Google Lens – що це та які корисні функції доступні користувачам глобальної мережі

  google lens

  Google Lens, який ще прийнято називати Google Об’єктив, здається одним з недооцінених додатків, створених гігантом з Маунтін-В’ю. Насправді ж він включає функції, які можуть знадобитися в повсякденному житті. Додаток особливо оцінять користувачі, які люблять полегшити собі життя за допомогою технологій усіма можливими способами. Якщо вам також подобаються переваги сучасних пристроїв та програмного забезпечення, дізнайтеся, що таке Google Lens та як ним користуватися.

  Як використовувати Гугл Об’єктив?

  Є кілька способів зробити це. На деяких телефонах Об’єктив інтегровано з камерою. У решті його можна завантажити з переліку програм із Play Store або App Store. Можливість розпізнавання об’єктів на фотографіях також пов’язана з програмою Google Фото.

  • Google Lens на пристроях Android

  У випадку телефону на ОС Android доступ до Google Lens Android можна отримати не лише через програму, але й через Google Photos, Google Assistant або, на деяких смартфонах, у програмі Google. Якщо сервіс працює справно, у цих програмах з’явиться кнопка зі значком Об’єктива — натисніть її, щоб одразу відсканувати фото або запустити розпізнавання в реальному часі.

  • Google Lens IOS – як користуватися сервісом?

  Якщо у вас iPhone або iPad, ви можете Google Об’єктив завантажити в App Store, знайти в пошуковій системі або через Google Фото. Другий спосіб набагато швидший — достатньо натиснути на іконку сервісу в пошуковому рядку. Якщо ви хочете використовувати Google Фото, зверніть увагу, що в цьому випадку розпізнавання зображень доступне для вже зроблених фотографій. Виберіть зображення та торкніться піктограми служби в нижній частині екрана.

  Розпізнавання зображень у Google Lens – як це працює і навіщо можна використовувати?

  Програма Google Lens вже встановлена ​​на вашому пристрої? Тепер ви можете вільно тестувати цей сервіс, розпізнаючи не тільки зображення, але й текст, або сканувати навколишні предмети в режимі реального часу. Це також один із способів знайти товар за картинкою, відповідно власникам інтернет-магазинів варто звернути на нього увагу та оптимізувати зображення під кожну картку товарів на сайті.

  Розпізнавання зображень у Google Lens

  Розглянемо основні застосування детальніше:

  1. Завдяки технології сканування та інтерпретації зображень, що постійно вдосконалюється, додаток прекрасно підходить для багатьох моментів повсякденного життя. З його допомогою ви зможете більше дізнатися про будинки, пам’ятники або картини, які потрапили вам на очі під час відвідування музею. Сканування околиць за допомогою об’єктива Google також допоможе визначити адресу, за якою знаходиться те чи інше місце.
  2. Програма Google Lens добре розпізнає різні види тварин та рослин. Сервіс також допоможе, коли у вас виникнуть проблеми з визначенням походження деяких предметів – просто наведіть на них об’єктив камери, і Google Lens запропонує їхню назву та предмети, схожі на відсканований предмет.
  3. Ця функція також буде корисною, коли ви збираєтеся в новий ресторан і думаєте, що замовити. Просто проскануйте меню об’єктивом, і ви отримаєте фотографії запропонованих страв.
  4. Функції сервісу демонструють такі можливості, як допомога у виконанні домашніх завдань. Все, що вам потрібно зробити, це навести телефон на задане математичне рівняння, важливу історичну дату або інше завдання, і Google Lens запропонує популярні розв’язання і надасть тематичні навчальні відеоролики.
  5. Користувач також може знайти через Google Об’єктив товар і отримати посилання на сторінку з інформацією про нього або навіть на конкретний товар в інтернет-магазині. Простий приклад: вам у ресторані сподобалися столові прилади, але бренду ніде не вказано. Просто наведіть на вилку або ніж Гугл Об’єктив та отримайте необхідну інформацію про торгову марку, серію посуду та магазини, де його можна купити.

  Швидко перекладайте текст за допомогою Google Lens

  Ще одним цікавим функціоналом програми є переклад тексту – він може виявитися неоціненним помічником для мандрівників або людей, які вивчають нову мову. Все, що від вас вимагається, це зробити скріншот потрібного фрагмента сайту або програми і відсканувати Об’єктивом або навести камеру на текст, і сервіс запропонує можливість його перекладу.

  Сервіс працює з Google Translate і дозволяє перекладати на всі доступні мови (а віртуальний перекладач на цей час підтримує понад 100 з них). Проте є один нюанс — щоб сканування зображення працювало бездоганно, текст має бути розбірливим. Таким чином, текст, написаний від руки або за допомогою незвичайного шрифту, може бути неправильно інтерпретований або взагалі не розпізнаний. Однак алгоритми Google Lens постійно вдосконалюються і працюють все краще і навіть у складніших випадках.

  Користувачі оцінили Google Lens, про що свідчить кількість завантажень, що постійно зростає, і високий рейтинг в Play Store і App Store. Каліфорнійський гігант точно не зупинятиметься на досягнутому і постійно вдосконалюватиме алгоритми функцій, як знову введених, так і тих, що вже працюють.

  Google MUM у Google Lens

  Google MUM в Google Lens

  Широкомасштабне впровадження алгоритму штучного інтелекту MUM від Google є обнадійливою подією для власників сайтів електронної комерції.

  Ця подія вплине на інформаційних видавців, і якщо в результаті Google Lens використовуватиме більше споживачів, це може стати благом для компаній електронної комерції як важливий новий канал продажів.

  Оголошення Google про MUM

  Google зробив неофіційне оголошення у Твіттері про те, що MUM з’явиться в Google Lens, а також опублікував статтю про штучний інтелект та візуальний пошук. У статті наведено приклад можливостей розширеного пошуку, які з’являться у програмі Google Lens:

  «Завдяки новій можливості ви можете натиснути на значок об’єктива, коли дивитеся на зображення сорочки, і попросити Google знайти для вас той самий принт, але на іншому предметі одягу, наприклад, на шкарпетках. Це допомагає, коли ви шукаєте щось, що важко точно описати одними словами.

  Ви можете ввести «білі шкарпетки у вікторіанському стилі з квітковим принтом», але не знайдете саме той принт, який шукаєте. Об’єднуючи зображення та текст в один запит, ми спрощуємо візуальний пошук та формулюємо ваші запитання природнішим чином».

  Алгоритм Google MUM

  Алгоритм Google MUM дозволяє користувачам виконувати складні пошукові запити, на які зазвичай не можна відповісти за допомогою традиційних пошукових запитів. Важливим нововведенням у MUM є те, що він може приймати зображення замість ключових слів як вхідні дані.

  Цікаво, що алгоритм не обмежується пошуком відповіді однією мовою. Алгоритм Google MUM може шукати складну відповідь багатьма популярними мовами, щоб показати найбільш корисний результат. Не дивно, що Google MUM інтегрований у Google Об’єктив.

  Google Об’єктив та Shopping: чому важливо оптимізувати зображення товарів на сайті

  Додавання MUM також має бути приємною новиною для підприємців електронної комерції, які, можливо, як і раніше, зможуть розміщувати свої продукти у новому інтерфейсі пошуку Google Lens. Чим більше споживачів використовують Google Lens через MUM, тим більше споживачів використовуватимуть Lens для покупок. Тому оптимізація зображень для сайту має бути пріоритетом, якщо ви хочете використовувати й цей новий канал для залучення потенційних клієнтів.

  Поділитися:
  05.04.2022
  355

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: