Як писати SEO-тексти в 2023 році

  Більшість рекомендацій для журналістів, копірайтерів та інших творців контенту, були створені більш, ніж п’ять років тому і суттєво застаріли на даний момент. Те, що було ефективним для взаємодії з аудиторією раніше, зараз не просто неефективне – використання деяких порад може привести ваш сайт під фільтри пошукових систем і суттєво знизити позиції

  У цій статті буде описана історія розвитку контенту для пошукової оптимізації та весь процес створення якісного контенту, який необхідно використовувати для підвищення рейтингу сайту.

  Яким був SEO-контент “нульових”?

  Яким був SEO-контент

  Тексти для пошукової оптимізації в 2000-х роках створювалися за наступними правилами:

  1. Наповнення ключів. Масове наповнення всіх можливих форм ключовими словами було тактикою, яка приносила результат.
  2. Повтори ключових слів. Використовувалися різні варіанти написання однакових пошукових фраз з деякими змінами в порядку написання. Пошукові системи в той час не сприймали ці повтори як помилкові, тому такий спосіб був важливою частиною оптимізації тексту.
  3. Використання ключових слів в доменах і піддоменах.
  4. Дратівливі тексти, переповнені ключовими запитами. У цей період текст був орієнтований на сприйняття пошуковими системами, тому всі тексти були перенасиченими ключовими запитами, що робило їх нечитабельними для звичайних користувачів.

  Зловживання повторами ключів та інші дії, які зараз би привели до бану сайтів, використовувалися довгий час, адже з кінця 90-х років і до 2008 року рекомендації для контенту майже не змінювалися. Ситуація трохи змінилася саме в 2008 році після появи “Google підказок” і поліпшення алгоритмів пошукових систем.

  Основні тренди SEO-контенту в 2008 році

  • ключові слова були як і раніше важливою частиною оптимізації, але були ефективними тільки в разі їх правильного використання;
  • створювалися окремі сторінки для пошукових запитів з однаковим змістом;
  • підвищувався вплив якості контенту на позиції сайту.

  Що ж змінилося після закінчення десяти років? Які правила створення контенту будуть актуальними в цьому році

  Актуальний SEO-контент в 2023 році

  1. У пріоритеті рішення запиту з пошукової системи – найбільш цінною є інформація, яка відповідає на питання з пошуковика. Сайти, які допомагають вирішити проблему з призначеного для користувача запиту, будуть підвищувати позиції, навіть не перебуваючи в ТОПі.
  2. Узгодження ключових слів. Час складання десятків окремих сторінок пройшов, і зараз актуальними будуть сторінки з об’єднаними ключами, які відповідають на один запит.
  3. Поєднання двох найважливіших розташувань для ключових слів – ключі як елемент заголовка та змісту тексту.
  4. Використання атрибута image alt, який сам по собі приносить величезну кількість трафіку.

  Використання LSI методики

  Використання LSI методики

  Метод LSI-аналізу текстів і подальшого написання відповідних текстів заключається в докладному висвітленні в тексті всіх ключових запитів, пов’язаних між собою синонімічно. При цьому самі ключові слова є скоріше допоміжним інструментом, так як в тексті основний акцент спрямований на слова, пов’язані з темою статті.

  Цей метод дозволяє пошуковим системам аналізувати тексти згідно їх релевантності заданій тематиці і на основі аналізу рекомендувати користувачеві максимально підходящі за кількістю ключових слів і відсутності переспама тексти.

  Для збору LSI-ядра використовується відбір запитів по їх частотності і аналіз всіх документів пошукової системи по введеному запиту.

  Рекомендації по створенню SEO-контенту

  Якщо описувати процес написання текстів для пошукової оптимізації в 2023 році, слід виділити наступні етапи:

  1. Збір ключових слів з однаковим значенням.
  2. Створення списку цілей користувачів, на які повинен відповідати текст.
  3. Створення візуального макету тексту. Необхідно визначити майбутній зовнішній вигляд тексту – ієрархію заголовків і підзаголовків і оформлення тексту медіа-матеріалами.
  4. Додавання ключових слів і термінів в уже створений текст. Набагато легше додати основні терміни в уже готовий текст, ніж створювати весь матеріал з урахуванням вимог до кількості ключових фраз.
  5. Збільшення кількості переходів внаслідок посилань, які все ще є важливим елементом SEO-оптимізації.

  Використовуючи актуальні поради, що стосуються робіт, пов’язаних з написанням оптимізованих текстів, стане можливим розширення ключових запитів, за якими сайт ранжируєтся в пошукових системах, що в свою чергу дозволить поліпшити позиції цільових запитів і його подальший розвиток.

  Поділитися:
  08.03.2018
  542

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: