Як заробити на своєму сайті

  Как заработать на своем сайте

  В епоху розвитку інтернету багато хто мріє заробляти на своїх сайтах. І не тільки на самих ресурсах, але й прибутках з реклами від них. Багато власників великих порталів, які приносять реальні доходи з реклами, запевняють, що на запуск і створення таких гігантів може піти кілька років. А також доведеться вкласти величезну кількість сил і часу.

  Основні факти про бізнес на інфосайт

  Заробітком від реклами живуть зазвичай ресурси, які не продають що-небудь, а спеціалізуються на розміщенні реклами. Для таких ресурсів основним інструментом заробітку грошей на рекламі є трафік. Тут важливо розуміти, що мова йде не тільки про кількість трафіку, а й про його якість. При підборі реклами враховуються такі показники, як:

  • джерела;
  • показники унікальних відвідувачів;
  • якість;
  • тематика основних відвідувачів.

  Варто відзначити, що при однаковому показнику трафіку прибутковість з реклами у сайтів з різною тематикою може колосально відрізнятися.

  Трохи про інтернет-рекламу

  Найпопулярнішими джерелами реклами та доходів вважаються сервіси Яндекса і Google. Наприклад, користувач вирішив зареєструвати свій сайт в системі Google. Після процедури система автоматично згенерує і видасть Java код, який користувач може розмістити в будь-якому зручному місці у себе на сайті. У такий спосіб користувач дає системі доступ до коду сайту, завдяки чому Google сам буде розміщувати на ньому рекламу підібрану за критеріями, обумовленими раніше.

  Тобто, така реклама спрямована на взаємодію з інтересами користувача. Завдяки чому формується більш лояльна аудиторія. І переходів по таких оголошеннях спостерігається рази в 2 більше, ніж по стандартній рекламі.

  Після того, як відвідувач сайту здійснить перехід за посиланням реклами, власник отримує певну суму грошей на свій рахунок у системі. Ціна за клік залежить від низки факторів, зазвичай вона не перевищує 5-7 гривень. Однак, якщо сайт має високу відвідуваність, в день можна отримати до 1000 кліків і солідну суму грошей.

  Що таке біржі посилань?

  біржі посилань

  Ще одним методом заробітку на подібних сайтах є розміщення і продаж посилань як тимчасових, так і постійних. Клікнувши на таке посилання, користувач потрапить на інший сайт-власник посилання.

  Існують особливі сайти, які називаються агрегаторами посилань. З їхньою допомогою багато власників сайтів різної популярності стабільно отримують пасивний дохід. Біржа є посередником між продавцем і покупцем. Все що необхідно зробити для старту – зареєструватися на подібному ресурсі та почати отримувати свій пасивний дохід з фактичного нуля.

  Водночас, якщо посилання орендне, то оплата за розміщення на сайті відбувається кожен день. При вічному типі посилань можна отримати одноразову оплату за весь період розміщення. Зазвичай вічні посилання не залежать від кількості відвідувачів, які перейшли по ньому на сайт. Але перед тим, як почати пропонувати рекламу, система зазвичай аналізує основні показники сайту, в тому числі і його вік.

  У такого виду заробітку є низка вагомих переваг, наприклад, пристойний дохід, доступність способу і швидка окупність. Якщо ресурс старше 1 року і має показники ІКС більше 10, він може приносити власнику щомісяця від 5000 до 10000 гривень. Водночас ризик потрапляння під фільтри пошукових систем зводиться до мінімуму. А якщо потроїти кількість сайтів, можна забути про проблеми з фінансами на довгий час.

  Незважаючи на всю користь, такий метод несе в собі і низку негативних аспектів. При бажанні заробляти на продажі посилань, важливо врахувати наступні моменти:

  • не слід створювати ресурси, які будуть спеціалізуватися виключно на продажу посилань;
  • не варто продавати посилання з нового сайту. Нехай він проживе в системах хоча б 6 міс .;
  • з 1 сторінки не варто продавати більше 3 посилань.

  Якщо врахувати ці моменти, продаж посилань може стати одним з основних джерел пасивного доходу.

  Вкладення тимчасових ресурсів

  створення інфосайту

  Зазвичай на покупку домена, налаштування системи Вордпресс і вибір хостингу йде не більше 3 годин. Найбільше часу зазвичай займає вибір тематики сайту, ніші. Експерти радять вибирати тематику, в якій добре орієнтується сам власник. Це необхідно хоча б для того, щоб не розміщувати на ресурсі дурницю. Через яку потім знизиться лояльність аудиторії і, отже, основне джерело доходу. Профільні знання важливі для коректного просування і наповнення сайту, а також для співпраці з низкою людей, наприклад, з копірайтерами. Яким потрібно буде скласти чітке ТЗ, виходячи з обраної ніші.

  Далі необхідно зібрати теми для стартових 500-600 статей. На це може піти близько 60-120 годин. Для створення ключів може знадобитися 20-30 хвилин на кожну тему. при цьому завдання полегшать спеціальні ресурси.

  Далі потрібно буде вибрати свій шлях. Або витратити рік на те, щоб самостійно написати статті на задану тему. Або найняти авторів, які відповідально ставляться до часових дедлайнів. У другому випадку час старту проекту може бути скорочено у 2-3 рази, незважаючи на необхідність виплати зарплати співробітникам за виконану роботу. Тут добре видно сенс прислів’я про те, що час – гроші.

  З ілюстраціями справа йде схожим чином. Можна або попросити копірайтерів доповнити матеріал унікальними фото, або зібрати їх самостійно. Останній варіант більш трудомісткий.

  Як скоро проект почне приносити прибуток?

  Варто пам’ятати про те, що пошукові системи зазвичай розуміють то, наскільки грамотно власник сервісу підходить до створення контенту. Чим більш детально сайт відповість на запитання користувачів, тим швидше система почне це фіксувати. Також на доходи впливає положення певних статей в пошуковій видачі.

  Варто пам’ятати ще один важливий аспект. Даний бізнес не можна віднести до моментальних. Тобто дохід безумовно буде, але через деякий час. Окупність подібних сайтів зазвичай становить до 20% за місяць. Водночас касовий розрив становить до року, якщо сайт створений порівняно недавно.

  Від чого залежить ціна?

  як продавати посилання

  Як говорилося вище, ціна посилань може залежати від низки чинників. Детальніше варто зупинитися на наступних:

  1. Треба пам’ятати про те, що якщо тематика статей сайту буде пов’язана з комерцією, прибуток буде більшим. Якщо ж сайт буде з темою, не пов’язаною з комерцією, то прибуток буде трохи нижчим.
  2. Показники індексу якості сайту і посилань. Чим він вищий, тим краще. Існує мінімальний поріг в 30-40 одиниць.
  3. За показниками відвідуваності важливо розуміти, що веб-майстри охочіше виберуть для розміщення рекламних посилань сайти, на які заходить хоча б по 50-100 людей. Аніж на ресурс, який існує кілька місяців з незрозумілою відвідуваністю.
  4. Оптимально можна розмістити до 2-3 посилань на сторінці. Оптимізувати сторінку можна, прибравши зайві банери і лічильники. Чим їх менше, тим по-перше, буде більш лаконічно виглядати сторінка. А по-друге тим чіткіше будуть виводитися показники і не буде некоректних даних.

  Також не рекомендується продавати понад 120 посилань з одного проекту, оскільки така активність може бути негативно сприйнята пошуковими системами. І сайт ризикує потрапити або під фільтри, або в тіньовий бан.

  Банери або посилання

  партнерські програми

  Це питання є дуже актуальним для власників деяких ресурсів. Продаж посилань часом буває вигідним, якщо розглядати питання з точки зору абсолютних сум. Без урахування показників по видатках на ресурс. Для продажу посилань за більш солідними цінами важливо враховувати СЕО показники при просуванні сайту.

  Також є ситуації, коли сайт з невеликим індексом цитування або з його відсутністю має цілком прийнятний потік відвідувачів. І такі ресурси нерідко легко приймають в партнерські програми. Основним показником до співпраці є відсутність порушення з боку законності.

  Які посилання і як купувати?

  Посилання бувають як постійними, так і тимчасовими. При їх купівлі / продажі важливо знати кілька професійних тонкощів, щоб при проведенні операцій не потрапити під фільтри або тіньові бани:

  • існують так звані безанкорні посилання. Під ними найчастіше розуміють варіанти назви рекламованої компанії, адреси сайтів і просто URL сторінки;
  • посилання типу 50/50 і 70/30. Під цією абревіатурою розуміють пропорції безанкорних та анкорних посилань внутрішніх і зовнішніх сторінок сайту. Найоптимальніше брати 70% анкорів (назва компанії та URL), а 30% анкорний;
  • анкорні посилання зі 100% унікальністю. У даному випадку кожне посилання має бути унікальним і не повторюватися. Велика кількість посилань з однаковим анкором може бути розцінено системою як спам. За що сайти нерідко потрапляють в тіньові бани.

  Зазвичай вічні посилання коштують дорожче, ніж інші типи. Найоптимальніше купувати партію вічних посилань з періодом очікування в місяць. Таким чином, можна дати старт сайту і не потрапляти в тіньові бани пошукових систем.

  Google чи Яндекс

  Ясна річ, що такі великі гіганти по-різному будуть ставитися до питань купівлі-продажу посилань. Першим хто виступив проти такого роду заробітку, став Google з його знаменитим фільтром Пінгвін. Тоді особливий страх веб-майстрів викликав автоматичний бан. Тобто той, який видається системою і не підлягає оскарженню в техпідтримку. Й сьогодні Пінгвін викликає побоювання, але на зорі популярності він знищив кілька десятків популярних тоді ресурсів.

  У той час ручний бан був не таким страшним. Нейтралізувати його було просто. Достатньо було ввести посилання в систему Disallow Tools і відправити на перегляд бана. Після чого трафік зазвичай повертався на сайт.

  При цьому різниця у підході настільки сильна, що якщо сайт в Яндекс знаходиться в ТОП1, то в Google він може бути в самому низу. Деякі майстри і власники проектів адаптувалися під капризи систем і роблять спеціально 2 сайта. Причому один просувають по системі і за вимогами Яндекса, а другий штовхають в Google аналог. Таким нехитрим способом, уникаючи різних санкцій і тіньових банів.

  Трохи про посилання з соцмереж

  Зараз з огляду на те, що соціальні мережі набирають обертів, багато власників сайтів і порталів стали цікавитися темою придбання посилань з них. Зараз дана фішка не працює з огляду на те, що на піку популярності метод занадто сильно заспамили. І його, на жаль, довелося відключити як в Яндексі, так і в Google.

  Користь від продажу/придбання таких посилань є, але скоріше в рамках залучення додаткової аудиторії. Користь в плані SEO такий прийом може надати хіба що, різноманітністю джерела трафіку шляхом залучення різних соціальних мереж. Чим їх більше, тим краще для показників.

  У підсумку, продаж і купівля посилань, як для власників сайтів, так і для відвідувачів може стати відмінним рішенням. Користувачам буде легше знаходити потрібну інформацію, а власникам ресурсів такі операції принесуть чималий прибуток. Головне – грамотно розподілити час, бюджет і знання тонкощів просування таким способом.

  Поділитися:
  28.10.2021
  405

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: