Реклама товарів та послуг на ТБ поступово втрачає свою актуальність — з кожним роком телерекламу все частіше витісняє візуальна реклама в онлайн-каналах. Найбільш ефективним способом вигідно подати продукт є публікація унікального відеоконтенту на міжнародному сервісі YouTube.
На початку створення сервісу основним видом контенту були розважальні відео, але протягом останніх років цей сервіс все частіше використовується як ефективний спосіб реклами для бізнесу. Такий успіх YouTube як канал реклами отримав завдяки своїй аудиторії, адже число активних користувачів сервісу вже налічує понад півтори мільярди чоловік. Активна аудиторія – це платоспроможні молоді люди у віці від 23 до 55 років, які використовують сервіс не тільки як джерело розваг, але і як майданчик з авторитетними відгуками від лідерів думок.
Нижче ми детальніше розглянемо способи просування контенту на даному сервісі, їх особливості та переваги.
Для грамотного проведення медіа-кампанії на YouTube необхідно правильно створити план просування, в ході складання якого слід визначити тип своєї цільової аудиторії та її потреби в інформації. Аналіз цих даних допоможе вибрати відповідні форми реклами та обрати оптимальний спосіб просування каналу в ютуб.
Виходячи з отриманих даних аналітики, набагато простіше налаштувати рекламу в ютуб, яка стане ефективною не лише для залучення аудиторії з самого ресурсу, але й для підвищення позицій бренду в загальній пошуковій видачі.
Алгоритм YouTube намагається представити кожному глядачеві ті відео, які він, швидше за все, подивиться і які йому сподобаються. Щохвилини завантажується понад 500 годин відеоконтенту, це досить складне завдання. Системи пошуку та виявлення YouTube вирішують це складне завдання, звертаючи увагу на глядачів, а не на відео.
Алгоритм YouTube «стежить за аудиторією», звертаючи увагу на такі речі, як:
YouTube має кілька алгоритмів, у тому числі для:
Але вам необов’язково бути експертом в алгоритмах YouTube, щоб досягти успіху. Натомість ми рекомендуємо зосередитися на вивченні своєї аудиторії.
Першим кроком є дослідження ключових слів.
Ми зосередимося на чотирьох найкращих альтернативах інструменту підказки ключових слів YouTube
Другий крок – оптимізація відео для пошуку на YouTube. Тут пріоритет надається:
Декілька порад щодо оптимізації заголовків:
Третій крок — оптимізація обох частин вашого опису — те, що глядачі побачать до того, як вони натиснуть «Показати більше», і те, що побачать після.
У червні 2020 року YouTube представив розділи відео, які додають контекст до кожної частини відео. А в січні 2021 року YouTube запустив нову сторінку результатів пошуку, яка з’являється, коли користувачі шукають відео за хештегом.
Отже, ось як оптимізувати ваші описи:
Після завантаження відео ви можете додати власну міні-версію, якщо ваш обліковий запис підтверджено, або вибрати один із трьох варіантів мініатюр, які YouTube створює автоматично.
Мініатюри повинні:
П’ятий крок — оптимізація ваших відео для системи рекомендацій YouTube, яка забезпечує значну частку загальної кількості переглядів, навіть більше, ніж підписка на канал або пошук.
А система рекомендацій YouTube працює у двох основних місцях: на панелі “Далі” (“Up Next”) та на домашній сторінці глядача.
Панель “Далі” пропонує додатковий контент на основі того, що глядач дивиться в цей момент, поряд з іншими відео, які, на думку YouTube, можуть зацікавити його.
Отже, як оптимізувати відео, щоб вони були в рекомендації, як наступні:
Посилання у вашому описі можуть спонукати глядачів до дії, що є сигналом залучення. Картки добре працюють у поєднанні зі сценарієм закликів до дії або коли вони стосуються вашого відеоконтенту. До останніх 5–20 секунд відео можна додати кінцеві заставки для просування інших відео, заохочення глядачів до передплати тощо.
Отже, ось кілька найкращих практик SEO для відео:
Для контенту, де точність та авторитетність є найважливішими, включаючи новини, політику, медичну та наукову інформацію, YouTube використовує системи машинного навчання, які надають пріоритет інформації з авторитетних джерел. На YouTube заборонені певні типи контенту, що вводить в оману, включаючи дезінформацію, яка може заподіяти реальну шкоду.
Наприклад, YouTube заблокував російські канали RT і Sputnik, що підтримуються державою, в Європі 1 березня 2022 року. А 11 березня YouTube почав блокувати доступ по всьому світу до каналів, пов’язаних із російськими державними ЗМІ. YouTube послався на політику, що забороняє контент, заперечує, применшує або спрощує добре задокументовані події насильства. YouTube додав, що вторгнення Росії в Україну тепер підпадає під цю політику, і матеріали, які порушують правила, будуть видалені.
Ось що використовують системи машинного навчання YouTube “4 R”:
Домашня сторінка це те, що бачить користувач, коли вперше відкриває YouTube. Вона відображає поєднання персоналізованих рекомендацій, підписок а також останніх новин та інформацію. На відміну від інших платформ, YouTube не підключає глядачів до контенту через свою соціальну мережу. Натомість система рекомендацій YouTube постійно розвивається, вивчаючи понад 80 мільярдів сигналів щодня, щоб допомогти людям під’єднатися до відео, які їм подобаються.
Хорошою частотою, до якої варто прагнути, є мінімум два відео на тиждень, але правильна кількість контенту залежить від вашої аудиторії, цілей та контенту. І випускайте відео у встановлений день тижня, якщо це можливо. Випуск відео за розкладом, що повторюється, допомагає створити структуру вашого каналу, на яку може покластися аудиторія.
Декілька рекомендацій на цю тему:
Shorts — це набір інструментів для створення коротких відео тривалістю до 60 секунд за допомогою багатосегментної камери.
Користувачі можуть знайти Shorts тут:
Оптимізація відеороликів є важливою складовою всього процесу просування. Завдяки правильній подачі інформації для аудиторії та пошукових систем відеоролик потрапляє в ТОП та отримує більшу кількість переглядів, і тим самим впливає на збільшення кількості запитів у пошукових системах.
Як висновок залишається додати таке: у всіх видах реклами та просування каналу на ютубі існує безліч нюансів, на які потрібно звертати увагу. Але дотримуючись загальних правил і рекомендацій щодо оптимізації каналу в YouTube, можна досягти росту авторитету та збільшення активної аудиторії каналу.
SEO кейси від НАС!