IndexNow – протокол для швидкої індексації сторінок

    IndexNow - протокол для быстрой индексации страниц

    Ви вже знаєте про IndexNow? Якщо ні, ми підготували короткий огляд протоколу. У ньому ми розкриємо, що відомо зараз про те, як він працює, хто його підтримує і переваги індексування в реальному часі.

    Що таке IndexNow і що потрібно знати про інструмент для SEO?

    Пошукові системи вже давно знаходять контент однаковими способами. У 1993 році JumpStation був першим інструментом виявлення сторінок в Інтернеті. Він відправляв ботів для сканування сторінок сайтів і створював карти контенту/індексу. Інші пошукові системи використовували цей процес як спосіб пошуку нового контенту.

    Цей процес був включений до алгоритму, який також враховував контент, релевантність та інші чинники – так народилася пошукова оптимізація у тому вигляді, як ми її знаємо. Незабаром досвідчені SEO спеціалісти усвідомили важливість індексації для забезпечення ранжування в ТОПі пошукових систем. Фактично, без проіндексованого контенту веб-сайт не генеруватиме органічний трафік.

    В цьому і полягає проблема: якщо ви маєте невеликий сайт з великою відвідуваністю, можуть пройти дні або навіть тижні, перш ніж пошукова система просканує ваш сайт і проіндексує нові сторінки. І навіть якщо ви є великим сайтом електронної комерції або торговим майданчиком, пошуковим роботам можуть знадобитися тижні, щоб знайти нові надходження або продукти, яких немає в наявості. Тим часом ви, можете втратити важливий трафік та позиції щодо конкурентів.

    Щоб спростити цей процес, у жовтні 2021 Microsoft Bing випустила нову ініціативу під назвою IndexNow.

    Що таке IndexNow?

     srcset=Що таке IndexNow” width=”1520″ height=”800″>

    IndexNow — це протокол з відкритим вихідним кодом, який дозволяє видавцям веб-сайтів миттєво індексувати пошукові системи, що беруть участь, оновлюючи результати на основі останніх змін контенту. Простіше кажучи, це простий пінг, який повідомляє пошукові системи про те, що URL-адреса та її вміст були додані, оновлені або видалені. Усуваючи необхідність пошукового сканування, IndexNow прагне підвищити загальну ефективність Інтернету.

    Як працює IndexNow?

    Є два різні способи, за допомогою яких пошукові системи отримують дані індексу: Pull та Push.

    • Pull індексація на запит відбувається, коли пошукова система відвідує ваш сайт для запиту веб-сторінок і збирає дані з сервера. Так зазвичай працюють пошукові системи.
    • Push (примусове) індексування – це коли видавець або система керування контентом повідомляє пошукову систему про додавання або видалення сторінок, а також про інші зміни.

    Ось що дійсно є революційним в IndexNow – він дозволяє всім URL-адресам, відправленим у будь-яку пошукову систему з підтримкою IndexNow, одночасно відправлятися у всі інші пошукові системи, які використовують протокол.

    Які пошукові системи використовують IndexNow?

    На цей момент Bing та Яндекс використовують IndexNow. Також пошукова система Google підтвердила, що тестує протокол IndexNow. Основні побоювання Google щодо IndexNow, мабуть, пов’язані зі стійкістю та ефективністю. Google зараз використовує HTTP/2, ефективний фундаментальний протокол передачі даних для більш ніж половини всіх сканувань, і врешті-решт може вирішити, що він краще підходить для їхніх потреб. Або в Google створять свою власну альтернативу, якщо вирішать, що підхід на основі API необхідний. Google дуже суворо ставиться до API індексації своїх додатків, який тільки зараз використовується для оголошень про вакансії та контент прямих трансляцій. Зміна поглядів Google тут може стати глобальною зміною для SEO-фахівців та власників сайтів.

    Індексація сторінки за допомогою Google Indexing API

    Індексація сторінки за допомогою Google Indexing API

    Паралельно з тестуванням протоколу IndexNow Google використовує свій власний API для індексування.

    Indexing API дозволяє будь-якому власнику сайту безпосередньо повідомляти Google про додавання або видалення сторінок. Завдяки цьому Google може планувати їхнє сканування, що сприяє підвищенню якості трафіку. Для сайтів, де багато таких сторінок з коротким циклом життя, цей інструмент забезпечує показ актуального контенту в результатах пошуку, тому що оновлення можуть передаватися окремо.

    За допомогою Google Indexing API можна виконати такі дії з URL:

    • Оновлення.
    • Вилучення.
    • Отримання статусу запиту.
    • Надсилання на індексування пакетних запитів.

    Google рекомендує використовувати саме Indexing API замість файлів Sitemap, тому ініціює сканування сторінок роботом Googlebot раніше, ніж оновлена ​​карта сайту передається в Google. Однак якщо необхідне повне охоплення контенту ресурсу, рекомендовано відправляти файл Sitemap.

    Як використовувати Google Indexing API?

    Повідомляти пошукові системи про оновлення на сайті за допомогою Indexing API досить просто:

    1. Зареєструватись у Google Cloud Platform.
    2. Створити проект із прав “Owner”.
    3. Створити сервісний JSON ключ.
    4. Активувати Google API у Google Cloud Platform.
    5. Надати права власника сайту GSC для створеного Service account ID.
    6. Завантажити та встановити бібліотеку скриптів Google Indexing API та Node.js.
    7. Надіслати список URL для індексації.

    Які інструменти синхронізуються з IndexNow?

    Будь-який розробник веб-сайту може використовувати описаний процес, щоб скористатися перевагами IndexNow. Низка великих компаній, зокрема LinkedIn, GitHub і MSN планують перехід на IndexNow. Крім того, інші постачальники пошукових рішень, такі як Botify, OnCrawl, Onely та Yext, знаходяться у процесі прийняття цього протоколу. Різні CMS системи також не відстають. WordPress вже розробила плагін IndexNow, а Wix планує інтегрувати його найближчим часом.

    Bing нещодавно оголосив про інтеграцію Rank Math та All In One SEO для IndexNow. Мережі доставки контенту (CDN), що підтримують IndexNow, включають Cloudflare та Akamai. Через проксі-сервери це прискорить доставку даних та наблизить їх до користувачів.

    Які переваги використання IndexNow?

    Основною перевагою IndexNow для розробників є не лише акцент на еволюції індексації від запиту до запиту, а й скорочення часу між внесенням оновлень та їхнім виявленням пошуковими системами.

    Дозволяючи веб-майстрам повідомляти всі URL-адреси за допомогою одного виклику API, пошук і оновлення контенту прискорюється, що робить Інтернет більш ефективним. Це вигідно власникам сайтів, адже навантаження на сервери знижується, пошукові роботи не витрачають час на сканування всіх сторінок, одразу визначають яка сторінка була оновлена.

    Але також слід зауважити, що використання IndexNow не гарантує моментального індексування всіх сторінок, можливо, на відображення всіх змін знадобиться час.

     

    За матеріалами searchenginejournal.com.

     

    Поділитися:
    25.03.2022
    895

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: