Чи впливає домен на SEO або як назвати сайт?

  як назвати сайт

  При створенні сайту або інтернет-магазину одним із найважливіших рішень, які вам доведеться прийняти, буде вибір доменного імені. Чи впливає домен на СЕО і як назвати сайт? Ознайомтеся з нашими порадами!

  Почнемо з основ… Що таке домен?

  Це адреса, за якою можна знайти конкретний сайт чи інтернет-магазин. Він складається із трьох елементів:

  • домен верхнього рівня (суфікс) – це закінчення адреси у вигляді ua, com, org тощо;
  • доменне ім’я;
  • піддомен (необов’язково).

  Комбінація домену верхнього рівня та доменного імені є основним доменом. Цих двох елементів достатньо, щоб знайти потрібну адресу в Інтернеті. Пам’ятайте, що http або https не є частиною домену.

  Вплив домену на просування сайту – практичні поради щодо вибору доменного імені

  Перед тим, як назвати свій сайт, важливо подбати про те, щоб назва була яскравою і легко запам’ятовувалась, а також допомагала просувати сайт в Інтернеті.

  Чи має значення довжина доменного імені?

  довжина доменного імені

  Коротше доменне ім’я — найкраще доменне ім’я! Чому? Тому, що легше зберігати, вимовляти, ділитися. Більш того, якщо ваш домен короткий, користувачам не потрібно буде додатково скорочувати його в соціальних мережах і в результатах пошуку. Доменне ім’я завжди буде видно повністю, незалежно від того, де воно знаходиться.

  Уникайте цифр та незрозумілих символів на адресах доменів. Переконайтеся, що ваше доменне ім’я не перевищує 15 символів. Оскільки зручність використання та взаємодія з користувачем впливають на результати продажів сайтів, адреса домену також повинна бути зручною для потенційного клієнта.

  Чи впливає доменна зона на просування сайту?

   доменная зона

  Суфікс домену впливає на рівень довіри, який користувач може встановити до вашого домену. Тому варто інвестувати у домен верхнього рівня для конкретної країни. В Україні суфіксом TLD є адреса, яка закінчується на .ua. За інформацією Джона Мюллера, такі домени можуть впливати на коефіцієнт конверсії в тій чи іншій країні.

  Включіть назву вашого бренду в адресу домену

  Якщо Ви хочете підвищити впізнаваність своєї компанії, замість використання ключових слів у домені включіть в нього назву вашого бренду. Таким чином, іншим сайтам буде простіше посилатися на вашу сторінку, а адреса домену буде простішою для запам’ятовування. Погляньте на домени google.com або amazon.com — жоден із них не містить ключових слів. Їм це зовсім не потрібно через їхню високу популярність і впізнаваність. Те ж саме відноситься, наприклад, до адреси сайту nasa.gov – хоча в доменному імені немає ключових слів, ця адреса полегшує зв’язування і легко запам’ятовується, а також певною мірою натякає на область та вид діяльності.

  Не використовуйте торговельні марки в доменних іменах

  Якщо ви пропонуєте створення сайтів на WordPress, OpenCart, Хорошоп або іншій платформі, не включайте назву платформи в адресу домену. Це суперечить закону, оскільки будь-яка офіційна назва може бути зареєстрована як товарний знак. Якщо компанія визнає, що ваше доменне ім’я вводить в оману клієнта, вона може подати проти вас до суду. Щобільше, два однакові доменні імені можуть стати проблемою і для вас, оскільки клієнти часто плутають схожі адреси. Ось чому ви повинні переконатися, що ви маєте унікальну адресу домену, яка підходить саме вам.

  Уникайте використання дефісів та цифр у адресі домену

  Використання дефісів в імені домену знижує його читабельність. У минулому багато власників веб-сайтів використовували дефіси для включення кількох ключових слів у адресу свого домену. Зараз це не має сенсу та значення. Тому замість того, щоб використовувати дефіси, придумайте для свого сайту власну оригінальну адресу.

  Використання цифр в адресі вебсайту також не рекомендується. Вони викликають складнощі при вимові, знижують потенціал позиціонування сайту.

  Використовуйте вкладені папки замість піддоменів

  вкладені папки замість піддоменів

  Одного вибору доменного імені недостатньо. Уникайте використання піддоменів під час розширення вашого сайту. Хоча, за даними Google, наявність піддоменів не впливає на ранжування, блог краще розміщувати у підкаталозі, ніж у піддомені. Як це працює на практиці? Адреса вашого блогу буде https://project-seo.net/uk/category/blog-uk/ замість blog.project-seo.net. Це пов’язано з тим, що субдомен є технічно окремим об’єктом для Google. Звичайно, якщо пошукова система Google виявить відповідні сигнали про те, що під піддоменом ще частина сайту, вона може врахувати це при оцінці сторінки під основним доменом. Однак немає жодної гарантії, що це станеться, і більше того, при наступному оновленні алгоритму це з’єднання може зникнути, і Google доведеться знову перевіряти цей зв’язок.

  Чи впливає домен на просування сайту?

  На практиці можна просувати будь-який домен. У минулому деякі власники веб-ресурсів включали ключові слова в адресу домену, щоб полегшити зусилля пошукової оптимізації. Зараз ця стратегія не працює і наявність ключових фраз у доменному імені не має значення для SEO. Це визнав адвокат пошуку Google Джон Мюллер в одному з відео «Запитайте у Google».

  Більш того, наповнення вашої URL ключовими словами може призвести до того, що Google визнає це спамом. На практиці перевіреним рішенням є вибір фірмового доменного імені, яке служитиме вам у довгостроковій перспективі (наприклад, project-seo.net) замість адреси з ключовими словами (наприклад, seo-agenstvo.com.ua). Розміщення назви бренду в домені може спростити створення вашого іміджу в Інтернеті, тому що конкретний бренд легше запам’ятати. У випадку з project-seo.net ви знаєте, що автор має на увазі SEO-агентство. При виборі адреси seo-agenstvo.com.ua користувач не зможе самостійно розшифрувати, про яку компанію йдеться. Якщо ви зміните тип бізнесу, вам доведеться змінити свій домен, що вимагає багато часу та роботи.

  Ви можете використовувати ключові слова, але більш загальні та широкі. Хорошим прикладом доменної адреси є searchenginejournal.com — він одразу припускає, що сайт містить новини пошукових систем. В результаті користувач, який побачить адресу в результатах пошуку, відразу дізнається, що ресурс пропонує те, що він шукає, і ця пропозиція може спонукати його відвідати сайт.

  ТОП-9 порад для вибору назви сайту. Резюме

  1. Вибирайте адреси домену короткі та такі, що легко запам’ятовуються.
  2. Інвестуйте у перевірений домен верхнього рівня (TLD) – переважно національний домен.
  3. Уникайте точної адреси домену лише з ключовими словами.
  4. Включіть назву вашого бренду в адресу домену.
  5. Не включайте товарні знаки в доменні імена (наприклад, wordpress).
  6. Намагайтеся не використовувати дефіси, цифри в імені домену.
  7. Вибирайте перевірені домени верхнього рівня (TLD).
  8. Перевіряйте історію домену, подбайте про UX та зручність використання.
  9. Використовуйте вкладені папки замість піддоменів.

  Хоча вплив домену на просування сайту не є ключовим фактором ранжування, а назва ресурсу сама по собі не буде суттєво впливати на вашу позицію в результатах пошуку, варто переконатися, що вона friendly для користувачів.

  Поділитися:
  09.08.2022
  408

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: