10 популярних CMS для інтернет-магазинів

    CMS

    Сьогодні, щоб вивести бізнес на новий рівень, обов’язковою є наявність власного інтернет-порталу. Таким чином, ви зможете продавати товари не тільки в офлайні, але і за допомогою магазину в Інтернеті. Це сайт, який буде пропонувати відвідувачам товари вашого магазину для покупки.

    Перед майбутнім власником магазину, відразу ж постане питання, яку платформу вибрати для інтернет-магазину? Тут є два варіанти:

    1. знайти програмістів, які з нуля розроблять платформу;
    2. використовувати готові CMS.

    Використання CMS для сайту має цілий ряд переваг:

    • Вартість створення такого сайту буде дешевшою;
    • Розробка проекту за допомогою конструктора, забирає менше часу;
    • Завжди легше знайти фахівця, який знайомий з даною системою;
    • CMS є готовим рішенням, яке було випробувано багатьма фахівцями.

    Якщо ви зробите вибір на користь CMS, то наступним питанням буде, який саме конструктор використовувати. У цій статті ми розглянемо переваги і недоліки готових рішень, які пропонуються сьогодні і постараємося відповісти на питання який “двіжок” вибрати для інтернет-магазину.

    Вибір CMS для інтернет-магазину

    У кожної CMS ряд критеріїв, за яким можна оцінювати вибір конструктора для вашого сайту. Ознайомтеся з ними, щоб зробити правильний вибір, здатний вирішити ваші завдання.

    Ціна

    Перше на що варто звернути увагу. Зараз можна використовувати безкоштовні і платні CMS для створення магазину. Так само пам’ятайте, що доведеться додатково оплачувати програміста, година роботи якого буде відрізнятися в залежності від складності системи.

    Робота з контентом

    Існують ЦМС, які мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а для додавання нових сторінок і карток товарів не доведеться довго вчитися. Деякі мають адмін-панель, з якої розібратися можна тільки після тривалого вивчення системи. Також варто враховувати параметри, що спрощують роботу системи. Наприклад, це зміна відразу всіх цін на сайті (при запуску розпродажі і т.п.). Автоматизовані рішення завжди матимуть перевагу над ручним додаванням.

    Функціонал

    При виборі CMS для інтернет-магазину варто враховувати власні уподобання і доцільність їх використання. Якщо для ваших товарів не потрібно нічого крім картки з кількома фотографіями і невеликого опису, то навіщо переплачувати за якісь додаткові рішення.

    Імпорт експорт

    Дуже важливо для вашого інтернет-магазину наявність функції додавання або редагування товарів за допомогою вивантаження. У будь-якому випадку, виправити відразу кілька тисяч карток навряд чи вийде, тому є автоматизовані рішення для цього.

    Інтеграція

    Якщо ваш бізнес повинен інтегруватися з якоюсь системою на кшталт 1С-склад або чогось подібного, варто підбиратися ЦМС, яка буде надавати такі послуги.

    Робота з шаблонами

    Якщо платформа вашого сайту має досить складну структуру і для редагування одного блоку доводиться звертатися за допомогою до програмістам, то підтримка такого проекту буде віднімати досить багато коштів. Вибирайте рішення, яке дозволяє самостійно реалізовувати більшість правок.

    Інтеграція з системами аналітики

    На сьогоднішній день найкращими платформами для відстеження поведінки користувачів на сайті є сервіси від Яндекса і Гугла (Метрика і Аналітікс відповідно). При виборі CMS варто враховувати цей факт, так як дані системи дозволяють відслідковувати безліч параметрів на проекті.

    Управління адміністраторами

    Відмінна функція деяких CMS дозволяє додавати на сайт різних користувачів і делегувати їм права управління сайтом або додавання контенту. Не завжди варто передавати людині повні права на управління, тому можливість налаштування цих параметрів буде відігравати важливу роль.

    Ось список головних чинників, на які варто звернути особливу увагу, підбираючи для свого онлайн-бізнесу якісний і зручний “двіжок”.

    Кращі безкоштовні CMS для інтернет-магазинів

    Розібравшись з основними критеріями, можна перейти до безпосереднього списку платформ для створення повноцінного бізнес-ресурсу і почнемо ми огляд з безкоштовних CMS для створення інтернет-магазину.

    OpenCart

    OpenCart

    OpenCart – кращий безкоштовна безкоштовна платформа для інтернет-магазину. Головною перевагою даного “двіжка” є можливість його безкоштовного використання. CMS має відкритий код, який спеціально зроблений для розробки магазинів. Є можливість налаштування автоматичних бекапів, які дозволяють зберігати дані в разі їх видалення або неправильного редагування. У стартовому комплекті ви отримаєте можливість розраховувати вартість замовлення і доставки, з урахуванням податків. Додаткові модулі дозволяють розширити функціонал проекту.

    На сьогоднішній день користувачам доступно майже 9 тисяч платних і безкоштовних доповнень, які дозволяють відредагувати сайт під свої потреби. З їх допомогою ви можете встановити на проект майже все що завгодно. Серед недоліків можна відзначити не зовсім зручну адміністративну панель проекту.

    PrestaShop

    PrestaShop

    PrestaShop – безкоштовна cms для створення інтернет-магазину, яка представляє собою спеціальний скрипт, який в базовій версії може запропонувати функції і рішення для створення вже готового інтернет-магазину. Додатково можна розширити можливості платформи за допомогою спеціальних модулів.

    Управління товарами дуже зручне і просте. Є можливість для створення товарів і їх масового відключення. Ви можете імпортувати списки з CSV і розміщувати їх на своєму порталі. Додатково можна інтегрувати дані в системи аналітики та CRM.

    Присутні необхідні рішення, за допомогою яких можна налаштовувати доставку товару або запропонувати покупцям кілька варіантів для оплати. Є можливість налаштування прав доступу для різних користувачів. Постійний розвиток конструктора дає можливість розширювати його функціонал.

    WordPress

    WordPress

    Цей “двіжок” є універсальним рішенням для створення будь-якого сайту, в тому числі можна розглядати як cms для створення інтернет-магазину. При цьому надається він абсолютно безкоштовно. Завдяки спеціальним рішенням WooCommerce ви можете створити інтернет-магазин з повним набором функціоналу, якого цілком достатньо для початку продажів в мережі. Самостійно можна робити налаштування і доопрацювання шаблонів. Є можливість налаштування прав доступу. Інтеграція з багатьма системами.

    Головним недоліком цієї платформи є потреба в підключенні великої кількості плагінів. Їх досить багато і кожен з них вирішує певне завдання. Однак при встановленні на проект великої кількості додаткових рішень, може сповільнитися швидкість його роботи.

    Joomla

    Joomla

    Ще один безкоштовний сервіс для інтернет-магазину або повноцінного сайту. Безкоштовне розширення VirtueMart дозволяє трансформувати проект в інтернет-магазин. Величезна кількість розширень дозволяє доопрацювати сайт в залежності від ваших потреб.

    Можна задавати права доступу для кожного користувача. Присутня зрозуміла і чітка структура управління проектом. Присутня необхідність в постійному оновленні CMS. Якщо ви плануєте створити проект зі складними рішеннями, то Джумла не підійде для цього. Однак з невеликими проектами вона відмінно справляється.

    MODX

    MODX

    ModX – проста платформа для інтернет-магазину. Вона поширюється у вільному доступі. З її допомогою можна створити практично будь-який проект від простого блогу до повноцінного інтернет-магазину. Базова версія має підтримку роботи з багатьма платіжними агрегаторами. Великий набір функцій в адмінці поєднується з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Є можливість контролю документообігу.

    Серед недоліків можна відзначити дуже мізерний вибір шаблонів для проектів. Тому доведеться або задовольнятися готовими рішеннями, або шукати досвідченого програміста, знайомого з даним “двіжком”. На ньому можна виконати практично будь-які дії і підлаштувати проект під себе.

    Платні CMS для інтернет-магазинів різної складності

    Хорошоп

    Хорошоп

    Дане рішення було розроблено українськими програмістами. Система постійно оновлюється і пропонує своїм користувачам можливість роботи з різними CRM. Кількість функцій платформи постійно збільшується.

    Окремий модуль дає можливість створити повноцінний інтернет-магазин. З його допомогою можна інтегрувати проект з популярними системами в 1С. Функціонал даного “двіжка” величезний, тому ви можете розробити повноцінну платформу під вимоги бізнесу. Також дана CMS ідеально адаптована під SEO просування. Більш докладно про можливості CMS Ви можете прочитати в статті:Можливості платформи «Хорошоп» для SEO просування.

    UMI.CMS

    UMI.CMS

    Досить проста платформа для інтернет-магазину, яка зуміла набрати величезну популярність серед користувачів. Практично будь-хто зможе за короткий час розібратися з процесом управління в адміністративній панелі. Створення товарів, їх редагування і видалення проводиться в кілька кліків і не забирає багато часу. Це дає можливість заощадити на послугах програмістів, залучаючи їх для внесення невеликих правок.

    Великий вибір готових шаблонів дозволяє налаштовувати дизайн під свій смак. Також користувач самостійно може вносити коригування в контент прямо на проекті.

    Додатково з платформою поставляється мобільний додаток, який дозволяє управляти товарами і замовленнями безпосередньо зі свого смартфона. Так само ви можете провести інтеграцію з популярними системами 1С.

    CS-Cart

    CS-Cart

    Даний “двіжок” є ще одним прекрасним рішенням для створення повноцінного інтернет-магазину. CMS захищена від різних зломів і атак, що дозволяє власникові бізнесу не переживати за втрату своїх даних. Адмінка досить зручна і проста. Існує вбудоване рішення з коробки, яке створює і публікує акції на сайті. Є імпорт і інтеграція з 1С, а так само з системами аналітики.

    Користувач може самостійно управляти різним функціоналом сайту без залучення програмістів. Є можливість експорту та імпорту товарів, їх фільтрація та сортування.

    Відмінно підійде для великих порталів, які вирішили вийти на ринок на тривалий час.

    Shop-Script 7

    Shop-Script 7

    Це рішення, яке поєднує в собі весь необхідний функціонал для повноцінної роботи інтернет-магазину. Можлива робота, як з хмарним рішенням даної системи, так і зі звичайним двигуном. Існують спеціальні налаштування для оптимізації проекту для просування в пошукових системах. Функціонал для прийому платежів в режимі онлайн або офлайн, а також різні звіти.

    Безкоштовна версія поширюється тільки для програмістів. Є можливість інтеграції з 1С, і додатки для різних платформ смартфонів.

    1С Бітрікс

    1С Бітрікс

    Одна з популярних систем. Являє собою платне рішення, яке дає можливість розробляти проекти будь-якої складності. Його можливості практично не обмежені. Ви можете інтегрувати платформу з більшістю рішень на 1С. Вбудована CRM система і спеціальні функції для грамотного управління замовленнями також відносять до переваг платформи.

    Платформа відмінно працює зі службами доставки, дозволяючи автоматизувати даний процес. Запити на доставку і відстеження посилок будуть відбуватися автоматично.

    Якщо ви вирішили вибрати для свого магазину платформу 1С Бітрікс, то отримаєте повноцінний магазин, який має величезний розширений функціонал. Однак самостійне управління таким проектом навряд чи є. Налаштування сайту та внесення правок в шаблоні вимагає спеціальних знань і доведеться наймати програмістів, а це по суті основний недолік даної платформи.

    Висновок

    Сьогодні будь-хто може вибирати повноцінну платформу для свого інтернет-магазину. У статті були розглянуті лише найпопулярніші CMS, кожна з яких має ряд переваг і недоліків.

    При виборі “двіжка” для онлайн-магазину можуть виникнути різні питання. Тому ми пропонуємо скоротити його в залежності від головної потреби вашого бізнесу.

    • Недороге рішення для інтернет-магазину, яке буде коштувати небагато, і мати прості налаштування – WordPress і Joomla !.
    • При наявності власного програміста або великого досвіду по роботі з кодом можна віддати перевагу на користь MODX.
    • UMI.CMS і CS-Cart – відмінні платформи, які мають просту і зрозумілу систему управління контентом і адміністративну панель.
    • Великі інтернет-магазини найкраще розміщувати на Хорошоп, 1С Бітрікс або OpenCart.
    • Решта інструментів теж мають непогану функціональність і підійдуть для вирішення деяких завдань бізнесу.

    Зробіть правильний вибір і створіть якісний інтернет-магазин, який буде приносити стабільний дохід.

    Поділитися:
    21.10.2019
    2453

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: