“Google Business Profile” – як працює цей інструмент оптимізації?

  "Google Business Profile" - як налаштувати та отримувати результати?

  Перш ніж почати описувати сам інструмент та особливості його роботи, хочемо повідомити, що всім відома назва Google My Business змінена на Google Business Profile (GBP). Тому далі за текстом використовуватиметься саме таке найменування.

  Існує низка усім відомих кроків та маніпуляцій, які використовуються для просування інтернет-ресурсу в пошукових системах. А є такі інструменти, які не є обов’язковими, але дають досить ефективні результати, як для онлайн, так і для офлайн бізнесу. До них належить і інструмент під назвою Google Business Profile. Це найважливіша складова процесу просування будь-якого сайту, чи це великий інтернет-магазин, сайт-візитка або ж лендінг. Але все ж таки найбільш затребуваний цей інструмент для організацій, що надають певні послуги: ресторани, готелі, автосервіси, майстерні, дитячі приватні поліклініки, магазини та інші заклади.

  Коротко про те, що таке Google Business Profile?

  Сервіс Google Business Profile є інструментом для керування показом даних про організацію в Google картах та пошуковій видачі. Кожна компанія, яка має офлайн-представництво, може використовувати інструмент Google Business Profile. Крім того, що Google Business надає можливість керувати інформацією про Вашу компанію у різних сервісах Google, це ще й додатковий канал зворотного зв’язку з цільовою аудиторією. Варто згадати, що сервіс безкоштовний.

  Результати, отримані після налаштування Google Бізнес Профайл?

  • Демонстрація у пошуковій видачі картки компанії (організації) за вітальними запитами. Особливо важлива перевага для організацій, які мають фізичну адресу та певний графік роботи. Користувач одразу отримує потрібну інформацію, що суттєво скорочує тривалість пошуків.
  • Після додавання інформації в GBP потенційний клієнт відразу зможе знайти Вас на Google Мапс. Особливо це важливо для громадських закладів: ресторани, готелі, хостели, салони краси тощо.
  • Пошукова система за деякими запитами на видачу додає блок з результатами на сервіс Google карти.

  Декілька порад, як досягти найбільшої результативності від Google Business?

  • Максимально наповнити обліковий запис інформаційними даними: заповнити всі поля, додати графічну інформацію, логотипи, фото.
  • Вказати правильну назву компанії. У полі назви не можна вказувати ключові слова, оскільки Google може заблокувати обліковий запис.
  • Заповнити опис компанії. Ця інформація має бути читабельною і в цьому випадку може містити основні ключові запити за умови їхнього органічного використання в тексті.
  • Вказувати правильний графік роботи.
  • Регулярно працювати з акаунтом, у такий спосыб підтримуючи його активність.
  • Рекомендуємо заохочувати клієнтів залишати відгуки на Google Maps, працювати з відгуками, давати відповіді на запитання, скарги, побажання відвідувачів.
  • Слідкувати за змінами в рекомендаціях щодо представлення даних про компанію в Google.

  Отже, правильно налаштований Google Бізнес Профіль, без сумніву, дасть результати. Якщо ж, все ж таки, Ви впевнені в правильності налаштування сервісу, але не отримуєте очікуваних результатів, то розглянемо кілька чинників, що впливають на видачу картки GBP:

  • відстань до користувача;
  • реальні відгуки та рейтинг;
  • налаштування інструменту;
  • поведінковий фактор;
  • персональна видача на запит користувача.

  4 основні причини, чому інформація у профілі регулярно оновлюється без вашого відома

  Чи знаєте ви, що Google може змінити інформацію у вашому бізнес-профілі без вашого відома? Саме так і є.

  Регулярна оптимізація вашого бізнес-профілю за допомогою контенту, такого як публікації, нові продукти або послуги, години роботи у святкові дні, фотографії та інша оновлена ​​інформація про вашу компанію робить ваш список актуальним для потенційних клієнтів.

  Але ця інформація може змінитися будь-якої миті! У багатьох випадках ці зміни набирають чинності без вашого відома. Деякі оновлення бізнес-профілю можуть навіть вплинути на бізнес. Якщо профіль Google Business змінено, ви повинні отримати електронний лист з інформацією про будь-які зміни або пропозиції. Але це не завжди так. Ось чому дуже важливо стежити за своїм бізнес-профілем і часто перевіряти наявність змін про вашу компанію.

  Наші фахівці підготували інформацію про те, чому Google оновлює бізнес-профілі, звідки береться ця інформація і що ви можете зробити, щоб люди, які шукають місцеві продукти та послуги завжди отримували найшвидшу та найточнішу інформацію, коли вони бачать ваше оголошення в пошуку.

  По-перше, давайте подивимося, як Google збирає бізнес-інформацію для зміни вашого бізнес-профілю Google. Потім ми розглянемо чотири основні причини цих змін.

  Чому Google змінює інформацію про бізнес-профіль?

  Майте на увазі, що деякі зміни, внесені до вашого профілю, можуть виявитися корисними.

  Наприклад, якщо ви порушуєте керівництво Google, і хтось пропонує внести зміни, щоб виправити порушення, вони можуть врятувати вас від призупинення бізнес-профілю. Ви можете бути незадоволені цією зміною, але вона може привести вас у відповідність до рекомендацій Google. Це гарна річ.

  1. Пропозиції користувачів

  Якщо користувач вважає, що бізнес-профіль компанії містить неправильну інформацію або компанія повинна бути видалена, він може запропонувати змінити або позначити профіль для видалення. Чому ваш профіль Google Бізнес заблокували та як зняти блокування, читайте у нашій статті у блозі.

  Редагування профілю може бути зроблено безпосередньо в пошуку Google, Картах Google або програмі Карти Google. Для цього користувач може скористатись кнопкою «Запропонувати редагування» безпосередньо на панелі знань бізнес-профілю компанії:

  Користувацькі правки стануть у пригоді, якщо клієнт відвідує вашу компанію і виявляє, що графік не коректний, ваш сайт не вказаний у вашому профілі або є якась інша неточна або відсутня інформація. З іншого боку, конкуренти також можуть запропонувати редагування, якщо дізнаються, що ви порушуєте правила Google або просто хочете ввести відвідувачів в оману.

  Digital маркетологи пропонуватимуть зміни, щоб допомогти своїм клієнтам. Наприклад, якщо конкуренти клієнтів випереджають їх, тому що порушують рекомендації Google, клієнт може боротися зі спамом, повідомляючи про порушників правил за допомогою запропонованих правок або форми виправлення. Запропонувати редагування та змусити Google опублікувати зміни легко, якщо користувач пропонує правильну інформацію.

  Коли користувачі пропонують редагування, Google переглядає запропоновані редагування та вирішує, вносити їх чи ні. Приблизно через п’ять хвилин після надсилання запропонованої зміни користувач отримує електронного листа з повідомленням про те, що запропоновані зміни були опубліковані.

  Ще один спосіб, за допомогою якого Google збирає дані про компанію (який також допомагає підтвердити, чи є інформація, що надається компанією, точною чи ні), за посиланням «Знай це місце» в панелі знань компанії.

  Коли клієнти натискають на це посилання, їм ставлять питання про бізнес.

  оновлення інформації від компанії клієнтами

  Ці питання спеціально створені, щоб допомогти Google зрозуміти бізнес та перевірити інформацію, яку власник бізнесу надав у своєму бізнес-профілі Google.

  Люди також можуть робити пропозиції з Google Maps.

  Користувачі з програмою Google Maps на мобільному пристрої можуть описувати варіанти послуг компанії, основні моменти, доступність, спеціальні страви та напої, зручності та багато іншого на додаток до звичайних пропонованих змін, таких як час роботи, URL-адреса веб-сайту, назва компанії тощо. Ця інформація надає іншим користувачам ще більше інформації про бізнес.

  1. Google знаходить інформацію з інших джерел в Інтернеті

  У деяких випадках Google оновлює або змінює інформацію в бізнес-профілі Google на основі інформації, яку він знаходить в інших онлайн-ресурсах.

  Приклад такого типу змін містить описи, які Google створює під назвою компанії на панелі знань. Ви часто бачите ці короткі описи в профілях ресторанного бізнесу, де вони показують деякі види страв, які пропонує ресторан, або інформацію про ресторан.

  Тому періодично необхідно заходити у свій бізнес-профіль і в разі потреби змінювати динамічно створювану Google текстово-графічну інформацію компанії, тому що вона може бути не актуальна. Наприклад, ресторан більше не продає паски (продавалися лише до свята).

  1. Сторонні інструменти, підключені до вашого профілю Google Business

  Іноді у вас може бути програма або програмний інструмент, підключений до бізнес-профілю, і ви можете навіть не усвідомлювати цього. Якщо ви використовуєте інструменти оптимізації, можна навмисно підключити інструмент до свого бізнес-профілю. Однак ці інструменти часто можуть внести небажані зміни у ваш профіль.

  Як правило, перш ніж надати інструменту доступ до вашого бізнес-профілю, ви побачите діалогове вікно, в якому Google підтверджує, що ви хочете надати доступ до свого облікового запису Google.

  Ми не рекомендуємо підключати сторонні інструменти до вашого бізнес-профілю Google без потреби. Також корисно подивитися, які інструменти та програми мають доступ до ваших облікових записів Google, особливо до вашого бізнес-профілю Google.

  1. Google використовує штучний інтелект для оновлення інформації у бізнес-профілях Google

  Ця можливість змінити інформацію у вашому бізнес-профілі є новою, і поки що не розголошується, як вона працюватиме. Але вже відомо, що Google починає використовувати ШІ для оновлення інформації у бізнес-профілях.

  Використовуючи різні джерела, такі як години роботи конкурентів, знак компанії на вітрині вашого магазину (як видно з перегляду вулиць), пропозиції від користувачів Google Maps та інші ресурси, алгоритм штучного інтелекту Google може оновлювати графік роботи в бізнес-профілі Google.

  Висновок

  Доклавши порівняно незначні зусилля щодо створення та підтримки профілю Google Business Profile, ви підвищуєте ранжування компанії в локальній видачі, а також даєте можливість потенційному клієнту швидко та зручно знайти Вашу компанію та скористатися її послугами.

  Поділитися:
  06.05.2022
  608

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: