Оптимізація зображень для сайту

  Оптимізація зображень для сайту

  Нерідко зустрічаються такі ситуації, коли при завантаженні сайту «гальмується» відображення зображень. Відбувається це тому, що фотографії недостатньо оптимізовані під роботу того чи іншого конкретного ресурсу. Усунути проблему можна за допомогою оптимізації зображень. Під такі потреби є ряд сервісів, зручних у використанні, що дозволяють зробити сайт швидким.

  Для чого необхідно оптимізувати зображення

  Необхідність у подібній обробці зображень може бути викликана кількома причинами:

  • з метою покращення загальної привабливості контенту. Багато відвідувачів звертають увагу на графіку і загальну стилістику сайту. Чим яскравіше і інформативніше зображення, тим більше шансів того, що погляд відвідувача зачепиться за потрібну інформацію. Яскраві картинки, які добре оптимізовані, підвищують лояльність і інтерес відвідувачів сайту;
  • з метою прискорення роботи сайту. Зазвичай якісні зображення позначаються на швидкості роботи інтернет – сайтів. Чим більша за обсягом картинка, тим повільніше працює ресурс. В Інтернеті клієнт не любить чекати, тому повільне завантаження сайту може негативно вплинути на лояльність відвідувачів.

  Щоб вирішити подібного роду проблему важливо не тільки мати відповідний інструмент редагування фотографій, але і знати критерії, яким повинен відповідати файл у підсумку.

  Загальноприйняті вимоги до зображень на сайтах

  Загальноприйняті вимоги до зображень на сайтах

  У даній категорії виділяються три основні пункти, на які варто звертати увагу при роботі з зображеннями:

  • якість;
  • формат;
  • розміри графічних файлів.

  Для більш повного розуміння картини варто розібрати кожен пункт окремо із з’ясуванням підводних каменів.

  Види форматів зображень

  У світі графіки існує величезна кількість варіантів формату зображень. Кожен з яких оптимізований під конкретні ситуації. Найбільшою популярністю користуються такі варіанти:

  • JPEG – прекрасний варіант для веб ресурсів, найчастіше застосовується для зберігання зображення;
  • BMP – ще один поширений варіант зберігання для файлів графічного типу. В даному форматі стиснення зображення відсутнє, тому фото виходять великого розміру;
  • GIF передбачає формат фотографії у вигляді дуже короткого відео або слайд – шоу;
  • PNG – формат, досить затребуваний серед сфери дизайну. Через наявність прозорого фону вага файлу може збільшитися. Що негативно позначиться на оптимізації роботи деяких ресурсів;
  • SVG – даний формат найчастіше використовується при створенні зображень векторного типу.

  Варто відзначити, що пошуковик Гугл здатний ідентифікувати всі види вищевказаних форматів зображень. Пошукова система Яндекс найбільше орієнтована на роботу з форматами JPEG, PNG, GIF.

  Сьогодні з оптимізацією Інтернету пропонуються нові формати картинок, які не впливають на швидкість завантаження сайтів. Серед нових форматів популярність здобули JPEG-XR, WebP. При виборі нових форматів важливо пам’ятати, що поки ще не всі браузери і пошукові системи оптимізуються під роботу з новими форматами.

  Якість зображень, що завантажуються

  Якість зображень, що завантажуються

  При роботі з зображенням важливо пам’ятати, що вони призначені для роботи з цільовою аудиторією сайту. Тому важливо зробити їх не тільки яскравими і інформативними, але ще і якісними. Дуже важливо звертати увагу на пропорційність зображення. Воно не повинно бути занадто розтягнутим або стисненим по одній зі сторін. На картинках при цьому не повинні зустрічатися такі помилки, як пікселізація, бляклість або каламутність.

  Нюанси розмірів файлу

  Даний фактор роботи з картинками можна розглядати з двох основних позицій:

  • довжина і ширина фото, які позначаються в піксельному варіанті;
  • вага файлу картинки,що вимірюється в мегабайтах.

  З технічного боку питання оптимізувати картинки необхідно з метою зменшення часу завантаження ресурсу. Оптимізувати фото по довжині і ширині необхідно таким чином, щоб пропорції збігалися з бажаними і зручними для клієнтів та відвідувачів сторінки. Деякі сучасні сервери самостійно оптимізовують зображення оригіналів, створюючи зручні версії для мобільного і десктопного варіантів.

  Інструменти для якісної оптимізації зображень

  У мережі є досить широке розмаїття методів роботи з зображеннями. На сьогоднішній день популярні онлайн сервіси, декстопні додатки, а також програмні коди, що працюють всередині сайту.

  Варіанти онлайн інструментів

  Даний варіант ідеальний при відсутності необхідності кардинальної зміни параметрів довжини і ширини картинки. Перевагою більшості сервісів є безкоштовність і доступність.

  TinyJPG

  Дана платформа дозволяє стискати і оптимізовувати безкоштовно на місяць до 500 картинок. Даний варіант майданчика відрізняється високою швидкістю роботи і зрозумілим інтерфейсом. Один прийом дозволяє завантажити до 20 картинок розміром не більше 5 Мб. Готові зображення можна завантажити на майданчик Dropbox.

  Compressor

  Compressor

  Безкоштовний зручний ресурс, оптимізований на обробку зображень як зі збереженням, так і з втратою якості. Незручність в тому, що сервіс працює виключно з форматами JPG і PNG. Відсоток стиснення можливий до 90%, але розміри оригіналів не повинні перевищувати 10 Мб. Для грамотної роботи з даними редактором важливо засвоїти кілька деталей і підводних каменів:

  1. Спочатку необхідно вибрати режим роботи і завантажити необхідні файли.
  2. Після автоматичної процедури є збереження файлу в зручну папку на комп’ютері.

  Даний ресурс користується попитом в разі необхідності швидкого стиснення великої кількості файлів.

  Image.online-convert

  Image.online-convert

  Даний продукт дозволяє працювати з вихідними кодами в більш, ніж 120 форматах. Оптимізуються вони під 20 найбільш затребуваних варіантів. Користувач може сам вибрати налаштування і швидко провести стиснення.

  Оптимізація фотографій на сервері ресурсу

  Деякі майстри цікавляться питанням, як можна змінити розміри та інші параметри фотографій, не завантажуючи їх по кілька разів з сайту. На цей процес йде іноді набагато більше часу, ніж потрібно. Для того, щоб оптимізувати всі зображення на ресурсі, яких може бути дуже багато, використовуються спеціальні плагіни.

  Мінус даного способу в тому, що за роботу плагінів доведеться заплатити. Безкоштовна версія більшості з них дозволяє стискати меншу кількість файлів, нерідко з втратою якості. Більшість сервісів призначено винятково для роботи на платформі WordPress.

  Якщо такі варіанти не підходять, рекомендується пошукати програми з можливостями роботи під конкретні потреби власників сайтів. Нерідко фахівці в таких випадках радять просто завантажити і перезалити вже готові зображення на сайт, ніж витрачати час для пошуків не завжди підходящих плагінів, наприклад, для малих сторінок.

  Kraken

  Kraken

  Даний плагін вважається найбільш популярним для роботи з зображеннями безпосередньо з сайту. Після грамотної установки з’являється можливість роботи з усіма зображеннями на ресурсі відразу.

  Спочатку користувачам дається 100 безкоштовних мегабайт для роботи з фотографіями, а далі за використання доведеться заплатити. Однак наданий об’єм допоможе власникам серверів оцінити зручність і необхідність доплати. У разі не комфортної роботи від неї можна відмовитися, вибравши інший продукт. Даний сервіс дає можливість працювати з фотографіями як зі збереженням, так і з втратою вихідної якості. Зменшити вагу фотографій в Кракеном можна за допомогою наступного алгоритму дій:

  1. Для забезпечення зв’язку буде потрібне надання плагіну таких даних від сайту, як API Key і API Secret. Вони вносяться в налаштуваннях у відповідному рядку. Після процедури будуть завантажені всі дані про зображення на ресурсі.
  2. Після процедури є можливість оптимізації як окремого фото на вибір, так і всі файли єдиним цілим.
  3. Для роботи з усіма файлами відразу необхідно поставити галочку в рядку File. Після обробки зображень вони автоматично зберігаються на ресурсі.

  Imagify

  Imagify

  Даний варіант ідеальний для сайтів, що працюють на платформі WordPress. Крім того, що він працює з усіма зображеннями на ресурсі, також він відразу оптимізує нові картинки під задані шаблони після завантаження. В плагіні існує три основні варіанти обробки фотографій:

  • при нормальному варіанті втрата якості не допускається, але й вага при таких параметрах зменшується не на багато;
  • форма agressif вважається найбільш затребуваною серед користувачів, оскільки знижує вагу зображень, при цьому максимально зберігаючи їх якість;
  • в режимі ультра відбувається максимальний процес стиснення картинок, якість при цьому не зберігається.

  Процес зменшення фотографії в даному редакторі відбувається за допомогою наступного алгоритму кроків:

  1. Після активації і установки плагіна користувачеві буде доступна стартова сторінка ресурсу.
  2. Після проходження всіх зазначених етапів можна приступати до обробки зображень.
  3. Необхідно вибрати режим оптимізації, а також при потребі додаткові функції.
  4. Далі вказати необхідні налаштування, натиснути зберегти і перейти в Bulk Optimization.
  5. На даній сторінці необхідно буде знову вказати необхідний режим обробки і запустити IMAGIF’EM ALL.

  Після завершення процесу плагін сам відкриває необхідну користувачу сторінку для роботи з зображеннями.

  Варіанти декстопних додатків для роботи з фотографіями

  Даний варіант роботи з фотографіями варто застосовувати лише в тих випадках, коли необхідно поміняти висоту або ширину зображення. В інших випадках користувачам зазвичай достатньо онлайн ресурсів.

  Adobe Photoshop

  Даний сервіс знає кожен дизайнер і розробник. Його основною перевагою є швидкість процесу обробки зображень. Необхідно для роботи відкрити програму, завантажити зображення. Після чого користувачеві відкривається вікно з наявністю різних функцій. Необхідно в підкатегорії Зображення вибрати пункт Розмір картинок.

  Далі прописується конкретний розмір, якщо потрібно обробити зображення до конкретних пропорцій. Далі треба натиснути галочку у вікні «Збереження пропорцій». Якщо розмір зображення допускається нестандартний, можна зняти галочку і вказати свої переваги, після чого зберегти картинку. Якщо необхідно зменшити загальну вагу картинок, можна зберегти їх за допомогою функції «Зберегти як для web-пристроїв».

  Total Image Converter

  При необхідності розширеного функціоналу обраної програми можна звернути увагу на цей варіант. Основними перевагами Total Image Converter клієнти вважають:

  • зрозумілий інтерфейс російською мовою;
  • можливість обробки пакетів зображень за один раз;
  • конвертація форматів.

  Також користувачам надається можливість конвертації форматів під свої потреби. Формат фото в даному редакторі змінюється за допомогою двох простих кроків. Після запуску програми зліва з’явиться вікно, де потрібно буде вибрати файл для конвертації. Далі у верхньому рядку вказується необхідний формат, після чого картинка зберігається.

  Як можна переконатися, за допомогою сучасних інструментів можна впливати на ключові характеристики фотографій, оптимізуючи роботу сайту під конкретні завдання без втрати якості зображень.

  Поділитися:
  19.08.2022
  1973

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: