SERP

    SERP

    SERP – це сторінка в пошуковій системі зі списком посилань, який видається у відповідь на користувальницький запит. Посилання на важливі документи проходять процедуру ранжування в залежності від ступеня релевантності відповіді на основний пошуковий запит користувача.

    Відмінності у видачі пошуку

    Варто пам’ятати про те, що на видачу впливають певні алгоритми провідних пошукових систем, звідти і йде ранжування:

    • видача в пошуку по одному запиту, але в різних географічних регіонах може істотно відрізнятися одна від одної. Така відмінність пояснюється різними методами роботи алгоритмів;
    • персоналізована видача відповідей на запити. Такий метод розрізняє видачу відповідей з пошуку різним користувачам з одного регіону. В даному питанні варто пам’ятати про те, що алгоритми і пошуковики ведуть облік історії пошуків і видають найбільш оптимальний варіант під індивідуальний випадок;
    • також варто розуміти залежність показників SERP від ​​географічного регіону пошуку запиту. Зазвичай він визначається по IP вручну, однак Яндекс може давати користувачам вручну вибирати налаштування геолокації. Геозалежні – це пошукові запити, які видаються з урахуванням географічного положення користувачів на момент відправки форми.

    Ще одна відмінність полягає в тому, що у одного клієнта видача відповідей на одні й ті ж запити в мобільному додатку та на ПК може відрізнятися більш, ніж суттєво, також як і на ноутбуці або планшеті.

    Основний зміст пошукової видачі

    Традиційно на сторінці видачі пошуку містяться наступні елементи:

    • посилання на ресурси і документи, що відповідають пошуковому запиту. Ще таку структуру називають органікою або органічним результатом пошуку;
    • контекстна реклама з показами релевантних відповідей на запити під основним блоком і поруч з ним;
    • праворуч медійні банери контекстно-медійного характеру;
    • посилання на наступні сторінки пошукових систем. Там же розташовується ТОП видачі. На першій сторінці 10, друга містить 20 посилань в ТОПі і так далі в залежності від позиції сторінці в результатах пошуку;
    • довідники носіїв, колекції картинок та інші джерела інформації. Все те, що додатково може допомогти клієнту знайти необхідну інформацію в будь-якому плані пошуку.

    На результати пошукової видачі традиційно впливають кілька можливих умов. Наприклад, це можуть бути апдейти систем пошукової видачі, зміни або поява нових алгоритмів пошукових систем, а також якість сторінок в індексі роботів. Варто пам’ятати, що сайтам СДЛ віддається роботами найбільша перевага. Також на пошук впливає зміна конкуренції в ніші цільового запиту.

    Нюанси мобільної пошукової видачі

    Мобільні системи різних компаній мають свої підводні камені і особливості в питаннях видачі цільових результатів.

    Google

    Дана пошукова система з 2015 року враховує адаптацію під мобільні пристрої як фактор, що впливає на ранжування. З 2018 року запроваджується в роботу системи алгоритм Mobile-first indexing. При такому підході Google не ділить індекс на десктопний і мобільний варіанти, а відразу віддає перевагу сайтам, які мають адаптацію під мобільні пристрої. До зовнішніх факторів впливу на ранжування відносяться швидкість завантаження основних сторінок, а також наявність адаптивного дизайну. Пошуковий робот може знизити в пошуку видачу сайтів, які містять особливі вікна, приховують роботою основний контент цікавої користувачеві сторінки. Даний алгоритм впроваджується поступово і в разі змін розробнику на зазначену пошту прийде повідомлення про зміни та з подальшими рекомендаціями системи щодо усунення проблеми. Перевірку адаптації сайту під мобільні пристрої можна здійснити за допомогою онлайн сервісів Google і Яндекс. Також в режимі онлайн можна перевірити швидкість завантаження найбільш важливих сторінок ресурсу.

    Пошукова система Яндекса

    У 2016 році Яндекс запустив власний алгоритм Владивосток, суть якого зводиться також до підвищення позиції в пошуку у сайтів з адаптацією під мобільну версію. Вимоги до сайтів схожі з системою Google, а саме вони полягають в наступних позиціях:

    • адаптований дизайн під мобільні пристрої;
    • відсутність елементів, які не здатні відтворити мобільні варіанти браузерів.

    Про злиття мобільної та комп’ютерної версії пошуку Яндекс не оголошував, тому результати можуть відрізнятись в одному регіоні по одному запиту з мобільної і ПК версії сайтів. Перевірити адаптацію сайту під мобільний пристрій можна за допомогою зручного сервісу Яндекс. Веб-майстер.

    Пошукові компанії подбали про наявність технологій, що підвищують швидкість завантаження сайтів і заощаджують час відвідувачів з мобільних пристроїв, наприклад, AMP – сторінки Google або Турбо – версії сторінки від системи Яндекс.

    Найбільш популярний метод створення сайту під мобільний пристрій – це адаптивна верстка наявної версії. Варто пам’ятати, що сайти окремого типу мають низький показник ранжування і йдуть поступово в минуле.

    < Попередня стаття
    SERM
    Наступна стаття >
    Sitemap
    Поділитися:
    19.12.2019
    747

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: