9 прикладів контенту, яким захочуть поділитися

    як створювати контент

    Бажаєте охопити ширшу аудиторію своїм постом? Отримати додаткові реакції та лайки від підписників? Тоді наша нова стаття для вас. З неї ви дізнаєтесь, як створювати контент, який подобається людям у соціальних мережах.

    Чому соціальні мережі важливі для маркетолога?

    Соціальні мережі – потужний інструмент для маркетологів. На відміну від більшості форм роботи з клієнтами та брендингу, він створює можливість ініціювати та підтримувати розмову з вашими цільовими клієнтами. Це, своєю чергою, дозволяє безпосередньо спілкуватися з ними, задовольняти їхні потреби й пояснювати, чому ви пропонуєте краще рішення. Але щоб почати робити це, необхідно створити такий тип контенту, який спочатку приверне їхню увагу, а потім й заохочуватиме до взаємодії.

    Така популяризація бренду дозволяє вам вирватися з власного кола контактів і підписників та підключитися до нових груп, у які ви інакше не потрапили б.

    Отже, як створити загальнодоступний контент, який інші захочуть перепостити?

    Надаємо різні типи контенту, що робить його доступнішим, і дамо приклади форматів, які ви можете використовувати для своєї компанії.

    Створення контенту, яким захочеться поділитись

    Для всіх, у кого немає десятків тисяч шанувальників, які будуть репостити все, чим ви ділитеся, подивімося на деякі спільні риси, які ви знайдете в контенті, який найчастіше перепощують:

    • Це корисно — люди діляться контентом, який вони вважають корисним, зі своїми друзями та сім’єю, щоб вони також могли отримати допомогу.
    • Це цікаво чи смішно – всі люблять сміятися. Якщо ви зможете розсмішити свою цільову аудиторію, вони передадуть цю нагоду посміхнутися іншим.
    • Це захоплююче. Відколи перші печерні люди зібралися навколо багаття, люди завжди любили відкривати для себе щось нове і ділитися історіями.
    • Це демонструє чітку позицію щодо ваших цінностей — ніхто не ретвітить щось, де йдеться: «Обидві сторони висловлюють обґрунтовані погляди». Не бійтеся зайняти позицію, якщо вона відповідає вашим цінностям. Ті, хто погоджується з вами, поділяться постом.
    • Це має візуальний компонент. Хоча текстовий пост може стати вірусним, досягти цього набагато складніше, ніж у випадку з візуальним компонентом.
    • Це своєчасно — звернення до актуальних культурних тем викличе набагато більше уваги, ніж несвіжі та застарілі посилання або меми.
    • Це оригінально. Якщо ви просто рерайтите доступний контент, він буде значною мірою проігнорований. Шукайте унікальні ракурси та робіть щось нове.

    Тепер, коли ми обговорили, що робить контент доступним для спільного використання, з’ясуймо, які є типи контенту, які ви можете використовувати для створення ресурсів.

    Типи загального контенту

    1. Інфографіка

    32,5% маркетологів стверджують, що використовують інфографіку більше, ніж будь-який інший тип візуального контенту у своїх постах.

    Чому? Тому що вони надають інформацію у легкому для розуміння форматі.

    Універсальний засіб, який можна використовувати для різних цілей, інфографіка – це інструмент візуального передання інформації. Деякі з найбільш поширених застосувань включають:

    • Часові шкали використовуються для відображення запланованих кроків, розповіді про історію організації або обговорення майбутніх прогнозів.
    • Статистичні дані – вагомий аргумент на користь цифр. Створення інфографіки зі статистикою дає вашим глядачам простий спосіб зрозуміти та зберегти певні дані.
    • Блок-схеми. Розбиваючи компоненти на етапи, інфографіка блок-схем може стати чудовим способом спростити складні завдання.
    • Порівняння. Інфографіка може бути ідеальним способом перерахувати плюси та мінуси або відмінності кількох варіантів у прямому форматі.
    • Мапи. Ніщо не передає географічну інформацію швидше, ніж мапа, що робить їх ідеальними в якості інфографіки.

    2. Практичні посібники

    Життя сповнене проблем і турбот, тому більшість людей неймовірно вдячні за будь-які поради, які можуть допомогти їм заощадити час чи сили. Вони цінують вивчення нового чи кращого способу ведення справ та захочуть поділитися цими знаннями зі своїми соціальними чи діловими колами. Ось чому практичні посібники неймовірно популярні в соціальних мережах. Це можуть бути відеоролики, пости у блогах або навіть інфографіка. Ось приклад:

    Якщо ви намагаєтеся показати своїм клієнтам найпростіший спосіб використання вашого продукту, допомогти їм уявити найкращу якість життя або розібратися в механічному процесі, покрокові посібники — це відповідь на цей запит.

    3. Списки

    Подібні пости, відомі як listicle (поєднання списку та статті), є надійним способом створити соціальну привабливість.

    Для цього є дві основні причини:

    • Вони заздалегідь задають очікування — заголовок «5 продуктів, які борються з жиром на животі», одразу говорить вам, про що стаття і що читачі отримають від її прочитання.
    • Їх можна сканувати. Дослідження, проведене у 2008 році, показало, що користувачі мережі читають лише близько 28% слів на сторінці. Більшість людей швидко переглядають основні моменти, які стають більш зрозумілими в постах-списках.

    Ви також можете поділитись зображеннями з графічними представленнями списків.

    4. Відео

    Незалежно від того, чи є цей пост про те, як лижник спритно спускається з гори, чи відео, що рекламує ваш продукт, відео – це завжди ефективна та зручна форма контенту.

    Надзвичайно просте для сприйняття відео приваблює, розважає та інформує аудиторію у знайомому форматі.

    Цікавим є той факт, що жителі США витрачають у середньому 6 годин 23 хвилини на день на перегляд відеоконтенту на своїх мобільних пристроях. Вони охоплюють всю гаму від музичних кліпів до впливових відео та спортивних роликів. І всі вони мають одну спільну рису (крім відео, очевидно) — вони генерують багато репостів.

    5. Меми

    З приходом епохи Інтернету меми стали важливою частиною онлайн-культури. Меми — це спільні культурні «внутрішні жарти», які зазвичай кумедні та пов’язані з певним героєм чи подією. Вони також надзвичайно популярні серед молоді. 55% інтернет-користувачів віком від 13 до 35 років діляться мемами щотижня, а 30% щодня.

    Це велика популярність бренду, якщо ви можете змусити їх поділитися чимось із ваших соціальних облікових записів. Просто переконайтеся, що зміст вашого мема відповідає часу.

    6. Поточні події або обмежені за часом рекламні акції

    Екстрені новини роблять контент, яким користувачі хочуть поділитись у соціальних мережах.

    Соціальні мережі стали домінуючою платформою новин. Сьогодні багато українців використовують виключно Facebook, X (Twitter), Telegram-канали для отримання інформації.

    Але якщо ви не працюєте в новинному бізнесі — а здебільшого так і є, вам може бути важко вхопитися за ці «гарячі» новини.

    Що робити у такій ситуації?

    Відповідь полягає у використанні пропозицій з обмеженим терміном дії. Створюйте пости, що рекламують 30% знижку у вашому бізнесі, і ваші підписники поділяться цим зі своїми друзями, які мають схожі потреби в акційному продукті або послузі.

    Або використовуйте поточні події як спосіб створення додаткової реклами. Це може бути щось, пов’язане з вашою областю, або щось зовсім випадкове, що ви можете пов’язати з вашим брендом у розумний спосіб.

    7. Зворушливі історії

    Люди люблять приємні історії. І що не менш важливо, їм подобається репостити їх, щоб інші теж могли почуватися добре. Це можуть бути публікації про благодійну діяльність, яку щойно зробила ваша компанія, або навіть контент, який спонукає інших мріяти про щось хороше, наприклад, «як зробити день весілля незабутнім».

    8. Інтерактивний контент

    Завдяки здобуткам у галузі технологій люди очікують, що зможуть взаємодіяти з контентом. Це означає, що вони не хочуть, щоб маркетинг говорив з ними. Їм потрібно щось, із чим вони можуть взаємодіяти. Інтернет спричинив появу аудиторії, яка хоче бути частиною історії, а не просто слухати її.

    Дайте вашій аудиторії більше, ніж читання, дайте їм досвід. Вони передадуть його своїм підписникам у соціальних мережах, якщо він буде позитивним.

    9. Спірні думки

    Кажуть, що будь-яка реклама – це вже гарна реклама. Дослідження, проведене Вортонською школою Пенсільванського університету, показало, що все, що викликає сильні емоції, такі як гнів чи тривога, часто стає приводом для розмови серед аудиторії.

    Якщо це щось, що відповідає іміджу вашого бренду, стратегічна атака на популярну позицію може призвести до потоку репостів як від людей, які згодні з вашою позицією, так і тих, хто проти неї. Цей тип контенту не лише привертає увагу, а й дозволяє вести розмову. Але будьте обережні, щоб не перейти межу від спірного до образливого.

    Загалом, якщо ви збираєтеся використовувати антагонізм для свого бренду, вам потрібно зробити наступне:

    • Займіть певну позицію щодо популярної проблеми.
    • Поясніть, чому ваша позиція правильна, а інша неправильна.
    • Підкріпіть свій аргумент статистикою та ресурсами з авторитетних джерел.
    • Впевнено відстоюйте свої переконання.

    Ви також повинні розуміти, що помилка з таким контентом може призвести до катастрофічних наслідків, тому використовуйте його обережно.

    Оптимізуйте свій контент

    Існує безліч типів контенту, які ви можете використовувати для заохочення репосту в соціальних мережах. Як ви змогли переконатися, ці типи часто взаємопов’язані або можна використовувати їх у форматі 2 в 1. У вас може бути відео, яке є практичним посібником або інфографіка, яка також є списком.

    Проте з плануванням та передбачливістю (і трохи удачі), ви можете створити такий загальнодоступний контент, який призведе до більшої кількості репостів та покращить вашу позицію у соціальних мережах. І як тільки ви знайдете щось, що працює, не бійтеся використовувати цей інструмент більше ніж один раз.

    Поділитися:
    30.01.2024
    370

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: