Як працюють фільтри пошукових систем Google і Яндекс

  фильтры поисковых систем

  Розвиток і просування будь-якого інтернет-ресурсу вимагає вкладення чималих коштів, часових ресурсів і зусиль з боку вузькопрофільних фахівців. Сам по собі інтернет-магазин, корпоративний сайт, лендінг не стануть відвідуваними. Тільки постійна робота над ресурсом дасть певний результат. Але чи траплялася ситуація, коли власник вкладає гроші в свій проект, підібрав професійних маркетологів і фахівців з розкрутки веб-ресурсу, а досягти топових позицій у видачі ніяк не вдається? Гірше того, сайт демонструє тільки зниження позицій, як результат – падіння відвідуваності і рівня продажів. У чому ж причина? Однією з причин може бути потрапляння сайту під фільтр пошукових систем (іншими словами – штрафні санкції, які накладають пошуковики Google і Яндекс на сайт).

  фільтри пошукових систем

  Іноді власники бізнесу з сарказмом сприймають фільтри Яндекса і Google. А ось дійсно професійні SEO-фахівці приділяють їм достатньо уваги і з обережністю ставляться до проведення робіт по проектах і аналізу взаємозв’язку ресурсу, що просувається, з пошуковими системами. Як показує практика набагато простіше уникнути попадання сайту під фільтр, ніж потім його вивести.

  Фільтрів пошукових систем існує величезна кількість. Алгоритм дії деяких з них добре вивчений, а про дії інших доводиться тільки здогадуватися. У цій статті розглянемо найпопулярніші і найбільш використовувані фільтри пошукової системи Google і Яндекс. Першій пошуковій системі приділимо більше уваги, оскільки вона має пріоритет на просторах українського Інтернету.

  Як працюють фільтри Google?

  Щоб зрозуміти механізм дії, потрібно знати, що існують два основних типи фільтрів:

  • ручні – алгоритм роботи більш зрозумілий середньостатистичному користувачеві: фахівці, яких ще називають асессором, проводять аналіз пошукової видачі під конкретні запити. Якщо сайти з видачі викликають недовіру ассесора (наприклад, зафіксовані заборонені методи розкрутки сайтів, використання неприпустимого контенту і т.д.), то вони автоматично потрапляють під санкції. Зі свого боку SEO-оптимізатори можуть виправити ситуацію, так як буде відправлено повідомлення в Google Search Console з інформацією про ймовірність попадання ресурсу під фільтр;
  • набагато небезпечніше потрапляння під автоматичний SEO фільтр – тут працюють алгоритми Google. І, якщо ці алгоритми зафіксували спроби обдурити пошукову систему, то Ви втрачаєте велику частину трафіку, ресурс знижується у видачі, а в найгіршому випадку сайт без попередження відправляють в бан.

  Тобто, умовно санкції можна розділити на наступні типи:

  • вибіркове виключення – блокування показів вибіркових сторінок розглянутого інтернет-ресурсу;
  • песимізація – веб-ресурс повністю опускається у видачі;
  • бан – повне блокування сайту.

  Говорити про те, який з фільтрів найжорсткіший не доводиться. Але навіть при вибірковому виключенні сторінок з видачі, радимо переглянути маркетинговий підхід до просування ресурсу, вибрати нову стратегію, а найкраще – звернутися за допомогою до професіоналів.

  Як дізнатися, що сайт потрапив під фільтр?

  Як говорилося вище, якщо фільтр накладено вручну, то Ви отримаєте повідомлення в Google Search Console. Перевірити наявність інформації можна, і не чекаючи повідомлення. У вкладці «Пошуковий трафік» вибираємо «Заходи, прийняті вручну», Ви отримуєте інформацію, чи приймалися заходи вручну по відношенню до Вашого сайту.

  перевірка на фільтри пошукових систем

  Якщо ж ми говоримо про автоматичні фільтри Яндекса і Google, то сигналізувати про те, що на сайт накладені санкції, будуть тільки просідання трафіку і обвал позицій.

  Фільтри пошукової системи Google

  1. Panda.

  Введений в експлуатацію в 2011 році, на сьогоднішній день найпопулярніший фільтр Google Panda працює на постійній основі і є повноцінною складовою пошукового алгоритму Google. Основна мета фільтра – перевірка контенту. Основні критерії, які використовуються алгоритмом:

  • якість контенту;
  • автентичність контенту;
  • наявність дубльованого або «краденого» контенту.

  Ще Гугл Панда аналізує відношення до користувача сайту. Юзабіліті, наявність адаптивної версії сайту, функціональність, дизайн, читабельність контенту.

  При попаданні ресурсу під фільтр Google Panda Ви відразу зафіксуєте падіння позицій у видачі, як результат зниження трафіку, повільне індексування нових сторінок.

  Як вивести Ваш проект з-під фільтра? Тут знадобиться проведення комплексного аудиту. Він вкаже на проблемні місця, над якими варто попрацювати інтенсивніше. Наприклад, повністю оновити контент на сайті, замовити розробку адаптивної версії і ін.

  фільтри google

  2. Penguin.

  Алгоритм пошукової системи аналізує зовнішню кількість посилань. Зверніть увагу, що даний алгоритм не “карає» сайти, а тільки анульовує вплив наступних дій: контрольний спам на форумах, беклінки, надмірне використання SEO-анкорів, невидимі для користувача посилання. Але анулювання штучної маси посилань також веде до просідання трафіку.

  Результатом попадання під фільтр стануть зниження позицій сайту, відсутність видачі по цільових запитах, повільне індексування нових сторінок. Також в Google Search Console може з’явитися повідомлення про вжиті ручні заходи, які пов’язані з посиланнями неприроднього походження.

  Щоб вивести сайт з-під фільтра потрібно видалити, відхилити або обнулити вагу неякісних посилань.

  3. Вік домена і пісочниця.

  Це не зовсім фільтр, а тільки частина пошукового алгоритму, яка пріоритет віддасть тому сайту, домен якого зареєстрований давніше. У той час, коли сторінки новоствореного сайту будуть індексуватися повільніше. Говорити про вихід з-під фільтра недоцільно, набагато продуктивніше буде сконцентрувати свою увагу на розвитку сайту.

  4. Аффіліат-фільтр в Google.

  Пошукова система може накласти на сайти однакової тематики, з однаковими адресами і телефонами фільтр аффіліатыв, в результаті всі такі сайти будуть знижені у видачі пошукових систем. Рекомендуємо зосередитися на одному основному сайті, не роблячи багато копій. Але якщо потреба в кількох сайтах неминуча, в такому випадку необхідно для кожного з сайтів вказати різні номери телефонів, для всіх крім головного сайту видалити адресу розміщення, унікалізувати мета теги, заголовки і описи.

  5. Переоптімізація.

  Занадто високий рівень оптимізації також негативно сприймається пошуковими системами, як і недостатня робота над ресурсом. Так, сайт потрапить під фільтр, якщо на ньому будуть зареєстровані:

  • Keyword stuffing;
  • надмірне використання ключових слів і фраз в title, description, alt;
  • ключові слова або фрази виділені жирним або напівжирним шрифтом.

  Це тільки короткий перелік основних фільтрів Google. Крім них існує ще безліч алгоритмів роботи пошукової системи, здатних впливати на ранжування сайту у видачі. Але навіть, якщо Ви врахуєте основні, то вдасться уникнути ймовірності того, що веб-ресурс буде загнаний в бан.

  Фільтри пошукової системи Яндекс

  Інструменти, що використовуються пошуковими роботами Яндекса, дуже схожі з тими, які ми вже розглянули у випадку з Google. Але, щоб просування сайту було ще більш ефективним, давайте приділимо увагу і продуктам Яндекс:

  1. Фільтр АГС Яндекс. Головне покликання інструменту – боротися з надмірною кількістю спаму всередині пошукової системи. Розглянемо на прикладі «чорного» просування: створюється кілька дрібних сайтів, які посилаються на основний сайт. Таким чином, дрібні сайти не несуть важливої ​​інформації для користувача, не відповідають на їхні запити, а тільки перенаправляють на інший або інші ресурси. Чим більше подібного роду сайтів посилаються на Ваш сайт, тим вища ймовірність того, що на нього будуть накладені санкції.
  2. Ти останній і Ти спамний. Перший фільтр Яндекса «карає» сайти за дубльований неунікальний контент, другий – за надмірну кількість спаму.
  3. Баден-Баден. Знижує у видачі сайти з переоптимізованим контентом, тобто, якщо тексти мають занадто велику кількість ключових слів. Щоб вивести ресурс з-під фільтра, потрібно наповнити його текстами, які будуть написані для користувача, а не для робота. Інформативні, унікальні, цікаві, такі, що відповідають на запити користувача статті вбережуть сайт від штрафних санкцій.

  фільтри яндекса

  1. Мінусинськ. Є аналогом фільтра Penguin, але вважається, що захиститися від Мінусинска набагато важче, ніж від фільтра Google. Алгоритм роботи полягає в тому ж покаранні сайтів, які використовують необдуманий маніпулятивний лінкбілдінг. При попаданні під санкції ресурс падає у видачі, відсутній на першій сторінці по вітальним запитам, різко обвалюється трафік. Щоб захиститися від фільтра, доведеться повністю видалити вхідні маніпулятивні посилання.

  Висновки

  Якщо Ви і Ваші SEO-фахівці сумлінно і відкрито працюєте над просуванням сайту, то жодного з фільтрів не потрібно боятися. Але все ж якщо у Вас є сумніви – звертатися до фахівців компанії «PROject SEO». Ми проведемо повний аудит сайту, знайдемо «похибки» та шляхи їх виправлення, запропонуємо оптимальну стратегію, з якою Ви вже через кілька місяців будете бачити гідні результати.

  Поділитися:
  06.12.2018
  564

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: