Як додати сайт до Google News

    Як додати сайт до Google News

    У цій статті фахівці компанії PROject SEO розглядають типові підводні камені, що ховаються для багатьох творців контенту. Ці пастки не дають змоги їм з’являтися у Новинах Google. Також ми дамо практичні поради про те, як правильно додати сторінку в Новини Гугл. Багато наших порад допоможуть вам додати свої власні сайти в Google News.

    Зміст:

    Що таке Google News?

    Google Новини — це служба, яка збирає заголовки статей з веб-порталів та відображає їх в одному місці, об’єднуючи та відтворюючи найважливіші з них. На запит порталу новин автоматично відповідає алгоритм для вибору та розміщення статей на сайті Google, проте співробітники Google приймають рішення про додавання всього порталу в сервіс на основі поданої заявки.

    Зараз Новини Google збирають заголовки з порталів новин з 50 000 різних інтернет-адрес. Кожен з цих порталів пройшов заявку у службу Новин Google, був перевірений на технічну та контентну спрямованість і потім відображений на веб-сайті Новин Google.

    Google News забезпечують додатковий трафік на сайт з Інтернету та не стягують жодної плати. Сервіс працює майже скрізь у Європі, за невеликим винятком в Іспанії та Німеччині, де видавці хотіли отримати гроші від Google за відображення цих заголовків, тому Google відкликав послугу з цих країн або припинив показ деяких видавців.

    Щоб переглянути новини на тему, що вас цікавить, необхідно просто вибрати розділ «Новини» під головним рядком пошуку на головній сторінці Google.

    розділ «Новини»

    Ось приклад того, що може з’явитися на головному екрані Новин Google. Поданням за замовчанням є найважливіші повідомлення, які залежать від розташування та переваг користувача.

    головний екран Новин Google

    Деякі особливості, які варто враховувати:

    • Пошук повідомлень.
    • Фільтрування повідомлень (область або тип, наприклад, сучасна чи класична).
    • Бічна навігація (опція швидкого фільтрування).
    • Вибір редакції.
    • Можливість адаптації того, чи повідомлення з даної редакції повинні з’являтися рідко чи завжди.

    Чому в Google Новини варто додати ваш ресурс?

    Чому в Google Новини варто додати ваш ресурс

    Відповідь на це питання очевидна. Google генерує експертні сайти, що своєю чергою впливає на охоплення та видимість. Деякі також отримають продажі та конверсії. Однак, якщо поглянути на це реалістично, відповідь на поставлене вище питання, безумовно, складніша.

    Агентство Path Interactive, вивчивши кілька статистичних даних, виявили, що користувачі довіряють новинам з Google більше, ніж з інших джерел новин. Високий рівень довіри відкриває набагато більші можливості для бізнесу, ніж традиційна статистика доходів або трафіку на веб-сайті. Довіра є вагомим чинником у різноманітності сайтів, які створюють повідомлення. Це може вплинути на поведінку користувачів у рекламних оголошеннях до та після натискання.

    користувачі довіряють новинам з Google

    Для багатьох компаній, які намагаються додати сайт до Google News, це ще один спосіб просування існуючого та майбутнього контенту. Коли ви вкладаєте багато часу, грошей та ресурсів у кожну частину свого ресурсу, ви просто повинні зробити такі інвестиції для досягнення своїх цілей. Якщо ви пропустите ідею «додати сайт в Google Новини» або не оціните потенціал цієї служби, то в майбутньому будете розчаровані, коли дізнаєтеся, що інші конкуренти процвітають завдяки Новинам Google.

    Готуємо сайт для додавання до Google News

    Готуємо сайт для додавання до Google News

    Як і у всіх результатах пошуку в Google, є кілька порад та рекомендацій, які формують основу для того, щоб новини займали найвищі позиції в рейтингу Новин. Нижче ми зупинимося на основних принципах, які слід застосовувати за будь-якої ймовірності успіху в Новинах Google.

    • Типи контенту. Як ви можете собі уявити, найважливішим критерієм Новин Гугл є своєчасність та зацікавленість користувачів. Як ви, мабуть, помітили, певний контент не належить до цієї галузі. Вони орієнтовані на поради та рекомендації. Це можуть бути оголошення про роботу або інформацію про погоду.
    • Оригінальність та читабельність. Зміст має бути точним та цікавим, а головне – створеним вами (оригінальним). Якщо сайт містить суміш автоматично згенерованого та агрегованого контенту, то не варто сподіватися на те, що контент потрапить у Google Новини. Статті повинні бути добре написані, крім відсутності наполегливої ​​реклами.
    • Впевненість та професіоналізм. Повідомлення, що відображають галузь та нішу компанії, мають хороші шанси потрапити у Новини Google. Треба робити ставку на зрозумілий зміст та підтверджувати всі спірні твердження інформацією, знайденою у надійних джерелах.

    Неприпустимий контент у Google News

    • Особиста інформація. Google не дозволяє передавати конфіденційну інформацію та особисті дані фізичних осіб (наприклад, медичні записи або фінансову інформацію).
    • Контент, захищений авторським правом. Новини Google не допускають зміст, що порушує чиїсь права на інтелектуальну власність. Повторне порушення прав інтелектуальної власності, включаючи авторські права, може призвести до відмови у розміщенні.
    • Обмежений зміст.
    • Сексуальний зміст. Google не дозволяє показ сексуального контенту, в першу чергу, призначеного для того, щоб викликати сексуальне збудження.
    • Графічний контент, що містить насильство. Google не допускає змісту, який підбурює або прославляє насильство.
    • Незаконний зміст. Google не дозволяє розміщувати контент, що пропагує насильство або домагання щодо особи або групи осіб на підставі етнічної приналежності, релігії, інвалідності, статі, віку, статусу ветерана, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.
    • Небезпечні та незаконні дії. Google не допускає змісту, який пропагує небезпечні або незаконні дії, включаючи нанесення каліцтв, розлади харчової поведінки або зловживання наркотиками. Сюди також можна додати контент, який використовується для загроз або організації насильства.
    • Спонсорований контент. Google не допускає зміст, який приховує або неправильно тлумачить спонсорований контент як незалежний редакційний контент.
    • Незаконні практики.
    • Спам та шкідливе ПЗ.
    • Не допускається надмірного повторення контенту, орфографічних помилок або хитрощів використання символів.

    Технічні поради щодо додавання сторінки в Новини Google

    Технічні поради щодо додавання сторінки в Новини Google

    Google використовує алгоритм, який обробляє, виявляє та індексує новини. Однак є багато інших технічних чинників, яких потрібно дотримуватись. Більшість із них є основними чинниками SEO. Інші дрібні деталі належать до  Новин Google. Тому спочатку потрібно поглянути на найважливіші

    • URL-адреси та прив’язки повинні описувати контент, бути унікальними та постійними (без помилки 404);
    • зміст має надаватися у форматі HTML. Своєю чергою PDF, JavaScript та інші типи контенту не будуть доступні для пошуку для роботів, і, отже, вони не зможуть відображатися в Новинах Google;
    • домен, де розміщуються повідомлення, має бути доступним для пошукових роботів;
    • ви не можете блокувати статті в robots.txt або в метатегах (але це досить очевидна технічна вимога).

    Правила якості для додавання сторінки в Новини Google

    У наші дні рівень якості контенту є у всіх аспектах алгоритмів Google. Якщо ви не впевнені, що стоїть за словом якість, прочитайте рекомендації для веб-майстрів та об’єктивно подивіться на свій веб-сайт та його зміст. Завдяки цьому ви зможете порівняти свій сайт із найкращими сторінками у рейтингу за тією ж темою. Переконайтеся, що зміст вашого сайту відповідає основним вимогам, таким як думки, довіра, статистика тощо.

    На цей момент варто наголосити, що Google News здебільшого приймають лише новини. Спроба додати весь ваш контент – погана тактика, і ви, швидше за все, приречені на провал. Зміст у більшості випадків буде специфічним для галузі та ніші. Контент може містити цитати експертів та відгуки користувачів, проте остерігайтеся бізнес-реклами та всього, що може рекламувати продукт чи послугу.

    Способи оптимізації контенту для Google News

    Хоча є багато паралелей між більш відомим пошуком Google та нішами, які представляють результати Google News, є також багато очевидних відмінностей. Для покращення результатів в новинах Google потрібна особлива увага до деталей, яких немає в інших стандартних результатах пошуку.

    1. Не копіюйте з інших сайтів. Пишіть оригінальні статті-новини.
    2. Напишіть заголовки, багаті на ключові слова, які повідомляють тему публікації.
    3. Пишіть статті, пов’язані з новинами, а не контент “наповнений водою”.
    4. Пишіть щонайменше 2 новинні статті на день.
    5. Створіть авторитет за допомогою блогу.

    Поради та рекомендації від PROjectSEO

    Існує низка інших тактик, які можуть бути використані, щоб допомогти вам потрапити у Новини Google. Ось деякі з них:

    • Основи є ключовими. Існують ширші області, які безпосередньо впливають на послідовне додавання ваших власних новин до Новини Google. Багато з них зводяться до базових практик. Зміст повідомлення має бути чітко позначений як такий, що має власний унікальний каталог, наприклад, https://project-seo.net/category/news/. Своєю чергою, кожне посилання з префіксом має мати свій власний унікальний опис, який відображатиме вміст URL.
    • Нові повідомлення повинні завантажуватися швидко, бути насиченими підтвердженою інформацією та легко доступними. Крім того, вони мають бути цінними та підкріплюватися фактами. Регулярність публікації полягає у додаванні повідомлень, наприклад, щотижня або кожні два дні, а не раз на десять днів. Чим більше залучення користувачів, тим краще.

    Sitemap Google News

    • Карта сайту – Sitemap Google News. Створивши унікальний файл Sitemap для Новин Google та надіславши його безпосередньо до Google, ви зможете керувати новинами, які відповідають рекомендаціям Google або перевершують їх. Завдяки цьому ви можете виділити найкращі новини, які можуть підвищити їхню ймовірність появи в Google News. Як і у всіх файлах сайту, це може прискорити та покращити рейтинг вашого сайту в Google, а також збільшити ваші шанси на відображення повідомлень у результатах пошуку у Новинах.

    Рекомендації щодо створення Sitemap для Google News

    1. Файл Sitemap повинен містити URL-статей, опублікованих за останні два дні. Статті, що опубліковані понад два дні тому, можна видалити з файлу.
    2. Файл Sitemap слід оновлювати в міру публікації кожної нової статті.
    3. Файл Sitemap може містити не більше 1000 URL-адрес. Щоб додати більше URL-адрес, необхідно створити кілька файлів Sitemap і об’єднайте їх за допомогою файлу індексу Sitemap. Рекомендації щодо створення даного файлу: https://support.google.com/webmasters/answer/75712?visit_id=636972155279629054-2283554601&rd=1

    Приклад реалізації файлу Sitemap для Google News:

    <?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?> <urlset xmlns=”http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9” xmlns:news=”http://www.google.com/schemas/sitemap-news/0.9“> <url> <loc>http://www.example.org/business/article55.html</loc> <news:news> <news:publication> <news:name>The Example Times</news:name> <news:language>en</news:language> </news:publication> <news:publication_date>2008-12-23</news:publication_date> <news:title>Companies A, B in Merger Talks</news:title> </news:news> </url> </urlset>

    Обов’язкові теги для Sitemap:

    <publication>

    Видання, в якому опубліковано статтю.

    Цей тег має два обов’язкові дочірні теги: <name> і <language>:

    У тезі <name> слід вказати назву видання новин (у вашому випадку “Протокол”), наведену в статтях на сайті news.google.com.

    У тег <language> потрібно додати дво- або трилітерний код мови видання у форматі ISO 639.

    <publication_date>

    Дата публікації статті у форматі W3C (https://www.w3.org/TR/NOTE-datetime) – повна дата (РРРР-ММ-ДД) або повна дата із зазначенням годин, хвилин, секунд та ідентифікатора часового поясу (РРРР- ММ-ДДTгг:хвхв:ссІЧП). Необхідно вказувати дату та час публікації статті на сайті.

    Рекомендовані формати дат:

    • Дата: РРРР-ММ-ДД (наприклад, 1997-07-16).
    • Дата із зазначенням годин і хвилин: РРРР-ММ-ДДTгг:хвхв:ссІЧП (наприклад, 1997-07-16T19:20+01:00).
    • Дата із зазначенням годин, хвилин і секунд: РРРР-ММ-ДДTгг:хвхв:ссІЧП (наприклад, 1997-07-16T19:20:30+01:00).
    • Дата із зазначенням годин, хвилин, секунд і часток секунди: РРРР-ММ-ДДTгг:хвхв:сс,сІЧП (наприклад, 1997-07-16T19:20:30,45+01:00).
    • Рекомендую вибрати саме перший формат.

    <title>

    Назва статті новин.

    Примітка. На сторінках Google Новин назва може бути скорочена через обмежений простір. Необхідно вказати заголовок у тому ж вигляді, що й на сайті. У тезі не повинно бути ім’я автора, назва та дати публікації.

    • Пришвидшені мобільні сторінки (AMP). Це веб-сайти, які представили проект AMP для свого контенту, який підтримується Google. Прискорені мобільні веб-сайти – це ті сайти, які позбавлені майже всіх типів нетекстового контенту, що потенційно може викликати повільне завантаження.
    • Перш ніж додати сторінку до “Центру видавців новин Google”, переконайтеся, що ваш контент вже проіндексований природним чином. Ви будете здивовані тим, скільки видавців дійсно забувають пройти процедуру сповіщення. Завдяки цьому ви зможете збирати відгуки, щоб підвищити ймовірність прийняття та збільшити ймовірність того, що ваші новини будуть додаватися в майбутньому дедалі частіше.
    • Найкращі новини. Ви можете надіслати в Google до п’яти новин, які ви хочете зробити більш важливими. Здебільшого, це найактуальніші новини. З іншого боку, це можуть бути новини, які Google пропустив, і ви хочете, щоб вони потрапили до рядка новин.
    • Використовуйте додатковий метатег “news_keywords”, який може містити до 10 ключових слів, які визначають зміст статті.

    Відеофайли в новинах Google

    Основні рекомендації щодо завантаження відео в Новини Google:

    • Усі відеофайли повинні відноситися до останніх можливих подій.
    • Навчальні відеоролики, рекламні ролики, трейлери до фільмів, музичні кліпи або відеоблоги не прийматимуться новинами Google.
    • Усі матеріали, використані для підготовки фільму (музика, графіка, текст), повинні бути вашою власністю або використовуватися за згодою їх автора.
    • Відео має бути правильно описане. Весь контекст дуже важливий та цінується користувачами. Не забудьте вказати відповідний заголовок, опис та основну інформацію про ваш сайт та компанію.
    • Звук і графіка мають бути найвищої якості.
    • Канал повинен постійно оновлюватись.
    • Якщо відео пов’язане з поточною подією, воно має бути надіслано якнайшвидше.
    • Зосередьтеся на одній конкретній темі.
    • Використовуйте теги ключових слів ваших роликів.
    • Вкажіть категорію відео.
    • Відео, заблоковані у певних регіонах світу, не будуть схвалені Новинами Google.
    • Щоб Google News представили ваше відео, воно повинно мати можливість вбудуватися на інші сайти.
    • Приймаються лише канали, які належать власникам облікових записів Новин Google.
    • Якщо у вас є кілька каналів, визначте точну категорію для кожного з них.
    • Налаштуйте стиль свого каналу YouTube, щоб він відповідав іміджу вашої компанії.

    Після того, як ви підготували власний канал, потрібно повідомити про це Google News. Для цього перейдіть на сайт: https://support.google.com/news/publisher/contact/news_youtube?hl=ua. Потім у розділі URL-адреси введіть адресу свого каналу YouTube. Виберіть “Канал YouTube” у категорії. Також вкажіть назву та URL вашої публікації.

    Інструкція, як додати сайт до Google News

    Тепер, коли ви визначили, що вас ще немає в результатах пошуку Новин Google, і ваш сайт відповідає всім вищезгаданим вимогам, ви готові подати заявку на включення.

    Невелика примітка для нетерплячих: якщо ви вирішите відправити свій сайт на включення до того, як переконаєтеся, що відповідаєте всім правилам, швидше за все, вам буде відмовлено. Це означає, що ви не зможете повторно подати заявку протягом наступних 60 днів. Ось чому так важливо переконатись, що ваш сайт відповідає вимогам.

    Щоб подати заявку, все, що потрібно зробити, це заповнити цю форму. Важливо! Посилання дійсне на момент написання статті. Вони запитують основну інформацію, таку як Назва видання, URL-адреса сайту, адреса.

    центр видавців Google News

    Заповнюйте форму та надішліть запит на додавання сайту до сервісу. Після надсилання ви побачите на екрані підтвердження. Звертаємо увагу, що реєстрація сайту Google News може зайняти тривалий час. Термін розгляду заявки – три тижні.

    Як відстежувати дані переходів у Google Search Console

    Тепер за даними про переходи на статті можна спостерігати/аналізувати в Google Search Console:

    Як відстежувати дані переходів у Google Search Console

    Інструмент допоможе дізнатися, які позиції ваш сайт займає в Google Новинах. Ви також можете відстежувати кліки, покази, CTR та популярність сторінок. Ви отримуєте доступ до повноцінного звіту, який містить дані, зібрані на сайті news.google.com та у додатку “Google Новини” для Android та iOS. Статистика по вкладці “Новини” Google Пошуку представлена ​​у звіті про ефективність вашого сайту в Google Пошуку (на сторінці цього звіту потрібно вибрати тип пошуку Новини).

    Google News vs. Google Discover: у чому відмінність інструментів

    Якщо Google News – це всі актуальні новини з усього світу, підібрані відповідно до ваших запитів, то Google Discover показує користувачам візуальний контент, статті та інформацію на основі їхньої історії пошуку. Як він сам пише: «Коли ви плануєте наступну подорож, ви можете використовувати Google Discover для перегляду статей про місця для відвідування або ресторани поблизу. Використовуючи теми в Knowledge Graph, ми можемо легко прогнозувати і розвивати тему для вас».

    Google Discover приділяє особливу увагу контенту, який «не старіє» і завжди актуальний і готовий до прочитання. Тому новинні сайти повинні публікувати все більше і більше статей, не обмежених за часом та актуальних не лише у вибраний день, тиждень чи місяць. Це також важливо для SEO – забезпечує постійний трафік із пошукових систем протягом усього терміну існування порталу, а не лише тоді, коли тема знаходиться у топі.

    Google News – не єдиний агрегатор новин в Україні

    В останні кілька місяців канали новин та агрегатори стали одними з найбільш відвідуваних користувачами Інтернету України. А може й очолили цей перелік. Ми провели власний аналіз та пропонуємо перелік найпопулярніших агрегатів новин серед українців, куди можна додати свої актуальні новини:

    Під час аналізу нам траплялися й інші нібито “українські” джерела, які пропонують новини, що викликають сумніви щодо їх достовірності. Сьогодні особливо важливо “фільтрувати” інформацію, яка надходить із тисяч каналів, оскільки “новини” – це ще один відкритий фронт у нашій боротьбі за Незалежність.

    Резюме

    Щоб додати сторінку у Новини Google, прочитайте та виконайте всі дії, описані в цій статті. Якщо вам це вдасться, ви обов’язково побачите збільшення трафіку на вашому сайті. У разі збою вам доведеться почекати 60 днів, щоб повторно додати сторінку у Новини Google. Або ж ви можете відразу звернутися за допомогою до професіоналів компанії PROject SEO для перевірки всіх вимог сервісу та можливості додавання.

    Поділитися:
    19.04.2022
    1194

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: