Таргетована реклама в соціальних мережах Facebook, Instagram

    Інтернет та соціальні мережі проникали в життя сучасної людини відносно недавно. А таргетована реклама в соц. мережах, стала одним з важливих і основних інструментів просування. Зараз цю функцію використовують всі: від менеджерів з продажу до великих фахівців і підприємств. Основна помилка їх всіх полягає в бездумній витраті нечуваних грошей на рекламу, навіть не розбираючись в нюансах її роботи.

    Зміст:

    Розглядати це питання слід з бази, а точніше з визначення поняття таргетованої реклами. Такий вид передбачає рекламу, яка налаштована на спеціально виділені для цього аудиторії. Вона працює, як правило, на досягнення ряду вимірних цілей.

    Як вибрати цілі для таргетованої реклами?

    Найчастіше, використовується реклама в соціальних мережах Facebook, Instagram з метою підвищити впізнаваність бренду і збільшити лояльність аудиторії. Наприклад, може показуватися реклама з товаром і посиланням на сайт або Інтернет-магазин, де його можна купити в разі зацікавленості. А може бути і такий варіант, при якому спостерігається прямий продаж послуг / товарів без участі посередницьких майданчиків. Ще поширений варіант таргетованої реклами полягає в рекламі своїх послуг, груп та інших особистих речей, брендів (Hand Made).

    Таргетована реклама в соціальній мережі Facebook постійно вдосконалюється. Наприклад, недавно з’явилася функція пікселів. Це якийсь код, який користувач може вставити до себе на сайт і з його допомогою відстежувати конверсію та інші дані в залежності від налаштувань. Якщо від аудиторії надходять кошти, на них можна буде організовувати ремаркетинг. Тобто та аудиторія, яка вже відвідувала сайт або сторінку, побачить рекламу про акції, конкурси або просто вигідні угоди. Якщо інтерес буде, то вони повернуться на сторінку і зроблять повторне замовлення, попутно збільшуючи показники конверсії ресурсу.

    Методи роботи таргетованої реклами

    таргетована реклама в соціальних мережах

    Якщо говорити в цілому, то механізм роботи таргетингу простий. Але для простоти розуміння необхідно розібратися в ряді особливостей і підводних каменів. Витрачений час на навчання окупиться збереженим бюджетом.

    Спочатку необхідно вибрати грамотно мету створення рекламної кампанії. Найбільш часто користувачі ставлять такі цілі:

    • вік;
    • стать;
    • місце проживання (геолокація);
    • мовний розподіл;
    • захоплення і поведінковий аспект;
    • статуси особисті і соціальні.

    Після визначення цільової аудиторії за цими критеріями необхідно скласти цікаву пропозицію. Важливо так зацікавити аудиторію, щоб в пропозиції вони не бачили приводу для відмови. Наприклад, можна надати матеріал на пошту, або навчальне відео по сферам діяльності та інтересів в обмін на контакти або підписку. Чим краще продуманий даний аспект, тим менше шансів того, що користувач не виявиться зацікавленим в рекламі і бюджет буде просто злитий.

    Модернізація сучасних соціальних мереж дозволяє користувачам збирати заявки на заходи, різні конкурси та акції з передбачуваним переходом на основний сайт. До речі, згідно зі статистикою, найбільша платоспроможна аудиторія знаходиться саме в соціальній мережі Facebook.

    Скільки може коштувати таргетована реклама?

    Здається очевидним факт того, що в кожній соцмережі реклама може коштувати різних бюджетів. Однак є статистика, що показує прибутковість лише коректно налаштованої реклами, якщо її ціна починається від 5 доларів і вище. Але ще раз: головне – не кількість вкладених грошей, а сукупність досвіду маркетолога, грамотного налаштування кампанії і вкладених коштів.

    Переваги таргетованої реклами

    За допомогою таргетованої реклами можна залучити потенційних клієнтів і відчути на собі ряд безсумнівних переваг такого методу:

    • За допомогою певних параметрів, налаштовані оголошення будуть показуватися необхідній аудиторії. Завдяки чому бюджет кампанії не буде зливатися даремно. У даного пункту є кілька моментів. По-перше, таргетована реклама, з одного боку, звужує коло можливих покупців товару або послуги. Але з іншого може збільшити ефективність показу рекламного блоку при мінімальному бюджеті.
    • Можливість аналітики та оптимізації. Завдяки великій кількості інформації, що надається соціальними мережами, користувачі мають можливість аналізу ефективності рекламних кампаній за різними критеріями. Справа в тому, що таргетована реклама досить динамічна і в разі чого дозволяє внести необхідні корективи.
    • Якщо потрібно просунути товари або послуги, не маючи сайту, то таргетинг в соцмережах – дуже мудре рішення в подібній ситуації. Офіційної сторінки або спільноти для налаштування подібної реклами буде цілком достатньо для продуктивного старту.
    • Багато хто відзначає привабливу вартість реклами, особливо в порівнянні з іншими її різновидами. Незважаючи на загальне зростання цін в рекламі в мережі інтернет, ціна на таргет залишається практично незмінною. Чим привертає увагу все більшої кількості бізнесів та індивідуальних підприємців. Починати кампанію можна з тестових 5 доларів, поступово додаючи обертів і бюджет, якщо оголошення виявляється ефективним. Якщо немає – таких грошей на тестову кампанію буде не шкода.
    • Постійно зростаюче охоплення аудиторії. Особливо з урахуванням останніх подій кількість активних користувачів соцмереж зросла в рази. При добре організованій кампанії можна отримати доступ до якісної і платоспроможної аудиторії з різних джерел.

    Однак, навіть незважаючи на таку велику кількість позитивних пунктів, у таргетингу є ряд своїх мінусів.

    Недоліки таргетованої реклами

    Таргетована реклама в facebook

    Як і у будь-якого каналу реклами, у таргетингу є ряд своїх недоліків. Які не варто випускати з уваги, зокрема новачкам на даному напрямку:

    • Перший недолік полягає в тому, що купівельна спроможність у користувачів соціальних мереж трохи нижче, ніж у тих, хто шукає інформації в пошукових системах. Також у них рідко є будь-яка виражена потреба в тому чи іншому продукті, послузі. Клієнти соціальних мереж найчастіше приходять за контентом і спілкуванням і на покупки рідко бувають налаштовані.
    • Також є необхідність в зміні графіку і тексту оголошень. Якщо один і той же буде показуватися аудиторії, вони заблокують банер замість переходу блокувальником. В результаті гроші і час будуть витрачені даремно. До речі, завдяки зміні банерів можна зрозуміти, яке оголошення найбільш привертає увагу і використовувати прийоми в оформленні групи, паблік.
    • На відміну від пошукових систем, соціальні мережі часом ставлять дуже жорсткі вимоги і рамки до оголошень, що показуються. Та й з тематикою можна прогадати – ту ж езотерику можуть не пропустити по ряду причин, хоча ніша досить прибуткова. Також варто аналізувати зображення: нечіткість, розмитість, занадто сильний контраст та інші подібні претензії можуть стати причиною відхилення.
    • Ще один істотний мінус – різна настройка таргетингу для різних соціальних мереж. Однак для тих, хто шукає розвитку і самовдосконалюється в просуванні, такий мінус може виявитися плюсом.
    • Ще один мінус – величезні ризики злити бюджет реклами, особливо якщо вона запускається без тестування і на неї виділені великі гроші.

    Якому бізнесу підійде таргетована реклама?

    За відгуками фахівців, даний вид реклами можна застосовувати як для сегмента В2В, так і для В2С. Але в різних видах взаємодії підсумкові цілі і результати будуть різними. Також варто розуміти, що одні товари і послуги будуть користуватися великим попитом, інші меншим. Все залежить від людського фактора крім правильного націлювання.

    Наприклад для товарів повсякденної необхідності особлива реклама і не потрібна. Такі предмети і послуги завжди будуть користуватися попитом, як під час кризи, так і в звичайний час. А ось з вузькопрофільними послугами та товарами ситуація інакша. Саме в цій ніші таргетинг допомагає різко збільшити продажі при правильному налаштуванні кампанії.

    Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок про те, що краще за все таргетована реклама проявляє себе в сегменті бізнесу В2С, оскільки націлена на пряму взаємодію з людьми. У соціальних мережах є всі умови для щільної взаємодії зі своїм сегментом клієнтів.

    Крім того, соціальний таргетинг добре себе показує в тих нішах, в яких ціна товару залишається в межах розумного. Отже, тут працює механізм імпульсних покупок. Як на глобальних розпродажах в онлайн і оффлайн нішах. Однак, якщо бізнес низькомаржинальний або навпаки, має високу маржинальність, запуск таргетованої реклами – це нерентабельна ідея.

    Що стосується сфери В2В бізнесу, таргетована реклама тут не заборонена. Навпаки, її можна використовувати. Але тільки як додатковий канал з метою підвищення впізнаваності бренду і збільшення лояльності аудиторії з різних джерел. Для цього важливо грамотно підібрати аудиторію з суміжних спільнот і налаштувати інтереси, геоположення, а також соціальну нішу.

    Трохи практичних порад від PROject SEO

    Таргетована реклама в instagram

    Невеликі поради наостанок допоможуть як початківцю маркетологу, так і професіоналові не зливати бюджет, а плавно і вірно йти до своїх цілей:

    • протягом дня слід постійно стежити за ставками і вручну їх оновлювати. Існує сервіс Кайрос, що дозволяє оцінювати поточний стан речей;
    • ще один лайфхак: не варто ставити цілі числа в ставках, завжди слід використовувати дробові значення;
    • при таргетингу в facebook найкращою тактикою буде вибір охоплення аудиторії не менш, ніж 50.000 чоловік;
    • зміни слід вносити в рекламний кабінет через пару-трійку днів, коли вже апріорі буде видно перші результати. Якщо їх немає – щось пішло не так і ситуація вимагає втручання і змін;
    • досвідчені фахівці можуть довірити автоматичне налаштування таргетингу Фейсбуку. Часом це вигідніше і дозволяє економити купу часу на внесенні змін;
    • аналізувати результат може допомогти тактика з декількома оголошеннями. Одне навряд чи дасть позитивний результат. А створивши кілька можна витратити більше спочатку, але витрачені кошти з часом окупляться великим ефектом від ефективних оголошення.

    З вищесказаного можна зробити висновок: таргетинг – це дуже вигідний інструмент просування в соціальних мережах, який якщо розібратися в ньому, може принести набагато більше користі, ніж аналогічні методи реклами.

    Поділитися:
    01.10.2020
    1035

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: