Як дізнатися CMS сайту?

    как узнать cms сайта

    Відвідуючи чужі сайти в інтернеті, Ви можете зустріти ресурс, який приверне увагу. Якісні портали завжди викликають інтерес і бажання створити аналогічний сайт. Щоб зробити портал по аналогії з вже наявними, в першу чергу, потрібно знати, на якому “двіжку” працює сайт, який Вам сподобався.

    У цьому матеріалі ми детально опишемо способи, які допоможуть дізнатися CMS практично будь-якого сайту в інтернеті.

    Всі інструменти, які використовуються для аналізу можна розділити на ряд категорій:

    • Конкретний запит творцеві або розробникам проекту;
    • Перегляд файлів кукі;
    • Аналіз службових рядків у файлі robots;
    • Аналіз коду в HTML форматі;
    • Пошук зазначення назви “двіжка” в коді;
    • Онлайн сервіси для оцінки.

    Нижче буде детально описано кожен з перерахованих способів, як дізнатися CMS сайту.

    Дізнатися CMS сайту за допомогою онлайн сервісів

    Найпростіший і найлегший спосіб для того, щоб дізнатися CMS сайту онлайн. Достатньо перейти на сторінку сервісу і вказати url веб-ресурсу, який ми аналізуємо. Далі буде проаналізована наявна інформація, і ви отримаєте відповідь. Головним недоліком можна вважати не завжди вірні результати.

    Ось список найбільш популярних і зручних сервісів для аналізу:

    iTrack.ru

    iTrack.ru

    За допомогою цього інструменту можна визначити “двіжок” сайту практично зі 100-відсотковою точністю. Досить просто ввести в поле URL аналізованого проекту і натиснути на кнопку “Визначити CMS”:

    Визначити CMS

    Результат визначення “двіжка” правильний:

    Результат визначення двіжка

    WhatCMS

    WhatCMS

    Даний проект вміє аналізувати 390 CMS сайтів. Заповнюємо поле і натискаємо на кнопку перевірки.

    Всього за декілька секунд ми дізналися CMS сайту, а також версію “двіжка”:

    результат WhatCMS

    Built With

    Built With

    Це популярний сервіс, який вміє розпізнавати кілька сотень двигунів, але результати не завжди вірні. Методика та ж сама … Заповнюємо поле з адресою ресурсу і натискаємо на кнопку. За пару секунд бачимо результат:

    результат Built With

    Додатковою перевагою даного сервісу є те, що крім визначення CMS сайту, він ще показує які сервіси використовуються на ресурсі, наприклад jivosite, Google Analytics, Яндекс Метрика, сервіси захоплення відвідувачів і т.д. :

    переваги Built With

    Задати питання власнику (розробнику)

    У деяких випадках на комерційних порталах в футері сайту можна побачити назву веб-студії, яка розробила цей проект. Якщо зв’язатися з фахівцями компанії, то з великою часткою ймовірності, вони розкажуть про “двіжок”, на якому був створений сайт. Особливо ефективно працює варіант, коли ви представляєтеся як потенційний покупець, тоді шанси на те, що вони допоможуть Вам визначити CMS сайту, який Вам сподобався збільшуються.

    Уточніть, яку кількість ресурсів і часу було витрачено на створення проекту. Так само можете запитати, які кошти використовуються для його супроводу, підтримки і просування.

    В якості альтернативи можна просто задати питання, власнику сайту, представившись зацікавленою особою. Скажіть, що хотіли б замовити рекламу на порталі і вам цікаво, на якому “двіжку” він працює.

    Пошук прямих вказівок для визначення CMS сайту

    CMS сайту

    У коді сторінки або безпосередньо на самому сайті можна пошукати назву CMS, на якій він був розроблений. Найчастіше багато хто встановлює готові шаблонні рішення, де залишається посилання на розробників, і вказівка ​​”двіжка”, на якому працює сайт.

    Зазвичай посилання з інформацією міститься внизу сайту, куди варто звернути увагу в першу чергу.

    Вид зовнішніх URL адрес

    Практично на всіх популярних CMS спочатку посилання мають необроблений вигляд. Тобто не використовується людино-зрозумілі урли (ЧПУ) на сайті. Це дозволяє визначити “двіжок”, на якому працює той чи інший ресурс.

    Досить просто додати до адреси сайту один з рядків і подивитися, чи буде сторінка давати 200-у відповідь сервера і відкриватися.

    • WordPress містить /р=501;
    • IPB містить /index.php?showtopic=36;
    • MaxSite CMS містить /page/;
    • Joomla містить /index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=202.

    Аналіз сторінки для входу в адмінку

    У кожної CMS існує власна адреса, за якою здійснюється вхід в адміністративну панель сайту. Зазвичай її називають по простому «адмінкою». За допомогою такої сторінки можна отримати необхідну інформацію про “двіжок”.

    Звичайно, деякі веб-майстри для захисту сайту змінюють адресу адмін-панелі, але роблять це далеко не всі. В результаті достатньо додати до адреси сайту додаткову стрічку і подивитися, чи буде відкриватися сторінка, де необхідно ввести логін і пароль для переходу в адмінку.

    У популярних CMS дані сторінки мають наступні URL:

    • Joomla – /administrator/;

    joomla адмінка

    • 1C Bitrix – /auth/ или /bitrix/admin/;

    bitrix адмінка

    • WordPress – /wp-admin/;

    wordpress адмінка

    • OpenCart – /admin/;

    opencart адмінка

    • ModX – /manager/;
    • Drupal – /user;

    drupal адмінка

    • Okay CMS – /backend/;

    Заборона індексації службових сторінок

    Аналіз файлу robots.txt дозволяє дізнатися багато інформації про сайт та визначити CMS. Звичайно, це стосується тих проектів, які правильно налаштовують даний файл і прописують в ньому необхідні директиви для закриття індексації непотрібних розділів. Оскільки сайт чимось вам сподобався, варто вважати, що його власники подбали про грамотне просування і налаштували даний файл.

    На офіційних сайтах кожної CMS існує готовий файл robots.txt, де містяться рядки, які необхідно закривати від індексації. Просто порівняйте цей файл з тим, що є на проекті, і можливо саме цим способом ви зумієте визначити “двіжок” сайту.

    Мета-теги і файли CSS, JS

    Вихідний код більшості сайтів може багато розповісти про проект. Різні “двіжки” використовують вказівки на файли оформлення стилів, які необхідні для якісного відображення сайту і створення унікального дизайну. У кожного “двіжка” є ряд характеристик, які виділяють його серед інших.

    Особливо це стилі, створені за допомогою CSS або JS. Тут варто звернути увагу на структуру папок, у кожного “двіжка” вона унікальна і відрізняється від інших. На офіційних сайтах можна подивитися, як буде виглядати структура у тій чи іншій CMS.

    Мета-тег generator використовується деякими CMS, щоб вказати назву “двіжка” для пошукових систем. Достатньо подивитися код сторінки і пошукати цей рядок. Якщо він присутня, то подальші пошуки не будуть потрібні.

    Ручний пошук

    Кожен “двіжок” має свою HTML структуру, яка відрізняється від інших. Якщо розробники сайту не сильно змінювали код, то знайти інформацію можна буде саме в ньому.

    Висновок

    Найпростіший спосіб дізнатися CMS, на якій працює сайт – скористатися одним з онлайн сервісів. Однак варто перевірити ще раз цю інформацію вручну, щоб отримати максимально точну відповідь на своє запитання.

    Знання характеристик двигунів дає можливість випередити його у будь-якого проекту.

    Поділитися:
    25.01.2019
    1890

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: