Просування великого сайту – переваги і особливості

  просування великого сайту

  Великі сайти з розгалуженою структурою відрізняються в методах просування. До таких ресурсів належать великі портали та інтернет-магазини – саме ці види сайтів вимагають комплексного підходу до просування. Особливість методів полягає в тому, що більшість робіт спрямовано саме на оптимізацію величезної кількості сторінок. Також для великих сайтів необхідний регулярний аналіз даних відвідуваності і пошук додаткових джерел трафіку.

  Основні відмінності в просуванні великого сайту

  Якщо говорити про просування великих сайтів з точки зору SEO, то головною відмінністю є збільшений обсяг робіт – кількість завдань і тривалість самого процесу просування.

  Ключовою відмінною рисою просування SEO для порталу або інтернет-магазину є постійна робота над індексацією, аналіз поведінкових факторів аудиторії і застосування низькочастотних запитів в створенні контенту.

  Також при роботі з великими сайтами слід враховувати специфіку роботи з розгалуженою структурою сторінок. Просування такого типу сайтів вимагає постійної роботи з допоміжними сторінками для якісного ранжування сайту пошуковими системами.

  Як прискорити індексацію великого сайту?

  Головним нюансом в просуванні великих сайтів є незадовільна швидкість індексації його сторінок. Ця проблема виникає внаслідок масового наповнення контентом всіх сторінок сайту – пошуковий робот просто не може проаналізувати дані, тому більшість сторінок залишається поза індексом.

  Нижче представлено кілька способів, за допомогою яких можна вплинути на швидкість індексування сторінок великих сайтів:

  1. Оптимізація сторінок: слід максимально наповнювати унікальним контентом посадочні сторінки. Також необхідно формувати мета-теги з використанням актуальних пошукових запитів. Кращі результати показують низькочастотні запити – саме завдяки їм на сайт потрапляє велика кількість потенційних клієнтів, які шукають необхідну інформацію по конкретизованим запитам.
  2. Розстановка перелінковки – слід розставляти безліч посилань на товари та їх кінцеві категорії.
  3. Інформування пошукових систем про появу нових сторінок за допомогою розміщення посилань на інших ресурсах.
  4. Створення скрипта для пошукових роботів.

  продвижение большого сайта

   

  Щоб покращувати ситуацію з індексуванням великого сайту, необхідно також виконувати регулярний аналіз юзабіліті і роботи, пов’язані з усуненням технічних помилок.

  Ще одним важливим нюансом є робота над структурою сайту – для поліпшення результатів індексування необхідно створювати розширену структуру сторінок, яка буде зручною для користувачів і створить базу для подальшої оптимізації сайту.

  Переваги використання фасетної навігації для просування великих ресурсів

  Фасетна навігація – це спосіб структурування інформацію на сайті таким чином, щоб користувачі мали можливість налаштовувати різноманітні параметри пошуку (фасети). Найчастіше фасетна навігація застосовується для інтернет-магазинів, в яких представлена ​​велика кількість товарів – для таких ресурсів необхідна наявність параметрів для зручного і швидкого пошуку необхідних позицій серед величезного асортименту.

  Наприклад, якщо користувач приходить на сайт інтернет-магазину побутової техніки з метою пошуку телефону певної марки, року випуску, обсягу пам’яті і кольору, а зацікавлений лише в ціні, йому немає необхідності переглядати сотні інших моделей. У такому випадку користувач лише вказує необхідні параметри в виділеному полі фільтрів і автоматично потрапляє на потрібну категорію або сторінку товару (в залежності від того, наскільки детально були вказані фасети). Детальніше візуальне оформлення можна побачити на прикладі ілюстрації:

  seo для портала

   

  Головні переваги використання фасетної навігації:

  • зручність використання. Навіть ті користувачі, які рідко роблять покупки в Інтернеті і не мають досвіду користування, зможуть вибрати певний товар;
  • візуалізація. При використанні фасетної навігації легко продемонструвати той чи інший товар, адже найчастіше крім найменувань і параметрів на сайті відображаються зображення;
  • інтерактивність. Задаючи вибрані параметри, користувачі моментально отримують можливість переглянути потрібні товари.

  При всій дружності фасетної навігації до користувача, вона має ряд нюансів для фахівців в області просування, адже детальна структура сайту прямо впливає на швидкість його роботи і позиції в пошукових системах.

  Особливості просування великих сайтів

  До основних нюансів, які можуть викликати труднощі в просуванні великих ресурсів з розгалуженою структурою, можна віднести:

  1. Перевищення числа товарних найменувань на сторінці. Загальноприйнятим “лімітом” для інтернет-магазинів є кількість в 100 позицій на одну сторінку пошуку. У разі перевищення такі сторінки можуть некоректно сприйматися пошуковими роботами.
  2. Використання фасетів призводить до дублювання сторінок. Якщо для кожної групи товарів застосовується фільтр за певними параметрами, на сайті зростає загальна кількість сторінок-дублів. Самі по собі фільтри фасетної навігації не індексуються пошуковими системами, але зростання кількості продубльованих сторінок негативно відображається на індексування сайту роботами.
  3. Погіршення ранжування сторінок за запитами. При підключенні фасетної навігації без супутнього використання спеціальних тегів фільтрів товарів, сторінки сайту ранжуватимуться за однаковими ключовими запитами, що негативно впливає на стабільність ранжування.

  Для вирішення проблем, які виникли внаслідок неправильного використання фасетної навігації, використовують кілька популярних і ефективних рішень. Залежно від того, з якою метою проводяться роботи – збільшення сторінок, які слід індексувати або ж навпаки, приховати від індексації, застосовують такі дії:

  • обмеження url-адреси за допомогою AJAX або JavaScript. Цей метод використовується для обмеження створення додаткових сторінок при створенні фільтрів товарів. Для кожної зі всіляких комбінацій фільтрів пошуку не створюватиме окрему адресу. Єдиний недолік даного способу – він буде ефективним для нових ресурсів перед запуском фасетної навігації;
  • використання тегу noindex. Якщо на сайті вже присутня величезна кількість дублів сторінок, застосування тегу noindex допоможе зменшити кількість дубльованих сторінок в результатах пошуку;
  • застосування атрибута rel = canonical. Даний метод скорочення повторів контенту використовують для того, щоб оповістити пошукові системи про те, що для певної сторінки існує єдина версія, яку слід враховувати в процесі індексування, а решта версій є її дублікатами;
  • заборона сканування за допомогою файлу robots.txt. Ефективний метод закрити певні параметри сайту для індексування пошуковими системами. Незважаючи на загальну ефективність, застосування заборони через robots.txt не є швидким рішенням проблем дублів – деякий час після заборони відвідування боти пошукових систем все ще зможуть індексувати певні сторінки.

  Підсумки:

  Всі з перерахованих вище методів поліпшення ранжування великих ресурсів не можуть гарантувати стовідсоткового вирішення проблеми і поліпшення позицій, якщо вони використовуються без попереднього аналізу.

  Для кожного конкретного сайту існує певна специфіка і набір дій щодо поліпшення ранжування, список яких краще довірити фахівцеві з просування, щоб під час аналізу сайту отримати максимально ефективний план оптимізації.

  Слід пам’ятати про те, що просування великого сайту – це робота, спрямована на поліпшення допоміжних сторінок і загальної структури. Саме комплексний підхід допоможе уникнути помилок ранжування і отримати досвід вирішення проблем, пов’язаних з використанням фасетної навігації.

  < Попередня стаття
  Просування сайту в Google
  Наступна стаття >
  Просування сайту на Wix Pro
  Поділитися:
  16.04.2018
  276

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: