Просування медичної клініки: 10 стратегій локального SEO для лікарів та стоматологів

  Просування медичної клініки:

  Google має великий відсоток трафіку на веб-сайти, присвячені охороні здоров’я. Для запису на прийом до лікаря 57% пацієнтів починають із онлайн-пошуку. І коли пацієнти шукають медичний заклад у Google, вони справді налаштовані серйозно.

  Але просування приватної клініки в Google не є таким простим, як створення сайту. Сьогодні пацієнти шукають лікарів поблизу. Це означає, що вам потрібно ранжуватись для вашої місцевої аудиторії, щоб генерувати помітний потік клієнтів у вашій клініці. Ось чому локальне просування медичної клініки стало необхідним для всіх сучасних стоматологічних та медичних клінік, які хочуть залучити інтернет-аудиторію та використовувати її для збільшення свого прибутку.

  У цій статті ви знайдете 10 локальних SEO-стратегій, які допоможуть залучити зацікавлену аудиторію.

  Що таке локальне SEO?

  Локальне SEO – це тип SEO, який допомагає вашому сайту з’являтися вище в результатах пошуку для пошуку за конкретним місцезнаходженням. Іноді пацієнти також виконують пошук за ключовими фразами, такими як «стоматолог поруч зі мною» або «клініка вул.Зелена”. У цьому випадку пошукові системи використовують IP-адресу або геолокацію користувачів, щоб зв’язати їх із відповідними та прилеглими підприємствами.

  Локальне SEO-просування клініки чи іншої установи у сфері охорони здоров’я – це потужний інструмент, який допомагає вашій медичній практиці стати помітною в Інтернеті. Якщо все зроблено правильно, це може допомогти потрапити до ТОП видачі та виграти результати пошуку, навіть якщо ваш сайт не відображається на першій сторінці.

  Чому лікарі та стоматологи повинні враховувати локальне SEO?

  За іронією долі, перше, до чого звертаються більшість пацієнтів, коли їм хочеться відвідати лікаря, це Інтернет. Це підхід більшості сучасних пацієнтів. І клініки, які хочуть зберегти чи збільшити відвідуваність, повинні адаптуватися відповідно до цього підходу, щоб бути серед тих, які з’являються у відповідь на конкретні та релевантні пошуки. Локальне просування клініки в Інтернеті допомагає зробити це можливим. Оптимізуючи свій бізнес-профіль Google для релевантного локального пошуку, ви можете урізноманітнити канали отримання трафіку і бути там, де ваші клієнти шукають вас.

  Як тільки ви ранжуватиметеся за релевантними локальними запитами, ваші пацієнти з більшою ймовірністю запишуться на прийом.

  Збільшення відвідуваності вашої медичної практики – це лише один із способів, за допомогою якого локальне SEO сприяє збільшенню вашого доходу. Це також допоможе вам заощадити на дорогій онлайн-рекламі, що скоротить витрати на маркетинг і, зрештою, збільшить прибуток.

  Локальне SEO також дозволяє вам бути там, де ваші колеги, і конкурувати з ними на рівні. Зайнявши місце поряд з конкурентами, ви з більшою ймовірністю отримаєте частку їхніх потенційних пацієнтів, що буде в мільйон разів кращим, ніж віддати їм усіх ваших онлайн-пацієнтів, не знайдених у результатах локального пошуку.

  10 практичних стратегій локального SEO

  Ознайомившись з усіма перевагами локального SEO, ви можете подумати, що це дорого, довго та втомлює. Однак, це не так. Це правда, що деякі локальні фактори SEO вимагають часу та самовідданості для отримання справді позитивних результатів, але почати роботу набагато простіше.

  Ось найкращі локальні SEO-стратегії, які можуть допомогти вам стати видимим в Інтернеті:

  1. Розмістіть інформацію про свою клініку в Google Business Profile

  Google Business Profile

  Google Business Profile, раніше відомий як Google Business Profile, є джерелом локальної онлайн-видимості. Бізнес-профіль Google допомагає малим підприємствам заявити про себе та продемонструвати свої послуги або продукти зацікавленій аудиторії. Він пропонує всі інструменти, необхідні для створення оптимізованого, точного та описового списку, який допоможе вашим пацієнтам дізнатися про все, що їм потрібно знати про вашу клініку.

  Іноді Google автоматично створює списки компаній у GBP. У цьому випадку вам потрібно буде запросити цей список, перевірити його на точність, щоб переконатися, що він не відлякує ваших потенційних пацієнтів, розповсюджуючи некоректну інформацію.

  2. Подвоюйте аналіз ключових слів

  Аналіз ключових слів є серцем, якщо йдеться про просування клініки в Інтернеті. З аналізу ми отримуємо інформацію про те, які КС потрібно додати, щоб пошукові системи могли пов’язати релевантні запити з вашим лістингом та потенційно залучити до нього пацієнтів.

  Локальні ключові слова відрізняються від звичайних ключових слів, оскільки вони позначені фразами для конкретного розташування, такими як «Стоматолог поруч зі мною» або «Педіатр Львів». Щоб почати вибір локальних ключових слів, вам спочатку потрібно проявити інтуїцію і проникнути в думки вашого пацієнта.

  Про що вони думають, коли шукають лікаря? Які слова вони можуть використовувати для пошуку лікаря? Складіть короткий список ключових слів, релевантних до ваших фраз, і дотримуйтесь правильного балансу між обсягом пошуку та конкуренцією. Важливо відзначити, що пошук за локальними ключовими фразами зазвичай невеликий. Тому не соромтеся включати ключові слова з невисокою частотністю в шорт-лист.

  Ви також можете використовувати інструмент підказки ключових слів, щоб дізнатися, за якими ключовими словами ранжуються ваші конкуренти. Доведено, що ці слова пов’язують пацієнтів, які шукають, з такими практиками, як ваша. Тому вони також можуть допомогти вам знайти правильні фрази.

  3. Отримуйте вигоду з Google Posts

  Google Posts

  Google Posts —це безкоштовний інструмент, який пропонує місцевим підприємствам фантастичну можливість взаємодіяти зі своєю аудиторією та спілкуватися з нею. Google Posts дозволяє відображати до десяти ваших останніх повідомлень, які, за деякими джерелами, залишаються актуальними до 7 днів. Ви можете використовувати цей простір для оголошень, пропозицій та просування своїх послуг, а також пояснювати аудиторії свої особливості.

  Ви можете показувати текстовий контент та зображення як через Google Posts, так і завершувати його закликом до дії, яка посилається на ваші локальні цільові сторінки.

  Порада для професіоналів: обов’язково використовуйте параметри UTM, щоб ви могли відстежувати, скільки трафіку надходить із Google Posts.

  Google Posts призначені для надання швидкої інформації потенційним пацієнтам та, щоб переконати їх вжити бажаних дій. Їх можна використовувати для багатьох різних ідей, таких як спеціальні пропозиції, продукти та послуги, події, бізнес-оновлення тощо. Дослідження, проведене у 600 Google Business Profile, показало, що пости, пов’язані з послугами та знижками, приносять найвищі конверсії у порівнянні з постами з іншими ідеями.

  Вкрай важливо мати активну стратегію Google Posts для обміну останніми повідомленнями з потенційними пацієнтами. Наприклад, ваша практика пропонує безкоштовні щеплення від грипу перед сезоном грипу, і ви рекламуєте це через Google Posts. Коли сезон грипу закінчиться, вам потрібно буде замінити цей пост на інший, оскільки застарілий контент може заплямувати вашу репутацію.

  Крім того, майте на увазі, що хоча Google Posts мають обмеження в 1500 символів, у верхній частині сторінки видно лише кілька слів. Таким чином, ви повинні сконцентрувати якнайбільше інформації в цьому просторі.

  Google Posts безкоштовні та пропонують вам чудову можливість взаємодіяти зі своєю аудиторією та просувати свій сервіс. Однак для використання цього інструменту вам знадобиться підтверджений профіль Google Business.

  4. Атрибути Health And Safety

  Health And Safety

  З моменту пандемії люди хочуть знати правила охорони здоров’я та безпеки у місцях, перш ніж відвідати їх. Тому Google включив атрибути Health And Safety (Здоров’я та безпека) до списків GBP. Крім цих основних атрибутів, є й інші інформаційні, які ви можете використовувати, щоб бути більш видимими та давати своїм потенційним пацієнтам необхідну інформацію.

  Крім атрибутів здоров’я та безпеки, таких як перевірка температури, вимоги до масок, запобіжні заходи для персоналу тощо ви також можете включити інші атрибути, наприклад, чи потрібно пацієнтам записуватися на прийом заздалегідь або ж вони можуть потрапити на прийом без попереднього запису.

  Ці атрибути забезпечують довіру, а також дають потенційним клієнтам необхідну інформацію без необхідності її шукати. Атрибути можна додати безпосередньо до свого списку через GBP.

  5. Відповідність робочого графіка

  Згідно з опитуванням 62% респондентів заявили, що вони використовують списки GBP для пошуку контактних телефонів та адрес бізнесу. Це вказує на те, що, можливо, головна причина, через яку люди звертаються до Google, полягає в тому, щоб дізнатися про години роботи, контактний номер та адресу.

  Ми можемо з упевненістю припускати, що може статися, якщо якісь дані вказані неправильно. Потенційний клієнт буде роздратований і, ймовірно, залишить негативний відгук.

  Уявіть, що ваш робочий день вказаний з 9:00 до 17:00 з понеділка до п’ятниці, як це іноді буває за замовчуванням. Але ви працюєте з 13:00 до 16:00 у будні. Чи можете ви уявити розчарування людини, яка побачила години роботи в Google і зайшла до вашої клініки тільки для того, щоб дізнатися, що час вказано неправильно? Знову ж таки, уявіть розчарування людини, яка дзвонить у вашу клініку, використовуючи контактний номер з Google, але в результаті годинами не отримує відповіді. Підсумок – негативний відгук. А ось просування медичної клініки з негативними відгуками – це вже куди складніше завдання.

  Тому ви повинні переконатися, що ваш робочий графік, ім’я, адреса і номер телефону коректно вказані в GBP. Ви також повинні переконатися, що ця інформація є несуперечливою у всіх точках взаємодії з вашими клієнтами, тому що навіть незначні невідповідності можуть призвести до серйозних наслідків.

  6. Локальні цільові сторінки

  Просування стоматологічної або звичайної клініки часто зіштовхується з нерозумінням, чи слід зв’язати заклик до дії (CTA) з головною сторінкою веб-сайту або ж мати окремі цільові сторінки для кожного окремого ключового слова.

  У цьому випадку найприйнятнішим варіантом є зв’язати CTA у вашому лістингу в GBP з вашою локальною цільовою сторінкою, релевантною ключовим словам. Ви можете використовувати цю цільову сторінку як наступний крок до спілкування з потенційними пацієнтами та зануритися у докладнішу інформацію про ключове слово.

  • Подумайте про проблеми вашого користувача та спробуйте вирішити їх на цільовій сторінці. Використовуйте чіткі та точні заголовки та організуйте текстову інформацію, щоб зацікавити читачів. Говоріть про переваги, а не про функції вашого сервісу, та розміщуйте привабливі зображення на своїй сторінці, щоб зацікавити аудиторію. Крім того, розкрутка стоматологічної клініки передбачає оптимізацію сторінки за допомогою правильних ключових слів, які стосуються послуги, про яку ви говорите.
  • Спробуйте включити на сторінку соціальні докази, такі як відгуки та огляди, а також сигнали довіри, такі як нагороди та сертифікати, щоб користувачі довіряли вашій клініці.
  • Розмістіть CTA на сторінці. Виберіть одну дію і дотримуйтесь її, якщо ви хочете, щоб ваші читачі записувалися на прийом, зробіть CTA «Записатися на прийом» або щось таке. Не використовуйте комбінацію CTA та уникайте парадоксу вибору.
  • Вставте динамічну карту внизу цільової сторінки, щоб користувачам було легко знайти вас.
  • Нарешті, не забудьте оптимізувати цільові сторінки для мобільних пристроїв, тому що половина всіх відвідувань веб-сайтів охорони здоров’я є з мобільних телефонів.

  7. Побудова локальних посилань

  Зворотні посилання — це URL-адреси вашого веб-сайту, які розміщуються у вмісті інших веб-сайтів. І процес отримання цих посилань називається лінкбілдінг. Google віддає перевагу сайтам з великою кількістю зворотних посилань, тому що вважає що такі сайти заслуговують на довіру і є авторитетними.

  Люди шукають та отримують зворотні посилання з відповідних авторитетних веб-сайтів для регулярного SEO. Але для локального SEO вам потрібно буде отримувати посилання від місцевих організацій, щоб Google міг довіряти вашій присутності в цій місцевості й ранжувати ваш сайт для пошукових запитів, що надходять звідти.

  Процес отримання посилань з місцевих веб-сайтів називається створенням локальних посилань, і існує безліч стратегій, за допомогою яких ви можете отримати посилання з місцевих веб-сайтів:

  • Ви можете створити корисний контент для лікарів та стоматологів та опублікувати його у своєму блозі спільноти з посиланням на свій веб-сайт.
  • Якщо ваша клініка приносить достатній дохід, ви можете спонсорувати місцеву шкільну команду або учнів місцевої школи чи університету та отримати посилання від цих закладів.
  • Ви також можете приєднатися до місцевої торгової палати та опублікувати статтю з посиланням у розділі новин, щоб отримати звідти переходи.
  • У більшості міст є місцеві онлайн-газети. Ви можете створювати PR-контент для цих газет, давати поради або писати для них статті та посилатися на свій веб-сайт. Ці веб-сайти часто мають високий авторитет домену, тому можна отримати від них цінні посилання.
  • Рекомендуємо знайти місцеві бізнес-каталоги й додати в них інформацію про свою клініку, щоб отримати ще одне посилання.

  Це лише деякі з багатьох стратегій побудови локальної маси посилань. Якщо ви можете проявити творчий підхід, ваші можливості будуть необмеженими.

  8. Ефективно використовуйте дзвінки та повідомлення в GBP

  Компанії, зареєстровані на GBP, можуть отримувати прямі дзвінки від користувачів Google. Тому, якщо ви вказали свій номер телефону в GBP з наміром отримувати дзвінки та повідомлення від вашої онлайн-аудиторії, переконайтеся, що у вас є хтось, хто прийматиме їх і відповідатиме на них.

  Відсутність відповідей на дзвінки та повідомлення з Інтернету може призвести до погіршення якості обслуговування клієнтів, що може стати причиною негативних відгуків та поганої реклами, а це завдасть прямої шкоди вашій клініці.

  9. Робота з відгуками

  Робота з відгуками в Google Business Profile

  Пацієнти хочуть переконатись, що лікар, якому вони планують довірити своє здоров’я, має відповідний досвід. Що ще важливіше, вони хочуть бути впевнені, що об’єкт відповідає їхнім стандартам і не має поганої репутації. З цих причин 98% людей читають відгуки.

  Тому більшість споживачів медичних послуг стверджують, що відгуки впливають на їхнє рішення при виборі медичних послуг. Вам необхідно переконатися, що у вашому обліковому записі в GBP достатньо різноманітних відгуків, щоб завоювати довіру потенційних пацієнтів. Однак отримати відгуки не так просто, як хотілося б. Люди вважають за краще залишати поганий відгук, а ось добрий залишають рідше. Тому вам доведеться попрацювати, щоб отримати позитивні відгуки заради свого прибутку.

  Що ви можете зробити у цьому випадку?

  1. Після кожної зустрічі просити пацієнта залишити відгук.
  2. Обов’язково перегляньте всі свої відгуки та видаліть будь-яку особисту інформацію, якою люди могли випадково поділитись у своїх відгуках.
  3. Крім того, попри те, що важливо відповідати на позитивні відгуки, відповідайте і на негативні, щоб решта світу знала, що ви приділяєте першочергову увагу досвіду своїх пацієнтів і працюєте над тим, щоб зробити себе ще кращими.

  10. Декілька організацій за однією адресою

  Google дозволяє вам ділити одну адресу з іншими компаніями, що знаходяться в тому самому місці, і мати незалежний обліковий запис GBP, за умови, що ваш бізнес відрізняється і має свій власний ідентифікаційний код платника податків. Таким чином, ви можете створити незалежний обліковий запис, якщо ваша клініка розташована в офісній будівлі, де знаходиться безліч інших підприємств.

  Однак, якщо у вас є велика лікарня з кількома невеликими клініками, може бути складно створити незалежний обліковий запис для кожної з них окремо. Тому, що вам потрібно мати окремі підприємства, кожне з яких подає свої податки незалежно і має власні номери телефонів, щоб створити інший акаунт для підприємств, що працюють в аналогічному місці.

  Підсумок

  Локальне SEO просування медичних центрів може відкрити новий канал трафіку для вашої клініки. Правильне просування медичної клініки допоможе генерувати більше клієнтів і, отже, збільшувати прибуток.

  Однак, перш ніж ви зможете скористатися його перевагами, доведеться зробити важку роботу зі створення та підтримки здорового списку бізнес-профілів Google. Як тільки у вас буде оптимізований обліковий запис у GBP, ви з більшою ймовірністю зможете використовувати потенціал SEO й отримати більше заявок на відвідування клініки.

  Поділитися:
  31.07.2022
  199

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: