Поведінкові фактори ранжування сайту в пошукових системах

  поведінкові фактори

  Яндекс, Google та інші пошукові системи використовують різні способи для того, щоб збирати інформацію про поведінку тих, хто прийшов на сайт користувачів. Аналіз поведінки людини при переході на той чи інший сайт дозволяє їм визначати наскільки проект сподобався чи ні. Додатково пошуковики використовують системи аналітики (Метрика у Яндекса і Analytics в Google), браузери і додаткові додатки до них.

  Щоб отримати потрібні дані, пошуковики збирають інформацію звідусіль і надалі аналізують її. Вони враховують, як поводиться людина і відображають видачу таким чином, щоб вона відповідала конкретному запиту.

  Поведінковими факторами ранжування сайту (ПФ) називають показники, які визначають дії відвідувача на конкретному веб-ресурсі. Дані показники мають прямий вплив на позицію сайту у видачі. Поліпшення поведінкових факторів – один з чинників, який має велике значення для сайту, в тому числі і для комерційних ресурсів.

  Внутрішні поведінкові фактори ранжування сайту

  поведінкові фактори ранжування

  До внутрішніх ПФ відносять ті фактори, які визначаються структурою сайтів і залежать від власника проекту та його програмістів. Фактори не залежать від умов пошукових систем і їх алгоритмів. Формування чинників починається з моменту існування веб-ресурсу.

  • Показник відмов – один з нюансів, який визначає ПФ сайту. Відмовою називають поведінку на сайті, коли відвідувач переходить на одну сторінку з видачі та одразу залишає її. Якщо цей показник дуже високий, то даний сайт буде вважатися не цікавим для людини і пошукові системи врахують це при ранжуванні. Однак цей критерій не може вважатися визначальним. У деяких випадках при переході на єдину сторінку, користувач вже отримує необхідну йому інформацію і закриває її. У підсумку можна вважати сторінку неякісною. Велике значення матиме тематика проекту. Для комерційних ресурсів вплив на цей фактор робить тематика проекту. Наприклад, сайт що займається продажем техніки, буде мати відмови близько 60%, у випадку з косметикою даний показник буде знижений до 40%.

  фактори ранжування сайту

  • Зміст веб-ресурсу – саме це грає головну роль для відвідувачів. Структура і дизайн проекту відбивається на зручності перегляду і використання. Google і Яндекс завжди краще ранжують проекти, на сторінках яких інформація представлена ​​в зручному форматі і вона має високу релевантність запиту.
  • Час на сайті – чим більше часу людина проводить на сайті, тим якіснішим є даний ресурс. Щоб збільшити даний показник на сайтах використовують спеціальні інструменти, які стимулюють відвідувача провести більше часу на сторінках. Серед них перелінковка статей, висновок супутніх товарів або публікацій тощо Яндекс і Google враховують, скільки часу користувач провів на сайті, перейшовши за певним запитом і загальний час.
  • Глибина перегляду – даний показник відображає середнє значення переглянутих сторінок однією людиною за певний проміжок часу. Він визначається за допомогою інтернет-аналітики. Даний показник повинен бути більше 2-х практично у будь-якого проекту. Чим ширший сайт і чим більше має сторінок, тим більше повинна бути глибина перегляду.

  Зовнішні поведінкові фактори

  зовнішні поведінкові фактори

  Фактори відображають поведінку користувача, який перейшов на проект по введеному в пошуковий рядок запиту.

  Вони дозволяють пошуковим системам визначити наступні показники:

  • Якість видачі. У разі, коли користувач в пошуку відвідує кілька сторінок, можна зробити висновок, що він не знайшов потрібну йому інформацію.
  • Для різних запитів необхідно видавати різні набори сайтів, які будуть враховувати інтереси користувачів, і відображати ймовірність їх поведінки.
  • Впізнаваність бренду або марки. Коли проект має високу впізнаваність, то реакція відвідувачів може залежати від реакції при вигляді відомого бренду.

  Клікабельність сніпета в результатах пошуку

  Алгоритм пошукових систем враховує, що клікабельність майданчика повинна безпосередньо впливати на його позиції у видачі. На перших позиціях видачі повинні розташовуватися ресурси, за якими відбувається найбільше переходів.

  Але, чим вище проект в пошуку, тим більша ймовірність, що користувач перейде по ньому. Завдяки спеціальним коефіцієнтам, у сторінок, які знаходяться за ТОПом, існує можливість вийти на перші позиції в пошуку. Також ці коефіцієнти враховують, які сторінки знаходяться у видачі (зображення, карти, товари, реклама і т.д.). Завдяки цим даним можна відстежувати поведінку людей, які вирішили прокрутити сторінку вниз або відкрили другу (третю) сторінку видачі пошуковика.

  Наприклад, блок Яндекс Новин займає 4/5 від першої сторінки пошуку. В результаті майданчики, які розташовані за межами 1-4 позиції, практично не будуть отримувати трафік. Спеціальне розміщення сервісів від пошукової системи витісняє органіку з ТОПу.

  Виходить, що топові ресурси можуть виявитися за межами ТОП-3 або навіть ТОП-10 видачі. Це знижує клікабельність і зменшує число користувачів, які перейдуть на вимогу.

  Чорні методи поліпшення клікабельності фіксуються пошуковими системами. Яндекс і Google аналізує портрет користувачів за їх місцезнаходженням, аналізують їх історію пошуку і інші показники. Якщо у якоїсь сторінки показник буде вище, то асесори будуть враховувати, наскільки вона відповідає запиту.

  Всі ці дії дозволяють забезпечити запитам тільки природну клікабельність, яка враховує інтерес до конкретного веб-ресурсу. Підвищивши привабливість сніпета, можна розраховувати на поліпшення ПФ.

  Покращений сніпет є дієвим методом, який дозволить сайту зайняти лідируючу позицію у видачі. В результаті кількість переходів буде рости, а накладення санкцій з боку ПС виключені.

  Які складові сніпета здійснюють вплив на поведінкові фактори і клікабельність:

  1. Заголовки: автоматично завантажуються з Title, що прописаний на сторінці сайту. Так само він може бути переданий з Каталогу Яндекса або інших заголовків сайту. Іноді він може бути побудований з тексту, який присутній в описі веб-сторінки.

  заголовки

  1. Опис: Цей елемент береться з тексту на сторінці, де міститься ключовий запит або з Description. Так само він може бути взятий з опису, що міститься в Яндекс Каталозі.

  описание

  1. Фавікон: невелике зображення сайту, яке відображається поруч із заголовком сайту у видачі. Щоб отримати фавікон, необхідно завантажити на сайт значок розміром 16 на 16 px під назвою favicon.ico. Зазвичай він має формат ico, але можливі й інші формати.

  фавікон

  1. Швидкі посилання. У сніпеті можуть відображатися посилання на найпопулярніші сторінки інтернет-ресурсу, які мають найбільшу вагу. У їхніх назвах задають весь наявний функціонал за рахунок Вебмастеров пошукових систем.
  2. Телефон, адреса, час роботи. Якщо ці дані присутні в Яндекс Довіднику, то вони будуть виводитися і у видачі.

  телефон и адресс

  Перераховані складові є обов’язковими для будь-якого комерційного майданчика. З їх допомогою можна зменшити кількість майданчиків-конкурентів в пошуковій видачі, а також збільшити клікабельність свого блоку.

  1. Ціна товару або послуги. Якщо вартість Вашої продукції нижче ніж у конкурентів або знаходиться з ними на одному рівні, то варто відображати їх в сніпеті пошукових систем. Коли людина бачить нижчу вартість, то дана сторінка буде кращою і вона, швидше за все, перейде по ній.

  ціна товару або послуги.

  1. Відомості про доставку. Для інтернет-магазинів відомості про доставку є дуже бажаними. Якщо проект пропонує користувачам безкоштовну доставку товарів в місті, то потрібно виводити інформацію в сніпет, оскільки це позначиться на збільшенні клікабельності.

  Оптимізувавши сніпет сайту можна в 1,5-2 рази збільшити кількість користувачів, які будуть переходити на сторінки з пошукової видачі. Якщо Ви зможете виділити переваги своєї компанії щодо конкурентів і відобразити їх в сніпеті, то це призведе до підвищення лояльності користувачів. Грошових витрат в даному випадку практично не буде, при цьому підвищиться кількість продажів з ресурсу.

  Оптимізація та покращення поведінкових факторів

  як покращити поведінкові фактори

  Поведінкові фактори дуже сильно впливають на показник видимості сайту. Відповідно, від них буде залежати позиція сайту по певних запитах. Сьогодні підвищення цих метрик повинно проводитися в обов’язковому порядку. Це дозволить поліпшити видимість в органічному трафіку і підвищити кількість переходів, а відповідно і продажів. І так, розглянемо найважливіші аспекти оптимізації поведінкових факторів сторінки або сайту в цілому.

  Навігація і дизайн. Зручність користувача сайту безпосередньо залежить від того, наскільки продуманий дизайн і як налаштована навігація. Користувач повинен швидко отримувати інформацію, а всі важливі елементи повинні бути доступні в кілька кліків. Дизайн повинен бути адаптований під мобільні пристрої, а різні блоки повинні правильно розміщуватися на сторінці.

  Швидкість завантаження. Коли сайт розвивається, то збільшується кількість користувачів, які переходять на нього. Також зростає навантаження на хостинг. Коли на проекті поганий дизайн і сторінки вантажаться досить довго, користувач не може нормально відвідувати сторінки проекту і швидше за все, покине його. Слідкуйте за цими показниками і не допускайте перевищення часу завантаження сайту.

  Структурований контент високої якості. Якщо кілька років тому величезні полотна тексту без структури на сторінках вважалися нормою, то сьогодні це не так. Текст повинен бути грамотно написаний і містити правильну структуру. Повинні бути використані різні елементи форматування. Сторінка повинна відповідати запиту користувача, тому текст на ній повинен відповідати запитам. Додаткову цінність надає наявність відеозаписів і інфографіки.

  Інтеграція з соціальними мережами. Коли на сторінці присутні посилання з соціальних мереж з профілів різних користувачів – це збільшує її популярність. Щоб відвідувач зміг це зробити, необхідно розмістити на сторінці спеціальні кнопки соціальних мереж. Додатково рекомендується створення сторінок проекту в популярних соціалках.

  Інструменти для утримання аудиторії. Поштова розсилка, спільно з соц. мережами дозволить утримати відвідувача і привести його через деякий час на сторінку. Особливо це актуально для комерційних проектів. Регулярні конкурси та інші стимулюючі заходи дозволяють залучити більшу кількість користувачів.

  Щоб поліпшити поведінкові чинники потрібно працювати над дизайном проекту, його контентом і структурою. Сайт повинен бути зручним для всіх користувачів незалежно від того, з якого пристрою він його переглядає.

  Накрутка поведінкових факторів

  накрутка поведінкових факторів

  Оптимізація і SEO просування сайту в наші дні користується великою популярністю. На ринку з’являються все нові компанії, і зростає їх конкуренція. Деякі агентства, щоб залучити більше клієнтів, для просування використовують не зовсім легальні методи, одним з яких можна вважати накрутку ПФ. Поведінкові фактори – це сукупність кількох дій користувача на проекті. Даний показник є одним з найбільш значущих для ранжування проекту. Клієнтам зазвичай пропонують кілька схем:

  • Повна передоплата з фіксованою сумою в 10-25 тисяч гривень.
  • Далі відбувається підключення до програми, яка буде імітувати дії користувачів на сайті.
  • Налаштування ПЗ і запуск.
  • Далі сайт починає виходити в ТОП по потрібних запитах і залишатися там назавжди.

  Все це звучить дуже заманливо. За ідеєю, чим більше людей приходить на сайт за конкретним запитом, тим краще він йому відповідає. Однак на практиці робота таких програм не ідеальна. В результаті пошукові системи накладають на сайт фільтри, і він пропадає з ТОП-10 або навіть ТОП-30 видачі.

  Чому так виходить?

  1. Схожа поведінка на сторінках сайту. Розробники програми можуть як завгодно переконувати власників сайту в тому, що робот буде вести себе на проекті по-різному. Однак варто пам’ятати, що це звичайна програма. Відповідно вона має алгоритм, який передбачає наявність декількох стандартних схем поведінки. Існує періодичність, з якою користувачі заходять на сайт або встановлена ​​настройка, коли на ресурс переходять в 100 відсотках. Звичайним користувачам така поведінка не властива, тому все це дуже легко відстежується.
  2. Просування кількох запитів. У деяких випадках для просування використовується лише мала частина запитів семантичного ядра. Компанія може запропонувати просунутися по 10-20 основним запитам. В такому випадку пошуковики помітять, що на сайт переходять за запитом «магазин сумок для жінок», а за запитом «магазин жіночих сумок» переходи відсутні. В результаті Google і Яндекс сприймуть дану дія накруткою і на сайт будуть накладені санкції.
  3. Різке зростання трафіку. Оптимізатори, які пропонують послуги з накрутки не завжди враховують поточний трафік Вашого сайту. Програма буде запущена за алгоритмом, який вплине на різке зростання кількості відвідувачів. Такі зміни викличуть багато запитань у пошукових систем, і сайт буде взятий під контроль.
  4. Невеликий термін досягнення мети. Компанії, які пропонують накрутку поведінкових, обіцяють виконати це протягом короткого проміжку часу (кілька тижнів або пару місяців). Великі відрізки часу не відповідають якості послуги, оскільки через кілька місяців сайт потрапить під санкції.
  5. Страшна таємниця. Через місяць або трохи пізніше, коли Ви припините оплачувати послуги оптимізатора, і програма не відвідувати сайт, замовнику доведеться розповісти Вам про страшну таємницю. В результаті починається просідання позицій. Якщо Яндекс і Google ще не встигли накласти свої фільтри, то надійде пропозиція продовжити регулярно оплачувати джерела «нелегального трафіку». Відмовившись в даний момент, у Вас ще буде шанс зберегти позиції, які були досягнуті до початку співпраці з цими оптимізаторами. Якщо ж продовжите платити за послуги, то рано чи пізно отримаєте бан від пошукових систем і потім відновити позиції сайту буде вкрай складно. Зростання такої відвідуваності не принесе ніякого додаткового доходу, так як по сторінках будуть переходити тільки роботи програми, а не реальні користувачі.

  Зараз Яндекс і Google навчилися точно розпізнавати накрутку ПФ. На офіційному блозі російської пошукової системи була заява, що за такі дії на сайт буде накладено фільтр.

  Будь-які спроби збільшити трафік сайту за допомогою накрутки приведуть до того, що бізнесу буде завдано шкоди. Незалежно від того, що це за сайт. Кращим способом поліпшити поведінкові чинники вважається робота над поліпшенням сайту і дотриманням рекомендацій пошукових систем щодо SEO оптимізації.

  Висновки

  Неможливо перелічити всі метрики, які враховують пошукові системи при розрахунку показника поведінкових факторів для того чи іншого сайту. Про деякі з них не існує інформації у відкритому доступі. Інші метрики виникають безпосередньо з тих, що були перераховані в цьому матеріалі. Тому, якщо Ви комплексно працюєте над своїм проектом і покращуєте ресурс за кількома напрямками, то поведінкові чинники так само будуть рости.

  Пошукові системи ведуть боротьбу з впливом маси посилань на просування сайту в ТОП видачі. Одним з інструментів, який дозволяє отримати якісну і детальну інформацію про цінності сайту для користувача є поведінкові чинники.

  Залучати відвідувачів і накручувати поведінкові фактори за допомогою нечесних методів не варто. Алгоритми постійно поліпшуються і змінюються. Почніть комплексну роботу над своїм проектом, зробіть його зручним для відвідувачів. В результаті сайт буде подобатися людям, і він стане зручнішим для них. Google і Яндекс теж помітять дані зміни, і це вплине на позиції у видачі.

  Поділитися:
  26.11.2018
  1403

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: