У процесі досягнення успіху сайт зазнає зазвичай безліч змін. Власники ресурсів нерідко заміняють і доменне ім’я, часто забуваючи про те, що попередня наявність поганої репутації і відсутність врахування історії імені може загальмувати прогрес нового ресурсу або зміненого старого. Перед процедурою оформлення прав на доменне ім’я фахівці радять ретельно вивчити його історію.
Нерідко трапляється така картина, коли початківець власник сайту набуває доменне ім’я, а в результаті навіть якісне наповнення ресурсу не дає позитивної динаміки. За підсумком зазвичай виходить, що обране ім’я домену потрапило до чорного списку основних пошукових систем раніше і через це прогрес по просуванню істотно гальмується. У підсумку, власник сайту втрачає час і гроші, не перевіривши надійність обраного імені. Перевірка доменного імені допоможе знизити ризики при створенні і просуванні вашого сайту.
Важливо враховувати те, що іноді історія доменного імені при перевірці показує відсутність використання раніше такої назви на просторах мережі. Однак, це не гарантує повністю позитивної його репутації у пошукових систем. Одні власники забувають продовжити домен у встановлені терміни, а деякі навмисно відмовляються від проектів з неперспективною репутацією.
Резюмуючи можна сказати, що негативна історія доменного імені загрожує власникам сайтів наступними наслідками:
Якщо слідувати досвідченим фахівцям з просування, то вони говорять про те, що перевірка доменного імені – це лише базова формальність. На ділі краще починати справу з нуля, даючи ресурсу своє нове ім’я. Тим самим знижуючи, але не виключаючи негативних наслідків, описаних раніше. Також таке рішення буде найбільш оптимальним для підприємців-початківців у цій галузі.
Але є і позитивні сторони використання старого домену. Але вони є тільки при наявності у ресурсу позитивної репутації як серед роботів, так і у користувачів. Таке ім’я дозволить заощадити час на просуванні сайту в Топ пошукових систем.
Серед фахівців прийнято виділяти таку класифікацію доменних імен для будь-яких ресурсів:
Те, який домен вибрати, доведеться кожному власнику ресурсу визначати самостійно, але настійно не рекомендується брати третій тип заради економії свого ж часу і фінансів.
Перевірити історію домену можна за допомогою різних методів, наприклад, за допомогою графічного перегляду ранніх знімків, динаміки наповнення і репутації сайту. «Веб Архів» є якоюсь капсулою часу в інтернет-просторі, яка зберігає в собі зліпки всіх майданчиків, зареєстрованих коли-небудь на просторах Інтернет. Історія доменного імені на ній висвітлюється з досить докладними даними і наочно демонструє динаміку.
Основний принцип роботи генератора полягає в збереженні резервної копії того чи іншого ресурсу в своїй системі бази даних. При цьому, ресурс не ділить інформацію по її типу, він зберігає всі мітки і зображення, а також тексти, які коли-небудь виставлялися на просторах мережі.
Основний алгоритм роботи ресурсу зводиться до основних трьох пунктів, а саме:
Як зразок можна взяти тест вмісту української версії сайту Яндекс. Якщо вбити дані в сховище, то його історія буде враховуватися аж з кінця 2007 року по теперішній час.
Перевірити історію домену можна ретельніше завдяки наявності спеціальних тимчасових зарубок, які дозволяють аналізувати ранній вміст контенту і загального наповнення.
Історія доменного імені може виявитися раніше не зайнятою, в такому випадку при перевірці сервіс повідомить про це за допомогою спеціального повідомлення на екрані. Такий варіант стане оптимальним при бажанні придбати абсолютно чисте доменне ім’я.
При перевірці історії імені домена важливо враховувати, що його дані зберігаються з кінця 20 століття. Іноді сайт не враховує ресурси з малою відвідуваністю, обчислити репутацію яких набагато важче.
Досвідчені фахівці радять новачкам при аналізі сайту уважно вивчати його тематику. Якщо тематика буде збігатися з обраним напрямом діяльності, то вивести сайт в ТОП пошукових систем буде простіше. Історія обнулиться пошуковими системами при різкій зміні тематики сайту. В результаті чого довіра і статус впадуть до практично нульової позначки. Тематику сайту перевірити і проаналізувати можна простим методом.
Тема Яндекса індексується як рубрика джерела. Яндекс – це каталог реєстрації чергового інтернет ресурсу. Параметри нерідко встановлюються модераторами вручну при додаванні майданчика. Перевірка тематики домена можлива за допомогою установки плагіна в Ваш браузер. Він дозволяє легко пробити ключові дані для оптимальної роботи більшості майданчиків в Інтернеті і проаналізувати їх динаміку. Для кожного браузера плагін може називатися по-різному, але його функції, в принципі, однакові.
Визначити ранню тематику ресурсу можна в розділі Параметрів розширення, де потрібно поставити прапорець або галочку навпроти необхідного пункту. Далі відкривається сайт, що вивчається, і аналізуються дані плагіна. Але це не єдиний існуючий метод перевірки історії тематики імені.
Є спеціальне посилання, ввівши в адресний рядок які, можна багато чого довідатися про сайт, в тому числі і динаміку його основної тематики. У відповідь на запит система видає відповідний код, який і потрібно проаналізувати і систематизувати отримані дані для оптимізації ресурсу. Тут важливо звернути увагу на параметри title тега topic. Саме він і буде вказувати на тематику. А якщо його не позначено, то title буде порожнім. При наявності топіка кілька разів на ресурсі ідентифіковано кілька основних тематик.
У цій процедурі допоможе такий сервіс, як Whois. Даний ресурс допоможе не тільки отримати дані про власника, але також показує дату закінчення дії домену, провайдер та інші важливі показники.
Перевірити історію домену на даному ресурсі простіше простого: для цього вводиться посилання на домен після входу на основну сторінку сайту. Наприклад, дата реєстрації показана в графі з назвою created, що перекладається з англійської, як створення. Важливо при цьому пам’ятати, що ресурс аналізує збір даних з сервісів типажів РФ, .SU і. RU. Аналіз інших джерел можливий при користуванні платним аналогом сервісу.
В даному контексті основне завдання розробника зводиться до аналізу видачі ресурсу в пошукових системах. Перевірка даного аудиту проходить в два основних і важливих по-своєму етапи:
Якщо доменне ім’я не видається пошуковими системами жодним способом, то цілком можливо ресурс ніколи раніше і не використовувався. Що, як говорилося вище, може піти новачкам навіть на користь.
У сервісі Serpstat можна ввести домен, що вас цікавить, і отримати дані аж до геолокації і демографічних показників відвідувачів.
На цьому ж ресурсі можна проаналізувати різні ключові параметри, які в майбутньому допоможуть ефективніше просувати сервіс в топ видачі провідних пошукових систем. Важливо пам’ятати, що при використанні безкоштовної версії сайту існує обмеження у вигляді 30 доступних запитів.
Популярним аналогом вищезгаданого майданчику є сервіс Semrush. Перевага полягає в тому, що в даних розбереться навіть новачок без спеціальних знань в даній області.
З обережністю новачкам варто ставитися до ресурсів, що містять багато спамних посилань. Ідеально картина складається при відсутності таких, але так складається далеко не кожен раз. Для виключення подібних неприємностей важливо вивчити лінки за допомогою спеціальних сервісів, наприклад, Ahrefs.com. При аналізі даних важливо врахувати і систематизувати наступні пункти:
Також важливо враховувати якість донорів при мінімальній кількості реклами і максимумі відвідуваності.
Причини того, що у ресурсу склалася погана репутація може стати низький рівень провайдера, проекти під дор або реєстрація в кінці календарного року, що може внести плутанину з термінами дії ресурсу.
Варто пам’ятати, що системи пошуку можуть застосувати санкції у разі підозри на перероблений контент, несумлінне використання доменних посилань і по іншим критеріям. Перед купівлею можна перевірити історію домену і зрозуміти динаміку імені та наявність симптомів санкцій для конкретного випадку.
Перевірка наявності санкцій від сервісу Гугл, наприклад, доступна на майданчику Fruition. Мінусом якого, за відгуками користувачів, є наявність необхідності реєстрації. Сервіс SeoLib не зобов’язує проходити реєстрацію, але дає інформацію про просідання сторінок в окремому випадку та іншу важливу для користувача – власника сервісу інформацію.
Якщо поскупитися і не перевірити історію доменного імені сайту, можна зіткнутися з безліччю проблем при просуванні сервісу. Також доведеться витратити чимало сил і часу на відновлення репутації сервісу в пошукових системах і повернення довіри користувачів. Навіть досвідчені майстри закидають такі проекти з огляду на низьку конкурентоспроможність. Але можна заздалегідь захистити себе від такого болю, перевіривши доменне ім’я перед купівлею.
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!