SERM просування – 5 основних етапів управління діловою репутацією

  Формування позитивного іміджу вже давно перестало асоціюватися виключно з діяльністю PR-агентств, адже з розвитком інтернет-реклами все більше компаній і брендів вибирає більш ефективний метод створення позитивного відгуку аудиторії – SERM-просування. У цій статті ми детально розповімо про те, що являє собою даний метод і наскільки ефективне його застосування.

  Чому SERM-просування необхідне для компаній?

  Ні для кого не секрет, що існує безліч ресурсів, на яких користувачі можуть у вільному доступі ділиться думками про всі види товарів і послуг. Подібна “свобода слова” може негативно впливати на репутацію навіть найбільших світових брендів, адже найчастіше негативний образ формують не тільки реальні відгуки незадоволених осіб, а й необґрунтовані звинувачення з боку конкурентів.

  Саме для того, щоб знизити видимість негативних відгуків в результатах пошуку, використовується SERM-просування (Search Engine Reputation Management) – метод формування позитивного фідбеку на сторінках пошуку.

  Для багатьох керівників і власників компаній є актуальним питання, в чому ж полягає суть “незнайомого” методу з дивною абревіатурою і як він впливає на показ негативних відгуків в мережі.

  Фактично SERM – це процес моніторингу та впливу на інформацію, яку бачать користувачі під час пошуку відгуків про компанії, бренд або окрему людину. Метод використовується для просування позитивного контенту про компанію в верхні рядки пошукової видачі, де вона буде легко помічена аудиторією.

  Далі ми докладніше розглянемо етапи, з яких складається процес SERM просування.

  Аналіз репутації – перший крок до ефективного просування

  Першим етапом проведення робіт по поліпшенню іміджу є ретельний аналіз результатів видачі. Необхідно переглянути результати по всім запитам, що стосуються компанії з урахуванням всіх варіацій назв.

  Для аналізу розглядаються тільки результати першої сторінки пошукової видачі, адже саме на ній інформацію про компанію або бренд найактивніше сприймають зацікавлені користувачі.

  Після того, як результати пошуку зібрані, слід ретельно вивчити всі згадки і визначити, до якої з умовних категорій відносяться відгуки:

  1. Негативні відгуки. Наявність негативних відгуків на перших сторінках видачі може зовсім не відноситися до вашої діяльності – навіть єдиний розлючений відгук від колишнього співробітника або наклеп від зацікавлених “клієнтів” автоматично віднесе вас в цю категорію.
  2. Не корисна інформація. До цієї категорії можна віднести всі згадки, які не стосуються діяльності компанії – згадки в новинних сюжетах, що стосуються інших подій або вiдтворення застарілої інформаціі.Такі згадки ніяк не впливають на імідж, адже вони не несуть будь-якої актуальної для користувача інформації.
  3. Згадки про “клони” – ситуації, коли при пошуку за назвою відображається інформація та відгуки про інші компанії з такою ж назвою. Така ситуація може негативно вплинути на формування думки аудиторії, адже в кращому випадку користувачі просто підуть зі сторінки пошуку, так і не знайшовши необхідну інформацію, а в гіршому – знайдену компанію дійсно візьмуть за ту, яку шукали спочатку.
  4. Позитивні згадки. До цієї категорії відносяться компанії, результати пошуку яких наповнені актуальною інформацією і позитивними відгуками клієнтів. Відображення інформації компанії в цій категорії є метою всього процесу SERM просування.

  Наступним кроком в аналізі є оцінка контенту, який необхідно розмістити в топі пошукової видачі – чи існує позитивний контент для просування на даний момент або необхідно скласти його з нуля, з огляду на специфіку діяльності.

  Застосування методів SEO-оптимізації

  Застосування методів SEO-оптимізації

  Одним з найважливіших факторів ефективної роботи з контентом компанії, призначеним для поліпшення репутації, є використання інструментів SEO-просування. Саме завдяки внутрішній і зовнішній оптимізації стає можливим виведення в топ матеріалів, в яких в позитивному ключі згадується компанія.

  З чого складаються процеси внутрішньої і зовнішньої оптимізації і як вони впливають на успішність SERM просування?

  Для того, щоб підвищити лояльність пошукової системи до контенту, який створений з метою підвищення репутації, необхідно провести ряд робіт з поліпшення архітектури сайту і його структури – іноді банальні порушення в розміщенні заголовків або ключових слів заважають пошуковим роботам знаходити потрібну інформацію за тим чи іншим запитом.

  Проведення зовнішньої оптимізації полягає в розміщенні необхідного контенту про компанію на інших ресурсах з посиланнями на офіційний сайт. Збільшення контенту зі згадками вашої компанії на рейтингових ресурсах дозволить швидше отримати результат в роботі над підвищенням репутації.

  Грамотно проведений комплекс робіт по оптимізації структури сторінок і самого контенту, а також правильне розміщення зовнішніх посилань на ресурс компанії з авторитетних джерел здатні за деякий час підняти в пошуковій видачі тільки позитивний контент.

  Як відбувається робота з відгуками

  Тривалий період часу проведення робіт по поліпшенню репутації полягало в масовій накрутці позитивних відгуків на спеціалізованих ресурсах. На даний момент робота з клієнтами змінилася і тепер для ефективної роботи необхідно досліджувати реальні відгуки користувачів.

  Що робити для збільшення позитивних відгуків про компанії, бренд або продукт, ми розібралися. Але ж існує безліч ситуацій, коли результати пошукової видачі “прикрашають” кілька вкрай негативних відгуків на самому початку сторінки пошуку. Як управляти такими відгуками в подібному випадку?

  Ховаємо негатив на далекі сторінки пошуку

  управління репутацією в інтернеті

  Існує два способи нівелювати вплив поганих коментарів на загальну репутацію – видалення такого контенту або ж його зниження в пошуковій видачі.

  Можна витратити величезну кількість часу і ресурсів для того, щоб видалити негативні відгуки, звертаючись до авторів цих відгуків, або відправляючи нескінченні скарги на підтримку Google. Але іноді навіть в разі позитивної відповіді і подальшого видалення поганих коментарів з ресурсів, на яких вони були розміщені, немає гарантій щодо підвищення довіри до компанії у аудиторії, адже системою кешування відгуки будуть далі відображатися на сторінках пошукових систем.

  Саме завдяки низькій ефективності способів, які передбачають видалення негативного контенту, SERM-фахівці вважають за краще приховувати погані відгуки на далеких сторінках пошуку.

  Ні для кого не секрет, що більшість користувачів будує своє враження про компанію саме виходячи з результатів першої сторінки пошуку за запитом. Згідно зі статистикою 93% всіх користувачів просто не доходить до другої сторінки, роблячи висновки про компанії з головних результатів видачі, а 45% користувачів відмовляється від намірів стати клієнтом компанії, якщо знаходить негативний відгук про неї.

  Щоб приховати небажаний для показу контент, фахівці використовують комплекс робіт по створенню позитивного контенту і підняття його в топ пошукової видачі. До цього комплексу відносяться:

  • активна публікація матеріалів про компанію в Інтернеті і розміщення посилань на ресурс;
  • ведення офіційного блогу на сайті або авторитетному новинному ресурсі;
  • постійне оновлення актуальної інформації про діяльність компанії в профілях соціальних мереж;
  • розміщення прес-релізів з використанням зовнішніх посилань.

  Комплекс робіт, з яких складається метод управління репутацією, не приносить блискавичних результатів – в середньому процес зниження показів негативних відгуків і появи позитивного контенту в топі пошукової видачі займає три-чотири місяці. За цей час пошукові системи встигають переіндексувати змінені дані про компанії в опублікованих матеріалах і відображати ці дані на лідируючих позиціях видачі.

  Компанія Project SEO допоможе створити позитивний імідж і підняти довіру аудиторії до вашої компанії або бренду. Наші фахівці застосовують комплексний підхід до аналізу і підвищення репутації, що складається з усіх актуальних способів впливу.

  Перелік робіт формується після ретельного аналізу конкретної компанії і ніші її діяльності, що дозволяє підібрати максимально ефективну стратегію поліпшення відгуку вашої цільової аудиторії.

  Поділитися:
  21.03.2018
  314

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: