Кращі безкоштовні платформи для сайтів

  движок для сайта

  На успіх сайту дуже впливає обрана платформа, або інакше кажучи, система СMS. Дана абревіатура перекладається як Content Management System і саме на обраному “двіжку” буде надалі функціонувати інтернет-ресурс. Для того, щоб грамотно підібрати необхідну платформу, потрібно знати переваги та підводні камені кожного з варіантів.

  Для найбільш повного розуміння картини слід розглянути переваги та недоліки найбільш популярних безкоштовних систем. Переваги безкоштовних платформ у відкритому доступі, що дозволяє користувачам не тільки безкоштовно користуватися ресурсом, а й оптимізувати його під свої запити і потреби.

  CMS WordPress (Вордпрес)

  wordpress

  На сьогоднішній день це одна з найбільш популярних платформ для створення сайтів. Спочатку вона була задумана як новітня блог-платформа, яка формує середовище глобальної мережі за допомогою збільшення потреби у фахівцях з дизайну під дану платформу. Цікаво, що ця система знаходить застосування в різних нішах. Її використовують і як платформу для магазинів, і як “двіжок” для особистих сайтів і блогів.

  До переваг даної платформи фахівці відносять такі якості:

  • популярність і затребуваність. Завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу з нею може працювати навіть новачок;
  • великий вибір тем для оформлення, мовного супроводу і т.д. Можна підлаштувати сайт під себе навіть в дрібницях;
  • завдяки наявності помічника WYSIWYG системою може користуватися навіть звичайний користувач, який не знайомий з мовами програмування на достатньому рівні.

  Також користувачі відзначають зручну панель для адміністрування. Вона дозволяє вставити текст практично з будь-якого редактора відразу на сайт. Така функція відсутня у багатьох платних платформах, що знижує конверсію сайту та популярність у користувачів.

  Але навіть у такої популярної платформи є декілька суттєвих недоліків, а саме:

  • необхідність підлаштовувати платформу під себе і вміння адаптувати під ситуацію конкретні деталі сайту;
  • новачкам без досвіду програмування не завжди вдається з першого разу встановити платформу. Складного нічого немає, але якщо склад розуму не схильний до таких завдань, розібратися в системі стане трохи проблематично.

  Експерти відзначають зручність платформи для стартового етапу роботи з побудовою сайтів для різних потреб.

  Платформа для сайтів Joomla (Джумла)

  joomla

  За рейтингом користувачів дана СMS займає впевнене друге місце після WordPress. Дана платформа – це середня ланка між складними програмами для професіоналів і стартовими платформами для новачків. Середній рівень дозволяє відточити навички складання сайтів, а також покращити зовнішній вигляд і якості більш постійного ресурсу. Завдяки такому балансу розібратися з нею може новачок, який мав раніше досвід роботи з WordPress, але який не вважає себе професіоналом в області сайтобудування. Окрім наявності зручного і зрозумілого інтерфейсу у Джумли є ряд інших цікавих переваг, а саме:

  • простота і повноцінність інструменту для розробки сайтів;
  • підтримка протоколів контролю доступу;
  • адмін-панель багата як можливостями управління, так і створенням індивідуального стилю ресурсу під конкретний запит;
  • відсутність базових складнощів в процесі встановлення.

  Деякі користувачі відзначають привабливий і не напружений дизайн. До недоліків даної системи відносяться такі підводні камені:

  • через універсальність системи користувачам з певними навичками відразу буде видно поверхнева і проста розробка;
  • якщо буде бажання використовувати більший арсенал можливостей, доведеться внести плату за використання, чого можна не робити на системі WordPress.

  Палка з двома кінцями полягає в тому, що для професіоналів система здається дуже простою. У той же час у новачків можуть виникнути несподівані труднощі при спробі розібратися в платформі. Професіонали ж відзначають наявність гнучкої структури даної платформи. Що є вагомою перевагою перед більш популярним WordPress.

  MODx

  modx

  Незважаючи на те, що даний “двіжок” не можна назвати простим і зрозумілим для новачків, останнім часом він знаходить велику популярність і затребуваність серед професіоналів та любителів. При середній вартості розширеного арсеналу економиться час на розробку базового сайту. Переваг у  СMS досить багато, наприклад:

  • дану систему можна легко адаптувати під будь-які завдання, чи то сайт – візитка, лендінг чи інтернет-магазин. Все залежить від технічного завдання і навичок майстра;
  • прекрасно орієнтована на SEO-просування через відсутність багів і створення копій сторінок. Тільки якщо користувач випадково сам їх не створить. Зайвої води і рядків в роботі практично не буває;
  • при наявності навичок поводження з системою її легко повністю тримати під контролем. При наявності досвіду можна виправити недоліки аж до непотрібного пікселя в зображенні;
  • система встановлює чисте ядро ​​без додаткових модулів, що обтяжують систему і процес роботи.

  Простий код для оптимізації сайту під конкретні потреби. Стилістика створюється за допомогою базової HTML розмітки з можливістю власних шаблонів. Експерти ж виділяють у даної платформи тільки один вагомий недолік. Якщо необхідно точно і тонко налаштувати сайт, знадобляться більш поглиблені знання мов програмування. Професіонали рекомендують використання “двіжка” для подальшого управління та адміністрування сайту на більш пізніх етапах його просування.

  Платформа для сайтів OpenCart

  opencart

  Даний вид “двіжка” створювався спочатку під інтернет-магазини. Тому в будь-яких порівняннях популярних платформ не обходиться без нього у зв’язку з затребуваністю ніші. До переваг OpenCart відносяться наступні пункти:

  • наявність відкритої платформи і безкоштовного великого функціоналу;
  • мультимедійність дозволяє легко адаптувати ресурс під свої запити і потреби, а також скорегувати дизайнерське оформлення;
  • користувачі відзначають хороший графічний рівень дизайну з великою кількістю можливостей. Можна побачити такі деталі, як відвідувачів на сайті на даний момент або найбільш популярний товар за певний проміжок часу. Завдяки таким даним можна сформувати грамотні акції і залучати увагу відвідувачів, стимулюючи продажі;
  • дана система володіє досить широким спектром модулів;
  • можливість додавання на сайт найпопулярніших способів оплати товару або послуги в режимі онлайн (наприклад, прийом платежів з банківських карт Visa, Mastercard, Google Pay, Apple Pay за допомогою модуля Fondy).

  Варто відзначити популярність  СMS у програмістів з великим досвідом роботи. Мінусів у неї всього три, а саме:

  • без установки додаткових модулів показник взаємодії з користувачем значно знижується;
  • відсутність гнучкості. Спочатку система розроблялась під інтернет-магазини і онлайн – каталоги і використовується для двох даних ніш і донині без можливості модифікацій.
  • Програмісти з мінусів виділяють можливість налаштування під себе певних параметрів, але без знань специфіки обраної мови процес займе значно більше часу, ніж при будь-якому іншому двигуні.

   Безкоштовні платформи для сайтів

   Безкоштовні платформи для сайтів

   Повністю безкоштовних “двіжків” зараз теж чимало і всі вони показали свою ефективність роботи поряд з платними версіями. Вона забезпечується за рахунок взаємодії РНР-мови програмування і MySQL-бази. Досвідчені програмісти вважають РНР мову найбільш простим і зрозумілим інструментом для новачків в плані вивчення. Багато початківців програмістів крім вибору мови часто задаються питанням про те, як грамотно підійти до питання вибору системи на сайт. Перед остаточним рішенням слід задатися кількома основними питаннями:

   1. Простота установки обраної  СMS. Деякі встановлюються досить просто в той час, як інші потребуватимуть додаткових знань і досвіду. Також важливо уточнити наявність вимог до ПЗ. Не всі слабкі сервери здатні витримати ряд певних систем.
   2. Ефективність роботи ЦМС для сайту в конкретному випадку. Також важливо звернути увагу на такі показники, як зручність навігації і швидкість загального завантаження.
   3. Складність налаштування системи з точки зору розробника теж є важливим критерієм вибору.
   4. Кількість підтримуваних мов програмування обраним варіантом.
   5. Загальна оцінка роботи модуля, а також наявність підтримки швидкісної роботи.
   6. Кількість плагінів, які вже є в наявності, і кількість можливих модулів для додаткової установки.

   Після відповідей на ці питання можна підібрати найбільш підходящу ЦМС в індивідуальному порядку. Але варто відзначити, що не завжди платні варіанти кращі безкоштовних.

   На такий висновок наштовхує ряд наступних причин:

   1. Загальна зручність в процесі редагування. У безкоштовних платформ для сайтів, традиційно, є відкритий вихідний код. Завдяки даній можливості розробники можуть додати модулі для покращення роботи сайту. Але наявність вихідного коду може стати причиною несподіваної поломки сайту або його злому. У платних системах відкрите ядро ​​відсутнє, отже, безпека ресурсу значно вища. Але навіть якщо таке станеться, технічна підтримка прийде на допомогу в будь-який час на безкоштовній основі.
   2. Наявність додаткових модулів. Дизайнерам хочеться застосовувати свої творчі здібності в якомога ширшому просторі. У платних системах часто кількість модулів обмежена самою платформою. У безкоштовних  СMS є велика кількість модулів у відкритому доступі, легко працюють з більшістю форм сайтів.
   3. Ступінь захищеності інтернет – ресурсу. За статистикою, ступінь безпеки платних варіантів лише трохи перевершила безкоштовні аналоги. Справа в тому, що зломом сайтів люблять балуватися починаючі користувачі за допомогою сумнівних програм. Проти більшості з них вже розроблені додаткові захисні модулі.
   4. Захист додаткового характеру передбачений як для платних, так і для безкоштовних аналогів. Отже новачкам, для того щоб «набити руку», зовсім не обов’язково розщедритися на платні версії, деякі сайти навіть після здобуття популярності продовжують використання безкоштовних ЦМС, бачачи їх значні переваги як в плані використання, так і в матеріальному аспекті.

   Joostina

   joostina

   Даний “двіжок” є розробкою системи Джумла і працює, як і початкова версія, на базі зв’язки PHP і MySQL. Цікаво, що спочатку він був лише побічним продуктом розробників базової системи. Але пізніше користувачі оцінили переваги побічного продукту і він переріс в окрему і повністю безкоштовну версію системи для сайтів-початківців.

   LiveStreet

   Основне призначення даної платформи на безкоштовній основі зводиться, перш за все, до спілкування користувачів. На ній легко можна розмістити співтовариство з соціальної мережі або блог особистого характеру. Особливістю “двіжка” є можливість зміни зовнішнього вигляду і логіки поведінки.

   DataLife Engine (DLE)

   datalife engine

   Даний варіант використовується, найчастіше, для створення новинних стрічок. Але легко може адаптуватися і під будь-який інший цільовий запит. CMS досить легка, завдяки чому практично немає навантаження на роботу комп’ютера або ноутбука. Популярна серед користувачів завдяки можливості створення повністю індивідуального дизайну під конкретні потреби. Також програмісти відзначають високі показники роботи пошукових систем з цією платформою. Даний варіант CMS працює на базі технологій системи AJAX.

   InstantCMS

   InstantCMS

   За допомогою даної системи можна легко створити співтовариства різного рівня складності. Дана система використовується як для форумів, так і для створення різних дощок з оголошеннями. За допомогою даної платформи легко можна створити навіть основну сторінку невеликого міста. “Двіжок” дозволяє вбудувати профілі користувачів, варіантів форумів, а також інших доповнень.

   Django-CMS

   Django-CMS

   Призначений для створення великих і корпоративних варіантів сайтів. Його особливістю є використання нетипової для ЦМС мови Python. Незважаючи на це, він оптимальний для вирішення різних завдань особистісного характеру і його зручно оптимізувати під конкретні запити.

   Astra

   astra cms

   А цю систему використовують програмісти з різним досвідом і під індивідуальні потреби клієнтів. Її можна використовувати як для корпоративних майданчиків, так і для особистого блога або соціальної мережі. За допомогою стандартних наборів функцій легко можна створити сайт-візитку за один день, а іноді і швидше.

   Яку вибрати платформу для сайту?

   Яку вибрати платформу для сайту?

   Найбільш популярною і стандартною системою для типового сайту є WordPress. Установка платформи нескладна і швидка, а популярність системи проста і прозора. Можна завжди розширити функціонал, але для первинного ознайомлення зі створенням сайтів цілком підійде стандартний пакет можливостей і послуг.

   При бажанні зробити більш складний сайт і бути більш впевненим у його захищеності краще вибрати “двіжок” системи Joomla. Як можна побачити з оглядів, система досить потужна і є в наявності більш потужний захист. Новачкам вона не підійде, а для розробників з досвідом Джумла дасть свободу для фантазії і творчості.

   Деякі практики радять протестувати кожну систему в індивідуальному порядку. Яка з них краще підійде в конкретній ситуації – таку і слід використовувати в подальшому.

   Як дізнатися платформу сайту?

   Багато користувачів бажають використовувати “двіжок”, який застосовує ресурс, що сподобався їм на просторах мережі. Вони вже на практиці побачили його плюси і вибір досить аргументований. Для того, щоб дізнатися яка платформа використана, можна скористатися одним або декількома перевіреними методами. Жоден із способів на 100% достовірну інформацію не дасть, але приблизне уявлення про функціонал сайту отримати дозволить.

   1. За допомогою HTML коду сторінки

   Програмісти впевнені, що даний метод є одним з найбільш надійних в рішенні поставленого завдання. ЦМС сайту можна побачити, знайшовши в коді сторінки тег generator. Для уточнення інформації фахівці радять переглядати такі показники, як css javascript і шлях до графічних файлів.

   1. За допомогою даних robots.txt

   Такі дані в автоматичному режимі створюють практично всі відомі на сьогоднішній день CMS. У таких файлах зазвичай забороняються директорії і ряд папок. У числі заборонених програмісти іноді бачать знайомі папки, що і допомагає їм визначати “двіжок”.

   1. За зовнішніми даними вихідних посилань

   Досвідчені програмісти можуть дізнатися систему, лише побачивши вихідні посилання ресурсу. Останнім часом, однак, стала частіше використовуватися можливість ЧПУ. Що ускладнює процес читання даних по посиланнях.

   1. Зовнішній вигляд входу в панель адміністратора

   Для цього можна спробувати підставити адресу адмін-панелі до веб-ресурсу і оцінити отриманий результат. При правильному виборі користувачеві відкривається вхід в панель адміністратора.

   1. Використання даних cookie

   Можна використовувати все той же сніффер щоб зрозуміти, яка платформа використовується на сайті.

   Крім ручних методів існують спеціальні сервіси, що дозволяють в режимі онлайн дізнатися використану CMS.

   Також, Вам допоможе в цьому питанні стаття “Як дізнатися CMS сайту”.

   Сервіси перевірки CMS в режимі онлайн

   Всього існує кілька авторитетних і безпечних онлайн інструментів для вирішення даного роду завдання і у кожного є свої тонкощі використання:

   1. Сервіс ITrack вважається одним з кращих ресурсів для вирішення такого завдання. Він має у своєму розпорядженні понад 50 варіантів систем управління. Для правильного визначення системи достатньо вбити в спеціальний рядок адресу сайту і правильно ввести капчу. Після закінчення перевірки і моніторингу мережі система видає готову відповідь.
   2. Сервіс з короткою назвою 2ip за функціоналом схожий з першим варіантом. Перевірка починається після введення адреси в спеціальний рядок і натискання кнопки «Дізнатися». У міру того, як система буде розпізнавати платформу, користувачеві будуть запропоновані схожі варіанти.
   3. Плагін Wappalyzer призначений для роботи спільно з браузером Фаєрфокс. Після установки і завантаження його в браузер можна без проблем дізнаватися ЦМС, просто моніторячи ресурси, що вас цікавлять.

   В одній статті всі існуючі платформи охопити увагою немає можливості, оскільки їх є велика кількість. Перед вибором важливо порівняти їх характеристики і відгуки, а також враховувати свої можливості. У будь-якому випадку, в кожному двигуні можуть бути проблеми, для вирішення яких доведеться звертатися до професіоналів.

  Наступна стаття >
  Помилка 404
  Поділитися:
  27.11.2019
  6585

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: