав’язливою.
  • Можливість створення фільтрів за певними критеріями.

  Безперечно існують і недоліки, про які варто розповісти окремо. Щоб отримувати приплив відвідувачів доведеться постійно оплачувати рекламні рахунки і вкладати велику кількість грошових коштів. Додатково потрібен досвід в налаштуванні оголошень, інакше весь бюджет може бути спущений даремно. Якщо ваші конкуренти запропонують вищу ціну за показ оголошень, то вони будуть показуватися набагато частіше. Деякі сфери бізнесу просувати даним способом недоцільно.

  Найпопулярнішими рекламними мережами в Україні сьогодні є Google AdWords і Яндекс.Директ. За назвою можна зрозуміти, що перша з них показує оголошення в Google, а друга в Яндексі. Принципових відмінностей між ними не існує, але є ряд дрібних налаштувань.

  Приклад контекстної реклами в Google Adwords:

  контекстна реклама гугл

  Приклад контекстних оголошень в Яндекс Директ:

  оголошення яндекс директ

  SEO продвижение сайта в поисковых системах

  SEO-оптимізація сайту або пошукове просування дозволяє вивести Інтернет-ресурс на перші сторінки видачі пошукових систем по певних запитах. За ідеєю даний спосіб просування не можна назвати рекламою, але він вирішує ті ж завдання для бізнесу. За допомогою правильної оптимізації сайту можна збільшити кількість людей, які будуть потрапляти на нього з пошукових систем. Чим краще сайт оптимізований, тим більш високу позицію він буде займати.

  Саме СЕО має бути обов’язковим етапом просування будь-якого бізнесу в Інтернеті. Велика частина трафіку потрапляє на сторінки сайту саме з пошукових систем. Переваги даного методу наступні:

  • Трафік носить стабільний характер і, добившись виведення проекту в топ по ключовим запитам, Ви можете отримувати відвідувачів тривалий час.
  • Стійкі результати.
  • Користувачі більше довіряють пошуковій видачі, ніж рекламним оголошенням.
  • Цей спосіб передбачає комплекс заходів по виведенню сайту в топ пошукових систем. В результаті буде створений повноцінний ресурс, який буде рекламним майданчиком, зручною для її відвідувачів.

  Таргетована реклама в Інтернеті

  таргетована реклама

  З кожним роком популярність соціальних мереж невпинно зростає. Багато людей проводять в них по кілька годин на день. За допомогою таргетованої реклами можна налаштувати показ оголошень для конкретної аудиторії, оскільки на сторінках користувача міститься достатньо інформації для рекламодавця. Залучати потенційних покупців найкраще з найпопулярніших соціальних мереж, якими користуються мільйони людей по всьому світу.

  Facebook

  Найпопулярніша соціальна мережа в усьому світі також є відмінним майданчиком для розміщення рекламних оголошень. Тут можна рекламувати практично будь-яку продукцію за винятком кількох видів. Статистика стверджує, що щодня за допомогою комп’ютерів і мобільних пристроїв сторінки цієї мережі відвідують понад мільярд людей. Це означає, що Ваша цільова аудиторія знаходиться саме тут.

  Для розміщення рекламних оголошень в ФБ можна використовувати такі види оголошень:

  • Показ реклами в тематичних групах;
  • Використання новинної стрічки для показу оголошень (найпопулярніший і зручний варіант).
  • Розсилки за допомогою чат-бота для Messenger.

  За допомогою таргетованої реклами можна залучити відвідувачів для наступних цілей:

  • Збільшити охоплення відеозапису за рахунок більшої кількості його переглядів;
  • Підвищити відвідуваність майбутньої події або заходи;
  • Підвищити популярність певної сторінки і збільшити її аудиторію;
  • Просунути готову публікацію;
  • Збільшити кількість активних дій (реєстрацій, покупок і т.п.);
  • Направити людей на сайт, що рекламується.

  При цьому варто пам’ятати, що потрібне правильне налаштування і ведення рекламної кампанії.

  Приклад:

  реклама в фейсбуці

  Instagram

  Одна з наймолодших соціальних мереж, яка пропонує користувачам публікацію коротких відеозаписів і фотографій. З недавніх пір її розробники запропонували всім бажаючим можливість настройки таргетованої реклами. Хоча старі методи з розміщення постів в популярних акаунтах продовжують працювати.

  Дані про цільову аудиторію даної соціальної мережі надходять з Facebook (вік, стать, інтереси і т.п.). Пов’язано це з тим, що при створенні аккаунта в Інстаграмі доводиться прив’язувати до нього свій профіль в ФБ.

  Існує і ряд нюансів, які варто враховувати при просуванні в даній соціальній мережі. Головне – це наявність яскравих і барвистих фотографій товарів і послуг Вашого бізнесу. Вся аудиторія Інстаграма заходить в додаток з метою перегляду фотографій, тому рекламне оголошення повинно виділятися на тлі інших і притягувати до себе увагу.

  Email розсилки

  email розсилки

  Сьогодні у будь-якого користувача, який веде активне життя в Інтернеті, є власна поштова скринька. Кілька років тому саме розсилання електронних листів вважалася одним з найефективніших видів реклами. Але і сьогодні не варто скидати з рахунків цей варіант просування сайту. Деякі рекламодавці продовжують використовувати розсилки, як основний спосіб залучення цільового трафіку. Особливо це актуально для наступних категорій:

  • Інформаційний бізнес. Дуже високі показники ефективності розсилання електронних листів показує саме в цій сфері. Зазвичай користувач при відвідуванні сторінок, що пропонують продаж інфо-товарів або послуг, залишає свою адресу на спеціальній формі. В результаті йому надається знижка або безкоштовна корисна інформація. Таким чином, користувач показує свою зацікавленість в даному продукті, і рекламодавець може використовувати її в комерційних цілях. Деякі рекламодавці чергують розсилки корисної інформації з комерційними пропозиціями про покупку.
  • Повторні покупки. Коли користувач уже здійснював покупку у Вашому Інтернет-магазині, то існує велика ймовірність, що при необхідності придбання нового продукту, він звернутися саме в цей магазин. Звичайно, якщо його до цього все влаштувало. При здійсненні замовлення зазвичай потрібно залишити свою адресу електронної пошти, на яку в подальшому здійснюється розсилка про цікаві акції, розпродажі та індивідуальні пропозиції для клієнта.

  Практично завжди розсилка здійснюється автоматично і спрямована на певну групу відвідувачів. Наприклад, може бути створена окрема розсилка на жіночу аудиторію і окремо на чоловічу. Додатково можуть бути використані спеціальні методи по залученню уваги, можливе використання імені одержувача в листі і т.п. Правильне створення рекламного листи і його оформлення грає важливу роль в ефективності даного методу.

  Інші види реклами в Інтернеті

  Вище були описані найпопулярніші види реклами товару на просторах всесвітньої мережі. Однак існують і інші варіанти, які використовуються не так часто, але для окремих категорій можуть бути єдиними джерелами трафіку з тих чи інших причин. Ось список ще кількох видів реклами:

  1. Реклама на YouTube – даний вид реклами стабільно набирає обертів і незабаром зможе наздогнати перераховані раніше способи. Популярні канали пропонують рекламодавцям розміщення рекламного оголошення за певну плату. Чим більше розвинений канал, тим вища його вартість. Іноді реклама полягає в розміщенні посилання під записом, іноді вона озвучується в самому ролику.

  реклама на youtube

  1. Реклама на тематичних майданчиках. Спосіб, який дозволяє залучати цільову аудиторію практично безкоштовно. Ви можете зареєструватися на різних тематичних форумах і розмістити там інформацію про свій бізнес. Однак такий вид реклами буде віднімати велику кількість вільного часу. Можна скористатися послугами фрілансерів, які за певну плату виконають всю необхідну роботу за вас.
  2. Тизерна реклама. Являє собою розміщення рекламних оголошень у вигляді тизерів на різних інтернет-майданчиках. Зазвичай тизер містить в собі провокаційну інформацію, яка повинна спонукати користувача до переходу за посиланням. Коштує дешевше, ніж контекстна і таргетована реклама і дозволяє рекламувати заборонені там тематики. При цьому ефективність даного виду невелика.

  тизерна реклама

  1. Банерна реклама. Цей вид дозволяє розміщувати спеціальні графічні зображення на тематичних сайтах. Мета – пробудження інтересу у користувача до натискання на банер і переходу на сайт, що рекламується.

  банерна реклама

  Який вид реклами підійде для Вас?

  Навряд чи навіть найдосвідченіший маркетолог зможе точно відповісти, який вид рекламних оголошень буде ефективно використовуватися для Вашого бізнесу. Тут необхідно оцінювати тематику бізнесу, його особливості та Ваш бюджет на просування.

  Тільки в результаті запуску декількох варіантів і аналізу ефективності кожного з них можна дати точну відповідь, який варіант дасть результати.

  Поділитися:
  05.12.2018
  2159

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: