Як відкрити свій інтернет-магазин в Україні?

  Как открыть свой интернет-магазин

  Досвідчені підприємці в сфері інтернет-бізнесу по-своєму ведуть свої онлайн-магазини. Справа в тому, що єдиної системи ведення такої справи в мережі немає, все залежить від особистих якостей підприємця і конкретної ситуації. Але загальний алгоритм дій для бажаючих відкрити свій інтернет-магазин скласти можна, грунтуючись на рекомендаціях власників великих бізнесів в даній ніші.

  Ключовими нюансами ведення даного роду бізнесу стають пошук співробітників, вибір платформи, ніші, постачальників. Також доведеться освоїти ази інтернет-маркетингу для більшого результату в просуванні бренду. Різниця полягає в підході підприємців до своєї справи, що робить процес взаємодії з клієнтами унікальним. Незважаючи на універсальність правил економіки, поведінки покупців і продавців, є ряд порад, які допоможуть не тільки почати грамотно свій інтернет-бізнес, а й домогтися лояльності цільової аудиторії, зробивши свої продажі циклічними і якісними.

  Вибір ніші магазину

  Вибір ніші магазину

  Перед тим як відкрити свій інтернет-магазин, необхідно вибрати і проаналізувати нішу (тематику). Саме від неї може залежати подальший алгоритм дій підприємця. Як і в реальності, у кожної сфери є свої особливості роботи, що відрізняють її від інших.

  В процесі вибору ніші важливо складати хоча б приблизні бізнес плани напрямків для чіткого розуміння ризиків і дій. Відсутність прорахунку важливих нюансів нерідко стає причиною банкрутства багатьох перспективних проектів. Досить популярними нішами для відкриття інтернет-магазину є магазини одягу, косметики, виробів ручної роботи. Можна себе зарекомендувати і в більш вузькопрофільних нішах на зразок магазину езотеричних товарів, але тільки в разі наявності спеціальних базових знань в даній області.

  Етап пошуку постачальників

  Етап пошуку постачальників

  Ключовий момент у даному питанні – наявність попиту ринку на обрану нішу. Чим він більший, тим вище шанс знайти хороших постачальників. Найкраще вибір робити на користь тих ніш, де є вигідні пропозиції від декількох великих оптовиків. В такому випадку можна бути менш залежним від одного постачальника і мати можливість переорієнтуватися в разі наявності у нього проблем з товаром. До найпоширеніших схем взаємодії з постачальниками в разі з інтернет-магазинами можна віднести наступні:

  • придбання товару і зберігання його у себе на складі;
  • закупівля товару за наявності і зберігання товару на власному складі;
  • дропшиппінговий метод співпраці.

  Перші дві схеми легкі в сприйнятті і зрозумілі навіть новачкам. З третьою через незрозумілу назву можуть виникнути труднощі. Схема передбачає прийом замовлень через інтернет-магазин, а товар зберігається у оптовика або постачальника. Крім того, вони ж займаються упаковкою замовлення і його доставкою.

  Досвідчені бізнесмени і маркетологи радять, перед тим як відкрити інтернет-магазин, почати шукати постачальників. Методів на сьогоднішній день існує більш ніж достатньо, починаючи від інтернет-форумів і закінчуючи конференціями у напрямку. Основний плюс такого підходу в відсутності нестабільності на початковому етапі. Чим більше буде пропозицій, тим ширший вибір і більше незалежності від форс мажорних ситуацій буде біля магазину.

  Процедура реєстрації домена і хостингу

  Процедура реєстрації домена і хостингу

  Після перших двох кроків можна вибирати назву магазину. Вона ж буде служити доменним ім’ям сайту. На цьому ж етапі реєструється хостинг. Варто пам’ятати про те, що ім’я домену – це адреса сторінки в глобальній мережі. За його запитом можна знайти магазин або ключовий рядок пошуку. При наявності бренду найкраще вибрати співзвучні назви. Ім’я домену не повинно бути занадто громіздким і незрозумілим. Спершу реєструється доменне ім’я, а з реєстрацією хостингу можна почекати до закінчення планових робіт.

  Хостингом називається місце на віддаленому сервері, яке провайдер відводить під сайт. Місце коштує порівняно недорого, тому найкраще купувати місця по середній ціновій категорії, не економлячи на його якості. Для того, щоб уникнути типових помилок новачків, рекомендується на перших порах співпрацювати з досвідченими фахівцями і прислухатися до їхньої думки з ключових питань. Надалі можна набути власного досвіду і діяти по ситуацій.

  Поради щодо вибору підрядника

  Поради щодо вибору підрядника

  Делегувати таку відповідальну задачу, як створення інтернет-магазину слід професіоналам. Економлячи на відповідальних особах власник бізнесу часто потім переплачує професіоналам за доопрацювання, яких відразу можна було уникнути. Вибираючи виконавця на настільки відповідальне завдання слід орієнтуватися на ряд рекомендацій:/p>

  • спочатку слід ознайомитися з портфоліо виконавця;
  • якщо планується замовлення послуги в компанії, рекомендується дізнатися її історію створення та досягнення успіху;
  • перед замовленням важливо дізнатися, на яких платформах ведеться основна розробка і чи можливі варіанти співпраці поза списком;
  • важливо дізнатися вартість і терміни розробки магазину;
  • уточнити базовий функціонал і можливість його подальшого розширення, а також умови отримання даної послуги в компаніях;
  • важливо дізнатися форму здійснення роботи: з договором або без нього. Переважно, звичайно, перший варіант співпраці є безпечнішим для замовника;
  • можливості надання підрядником технічної оперативної підтримки;
  • чи є можливість замовлення послуги просування інтернет-магазину після закінчення технічних робіт.

  Якщо звертати увагу на дані критерії своєчасно, можна вибрати гідного виконавця для необхідного рівня робіт як серед компаній, так і вільних фрілансерів.

  Етап запуску сайту інтернет-магазину

  Етап запуску сайту інтернет-магазину

  Створення і запуск сайту магазину здійснюється шляхом застосування спеціальної платформи, CMS. На сьогоднішній день систем такого роду існує пристойна кількість. Багато фрілансерів і компанії використовують для роботи платформу PrestaShop. Це сучасна платформа світового масштабу, що дозволяє відкрити магазин будь-якого рівня з фактичного нуля. Вони оптимізуються під вимоги пошукових роботів, а також дозволяють налаштовувати зручні версії поставок і оплат товарів.

  Після запуску сайту магазину можна наповнювати його товарами і статтями по темі ніші. Початковий рівень майданчика може бути запущений через 3-5 днів після початку робіт. При необхідності більшість компаній надають клієнтам можливість розширення функціоналу та технічної підтримки в онлайн режимі.

  Поради по наповненню магазину товаром і контентом

  Поради по наповненню магазину товаром і контентом

  Наступним кроком після завершення технічних робіт стане наповнення сайту магазину товарами і необхідним контентом. Дану задачу можна вирішити або наймом фрілансерів, які вручну наповнять сайт, або напівавтоматичним методом. Останній варіант включає в себе імпорт даних в xls файлі, або синхронізація роботи з системою 1С. Вибір варіанту залежить від того, скільки товарів за все повинно бути в каталозі. При невеликому обсязі в кілька десятків або сотень позицій раціональніше використовувати ручний метод наповнення. При наявності великого обсягу товарів в кілька десятків і тисяч одиниць, раціональніше і економніше за часом використовувати напівавтоматичний метод.

  Крім основного каталогу рекомендується додати на сайт інші варіанти сторінок. Це можуть бути розділи з доставкою та оплатою, передбачувані гарантії, форма для зворотного зв’язку і інші наповнення. Наповнення сайту корисними статтями по темі ніші в однойменному розділі допоможе залучити до ресурсу додаткову аудиторію і збільшити пошуковий трафік.

  Як залучити покупців

  Як залучити покупців

  При низькому рівні впізнаваності досягти хороших успіхів в інтернет-сфері буде практично неможливо. Чим більше відвідувачів вдасться залучити на сайт, тим вище буде рівень продажів. Особливою перевагою буде наявність постійних покупців, які дозволять здійснювати циклічні продажі і сталість товарообігу. Основними методами просування інтернет-магазину можна зробити контекстну рекламу і просування в пошукових системах. Ефективність цих методик буде відрізнятися в кожному індивідуальному випадку в залежності від цільового регіону, тематики ніші. Щоб відстежити ефективність того чи іншого методу, важливо систематично проводити дослідження і тестування. Виходячи з результатів, робити упор на найбільш результативний варіант роботи.

  Фахівці говорять про те, що сам магазин можна відкрити за пару-трійку днів, особливо з нуля. Важливо в процесі роботи грамотно просувати ресурс для підвищення впізнаваності і залучення клієнтів. Довгостроковою стратегією розкручування є SEO – просування. Ефект від грамотно налаштованої реклами проявить себе через кілька місяців роботи. Для здійснення швидких операцій ідеально підійде метод контекстної реклами. Він дозволяє залучити відвідувачів через декілька днів і може стати мотивуючим стартом для початківців проектів.

  Поради по проведенню аналітики і тестування сайту

  Поради по проведенню аналітики і тестування сайту

  Перевагами електронного бізнесу перед офлайновими аналогами є можливості відстеження поведінки відвідувачів на сайті, а також розуміння того, звідки прийшли клієнти шляхом аналітики та збору даних. Після відкриття магазину слід встановити системи аналітики. Які допоможуть проводити моніторинг поведінки клієнтів, а також джерел, з яких вони прийшли. Також моніторинг допоможе підвищити рівень конверсії і віддачу магазину в питанні комерційної вигоди.

  Тестувати можна будь-які аспекти, а також зміни, які так чи інакше можуть вплинути на підсумкову конверсію. Наприклад, поведінка клієнтів після зміни одного або декількох графічних елементів, шапки сайту, функціоналу меню та інших даних. При цьому важливим є розуміння того, що такі експерименти і дослідження актуальні після того, як відвідуваність сайту зросте. Можна починати дослідження після того, як обсяг відвідувачів в тиждень складе 1000 і більше осіб. У день має бути приблизно 100 відвідувачів і більше.

  Важливим критерієм аналізу є відсоток відмови відвідувачів, з якої сторінки він стався, а також показники конверсії по каналах трафіку. Необхідно не тільки своєчасно виявляти недоліки магазину, а й намагатися усунути їх. Також відстеження поведінки відвідувачів дозволить зрозуміти, чи подобаються їм зміни, як вони реагують на рекламу, пропозиції по акціях і знижках, і використовувати інформацію для покращення якості ресурсу.

  Поради щодо подальшого розвитку магазину

  Поради щодо подальшого розвитку магазину

  Для того, щоб отримувати перші результати з онлайн магазину, важливо постійно займатися його просуванням і комерційними питаннями. Відкриття інтернет-магазину в Україні – це лише перший крок в сторону великого і успішного бізнесу. Те, наскільки він буде успішним, залежить від тактики ведення, позиції керівництва з ключових питань, обраної стратегії і інших чинників.

  Варто відзначити стрімке зростання інтернет-комерції на тлі традиційних оффлайн магазинів. І немає нічого дивного в тому, що люди поступово втрачають інтерес до традиційних варіантів шопінгу. Ціни на більшість товарів в інтернеті нижча через відсутність орендної плати та інших факторів, що підвищують вартість. А також інтернет – майданчики істотно економлять час на покупки, які можна здійснювати не виходячи з дому.

  Основне завдання підприємців полягає не в постійних сумнівах, а конкретних і своєчасних діях, спрямованих на результат. Який рано чи пізно буде, нехай і досягають його багато хто, навчаючись на власних помилках. Але якщо їх весь час побоюватися, цілі досягти не вдасться ніколи.

  Порівняння витрат часу і ціни на основні етапи відкриття інтернет-магазину

  Багатьом підприємцям буде цікаво дізнатися приблизні розцінки і часовий проміжок на виконання конкретного завдання. Загальноприйнятих систем розцінок немає, кожен випадок зазвичай розглядається в індивідуальному порядку. Однак, приблизні розцінки і коментарі можна дати на основі думки і статистики досвідчених фахівців:

  1. Домен з хостингом обійдуться користувачеві в 1500 гривень на рік, а реєстрація триватиме не більше 15-30 хвилин. При наявності часу можна зареєструвати безкоштовний домен і хостинг 3 рівня. Новачкам такий варіант прекрасно підійде і вони зможуть на власні очі оцінити переваги і недоліки роботи кожної конкретної СMS.
  2. Створення інтернет-магазину при базових знаннях в даній сфері і самостійному вирішенні проблеми може зайняти від 4 до 6 годин. При цьому можна використовувати безкоштовні платформи з обмеженим інтерфейсом. Але саме вони допомагають новачкам влитися в нішу і зрозуміти аспекти роботи.
  3. Створення інтернет – магазину можливе на основі готових шаблонів, який може обійтися від 3 до 5 тисяч гривень. Адаптація обійдеться набагато дорожче в залежності від функціоналу, ніші, наповнення та ряду інших аспектів. Терміни виконання таких робіт можуть досягати до 3-х тижнів.
  4. Більш дорогою послугою вважається розробка інтернет-магазину з особливим функціоналом під потреби ніші. Але є безліч платформ, які адаптовані під будь-яку нішу і мають повністю готовий функціонал для інтернет-маркетингу. Однією з таких платформ в Україні, є ХОРОШОП. Ціна на створення Інтернет-магазину з нуля складати всього 10000 гривень, а терміни реалізації проекту 5 днів.

  Варто враховувати, що в схемі наведено приблизні розцінки, засновані на середніх статистичних даних. Підсумкова сума буде залежати від ряду факторів, таких як обрана платформа, дизайн сайту, необхідний функціонал і ще купи різних нюансів веб-майстрів.

  Далі буде потрібне створення і заповнення карток товарів на сайті, ціна питання однієї картки може становити до 100 гривень у копірайтера-професіонала, в середньому цінник варіюється від 60 до 100 гривень за 1000 знаків. Залежно від обсягу термін здачі роботи становить до 2 тижнів.

  Професіонали радять на початковому етапі закуповувати товарів на 30-50 тисяч гривень, поступово розширюючи асортимент і впізнаваність бренду. Якщо компанія – новачок, можна організувати склад у себе вдома за наявності можливості. Так робили багато засновників відомих брендів сьогодні по всьому світу.

  Також не варто виключати витрат на рекламу. Якщо ніша менш конкурентна, можна скористатися безкоштовними методиками. Але при великій кількості конкурентів без платних каналів реклами не обійтися. Рекламувати свій ресурс необхідно щомісяця.

  Також для ведення інтернет-магазину буде потрібно хороший ПК або ноутбук для роботи, Інтернет хоча б на рівні базового 3G, територія для тимчасового зберігання товарів, стільниковий телефон або сім-карта робочого призначення.

  Безумовно, в матеріалі висвітлені не всі, а тільки найбільш важливі витрати при відкритті інтернет-магазина. Не враховано багато факторів, наприклад, плата за доставку товару від постачальника до складу. Можливо доведеться витратитися на створення рекламного банера або редагування фотографій для карток товару. Саме через такі можливі витрати планувати бюджет на відкриття інтернет-магазину фахівці рекомендують на півроку або навіть рік вперед, залишаючи невелику суму на випадок непередбачених витрат.

  Незважаючи на всі складнощі, інтернет-магазини в Україні сьогодні стають все більш затребуваними і витісняють офлайнові підприємства за ступенем популярності. Тому ймовірність того, що спланована і грамотна праця в даному напрямку добре окупиться, дуже велика.

  Поділитися:
  08.11.2019
  578

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: