SEO чекліст для малого бізнесу

  SEO чек-лист для малого бизнеса

  Як би ви оцінили SEO-ефективність вашого малого бізнесу і на чому вам слід зосередитися далі, щоб досягти більшого успіху?

  Зміст:

  SEO – це процес оптимізації вашого сайту для підвищення рейтингу в пошуковій системі Google тощо. Ваша мета – привернути увагу користувачів, які можуть стати вашими клієнтами. Важливо, щоб ваша компанія також з’являлася в результатах пошуку різних типів – Карти Google, органічна видача, вибрані фрагменти, зображення та відео тощо, щоб максимально збільшити вашу видимість.

  SEO-оптимізація малого бізнесу унікальна тим, що у вас, ймовірно, немає спеціальної команди SEO-фахівців або часу, щоб бути в курсі всіх останніх подій у сфері пошуку. Ви конкуруєте не тільки з іншими малими підприємствами, але і з виробниками, великими брендами та іншими джерелами інформації, які з’являються в результатах пошуку. І у вас безумовно немає бюджету, який є у цих великих конкурентів.

  Що робити малому бізнесу? SEO checklist

  У цій статті ви знайдете чекліст SEO-порад з 10 пунктів для малого бізнесу, який допоможе вам розставити пріоритети та зосередитися на тих завданнях SEO, які дійсно допоможуть дізнатися більше, у тому числі:

  • До чого звертатись.
  • Чому це важливо?
  • Інструменти для використання.
  • Витрачений час.

  1. Визначте, які проблеми клієнтів ви вирішуєте

  Перш ніж розпочати SEO, ви повинні зрозуміти, як люди вас шукають. Ви можете витратити багато грошей на платний пошук, орієнтуючись не на тих людей або демонструючи потрібним людям неправильне повідомлення. Дуже важливо знати, з ким ви намагаєтеся зв’язатися та яку проблему ви вирішите для них.

  Почніть ставити собі такі питання, як:

  1. Як, коли та де клієнти визначають, що їм потрібен ваш продукт чи послуга?
  2. Вдалині від дому, через мобільний телефон? За допомогою настільного комп’ютера чи планшета?
  3. Це викликане особистим бажанням, наприклад, пошуком хорошої їжі чи чудового місця, де можна провести час?
  4. Чи це викликано руйнівною подією, такою як домашня чи особиста проблема?
  5. Ці питання окреслюють запит, який ваші клієнти будуть використовувати для пошуку вашого бізнесу.

  Ця інформація сприятиме дослідженню ключових слів та створенню контенту, окрім інших завдань.

  2. Виправте свої технічні SEO проблеми

  технические SEO проблемы

  Ваш сайт може мати гарний вигляд зовні, з чудовою графікою, кольорами та шрифтами. Але якщо є технічні проблеми під капотом, це, ймовірно, вплине на ваш рейтинг і трафік.

  Перш ніж приступати до контентної оптимізації чи закупівлі посилань, варто потратити час на виправлення основи. Вам потрібна надійна структура веб-сайту, щоб пошукові системи могли правильно сканувати та індексувати веб-сторінки.

  Деякі з найпоширеніших технічних проблем SEO пов’язані з:

  • Швидкістю.
  • Дубльованим контентом.
  • Битими посиланнями.
  • Неправильним використанням канонічних елементів посилань.

  3. Оптимізуйте свої сторінки

  Внутрішня оптимізація – це більше ніж просто розміщення цільового ключового слова у стратегічно важливих місцях на сторінці. Важливо розробити правильно структурований, високоякісний контент, написаний природною мовою, який включає ваші цільові ключові слова.

  Використовуйте кожну розумну (тобто не спамну) можливість правильно додати цільові ключові слова на свій сайт. Інакше ви втрачаєте важливі сигнали ранжирування. Іншими словами, ви повинні оптимізувати:

  • Теги заголовків та підзаголовки.
  • Зображення та відео.
  • Мета описи.
  • Зміст тіла.
  • Внутрішні лінки.

  4. Оптимізуйте свій бізнес-профіль Google

  Google My Business

  Стратегія щодо Google My Business має бути у центрі уваги будь-якого малого бізнесу. Це безкоштовно, легко оновлюється і може мати значний позитивний вплив. В ідеалі ваш бізнес-профіль Google міститиме всю інформацію, необхідну потенційному клієнту, щоб зателефонувати вам, дізнатися, як проїхати, замовити онлайн або іншим чином зробити конверсію безпосередньо зі списку.

  Перший крок на шляху до оптимізації вашого бізнес-лістингу в Google – це заявка на нього та його перевірка. Обов’язково заповніть якомога більше полів та увімкніть фотографії та відео, щоб покращити своє оголошення. Вибір категорії дуже важливий. Не забудьте вибрати правильні категорії для вашого бізнесу. Основна категорія вказує, які атрибути та інші функції доступні.

  Якщо ви бажаєте надати додаткові відомості про бізнес-профіль Google, знайдіть час, щоб створити запитання та відповіді.

  Що це означає?

  У результатах локального пошуку у вашому списку є розділ, де люди можуть ставити запитання та отримувати відповіді. Для малого бізнесу важливо, щоб ви залишалися в курсі цих питань. Ви навіть можете створювати власні запитання та давати відповіді, щоб активно надавати інформацію, яка може допомогти користувачам зробити конверсію.

  5. Дізнайтеся, що роблять конкуренти, і зробіть це краще

  Конкуренти в Інтернеті можуть відрізнятись від конкурентів у вашому регіоні. З метою SEO нас найбільше цікавлять сайти, які займають перші 5–10 позицій у результатах пошуку Google за вашими цільовими ключовими словами. Це конкуренти, які вам необхідно проаналізувати.

  Під час проведення конкурентного аналізу необхідно з’ясувати:

  • За якими запитами ранжуються ці сайти.
  • Скільки сторінок є в індексі.
  • Яка структура їхнього сайту.
  • Якість їхнього профілю посилань.
  • Чи вони ранжуються за ключовими словами з довгим хвостом, на які ви могли б орієнтуватися.
  • Яка середня швидкість завантаження сторінок (є чинником ранжування Google).

  Запустіть тестування цільових сторінок за допомогою інструментів аналізу швидкості сторінки. Шукайте їхні слабкі місця. Наприклад, їхні сторінки працюють повільно? Чи є ключові слова, які вони пропустили, на які ви можете налаштувати націлювання?

  6. Отримайте посилання з сайтів у вашому регіоні

  ссылки с сайтов

  Більшість власників бізнесу ніколи не думають про посилання. Однак, отримання посилань на сайт може допомогти покращити ваш рейтинг. А це може означати більше продажів та більше клієнтів.

  7. Додайте мікророзмітку на сторінки

  Розмітка допомагає пошуковим системам краще розуміти різні компоненти сторінки, такі як:

  • Назва фірми.
  • Адреса.
  • Номер телефону.
  • Рейтинги.
  • Години роботи.
  • Валюта, що приймається.
  • Територія, що обслуговується.
  • Кількість працівників.
  • І багато іншого.

  Використання цієї розмітки може допомогти вам з’явитися у розширених сніпетах у пошуковій видачі.

  8. Зосередьтеся на отриманні відгуків

  Згідно зі звітом Whitespark Local Search Ranking Factors, місцеві відгуки були одним із провідних чинників ранжування у локальному пошуку у 2021 році у США.

  Крім того, ви можете підвищити конверсію, доклавши зусиль для отримання відгуків від своїх клієнтів. Платформи можуть допомогти вам організувати оглядову кампанію та керувати нею. Або ви можете просто заохочувати клієнтів залишати відгуки на основних онлайн-сайтах відгуків. Ці методи можуть допомогти вам отримати більше місцевих відгуків.

  Переконайтеся, що ви надали відповіді. Ваша відповідь (або її відсутність) помітна не тільки для того, хто поставив запитання, але й усім іншим користувачам, які побачать відгук у майбутньому. Навіть негативні відгуки – це можливість зв’язатися з клієнтом і показати іншим, що ви дбаєте про нього.

  9. Створюйте відео та зображення для конкурентних ключових слів

  Веб-сайтам потрібен контент, тобто слова, щоб пошукові системи розуміли про що вони. Однак контент виходить за межі слів і повинен включати зображення та відео.

  Насправді, якщо ви щосили намагаєтеся знайти конкурентоспроможні ключові слова, чому б не спробувати правильно оптимізоване відео чи зображення? Оптимізація зображень створює безліч переваг, таких як поліпшення поведінкових чинників, швидше завантаження сторінок і додаткові можливості ранжування.

  10. Комбінуйте платний з органічним трафіком, щоб успішно стартувати

  Комбінуйте платний з органічним трафіком

  Якщо ви тільки починаєте займатися SEO, може знадобитися деякий час, щоб побачити результати. SEO – чудова довгострокова гра, але іноді вам потрібно відразу ж почати генерувати потенційних клієнтів. Ось де платний трафік може справді допомогти.

  Поки ви будуєте свою SEO-роботу, виділіть бюджет на оплату реклами, щоб ви могли підтримувати надходження лідів. Навіть після того, як у вас буде стабільний потік органічного трафіку на веб-сайт, ви все одно можете розглянути можливість запуску платної пошукової кампанії на додаток.

  Оголошення PPC можуть допомогти збільшити вашу органічну присутність, надаючи вам місце у перші результати органічного пошуку, куди ви просто не змогли пробитися через конкуренцію.

  Резюме

  Навіть якщо список справ здається величезним, важливо просто розпочати. Почніть із першої мети, яку, як ви знаєте, ви можете досягти. З часом ви відкриєте для себе локальні інструменти SEO, які допоможуть швидше і простіше використовувати тактики, що мають велике значення.

  Ви створите більше зовнішніх посилань з авторитетних місцевих джерел. Ви додаватимете нові повідомлення в блозі та інший контент на свій веб-сайт, що допоможе вам ранжуватися за більшою кількістю пошукових запитів.

  І, як тільки ви пропрацюєте вступні пункти у цьому контрольному списку, ви будете готові розвивати свою SEO-стратегію далі.

  Поділитися:
  13.03.2022
  195

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: