Скільки коштує SEO просування сайту в Україні?

  Скільки коштує SEO просування сайту

  Процес ціноутворення у SEO сфері вважається одним із найбільш заплутаних та складних для бізнесу будь-якого рівня. Перед замовленням будь-якої SEO послуги важливо дізнатися, що впливає на формування її вартості, від чого вона залежить. Нерідко вигідніше буває звернутися до досвідчених фахівців, ніж до незнайомого фрілансера із сумнівною репутацією.

  Методики формування цін на SEO послуги

  Сьогодні існує понад 7 форматів оплати послуг на ринку SEO. Це може бути як переказ коштів за досягнутий результат, так і варіант угоди за фіксованою вартістю. Але багато експертів сходяться на думці, що всі ці методи не більше, ніж спроби власників бізнесів передати його розвиток в руки сторонніх організацій і перекласти відповідальність на них.

  Якщо власник або співробітник, відповідальний за просування ідеї та проекту, не намагатиметься вникнути у базову суть процесу, то просування у пошукових системах бізнесу будь-якого напряму буде менш ефективним.

  Згідно з останніми опитуваннями та сформованою статистикою на їхній основі, інтернет-підприємці вважають за краще працювати майже завжди за однією з наступних схем:

  • щомісячний фіксований оклад маркетингової компанії;
  • варіант разової оплати у випадку із фрілансером;
  • погодинна фіксована ставка.

  Щоб зрозуміти, яка методика найкраще підійде під конкретний випадок, рекомендується детальніше вивчити переваги та недоліки кожної з них.

  Співпраця з варіантом фіксованої оплати послуг

  фіксована оплата послуг

  За даними опитування, цей варіант визнаний найбільш затребуваним. Але ефективний він не завжди, а лише у таких випадках:

  1. Сфера підприємця передбачає суворе планування часових рамок та витрат. Очевидним прикладом такої ніші можна назвати магазини в Інтернеті. Для кращої результативності їм необхідно постійно підтримувати свої позиції в рейтингу пошукових систем, при яких досягаються найкращі результати. Водночас обсяг робіт для майстрів SEO раз за разом, як правило, майже не відрізняється за обсягом один від одного.
  2. Якщо підприємець має малий або бізнес, що розширюється, і ресурси на просування поки ще обмежені. Яскравим прикладом цього випадку можуть бути сайти, де Ви можете замовити одяг з власним принтом.
  3. Якщо бізнес вже зайняв певні високі позиції у своїй ніші, і йому просто необхідно підтримати результат. Наприклад, нерідко це може бути сайт, який просуває послуги з ремонту телефонів чи ноутбуків.

  До переваг методу відносять взаємодію та впевненість у швидкому розв’язанні необхідних питань, що важливо для малого та середнього бізнесів. Також можна спланувати фінансову сторону питання на 6 місяців та довше, якщо знати основні статті видатків. З недоліків фахівці виділяють інерційність змін, а також слабку мотивацію виконавців через відсутність додаткової винагороди.

  Співпраця з варіантом погодинної оплати

  погодинна оплата

  Цей варіант співпраці можливий для більших підприємств. Якщо використовувати цю методику розрахунку, то можна отримати докладний звіт про виконану підрядником роботу, а також звіти про ті чи інші дії та терміни їхньої реалізації. Компанії, які вважають за краще працювати саме за такою методикою, зазвичай мають мінімальну ціну за 1 годину. Заробіток фахівця залежатиме, в такому випадку, від його досвіду та результативності саме з цим проектом. Такий метод є ідеальним для великих компаній, які не планують зупинятися на досягнутій планці розвитку.

  До переваг такої методики відносять простоту та прозорість усіх проведених розрахунків, розподіл графіка робіт та наявність дедлайнів, а також можливість грамотно скоригувати бюджет. З мінусів фахівці виділяють відсутність гнучкості за часовими рамками та додатковими завданнями, якщо працювати безпосередньо з агентствами. А також можливість перевищення спочатку розрахованої суми через те, що проект може по часу розтягнутися з незалежних від фахівця та власника бізнесу причин.

  Робота з разовою оплатою праці

  Робота з разовою оплатою праці

  Цей метод співпраці особливо популярний для надання консалтингових послуг чи аудиту сайту. Зазвичай це – одноразові проекти, виконання яких власник проекту найчастіше доручає фрілансеру із SEO області. Найчастіше після узгодження деталей замовнику тільки назвуть кінцеву ціну, а потім залишається терпляче дочекатися результатів.

  Такий метод має низку своїх переваг, наприклад, наявність чіткого розуміння основного акценту в процесі роботи, увага виконавця не буде розкидатися на незначні деталі. Також можна спланувати свої часові ресурси та виконати роботу точно вчасно. З недоліків власники компаній виділяють низьку мотивацію виконавців на тривалу співпрацю. Також більшість фрілансерів розраховують на оплату «тут і зараз» або часткову передоплату, що може підірвати впевненість у якості.

  Які показники можуть вплинути ще на вартість SEO

  Основним чинником, що впливає на вартість підсумкової угоди, є виконавець. Є два варіанти розвитку подій. Або замовник іде до фрілансера і економить, але отримує не завжди якісний результат. Або звертається до спеціалізованих агентств, де вартість послуг буде вищою, але і якість відповідатиме ціні. Замовнику важливо також пам’ятати про те, що вартість послуг безпосередньо залежатиме від досвіду виконавця. Навряд чи професіонал своєї справи працюватиме за малі гроші.

  Важливо подивитися перед остаточною угодою портфоліо виконавця. Багато хто вважає себе професіоналами, начитавшись специфічної літератури, але водночас зовсім не вміє застосовувати свої знання на практиці. Тому, вибираючи виконавця, важливо оцінювати лише його практичний досвід. А знання йдуть бонусом як йому, так і замовнику.

  Співпраця з фрілансерами

  Співпраця з фрілансерами

  Робота з такими позаштатними співробітниками дозволяє часом заощадити чималі гроші. Але якість робіт може також бажати кращого. Крім того, часті випадки, коли виконавці просто зникають з поля зору, особливо після внесення передоплати в обумовленому розмірі.

  Робота з молодими SEO агенціями

  Тут уже ризики нижчі, попри малий досвід таких компаній. Але тут попри суттєву економію в ціні є ризик низької якості. Молоді агенції нерідко набирають недосвідчених фахівців, тим самим навчаючись на своїх помилках. Але не завжди така позиція грає на руку замовникам. Водночас навіть якщо в агентстві працюють професіонали, не завжди вони зможуть скоординувати дії команди для отримання якісного результату.

  Компанії SEO з великим досвідом

  Для замовників найоптимальнішим варіантом можна вважати цю модель роботи. SEO – це цілий комплекс робіт та заходів, які найкраще виконуються компанією з досвідченими професіоналами. Успішні стартапи використовували великі вкладення, але вони окупалися коштом грамотно підібраних фахівців у цій галузі.

  Перевагою такого методу є і юридично оформлені відносини. Перед угодою замовник підписує низку паперів, які захищають його від різних ризиків, а також корисні для підстрахування самої компанії. Також такі заходи допоможуть убезпечити угоду від непотрібних втрат у разі зриву строків та інших форс-мажорних обставин. Перевагою такого методу є вміння професійних команд працювати спільно для досягнення найкращих результатів у задані часові проміжки.

  Нюанси у цілях, регіонах та термінах виконання

  Не варто забувати й про ці параметри, адже ціна за роботу безпосередньо залежить і від них. Ідеалом вважається розуміння творцем реальних перспектив проектного задуму. Також важливо знати свою планку та не ставити виконавцям недосяжні цілі. Досвідчені застерігають від такого кроку, а новачки цілком можуть витратити великий бюджет, досягнувши від сили 15% результату.

  Звідси випливає пряма залежність. Якщо результат необхідний швидкий, то й дій за встановлений термін потрібно виконати більше. Отже, зростає вартість послуг.

  Географічний чинник – ще один аспект, що прямо впливає на ціноутворення у SEO. Наприклад, в області з розвиненим туризмом пробитися в ТОП пошуку і прибутку буде набагато важче через велику конкуренцію у даній ніші. На зайнятість напрямку бізнесу та рівень конкуренції у регіонах також важливо звертати увагу. Іншими словами, чим більш розвинений ринок підприємця-замовника, тим більше зусиль потрібно фахівцям для вирішення поставленого завдання. І тим більше коштів, відповідно, доведеться вкласти у досягнення результату.

  Масштабність сайту

  Можна провести прямий аналог із роботою на полях. Чим більша територія поля, тим більше сил і часу знадобиться спеціалістам на його обробку. Відповідно, просування сайту розміром у кілька сторінок буде дешевшим, ніж інтернет-магазину із сотнями та тисячами товарів та категорій.

  Як відбувається ціноутворення в галузі SEO

  ціноутворення в галузі SEO

  Після усвідомлення масштабності запланованих робіт, підприємець нерідко запитує причини виникнення великої кінцевої суми. Особливо якщо початковий розрахунок був зроблений на менший варіант. Звичайно, більшість бізнесменів бажають точно знати, за що віддають свої гроші, щоб не марнувати їх.

  За що доведеться платити

  Як говорилося вище, важливий насамперед досвід фрілансера чи агенції у цій сфері. Якщо підприємець бажає рости й розвиватися, не зупиняючись на нижчих планках, йому рано чи пізно доведеться зіштовхнутися з професійними агентствами SEO. Їхня вартість послуг буде набагато вищою завдяки особливій ціновій політиці, а також наявності команди професіоналів, кожен член якої вирішує свої завдання і завдяки роботі в команді досягається певний високий результат.

  Кому доведеться платити

  При роботі з досвідченим SEO агентством варто розуміти, що оплата йде відразу досвідченим спеціалістам у своїй галузі. Оплату доведеться проводити наступним можливим членам команди та за виконання низки таких завдань, як:

  • людина на посаді аккаунт-менеджера зобов’язана здійснювати регулярний зворотний зв’язок із замовником. Кожна досвідчена SEO фірма надає в індивідуальному порядку такого спеціаліста замовникам під кожний проект. У його обов’язки входить консультація з питань, що виникають у ході співпраці, а також за рівень зворотного зв’язку, що надається;
  • тімлід відділу SEO займається роботою всього відділу даної структури. Результативність безпосередньо залежить від його досвіду. Чим він більший, тим більше якісних результатів можна досягти в більш стислий термін завдяки його вмінню координувати роботу команди;
  • спеціаліст у галузі SEO виконує близько 80% поставлених завдань. У великих агентствах присутні кілька осіб на один штат;
  • link-builder у штаті. У сучасному бізнесі дуже складно знайти на цю рідкісну посаду людину з відповідними параметрами. У його завдання входить складання грамотної стратегії посилань, а також їхнього отримання. З огляду на специфіку роботи вона справді може дуже непогано оплачуватись, особливо за наявності цінного досвідченого співробітника;
  • штат адміністративного призначення. Такий підрозділ економить час більш вузькопрофільних спеціалістів, вирішуючи базові та побутові завдання різного рівня.

  Варто пам’ятати, що в залежності від масштабності та досвіду компанії склад штату може змінюватися. Отже, змінюється його цінова політика.

  Наявні ризики при роботі з SEO галуззю

  Спочатку варто розібратися з питанням про те, що таке взагалі SEO ніша і чому її так люблять більшість замовників бізнесу різного масштабу та галузі. Основним підводним каменем є бажання підприємця будь-якими силами та засобами заощадити свої гроші. Але виникає раціональне питання. Якщо людина хоче заощадити сама, то чому очікує високого результату за малі гроші від інших? Адже, як говорилося вище, досвідчений фахівець не працюватиме за копійки, він цінує свої навички. Важливо запам’ятати, що співвідношення дешевизни та якості в SEO сфері прямо пропорційне і ніяк інакше.

  ризики при роботі з SEO

  Відмінність SEO області від більшості інших послуг таки полягає в тому, що замовники оплачують тимчасові ресурси фахівців. За бажання отримати органічні посилання на вузькопрофільних та конкурентних нішах, потрібно застосування особливого досвіду та часу, які є не у всіх фахівців.

  Підводні камені роботи з посиланнями

  У ранні часи практикувався такий напрямок, як купівля маси посилань на різних спеціалізованих ресурсах. Однак, після того, як Google запустили програму боротьби зі спамом, такі заходи стали проводитися менш часто. Купувати посилання на такий формат можна, але робити це треба вдумливо і продумавши кожен свій крок. Новачки навіть знаючи це можу замовчувати про подібну проблему через бажання заробітку. Вони створюють лише ілюзію дій, що рідко призводить до якісного результату.

  Робота з контентом

  Пошуковий робот ніколи не підніме ресурс у ТОП, якщо контент неунікальний і не має інформативного навантаження. Саме тому бюджету треба приділити особливу увагу та все ретельно прорахувати. Якісне наповнення ресурсу – недешеве завдання, досвідчені копірайтери теж цінують свій час, як і SEO фахівці. Зважаючи на те, що новачки часто хапаються за будь-яку роботу, у них немає часу на отримання якісного контенту, для них важливішим є отримання прибутку і не більше.

  Підводні камені роботи з фрілансерами

  Не варто однозначно стверджувати, що всі без винятку фрілансери – безвідповідальні. Професіоналів є чимало, але знайти їх досить проблематично. Проте більшість або намагаються щось робити, або не розуміючи специфіки бізнесу, за який беруться, створюють ілюзію діяльності.

  Зазвичай серед фрілансерів така поведінка буває пов’язана з невпевненістю в собі та страху самостійного ухвалення рішень щодо чужих проектів. Компанії убезпечать замовника від такого розвитку подій та, більш того, задокументують усі відносини всередині фірми.

  Чи варто працювати з недосвідченими новачками у своєму штаті

  недосвідчені новачки

  Деякі бізнесмени йдуть дещо іншим шляхом. Вони наймають недосвідченого SEO фахівця і звалюють на нього непосильну ношу відповідальності та робіт із сайтом. Вони хочуть отримати від нього якісну роботу в режимі багатозадачності, водночас оплачуючи часто за фіксованою ставкою його працю.

  Але така тактика має кілька підводних каменів. З одного боку, ідея справді хороша. Одна людина свій робочий час приділятиме лише одному проекту. У той час, як у спеціальних агентствах проектів багато й увага розсіяна.

  З іншого боку, немає можливості перевірити практичні навички працівника. Бувають випадки, коли вони просто завчили матеріал для проходження співбесіди, а практичного досвіду вони мають нуль. Також нелогічною є така стратегія і з матеріального боку питання. Нерідко сума виходить тією ж, що й у досвідченіших агентств, але ризики низької якості вищі. Варто додати й інші витрати, такі як пошук і адаптації працівника.

  Тому багато підприємців ставлять питання про раціональність виділення робочого місця, найму та інших витрат на співробітника, якість роботи з яким і перспективи дуже розмиті.

  Робота з компаніями SEO спеціалізації

  компанії SEO спеціалізації

  З метою залучення нової аудиторії професійні SEO компанії часто занижують на певний період ціну своїх послуг. Якщо таке станеться, то і якість отриманого результату може виявитися нижчою від заявленого раніше. З цього випливає, що клієнт, працюючи з подібними компаніями, спирається на примарну впевненість у безпеці угоди. Ситуація, за своєю суттю, аналогічна до фрілансерів.

  Тільки різниця в тому, що такі компанії через укладену юридичну угоду не можуть зникнути безслідно, як це роблять деякі фрілансери. Основною проблемою є пропорційна залежність між вартістю послуг та якістю виконуваної роботи.

  Також підводним каменем для таких фірм стає наймання співробітників на постійну основу. Нерідко вони самі знаходяться у пошуках вільних фрілансерів без досвіду та працюють з ними на основі посередницької схеми.

  Терміни та гарантії у просуванні сайтів

  Більшість покупців звикла до того, що на товари зазвичай є гарантія або особливий гарантійний термін. Це дає право повернути товар у разі його низької якості або виходу з ладу.

  З галуззю SEO просування все працює зовсім за іншими принципами. Наприклад, тут немає чітких гарантій, та й часові рамки ставити інколи безглуздо. Річ у тому, що дуже важко дати прогноз на досягнення заявлених результатів. На них впливає відразу кілька чинників, на деякі з яких навіть найдосвідченіші майстри вплинути не зможуть. Наприклад, алгоритми провідних пошукових систем, що впливають на результати видачі у ТОП. Тому фірм, які пропонують відразу і своєчасно досягти потрібних цілей і 100% гарантію слід обходити стороною. Або вони не розуміють структури роботи або навмисно займаються обманом клієнтів.

  Чому в SEO відсутні гарантії

  гарантии SEO

  SEO послуги включають аналіз конкурентів, а також розуміння робіт систем пошуку. Слід зазначити, що самі пошукові системи майже ніколи самі добровільно не розкриватимуть специфіку роботи своїх алгоритмів. Тому важко спрогнозувати те, яка саме стратегія приведе компанію у ТОП видачі.

  Саме з цієї причини дуже важливим є досвід виконавця. Тільки з практичними навичками приходить розуміння структури та специфіки роботи тих чи інших алгоритмів. Замовники в цьому випадку розуміють та бачать ризики, а також мають уявлення про те, за що віддають власні гроші.

  Середній ціновий діапазон SEO в Україні та регіоні СНД

  Конкретний ціновий діапазон позначити дуже складно. Адже підсумкова вартість робіт, як було сказано раніше, залежатиме від низки чинників. У деяких розвинених SEO компаніях є своя цінова політика, наприклад, кілька пакетів послуг з різними ціновими показниками.

  Як правило, найдорожчі з них дозволяють повністю забути про сайт і зосередитися на найважливіших справах компанії, довіривши роботу професіоналам. Окрему увагу та аналіз варто приділити дешевшим пакетам послуг, оскільки, як говорилося раніше, чим ціни нижчі, тим якість гірша.

  Дешевий варіант SEO послуг

  дешевые SEO услуги

  Цей варіант роботи з SEO найчастіше надають або новачки, або фрілансери. Або як варіант, нещодавно створені SEO організації для залучення клієнтської аудиторії.

  Ціна даного сегменту починається від 200 доларів, проте варто пам’ятати, що вона не означає високої якості послуг. Нерідко новачки не доробляють проект, тому що не розуміють, про що пишуть. А якщо і дороблять, то залишать купу помилок, які доведеться виправляти самостійно або витрачати додаткові кошти на пошуки досвідчених фахівців. Тут і згадується приказка про те, що скупий платить двічі.

  Робота з більш високою якістю послуг

  Цей варіант випереджає новачків за якістю послуг. Але якщо компанія, яку вибрав замовник, невелика, є ризики того, що вона не до кінця налагодила зв’язок із клієнтами. У разі виникнення проблем на проекті або з сайтом велика ймовірність, що підтримка відповість не відразу, а через якийсь час. Ціна питання починається від 400 доларів та вище.

  Співпраця з найвищим сервісом SEO

  Підприємства найвищого рівня відточують обслуговування і процеси до найменших деталей. У кожного співробітника свої обов’язки, які він знає і чітко ним слідує. У такі компанії новачкам не потрапити, потрібен великий досвід, який оплачується відповідно в процесі роботи.

  Як додаткову увагу до кожного клієнта такі компанії надають на час проекту спеціальних менеджерів. Які нададуть консультації у разі виникнення проблем або питань в автоматичному режимі. Висока якість роботи вимагатиме великих вкладень, які починаються середнім чеком від 700 доларів і вище.

  Самостійне просування чи штатний співробітник

  Самостійне просування

  До переваг штатних співробітників належить те, що вони завжди поруч і на зв’язку. Також можуть цілком оперативно відреагувати на позаштатну ситуацію. Такий співробітник не відволікатиметься на інші проекти, що покращить якість поточної роботи.

  З недоліків можна виділити бажання заміни команди лише одним співробітником, що може негативно позначитися на якості послуг. Також низка рішень недоступний для фахівця-одинака. Але цілком під силу командній роботі. Зарплата хорошого SEO фахівця має починатися від 600 доларів та вище.

  Самостійний процес може не лише допомогти розвинутися у новій галузі, а й самостійно зрозуміти перебіг процесів. Тому, у разі подальшої роботи з SEO агенціями чи фрілансерами, обдурити такого підприємця буде важче. Але тут також варто подумати про те, чи зможе одна людина якісно виконати завдання команди. Практика показує, що від важливих процесів сам бізнес відволікає власників, через що у підсумку страждає якість робіт.

  Основна проблема для людей, що зважилися на самостійне вивчення SEO основ – придбання платних програм та софту. Середня ціна питання починається від 200 доларів та вище. SEO агентства вже використовують програми, включаючи їхню вартість у кінцеву ціну. Приватникам доводиться все купувати за власні кошти. У питанні витрат робота з агентствами більш точно прогнозована, ніж особисті витрати. Тому витрати на роботу з агентствами будуть істотно нижчими, ніж витрати на офісного співробітника або фрілансера.

  Як справи з SEO у США

  сео в США

  Ринок України розвивається в SEO ніші за моделлю американців, з тією лише з різницею у розвитку на 5 років мінімум. Але самі основи цінової політики дуже схожі на американські моделі. В Америці вже давно усвідомили важливість часового ресурсу та застосовують його для формування цін на послуги.

  Скільки коштує SEO у США

  Зараз мінімальна планка за цінами SEO у США починається від 2000 доларів і вище за один місяць робіт із просування. Якщо компанія хоче розвивати свій бізнес у США та в західному інтернеті, то найкращим виходом стане зменшення кількості витрат. Наприклад, найняти спеціаліста з іншої країни з меншою вартістю робіт за годину, але з високою якістю виконання роботи.

  Що у підсумку

  Робота з SEO просуванням вимагатиме значних фінансових витрат. Під час роботи з командою можна отримати відмінних співробітників з уже встановленим та налаштованим софтом, ціна використання якого включена в оплату та підсумковий чек. Зазвичай агенції розпочинають роботу відразу ж, а результати видно вже після кількох місяців співпраці.

  Кожен підприємець має думати, як краще для нього. Але якщо є бажання заощадити та отримати результат за малий термін, то варто бути готовим до того, що потім доведеться виправляти помилки, допущені новачками. У цій ніші завжди важливо пам’ятати про те, що скупий платить двічі й рідко коли низькі ціни поєднуються з гарною якістю.

  Поділитися:
  06.06.2022
  285

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: