Дропшипінг в Україні – що це таке і як почати працювати?

  дропшиппинг

  Під поняттям Дропшипінг криється пряма доставка товарів. Це модель ведення бізнесу, при якій у посередників на складі товару немає. Він купує його у постачальника вже по факту наявності замовлення. Є ще одна схема роботи, згідно з якою власник бізнесу передає отримане замовлення оптовикам, а далі відправляє його сам, нараховуючи при цьому комісійну винагороду посередникам. Особливо популярний дропшипінг на Заході, але й у ряді інших країн користується попитом і має широкі перспективи для подальшого розвитку.

  При такому методі роботи можна легко відкрити власний Інтернет-магазин, не будучи конкретним виробником товару, який там продається. Крім того, для такого методу можна навіть не мати продукту для продажу в наявності. Відповідальність за доставку при дропшипінгу лежить на виробникові, а власник бізнесу є посередником між виробником і покупцем. За допомогою такого методу продажів можна звільнити дорогоцінний час, передоручивши логістичні та інші питання іншим людям. Підприємець в організації посередництва зазвичай зосереджується на маркетингу та розкручуванні себе, як бізнесмена. А також починає активніше працювати над збільшенням каналу продажів.

  Зміст:

  Популярність дропшипінгу в онлайн сфері бізнесу цілком піддається поясненню. З його допомогою можна почати свою справу, не маючи великих фінансових коштів. Також такий спосіб простіший для масштабування, при цьому він позитивно позначається на кількості товару і його асортименті. У ряді країн, в тому числі, і в Україні, такий метод вважається чи не найбезпечнішим способом ведення торгівлі.

  Підприємців привертають такі переваги, як відсутність необхідності пошуку приміщення для оренди і її оплата, а також відсутність персоналу. Відсутність залежності від коливань цін на ринку робить підприємця незалежним від політичної ситуації. Основним інструментом для старту продажів через дропшипінг є Інтернет з хорошою швидкістю.

  Але в такій схемі є і підводний камінь. Полягає він в складності досягнення високого показника рентабельності. Це відбувається тому, що підприємець, за своєю суттю, є посередником в бізнесі і часто залежить від ситуації на третій стороні. Також контролювати зобов’язання за всіма сторонами угоди – завдання не з простих.

  І все-таки, якщо людина з якихось міркувань боїться стартувати, дропшипінг може зрушити справу з мертвої точки і допомогти подолати ряд страхів і запитань. Але, щоб уникнути можливих очевидних проблем, в даній схемі рекомендується розібратися більш детально.

  Загальний принцип роботи схеми дропшипінг

  схема роботи Дропшиппінг

  Виходячи з вищенаведеного ясно, що схема дропшипінг передбачає співпрацю між посередником і постачальником на комерційній основі. Процес роботи традиційно зводиться до наступної схеми:

  • первинний етап укладення договору з постачальником;
  • створення інтернет-магазину і подальша робота з ним по просуванню;
  • залучення покупців і укладання угод з продажу;
  • передача замовлень через сайт постачальнику способом, який зазвичай обумовлюється заздалегідь;
  • далі він відправляє укомплектоване замовлення вказаному адресатові.

  Зазвичай постачальник, як продавець, отримує доступ до асортименту товару за нижчими ціновими категоріями.

  Можливі постачальники для інтернет-магазину

  постачальники для інтернет-магазину

  Новачки в ніші дропшипінг часто задаються питанням про те, якого постачальника можна вибрати для своєї продукції? Основні країни, які пропонують співпрацю в даній ніші – Китай і деякі європейські держави. Тому основний акцент варто робити на розглянуту нішу. Найбільш прибуткові і рентабельні ніші в даному сегменті – це одяг і взуття, аксесуари, товари дитячого користування. Як приклади компаній-постачальників можна виділити наступні варіанти:

  • ТМ Vilno – це бренд одягу з України, який дозволяє купувати власну продукцію за оптовими цінами за 1 штуку. При цьому відповідальність за доставку і оплату пересилки бере на себе. Присутня додаткова мотивація у вигляді знижки, яка росте пропорційно обсягам продажів;
  •  «Тут модно» – це ще один постачальник одягу, який співпрацює з посередниками шляхом прямих поставок. Радує широким асортиментом товару, а також наявністю прийнятних оптових цін. Які стають доступними користувачеві відразу після його реєстрації в системі в якості партнера;
  • Тagtekstil – ще один виробник продукції з текстилю, який пропонує співпрацю на комерційній основі прямих продажів. Солідний каталог і гнучка система знижок для партнерів розширює мережу новими клієнтами.

  Якщо все одно вибір постачальників залишилося невирішеним, то слід звернути увагу на особливий проект Bazzilla. У ньому зібрані ті постачальники, які розглядають варіанти співпраці тільки по схемі прямих продажів. У каталозі понад 1000 варіантів постачальників, тому як досвідчені, так і недосвідчені фахівці зможуть знайти для себе гідні пропозиції.

  Схема відкриття інтернет-магазину за схемою дропшипінг

  як відкрити інтернет-магазин для Дропшиппінг

  Новачки не зовсім розуміють, як відкрити інтернет-магазин для дропшипінг. Насправді, є схема, яка допоможе створити свою справу за кілька послідовних етапів. Кожен з яких, потребують детальних роз’яснень:

  • Пошук постачальника, що працює за схемою дропшипінг в Україні. Перед укладанням угоди необхідно переглянути каталог, ознайомитися з умовами для партнерів і порівняти з іншими пропозиціями. З урахуванням того, що ціни на товари для партнерів привабливіші, можна націнку встановлювати по своєму власному бажанню. Але при цьому важливо не забувати про аналіз ринку, який допоможе виділитися серед конкурентів вигідними розцінками.
  • Далі потрібно визначитися з категоріями товарів, які можна продавати за такою схемою. Можна вибрати як одну, так і декілька позицій, якщо на ведення всіх проектів вистачить сил і досвіду.
  • Далі необхідно грамотним способом створити інтернет-магазин, розмістивши в ньому відповідні картки товарів. Після чого буде потрібно здійснити оптимізацію магазину під пошукові системи. Створення інтернет-магазину і його оптимізацію найкраще довірити фахівцям, особливо, якщо первинні навички по даній роботі у людини відсутні.
  • Далі буде потрібно запустити рекламну кампанію. Якщо підприємець-початківець, найкраще спочатку протестувати такі методи роботи, як ремаркетинг і метод контекстної реклами. Якщо результати будуть, то можна в подальшій перспективі розглядати варіант просування за допомогою SEO і контекстної реклами.
  • Після того, як з’являться перші клієнти, необхідно зробити своє перше замовлення у постачальника. Далі буде потрібно здійснити оплату за ціною опту. В адресі відправки вказується адресат клієнта. Привабливість даної методики в тому, що відправка і інші підводні камені лежать на стороні постачальника, звільняючи час підприємцю для більш важливих справ.

  Дана схема показує, що робота по дропшипінгу дійсно проста і підійде навіть для підприємців-початківців. Але, щоб робота була більш простою і зрозумілою, слід заздалегідь розібрати ряд популярних питань, які часто виникають у новачків.

  Чи варто продавати через соцмережі або односторінкові сайти, а не в магазині

  Насправді, тут немає чіткої відповіді. Вибір методу просування інтернет-магазину залежить від стратегії, яку для себе обрав підприємець.

  Оптові продажі на односторінкових сайтах

  Приваблює багатьох такий метод швидкістю реалізації. Якщо володіти базовими навичками, то створити такий магазин можна буквально в лічені години. Для старту необхідний докладний опис товару і його користі для основної аудиторії ніші. Але є у даного виду і мінуси. Це обмеженість дій відвідувачів. Замість ознайомлення з брендом і товаром, вони можуть або придбати відразу, або піти зі сторінки. А ще з недоліків варто виділити наступні:

  • у інтернет-магазину рівень довіри серед клієнтів відчутно вище, ніж до подібних односторінкових сайтів;
  • можуть виникнути певні складнощі в просуванні в пошукових системах.

  Також відсутня перспектива довгострокового співробітництва з постійними покупцями. Як правило, якщо на інтернет-магазини клієнти звертають увагу кілька разів, то до односторінкових сайтів за єдиною покупкою, в більшості випадків, не повертаються.

  Перспективи дропшипінг в соціальних мережах

  дропшіппінг в соціальних мережах

  В принципі, створення групи в соціальних мережах майже нічим не відрізняється від просування стандартних магазинів. Різниця в тому, що замовлення надходять не в корзину, а в приватні повідомлення продавцям. Витрати на створення та розкрутку груп з таким методом роботи, як правило, не потрібні. Що є великою перевагою для підприємців-початківців. Але незважаючи на велику кількість переваг у даної методики є і ряд суттєвих недоліків, а саме:

  • незручність системи прийому платежів;
  • з огляду на низький поріг для входу стрімко зростає конкуренція;
  • повна залежність бізнесу від соціальної мережі. У разі блокування групи або паблік можна втратити всіх клієнтів. А блокування при такому методі співпраці трапляються досить часто;
  • також соціальні мережі, на жаль, поки не дають можливості якісного вивчення поведінки цільової аудиторії.

  Варіант створення повноцінного інтернет-магазину

  Створення інтернет-магазину – оптимальний варіант для тих, хто бажає домогтися значних результатів від електронної комерції, а не використовувати подібну роботу в якості додаткового джерела доходу. Звичайно, інтернет-магазин зажадає вкладення додаткових фінансових і часових витрат. Однак, вони себе окуповують з істотним прибутком. Крім того, перспективи розвитку бізнесу за допомогою інтернет-магазину істотно вищі, ніж у перерахованих альтернатив.

  Переваги дропшипінг як бізнес-моделі

  переваги Дропшиппінг

  Безсумнівно, у такої моделі ведення бізнесу є свої суттєві переваги перед аналогічними методиками продажів. До переліку особливо цікавих переваг варто віднести наступні моменти:

  • Незважаючи на широкий асортимент товарів посереднику немає необхідності закуповувати собі весь каталог. Істотна економія коштів може дати поштовх для розвитку свого власного бренду в разі успішного вектора і стратегії розвитку.
  • Відсутність інвестицій у великих розмірах – ще одна перевага для бізнесу за цим методом. Це допоможе початківцям продавцям працювати навіть в тих нішах, вартість продуктів яких значно вище їх фінансових можливостей. Що також дає привід і мотивацію для подальшого зростання.
  • Істотна економія часу також є великою перевагою. Особливо після усвідомлення того, що всі рутинні питання бере на себе сам постачальник. Крім того, така перевага сподобається тим, хто вперше організовує подібного роду підприємство або бізнес в цілому.
  • Можна не обмежуватися одним постачальником, вибравши для себе відразу кілька варіантів співпраці. Такий підхід дозволить не тільки отримати більше досвіду, але і істотно підвищити дохід. Також наявність декількох постачальників позбавить підприємця від виникнення форс-мажорних ситуацій.
  • Зважаючи на відсутність необхідності закупівель великих партій товарів, підприємець не буде стикатися з такими поняттями, як великі витрати. А це в ряді ніш істотно гальмує розвиток бізнесів, особливо на початковому етапі.
  • Завдяки методиці дропшипінг знижуються часові витрати на вирішення нюансів, які найлегше перекласти на постачальника. Крім того, багато дрібниць зажадали б додаткових вкладень. А їх при дропшипінгу бере на себе постачальник.

  Більшість підприємців-початківців, згідно з рядом опитувань, найбільшою для себе вигодою називають відсутність необхідності фінансових вкладень на старті в великих кількостях.

  Недоліки роботи за методикою дропшипінг в Україні

  недоліки Дропшиппінг в Україні

  Більшістю підприємців дропшипінг розглядається, як швидкий і більш-менш простий спосіб старту. Але не варто занадто сильно покладатися тільки на позитивні сторонах медалі. Підводні камені є навіть у системи дропшипінгуг і ось лише кілька з них:

  • низька планка для входу може стати як перевагою, так і недоліком такого способу роботи. Зважаючи на низькі початкові вимоги, виникає досить серйозна конкуренція серед користувачів. В результаті чого можуть знадобитися додаткові вкладення в рекламну кампанію. Щоб не витрачати кошти даремно, слід уважно вивчити обраний канал і зрозуміти, чи підійде він в кожному випадку індивідуально;
  • незважаючи на те, що більшу частину роботи постачальник візьме на себе, у самого підприємця менше роботи не стане. Необхідно буде вирішувати такі питання, як наповнення карток товарів або складання плану рекламної кампанії. А якщо бізнес буде розширюватися, то буде потрібне залучення додаткових майстрів в галузі дизайну, щоб створити свій власний і унікальний стиль;
  • заробіток на подібній моделі торгівлі будується за рахунок комісійної різниці між початковою ціною товару і націнкою продавця. Отже, працювати має сенс тільки з товарами, що мають хороший рівень маржинальність. В іншому випадку такий спосіб можна розглядати тільки як додаткове джерело доходу. Або зовсім пошукати альтернативні варіанти;
  • важливо згадати про те, що не всі постачальники сумлінно виконують взяті на себе зобов’язання. У разі непередбачених системних форс-мажорних обставин може постраждати репутація продавця. Тому, як говорилося вище, краще укладати договори з декількома постачальниками, щоб уникнути неприємностей і конфузів;
  • при роботі з даним методом буває дуже важко сформулювати свою унікальну торгову пропозицію. Чим вище рівень конкуренції, тим більше буде труднощів надалі. Причому, якщо врахувати, що товар і інші нюанси бере на себе постачальник, відповідь на питання про свої переваги сформувати буде вкрай складно;
  • якщо підприємцю все-таки вдасться вирішити попередні труднощі, бізнес почне рости досить швидкими темпами. Але труднощі в тому, що не всі постачальники готові працювати з великим обсягом замовлень щодня. Тому, якщо підприємець спочатку націлений на зростання, то слід заздалегідь уточнювати подібні моменти, щоб уникнути труднощів у розширенні бізнесу;
  • з огляду на те, що серед користувачів  нерідко працює по моделі оплати післяплатою, не всі клієнти погоджуються на такі умови. У випадку з класичними інтернет-магазинами відмови є, але вони бувають після того, як сталася відправка товару клієнту. Тут же за процес доставки постачальник платить сам, тому витрати бувають вкрай високі;
  • також в серед користувачіву відсутня гнучка система роботи з клієнтом. Наприклад, немає можливості організувати додаткові бонусні програми, підвищуючи мотивацію на подальшу покупку. Можливі тільки стандартні, всім відомі варіанти. Тим самим, знижується простір для творчості і перспектив роботи повторно, низький шанс отримання воронки продажів.

  Але навіть найуспішніші підприємці, по початку кар’єри, стикалися з низкою труднощів. Які часом були значно більшими за ті, що перераховані раніше. Новачкам важливо не боятися труднощів і замість запобігання їх вчитися долати проблеми. Тільки тоді успіх буде поступовим, але вірним.

  Для якого типу людей підійде робота з дропшипінгом

  для кого підійде дропшіппінг

  Більшість після ознайомлення з базовим матеріалом про даний метод, напевно зробили для себе ряд певних висновків. Якщо врахувати перераховані застереження, то за допомогою даного методу можна легко організувати своє підприємство і почати заробляти цілком пристойні гроші без досвіду.

  Але дана модель не підійде для бізнесменів, у яких амбіцій більше. Проблема буде полягати в масштабуванні, яке, як говорилося вище, в моделі дропшипінгу організувати вкрай важко.

  Створити інтернет-магазин, не контролюючи такі деталі, як поставка товару та інші моменти, неможливо. Тому у людей повинен бути високий рівень самоорганізації та вміння налагоджувати контакт між потрібними структурами. Якщо у людини є постійний сайт, то дропшипінг допоможе монетизувати його, додавши до джерела доходу невеликий, але постійний приплив.

  Деякі власники вже інтернет-магазинів, що вже працюють, також цікавляться подібним методом. Деякі новачки обурюються через високу конкуренцію серед них. А тут ще й досвідчені підприємці тіснять собою незайняті ніші. Але причини такого інтересу є і досить істотні. По-перше, дропшипінг дозволить підприємцям промацати нову нішу товарів, якщо вони бажають змінити або розширити асортимент. У таких випадках модель по системі дропшипінг дійсно економить час і фінанси на вирішення рутинних питань. А підприємець отримує всю необхідну інформацію по новому асортименту і ніші.

  Як можна переконатися, система дропшипінг – найбільш оптимальний варіант роботи для новачків, охочих зайнятися власним бізнесом, особливо, якщо заздалегідь прорахувати обумовлені в матеріалі підводні камені. При грамотному підході можна домогтися високих результатів в короткі терміни.

  Поділитися:
  21.02.2020
  3257

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: