Додати сайт в Google Analytics і встановити лічильник

    Досвідченим веб-майстрам відомо, що успіх будь-якого сайту і інтернет-магазину полягає в грамотному зборі та обробці даних. Рекламна кампанія буде актуальною і успішною лише в разі попереднього збору і аналізу даних, а також визначення завдань і налаштування аналітики. Для полегшення завдання з аналітики можна в сервіс Google Analytics додати сайт для відстеження потрібних даних.

    Сервіс дозволяє адміністраторам будь-якого ресурсу отримувати дані про відвідувачів, їх дії на сайті та іншу корисну інформацію. Завдяки наявності такого інструменту для роботи можна отримувати наступні відомості:

    • звідки приходить найбільша кількість відвідувачів на сайт;
    • чи виправдовує себе рекламний бюджет;
    • найбільш відвідувані сторінки ресурсу.
    • вплив дизайну ресурсу на відвідуваність.

    Встановити Google Analytics на сайт досить просто. Але деяким новачкам в даному питанні може знадобитися допомога.

    Покрокове керівництво для новачків

    Гугл Аналітикс

    Необхідно перейти на сайт https://analytics.google.com/analytics/web/ і створити новий обліковий запис. При наявності профілю реєстрація займе менше часу, оскільки потрібно буде ввести меншу кількість додаткової інформації про користувача.

    Далі необхідно вказати веб-ресурс для відстеження: звичайний це сайт чи мобільний додаток. Після цього вказується в акаунт ряд інших додаткових даних. Далі в розділі «Галузь» необхідно вибрати або конкретну для ресурсу, або найбільш близьку за основними критеріями.

    Google Analytics

    Потім потрібно встановити точний часовий пояс. Галочки, які система поставила автоматично в програмі, недосвідченим користувачам знімати не рекомендується з наступних причин:

    • галочка навпроти пункту продуктів і сервісів Гугл дозволяє системі отримувати необхідні відомості для покращення роботи ресурсу;
    • пункт порівняння здатний розширити можливості власника завдяки оперативному аналізу тенденцій без ідентифікації конкретних порталів і сайтів;
    • пункт технічної підтримки дозволяє фахівцям отримати доступ до ресурсу і більш оперативно вирішувати питання, які виникають під час роботи;
    • а галочка навпроти фахівців з аккаунту дозволить отримувати оперативні та цінні поради щодо покращення ресурсу.

    Тепер залишилося натиснути на кнопку отримання ідентифікатора відстеження і прийняти спеціальну угоду.

    лічильник Google Analytics

    Важливо враховувати, що сервіс Google Analytics передбачає можливість створення до 100 акаунтів нових користувачів. Цю перевагу оцінять клієнти, у яких є кілька сайтів, порталів або інтернет-магазинів. Якщо надати програмі доступ до адміністративної панелі, інформація буде збиратися набагато швидше.

    В принципі, лічильник встановлений і готовий до роботи в розділі Коду Відстеження. Перед використанням можна налаштувати під себе додаткові параметри.

    Налаштування Відстеження Ресурсу: покрокове керівництво

    Завдяки цій вкладці розширюються можливості інформерів, а також є шанс на відключення непотрібних опцій для власників.

    Налаштування відстеження ресурсу в Google Analitics

    Необхідно знайти вкладку «Функції для рекламодавців» і включити звіти по демографії. Так можна отримати дані по інтересам користувачів, а також багатоканальним ланцюжках. Google Analytics tracking id дозволяє отримувати також такі дані, як вік і інтереси постійної аудиторії. Важливо звернути увагу на те, що на одному акаунті можна створити понад 2000 аудиторій для ремаркетингу. При більшій кількості потрібна додаткова реєстрація.

    Якщо включити опцію під назвою «Використовувати поліпшену атрибуцію посилань», можна отримувати докладні відомості про внутрішні лінки. Дана вкладка розташовується в Статистиці Сторінки. Прийнявши рішення додати сайт в Гугл Аналітікс і налаштувати цю функцію як доповнення, можна відстежувати не тільки статистику по кліках, а й відомості по кожному URL, кнопок і інших елементів сторінки. Підключити опцію можна за допомогою спеціального плагіна.

    Важлива інформація.

    Під поняттям аудиторії ремаркетингу розуміється списки файлів Кукі, що відповідають групам Цільової Аудиторії у якій є потенційно висока конверсія. Вони показуються на основі дій відвідувачів, визначаючи категорію, для якої найбільш раціонально показувати рекламний блок.

    Решта показників міняти зазвичай немає сенсу. Google Analytics автоматично встановлює потрібні галочки для оптимальної роботи.

    На вкладці налаштувань ресурсу можна також підключити вельми потрібні додаткові опції. Можна, наприклад, взаємодіяти з профілем АдВордса, за допомогою чого вдастся отримувати інформацію про поведінку цільової аудиторії після показу реклами або кліків по посиланнях. Завдяки цій функції Google Analytics дозволяє дізнатися долю користувачів,що прийшли з ресурсу АдВордса.

    Які зміни варто внести в розділі Подання

    Google Analytics дозволяє в даній вкладці встановити близько 25 звітних наборів, у кожного з яких будуть свої оповіщення, а також сегменти з доступами.

    Варто поговорити про кожен трохи докладніше:

    • У Налаштуваннях Уявлення необхідно встановити потрібну валюту. Далі вона буде відображатися в звітах, наприклад, коли буде проведений прийом платежів на сайті. При бажанні встановити код лічильника Аналітики для точних даних, можна скористатися функцією фільтрації роботів. Завдяки даній опції можна виключити звернення пошукових роботів і павуків на сайт, що зробить статистику чистою і об’єктивною.
    • Також є звіт Управління Користувачами. Можна додати їх до списку і надати необхідний рівень доступу до управління сайтом під оптимальне виконання завдань.
    • Наявність Цілей дозволяє отримувати дані про конверсійні події і найближчі цілі. Налагоджена за шаблонами конфігурація орієнтована для оцінки трафіку і його джерел. Також вона дозволяє оцінювати пошукові запити, доходи і взаємодії.
    • Вкладка Групи контенту буде корисна тим, хто бажає організувати інформацію, наприклад, згрупувати певні сторінки з потрібними ознаками і критеріями.
    • Опція фільтрів дозволяє звужувати і змінювати збір відомостей про ресурс. Також можна налаштувати включені в систему трафіки з IP-адрес, доменів та інших ресурсів.
    • Є можливість Налаштування Каналу в підрозділі Групи каналів. Завдяки їй можна легко міняти канали переходів, а в ще одній категорії можна розділити джерела трафіку на типи за звичайними і брендованим. Брендований вид передбачає наявність запитів з назвою компанії або ресурсу. Завдяки даній функції можна вивчити вплив ключових запитів на пошукову статистику.
    • У пункті Налаштувань Електронної Торгівлі можна отримати користь для інтернет-магазину. Вона надає різні звіти по супутнім товарам, а також поведінку цільової аудиторії на кожному етапі здійснення операції. Це допоможе підняти продаж неходових товарів і відстежити рентабельність каналів реклами на кожному етапі.

    Перед тим, як додати сайт в Гугл Аналітікс і змінювати налаштування важливо запам’ятати, що вони впливають на код лічильника, саме тому потрібно заздалегідь налаштувати під себе необхідні функції. Після налаштувань може знадобитися впровадження нового коду аналітики на власний ресурс.

    Google Analytics додати сайт

    Для встановлення коду необхідно скопіювати його і вставити на всі сторінки сайту. Також можна розмістити його в файлі, який відповідає за шаблонне формування всіх сторінок. Лічильник вручну додати на сайт можна трьома основними способами, а саме:

  • за допомогою протоколу FTP. Для цього методу необхідно зайти на сервер і знайти файл з відображенням тегів. Далі додати код безпосередньо під ним. Якщо сайт зроблений на Вордпресс, то потрібен елемент з назвою Header.php. Для кожної платформи він зазвичай стандартний;
  • також встановити Аналітику можна за допомогою спеціальних плагінів, які є для різних платформ. Перевага полягає в швидкості установки на будь-який браузер. Необхідно вручну перенести скрипт на потрібну сторінку і система автоматично почне роботу;
  • за допомогою Google Tag Manager. Необхідно зайти на офіційний сайт і активувати обліковий запис. Потім потрібно натиснути «Далі». Далі потрібно вказати найменування контейнера і місце, де потрібно використовувати аналізатор. Потрібно клікнути по функції Створення, де відкриється угода, яку потрібно прийняти. Для зручності ознайомлення можна вибрати рідну мову в списку запропонованих.
  • Далі залишається погодитися з умовами компанії, що надає послуги Аналітики. Після угоди сторін з’явиться фрагмент коду, перший з яких вставляється на сайті найближче до початку розділу. Другі вставляються після відкриваючого тега в потрібному кутку сторінки.

    Після розбору менеджера тегів потрібно перейти безпосередньо до установки самого лічильника. Найбільш простим вважається спосіб імпорту контейнера за допомогою адміністрування і заміни ідентифікатора в полі Значення на власний аналог, який слід записати.

    Перевірка працездатності інформера

    Багато хто задається питанням про те, як можна перевірити справність роботи встановленої Аналітики. Після додавання лічильника на сайт потрібно перейти в сервісний аккаунт. Далі потрібно вибрати вкладку Звітів, а потім зробити вибір на користь режиму реального часу. Після дій з другої вкладки потрібно зайти на власний ресурс. При відображенні в звіті наявності одного відвідувача система працює справно. Якщо більше-стався збій. Також можна завантажити розширення, яке спростить перевірку в режимі реального часу і не відіб’ється на роботі мережі.

    Перевірка працездатності інформера Google Analitics

    Процес встановлення Аналітики на популярні платформи

    Відомо, що для різних сайтів існують безліч варіантів CMS. Для спрощення роботи варто розглянути найбільш популярні системи:

    • встановити Google Analytics на сайт Вордпресс потрібно зайти в панель адміністратора, далі натиснути на Зовнішній вигляд і вкладку Редактора. Далі знайти потрібний файл шаблону і вставити код лічильника. Далі потрібен розділ Додатків і вкладка Аналітики. Після цього потрібно натиснути на значок назви системи відстеження та додати в неї вже готовий скрипт;
    • на Joomla потрібно вибрати Розширення і перейти на вкладку Менеджера шаблонів. Далі натиснути на прапорець для вибору потрібного варіанту опції, натиснути кнопку Зміни протоколу HTML. Тут і буде потрібно розміщення коду;
    • в системі Бітрікс код розташовується зазвичай якомога ближче до початку елементу сторінки, область під нього потрібно попередньо виділити і налаштувати під свій лад;
    • щоб встановити лічильник гугл в “двіжку” MODx, потрібна вкладка Елементів, далі вибрати Управління – Шаблони. Мінус платформи в тому, що потрібно відкривати для установки кожен шаблон і по черзі вставляти код лічильників. Але є більш зручний варіант: додавання скриптів в чанкі шапок.

    Незважаючи на те, що на встановлення системи Гугл Аналітики потрібен час, воно окупиться якісної статистикою та даними. Які, в свою чергу, допоможуть покращити сайт і продажі з нього.

    Поділитися:
    11.12.2019
    810

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: