Створення правильної структури сайту і інтернет-магазину

  Правильна структура сайту для SEO

  Сучасні пошукові роботи багато уваги приділяють такому питанню, як аналіз структури сайту. Якщо ще кілька років тому всі сайти були схожі один на одного, контенту та інформаційного наповнення не приділялося достатньо уваги, то сучасні правила просування інтернет-ресурсів кардинально змінилися. Як Яндекс, так і Google, виділяють таку проблему юзабіліті, як відсутність хорошої навігації. Логічно розроблена структура сайту – це потужний інструмент залучення відвідувачів і утримання їх уваги. Часто виникають ситуації, коли на вигляд сайти однакові, але ранжуються пошуковими системами по-різному. Це ж стосується і відвідуваності користувачами. А тут, зазвичай, справа в більш продуманій структурі сайту. Якщо користувач без зайвих труднощів знайшов те, що шукав, то висока ймовірність, що він оформить замовлення і повернеться на сайт ще раз.

  Коли повинна починатися розробка структури сайту? На початкових етапах створення будь-якого проекту. При цьому, якщо Ви делегуєте роботу зі створення інтернет-ресурсу компанії-розробнику, то варто брати безпосередню участь в самому процесі розробки. Таким чином, замовник отримує наступні переваги:

  1. Необхідний функціонал закладається відразу. Створення структури сайту перед початком робіт по розробці проекту дозволяє передбачити наявність певних модулів, функцій, блоків, які не потрібно буде впроваджувати на вже працюючий проект, що може призвести до збоїв інших елементів сайту.
  2. Ресурс, розроблений з урахуванням вимог до структури сайту, набагато простіше просувати в майбутньому по низько- і середньочастотних запитах.
  3. Вам вдасться створити структуру, в якій будуть враховані особливості саме Вашого бізнесу. Замовник знає більше інформації про потенційного клієнта, його інтереси. Адже в кожній сфері діяльності є своя специфіка, відрізняються поведінкові фактори, про які може не знати розробник.
  4. Попрацювавши зі структурою спочатку, Ви надалі уникнете наступних неприємностей: дублювання контенту, налаштування редиректів, можливих труднощів з додаванням сторінок, збільшення вартості проекту за рахунок впровадження технічних завдань і налаштування сайту.

  структура сайту

  Сама по собі структура являє собою побудову інформаційних блоків, взаємопов’язаних між собою.

  Структура веб сайту: види і типи

  Структура сайту може ділитися за різними критеріями. Але, все ж, спочатку варто знати, що існує внутрішня і зовнішня структура:

  • Внутрішня структура сайту передбачає наявність логічних зв’язків між сторінками. Важливо, щоб користувач, який відвідав Ваш ресурс, знайшов потрібну інформацію не більше, ніж в 3 кліка. Фахівці також називають внутрішньою структурою особливості розміщення ресурсів і директорій на сервері.
  • Зовнішня структура повторює навігацію користувачем на сайті, використовується для спрощення користування сайтом. При правильно розробленій зовнішній структурі юзер отримує доступ до основного функціоналу сайту з кожної сторінки. Звертаємо Вашу увагу, що пошукові роботи аналізують саме зовнішню побудова структури сайту.

  розробка структури сайту

  Існує також кілька типів структури сайту, кожен з яких має свої особливості і рекомендований для використання при створенні конкретно інтернет-магазину або, наприклад, сайту-візитки. Найпоширенішими вважаються:

  • Лінійна структура web-сайту. Найбільш проста і зрозуміла структура, в якій кожна сторінка посилається на попередню (або на Головну) і на наступну. Щоб було простіше собі уявити таку структуру в дії, згадайте процес перегортання книги. Найчастіше така структура застосовується при розробці сайтів-візиток, головна мета яких – ознайомити користувача з інформацією, викладеною в певній послідовності. Специфіка даного типу в складності просування, оскільки вага сторінок переходить від Головної до останньої по спадаючій. Тому успішно просувати можна тільки Головну сторінку.
  • Лінійна з відгалуженнями нагадує попередній варіант, але передбачає використання декількох проектів на одному сайті. Вага також передається від головної сторінки до останньої, але останніх може бути кілька.
  • Блокова структура інтернет-сайту. У даній структурі всі сторінки рівнозначні між собою і посилаються одна на одну. Доцільно використовувати таку схему у випадку, якщо кожна сторінка є описом властивості / переваги товару. Між сторінками існує перелінковка, тому просувати такий проект більш ефективно.

  Вищеописані структури не підходять для створення інтернет-магазинів, які мають свою специфіку і вимоги до розробки. А от наступні побудови використовуються частіше для інтернет-магазинів:

  • Деревоподібна інформаційна структура сайту є найзручнішою і використовується в більшості випадків на етапі проектування веб-ресурсу. Суть полягає в створенні окремої гілки для кожної послуги, категорії товарів, брендів і ін. Завдяки використанню цієї структури вдається передавати вагу на головну сторінку і на сторінки розділу./li>
  • Тегована організація структури сайту. На основі конкретних параметрів створюються окремі сторінки тегів (особливі параметри, ціна, акція та ін.). Звертаємо увагу, що теги можуть змінюватися, втрачати свою актуальність, тому потрібно регулярно переглядати дану структуру. А краще починати з деревоподібної, передбачивши на етапі створення можливість додавання тегів, і тільки після того, як Ви переконаєтеся, що зміст і структура сайту ефективні, вносити відповідні корективи.

  Важливо! Діючі поради по розробці структури сайту

  схема структури сайту

  1. Тільки логічна структура сайту допоможе підвищити рівень відвідуваності сторінок і, як результат, поліпшити ранжування сайту пошуковими системами. Тобто, потрібно думати про потенційних користувачів, як полегшити для них навігацію ресурсом, спростити пошук і прискорити процес оформлення покупки або замовлення послуги.
  2. Невелика глибина каталогу. Найоптимальнішим рівнем вкладеності вважається наступний: Категорія – Підкатегорія – Товар. Не варто створювати окремі каталоги товарів, що може заплутати користувача. Намагайтеся побудувати сайт таким чином, щоб користувачеві не доводилося здійснювати більше 3 кліків в процесі пошуку потрібного товару. Якщо каталог товарів складається із сотні і більше товарів, то рекомендовано розробити структуру сайту, використовуючи, так звані, сторінки хаби, коли під основною категорією відразу надаються підрозділи.
  3. Тільки прості і зрозумілі назви категорій. Складні терміни не завжди зрозумілі звичайному користувачеві. Тому серед кількох пропозицій вибирайте ту, яка найбільш вживана і частотна.
  4. Не створюйте подібних сторінок. Якщо функціонал одного блоку повторює інший, то краще об’єднати їх. Те ж стосується і наявності одного і того ж товару за різними URL в декількох категоріях. Це потягне за собою проблеми з індексацією і видачею.
  5. Аналізуйте, але не дублюйте конкурентів. На етапі створення ресурсу обов’язково вивчіть сайти конкурентів. Взагалі аналізу конкуренції в SEO відводиться окрема важлива роль. «Пройдіться» по структурі сайту, розберіть, як саме працює схема структури сайту, подивіться, які розділи дійсно важливі, а які не несуть інформаційного навантаження. Але при цьому не рекомендуємо повністю копіювати структурні особливості і контентне наповнення, адже навіть на найбільш оптимізованому ресурсі можуть бути помилки. Копіюючи чужий сайт, Ви ризикуєте повторити і їх помилки або недоліки.
  6. Тестуємо ресурс на фокус-групі. Попросіть допомоги у знайомих, родичів, колег, щоб вони спробували знайти на сайті конкретний товар або інформацію про послуги, що їх цікавлять. Якщо їм вдалося зробити це оперативно, зробивши мінімальну кількість дій, то Вам вдалося створити інтуїтивно зрозумілу навігацію, що вже буде однією з причин успіху проекту. Якщо ж все-таки були зафіксовані труднощі, то це дозволить змінити структуру сайту перш, ніж проект буде запущений в дію.

  Підсумок

  Розробка структури веб-сайтів вимагає ретельного підходу і аналізу поведінкових факторів користувачів, а також вже наявних в мережі ресурсів. Не варто гнатися за унікальністю або оригінальністю. Нехай краще сайт буде простим і зрозумілим для користувача, працюйте над наповненням його якісним контентом, тоді рівень довіри до ресурсу буде зростати як з боку користувачів, так і з боку пошукових систем..

  Поділитися:
  17.11.2022
  3874

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: