Як працює актуальність контенту та як змусити його працювати на вас

  Як актуалізувати контент

  Якщо хочете, щоб ваш сайт займав високі позиції, переконайтеся, що контент відповідає меті, коли він з’являється у пошуковій видачі. Ми підготували статтю про типи запитів, які Google любить оновлювати.

  Чи допоможе вам регулярна публікація нових статей чи оновлення старих повідомлень у блозі зможе підвищити ваші позиції?

  Можливо, але не лише зміною дати. Google враховує подібні «хитрощі». У цій статті ми обговоримо, які чинники вплинуть на повторне попадання статей у ТОП видачі.

  Що таке Freshness (чи свіжість)?

  Коли маркетологи говорять про оновлення контенту, вони посилаються на оновлення Google Freshness Update 2017 року. Після оновлення час став індикатором релевантності, що зробило результати пошуку більш чутливими до намірів користувача. Ця зміна дозволила Google відображати трендовий, регулярний або часто оновлюваний контент.

  Freshness Vs. Частота

  Частоту часто плутають зі свіжістю. Частота це те, як часто ви публікуєте контент, а свіжість це дата початкової публікації сторінки. Часта публікація контенту дасть сигнал пошуковим роботам частіше заходити (індексувати) сторінки сайту. Але індексація не означає ранжування. Хоча часта публікація нового контенту може збільшити частоту перевірки вашого сайту, але це не те саме, що свіжість і не є фактором ранжування.

  Джон Мюллер, радник з пошуку Google, підтвердив це у своєму твіті. На питання, чи враховують алгоритми Google частоту публікацій, він відповів, що ні.

  Як Google визначає дату сторінки?

  Google враховує багато факторів для визначення дати. Це може бути дата створення сторінки, дата оновлення, або дати, надані за допомогою структурованої розмітки. Водночас Google не покладається тільки на щось одне, тому що всі фактори для нього мають значення.

  Нижче наведено рекомендації Google для веб-майстрів щодо новин (оскільки вони найбільш вразливі).

  рекомендації Google для веб-майстрів по новостям

  З повідомлення випливає, що Google чітко заявляє, що не можна штучно оновлювати історію без додавання важливої ​​інформації чи переконливих причин, щоб вказати нову дату та час.

  Чи впливає дата публікації на ранжування?

  Подивіться, наприклад, на тематику SEO. Це досить нестабільна галузь із безліччю постійних змін, оновлень алгоритмів та експертами, які масово публікують свої висновки в Інтернеті. Ви можете подумати, що запити, пов’язані з SEO, безумовно, вимагатимуть свіжості.

  Давайте пошукаємо [як зробити SEO аудит україна].

  пошук 1

  Нічого надто дивного.

  Ви побачите статті як за 2022, 2021 роки, так і публікації 2016 року. З цього прикладу можна побачити, що Google використовує інші фактори для визначення дати публікації сторінки.

  Давайте пошукаємо [тенденції SEO].

  пошук 2

  Бачите різницю? До кінця 2021 та 2022 років статей немає. Чому це відбувається? Стаття 2018 року була б явно некоректним результатом пошуку за пошуковим запитом [тенденції SEO]. Google розуміє, що люди хочуть знати останні тенденції, а не застарілі та намагається зіставити результати з намірами користувача.

  До яких типів запитів застосовується “свіжість”?

  У своєму офіційному повідомленні про оновлення Google вказує три типи запитів, до яких застосовуються алгоритми оновлення:

  1. Нещодавні події (наприклад, стихійні лиха).
  2. Події, що регулярно повторюються (наприклад, спортивні результати).
  3. Теми, що часто оновлюються (наприклад, огляди продуктів).

  Наприклад, погляньмо на запит [як зібрати автокрісло romer].

  пошук 3

  Google розуміє це як інформаційний (інструктивний) запит та повертає результати пошуку відео за 2019 та 2017 рік. Не дивно, якщо тут будуть інструкції та відео навіть за 2015 рік.

  Але якщо ми шукаємо [топ дитячих автокрісел], то видача вже буде зовсім іншою:

  пошук 4

  Звичайно, адже ніхто не читатиме про найкращі крісла 2017 року. Адже за 5 років технології дуже змінилися. Деякі моделі крісел, які пропонували бренди в 2017 році, вже просто знято з виробництва.

  Висновок

  Google не хвилює, як часто ви публікуєте або постійно змінюєте дату статті. Чи означає це, що вам слід перестати оновлювати старі статті? Ні, навіть навпаки!

  Підтримка ваших статей в актуальному стані означає оновлення змісту, розширення семантики, актуалізації інфографіки, якості та актуальності відповідно до намірів користувачів та досягнень галузі.

  Якщо щось змінилося з того часу, як ви вперше написали статтю, тоді оновіть її та зробіть зміни видимими, щоб читачі могли бачити історичний огляд подій. Приклад, як це зроблено в нашому блозі для статті “Переклад сайту українською мовою: необхідність, яку диктує законодавство України — ОНОВЛЕНО”.

  Поділитися:
  11.08.2022
  169

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: