Як працює бізнес під час війни

  Як працює бізнес під час війни

  Сьогодні, судячи із загальнодоступної статистики, а також й ми бачимо самі, що люди потроху повертаються до свого колишнього життя. Звичайно, наскільки це можливо і в регіонах, де це можливо. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 12 березня звернувся до народу, щоб за можливості люди поверталися до своїх повсякденних справ, відновлювали робочі процеси, запускали бізнес. Адже зараз як ніколи страждає економіка країни. А представники бізнесу знають, що країна із розбитою економікою приречена на поразку. Цікаво, що лише 1% підприємців планують закривати свій бізнес. Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) серед своїх компаній-учасників.

  Крім цього стимулюють до відновлення робочих процесів й представники влади. Так 15.03.2022 року Президент анонсував перші кроки в податковій реформі в Україні. Прописані зміни набули чинності 01.04.2022 року та діятимуть до закінчення воєнного стану. Коротко про зміни:

  • Бізнесу, річний оборот якого становить до 10 млрд грн та без обмежень за чисельністю найманих працівників, надається право переходу на спрощену систему оподаткування обліку та звітності.
  • Малий та мікробізнес, що знаходиться на 1-й, 2-й групах єдиного податку, може не сплачувати єдиний податок і ЄСВ (принцип: можете – платіть, не можете – не платіть), а також не складати звітності. Для 3-ї групи замість ПДВ та податку на прибуток – ставка 2% від обороту та спрощений облік.
  • Скасування всіх податкових перевірок.

  Крім цього є й інші зміни, завдяки яким країна допомагає відновленню бізнесу:

  економіка воєнного часу

  Кому насамперед рекомендовано відновлювати бізнес-діяльність?

  Представникам малого та середнього бізнесу, потужності якого перебувають у регіонах, де не ведуться бойові дії. А саме Західна та Центральна частина України. Також потроху повертаються до життя київські підприємці.

  Рекламна активність як спосіб залучення клієнтів

  Якщо ви працюєте у сфері електронної комерції, то одним із найкращих способів на сьогодні привернути увагу клієнтів є реклама в інтернеті.

  Чому? Тут усе просто. Конкуренція впала майже до нуля. Згідно з дослідженнями організації IAB Україна приблизно 70% рекламодавців перервали свою діяльність на час війни (дані станом на початок квітня). А зниження рівня конкуренції дає вам дві величезні переваги:

  1. Більше можливостей залучити потенційного клієнта.
  2. Зниження ціни за клік у платній рекламі.

  Способи перевірки попиту на товар чи послугу в інтернеті

  Ми підготували кілька способів, як перевірити попит на ваші товари чи послуги:

  1. Аналіз роботи конкурентів. Щоб визначити, чи рекламують конкуренти свої товари або послуги в інтернеті, просто введіть відповідний запит у Google. Приклад:

  Аналіз роботи конкурентів

  Видача свідчить, що конкуренти вже запустили Торговельну рекламу. Аналогічно працює й аналіз контекстної реклами:

  Видача контекстної реклами

  У подібний спосіб можна перевірити, чи конкуренти використовують таргетовану рекламу. Для цього переходимо до «Бібліотеки реклами» Facebook.

  Бібліотеки

  У графу пошуку вводимо запит, що нас цікавить:

  проверка в Библиотеке рекламы Facebook

  2. Аналіз попиту на товар чи послугу. Тут ми підготували кілька інструментів:

  • Google Trends. Це сервіс, який показує популярність пошукових запитів за заданим терміном у різних регіонах світу та у різний час, починаючи з 2004 року. Він може бути безцінним союзником при плануванні контент-маркетингу, SEO-заходів чи рекламних кампаній в інтернеті. Саме тому з ним варто потоваришувати!

  Google Trends

  • Планувальник КС від Google Ads Для аналізу знадобиться існуючий обліковий запис Google Ads. Якщо такого немає, ви можете звернутися до фахівців компанії PROjectSEO, які проаналізують частотність запитів у вашій тематиці та при необхідності підготують комерційну пропозицію.

  Якщо обліковий запис у вас є, перевірити частотність можна, скориставшись меню Інструменти – Планувальник ключових слів – Отримайте дані про кількість запитів і прогнози.

  Планувальник КС від Google Ads

  кількість запитів та прогнози

  Зручно, що ви можете додатково скористатися фільтром, вибравши мову і регіон, в якому ви плануєте крутити рекламу, щоб результати аналізу були максимально точними.

  1. Аналіз власного Google Analytics. Це всім відомий інструмент Google для аналізу статистики трафіку та поведінки користувачів на сайті. Це безкоштовний інструмент, який дозволяє аналізувати більше даних, ніж доступні через рекламу (AdWords).
  2. Аналіз сторонніми сервісами. Сюди ми відносимо Serpstat, SemRush та ін. У Serpstat скористайтеся функціоналом “Порівняння доменів”, “Конкуренти”. А SemRush підійде не тільки для підбору подібних ключових фраз, а й для аналізу ринкових тенденцій та отримання маркетингової інформації для будь-якого сайту (Semrush.Trends).

  Які галузі зараз найцікавіші користувачам?

  Ми провели власне дослідження, в якому проаналізували дані щодо трафіку та актуальних трендів для сайтів. В результаті склали список тематик, які сьогодні актуальні, які підвищили прибутковість, а які лише на шляху до довоєнного трафіку.

  Отже, в Україні інтернет-магазини та сайти можна умовно поділити на 3 групи за тематиками:

  • сезонні товари, у яких розпал сезону у весняний період;
  • товари та послуги, які зараз особливо актуальні: готелі в умовно безпечних регіонах України, оренда квартир, військова амуніція, матраци, рації, ветеринарна тематика, корми для тварин;
  • інші товари та послуги, що не входять до цих груп.

  1. Сезонна тематика

  Насамперед варто без вагань відновлювати роботу інтернет-магазинам з яскраво вираженою сезонністю:

  • веломагазини;
  • сайти з продажу насіння, саджанців;
  • мототовари;
  • спортивні товари.

  Приклад, як відреагували сайти цих тематик на початок війни:

  Велосипедна тематика:

  Велосипедна тематика: поведінка трафіку

  Інтернет-магазин насіння та саджанців:

  Інтернет-магазин насіння та саджанців: поведінка трафіку

  Мото тематика, запчастини до мотоциклів:

  Мото тематика, запчастини до мотоциклів: поведінка трафіку

  2. Актуальні товари та послуги

  Зростання відвідуваності готелю на Заході України після початку війни +40% порівняно з аналогічним періодом:

  Зростання відвідуваності готелю на Заході України після початку війни

  Приріст популярності запитів військового спорядження:

  Приріст популярності запитів військового спорядження

  +85% органічного трафіку з пошукової системи Google в інтернет-магазині з кормами для тварин.

  +85% органічного трафіку з пошукової системи Google в інтернет-магазині з кормами для тварин.

  3. У третій групі сайтів, на жаль, ситуація інша. Але, попри це, спостерігається тенденція поступового приросту трафіку останні кілька тижнів. Наводимо кілька прикладів:

  Тематика освітлення:

  Тематика висвітлення: падіння трафіку під час війни

  Будівельна тематика:

  Будівельна тематика: падіння трафіку під час війни

  Брендовий одяг:

  Брендовий одяг: падіння трафіку під час війни

  Звичайно, не всі зараз можуть працювати, оскільки висока ймовірність обмеження доступу до офісу, складів, роботи постачальників. Але якщо Ви знаходитесь у безпеці, маєте можливість надавати послуги – працюйте!

  Як працює доставка під час війни

  Це дуже логічне питання для власників інтернет-магазинів. Адже в більшості випадків до війни товари можна було швидко доставити навіть до найвіддаленіших куточків України. Сьогодні ситуація дещо інша, але щодня тут грає роль, оскільки послуги відновлюють доставку до багатьох регіонів.

  Найпопулярніші сервіси в Україні:

  • Meest;
  • Нова пошта;
  • Укрпошта;
  • Justin тощо.

  Кожен сервіс доставки щодня оновлює інформацію про відкриті відділення та регіони, куди можлива доставка. Наприклад карта доставки «Укрпочты» станом на 20.04 виглядає так:

  картка доставки «Укрпошти»

  Найпопулярніша доставка в Україні «Нова пошта» працює у багатьох містах у штатному режимі, попит на послуги зростає. Докладніше зі списком діючих відділень можна ознайомитись за посиланням.

  «Нова пошта» працює у багатьох містах у штатному режимі

  Компанія Meest також пропонує ознайомитися з переліком працюючих відділень на офіційному сайті ua.meest.com.

  Кожна служба попереджає про можливі затримки доставки вантажів, що ми також рекомендуємо вказати на вашому сайті.

  Як можна розвивати ваш інтернет-магазин чи корпоративний сайт уже сьогодні?

  Якщо Ви раніше не працювали над сайтом, то базове SEO з підключенням основних інструментів аналітики, налаштуванням Google Business Profile для пошуку локальними клієнтами, SEO-аудит сайту, оптимізація основних груп товарів або послуг, запуск контекстної реклами (для корпоративних сайтів) або товарної реклами Google, Facebook, Instagram.

  Якщо Ви вже раніше працювали над сайтом, то потрібно відновлювати контексну рекламу, торгову і продовжувати працювати над покращенням органічного трафіку, який зараз після призупинення реклами є основним джерелом залучення користувачів на сайти.

  Що робимо ми

  Ми ні на день не зупиняли роботу, хоча залишився невеликий відсоток поточних клієнтів, а майже всі великі контрагенти припинили діяльність. Ми зайнялися більш активним пошуком нових ринків та нових клієнтів. І навіть у період березня-квітня 2022 року список нових проектів збільшився.

  Весь цей час наша компанія займає свідому та активну громадянську позицію. Ми не залишилися осторонь і зараз.

  1. Частину ресурсів компанії спрямовуємо на інформаційний опір.
  2. Змінили більшість рос. інструментів, що використовувалися в роботі: CRM, чат, хостинг, реєстратор доменних імен.
  3. Розробили нові тарифи з огляду на реалії війни:
  • SEO для корпоративного сайту – 7150 грн. 8410 грн. 
  • SEO для інтернет-магазину – 8280 грн. 9740 грн.
  • Налаштування Google Shopping – 3000 грн. 4800 грн.

  Менеджери PROjectSEO із задоволенням проконсультують Вас щодо можливості запуску реклами для Вашої конкретної ніші, безкоштовно підготують експрес-аналіз сайту та розроблять індивідуальний план розвитку проекту.

  Звертайтесь до нас:

  • 0 (800) 217-866
  • manager@project-seo.net
  Поділитися:
  21.04.2022
  288

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: