Зламали аккаунт у соціальних мережах? У нас є 5 порад, як їх відновити

  Взломали аккаунт в социальных сетях

  Акаунти в соціальних мережах часто стають жертвами злочинців. Якщо і з вами трапилася така неприємна ситуація, то пропонуємо 5 порад, щоб знову безпечно використовувати свій обліковий запис.

  Зміст:

  Один з методів, який найчастіше використовується зловмисниками, – це зламати безпеку облікового запису в соціальній мережі. Для кіберзлочинців платформи соціальних мереж, такі як Facebook, Instagram та Twitter, схожі на вітрини у магазинах дитячих іграшок. Користувачі соціальних мереж не можуть відірватися від них не те щоб на один день, але навіть на годину. Вони почуваються в безпеці та впевнено, спілкуючись відкрито та вільно, і готові витрачати свій час та гроші на соціальні мережі. І це чудовий спосіб кіберзлочинцям виявити свою креативність.

  Атаки приймають різні форми – від впливу, який вони роблять на вибори у великих країнах до порушення безпеки банківських рахунків, – і кожен із нас боїться стати їхньою жертвою. Хакери постійно шукають нові способи крадіжки паролів, даних кредитних карток, фотографій та іншої інформації, яку вони можуть використовувати для шантажу користувачів або навіть крадіжки їхніх особистих даних. Якщо хакери проникнуть у ваш обліковий запис у соціальній мережі, вони зможуть отримати доступ до інформації про ваше рідне місто, імена членів вашої родини, дату вашого народження, точну адресу, місто і навіть такі деталі, як ім’я вашого улюбленця. Вони також можуть, серед іншого, розсилати спам друзям із вашого списку, публікувати записи від вашого імені та отримувати доступ до інших облікових записів з тим самим паролем. Для вас це може бути дуже небезпечно і спричинити не тільки стресову ситуацію, а й фінансові неприємності.

  Сигнали про те, що безпека вашого облікового запису в соціальній мережі була скомпроментована

  безпека облікового запису в соціальній мережі

  Отримати доступ до ваших облікових записів у соціальних мережах хакерам простіше, ніж ви думаєте. Стережіться наступних ситуацій, які свідчать про наявність прогалин у системі безпеки:

  • Отримання електронного листа з інформацією про те, що ваші реєстраційні дані змінилися, але ви не ініціювали це.
  • Виникають проблеми зі входом у свої облікові записи.
  • Ви отримуєте тонну спам-реклами.
  • Зненацька ви помічаєте, що підписані на людей, яких не знаєте.
  • Ваш обліковий запис публікує контент, створений не вами.
  • Ви бачите обліковий запис, в якому використовується ваше ім’я та/або фотографії.

  Що робити людині, яка стала жертвою атаки на свій обліковий запис у соціальній мережі?

  5 порад щодо відновлення безпеки

  Якщо один з ваших облікових записів у соціальних мережах було зламано – за допомогою фішингу електронною поштою або іншим чином – дотримуйтесь цих порад, щоб якнайшвидше відвідати свій обліковий запис:

  1. Увійдіть до системи та перевірте дані свого облікового запису (адреса електронної пошти та номер телефону), щоб дізнатися, хто має доступ до вашої інформації.

  Щойно ви визначили, що безпека ваших соціальних мереж була скомпрометована, перевірте інформацію свого облікового запису, щоб дізнатися, чи може будь-яка адреса електронної пошти, крім вашої, отримати доступ до облікового запису. Якщо так, негайно видаліть цю адресу.

  Потім перевірте номер телефону, пов’язаний із обліковим записом. Це ваш номер телефону, який повинен бути пов’язаний з вашим обліковим записом. Якщо в обліковому записі є невідомі номери, видаліть їх. Часто після злому облікового запису зловмисник додає номер телефону, який згодом може використовувати для зміни пароля для входу.

  Facebook:у розділі безпеки та входу в систему перевірте, де здійснено вхід до вашого облікового запису, і вийдіть з будь-яких сеансів, які ви не впізнаєте. (До речі, також варто перевірити додаткові функції безпеки, доступні тут.) Якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису Facebook, спробуйте надіслати собі електронного листа для скидання пароля та відновити доступ, використовуючи зареєстровану адресу електронної пошти. Якщо у вас й досі виникають проблеми, негайно повідомте, що ваш обліковий запис був зламаний, і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити доступ до нього.

  Twitter: якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису Twitter і скидання пароля не допомагає, відвідайте довідковий центр Twitter і виберіть «Hacked account» зі списку варіантів.

  зламали аккаунт твіттер

  Переконайтеся, що ви використовуєте адресу електронної пошти, пов’язану зі зламаним обліковим записом Twitter, та вживайте заходів для відновлення доступу до нього. Ви також можете безпосередньо зв’язатися зі службою підтримки Twitter: @TwitterSupport.

  Instagram: скидання пароля не допомогло, зв’яжіться безпосередньо з командою Instagram і виконайте такі дії, щоб відновити доступ до свого облікового запису. Виконайте необхідні дії для пристрою, як описано на сторінці довідкового центру Instagram.

  LinkedIn: якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису LinkedIn і підозрюєте, що його безпека була скомпрометована, негайно зв’яжіться з LinkedIn, заповнивши форму «Contact LinkedIn support».

  2. Негайно змініть пароль на новий – надійний та унікальний – та увімкніть двоетапну автентифікацію.

  змінити пароль на новий

  Одна з причин, через які хакери успішно зламують акаунти, полягає в тому, що користувачі використовують прості паролі, які легко вгадати. Попри це найчастіше користувачі використовують той самий пароль для кількох облікових записів. Перш за все вам слід змінити пароль на більш надійний. Наступним кроком буде налаштування двоетапної автентифікації – це технологія безпеки, яку можна легко увімкнути одним перемикачем. Двоетапна автентифікація може використовуватись у більшості соціальних мереж, таких як Facebook, Twitter або LinkedIn, і використання цієї технології практично непомітне.

  Кожен пароль має бути не лише надійним, а й унікальним. Переконайтеся, що ви не використовуєте ті самі паролі для кількох облікових записів.

  Facebook: перейдіть на сторінку «Безпека та вхід», щоб змінити налаштування.

  Twitter: Ви можете змінити свій пароль на сторінці налаштувань та конфіденційності Twitter. Рекомендується включити перевірку входу в систему та налаштувати параметри таким чином, щоб Twitter запитував додаткову особисту інформацію, перш ніж дозволити будь-кому скинути пароль. Використовуючи цю функцію, ви забезпечуєте обліковому запису додатковий захист від злому.

  3. Перевірте дозволи, надані програмою, та видаліть програми, які ви більше не використовуєте.

  Під час оновлення інформації облікового запису перевірте список програм, які ви використовуєте через свої облікові записи в соціальних мережах, таких як Facebook. Згодом їхня кількість зростає. Більш ніж один користувач буде здивований, побачивши скільки з них працює.

  Коли ви використовуєте свій обліковий запис у соціальній мережі для входу на інший веб-сайт або додаток, ви часто ділитеся великою кількістю даних про себе – це створює потенційний ризик. Якщо безпека цього типу програм буде скомпрометована, у зловмисників буде інформація, необхідна для доступу до інших облікових записів, де вони зможуть знайти додаткову інформацію про вас.

  Якщо ви бачите програми, які ви більше не використовуєте або які не повинні бути в списку, відкликайте їх дозволи. Якщо ви хочете зробити більш серйозні кроки, ви можете навіть відкликати всі дозволи для програм.

  Нижче наведено посилання на сторінки управління обліковими записами в найбільш популярних соціальних мережах:

  4. Використовуйте антивірусну програму.

  Хороший антивірус, наприклад Avast Free Antivirus, зупинить будь-яке шкідливе програмне забезпечення ще до того, як воно завантажиться у вашу систему. Цей тип програмного забезпечення також виявляє шкідливі веб-сайти, використання яких може призвести до того, що ваш обліковий запис у соціальній мережі стане жертвою кіберзлочинців. Якщо безпека будь-якого з ваших облікових записів у соціальних мережах була скомпрометована, запустіть антивірусний сканер, щоб видалити всі шкідливі програми, які можуть шпигувати за вами або викрадати ваші дані для входу.

  5. Перевірте свої облікові записи в соціальних мережах та пошукайте рекомендації щодо безпеки від розробників.

  Сайти соціальних мереж публікують рекомендації щодо дій, які необхідно зробити у разі порушення безпеки облікового запису. Нижче ми надаємо посилання на деякі з них. Завдяки ним ви можете бути впевнені, що робите все можливе, щоб застерегти та захистити свої акаунти.

  Підсумок

  Соціальні мережі постійно змінюються, удосконалюються, але не втрачають своєї популярності. Тому вони регулярно привертають увагу кіберзлочинців, які намагаються вкрасти інформацію у своїх користувачів. Дотримуйтесь простих порад від PROject SEO, і ви підвищите безпеку своїх облікових записів.

  Поділитися:
  21.12.2021
  678

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: