Важливість адреси посилання для SEO – Friendly SEO URL

  seo friendly url

  Про способи і методи внутрішньої оптимізації сайтів, які дають дійсно хороші результати, було сказано вже багато. Але, якщо Ви хочете домогтися реальних результатів і плануєте працювати по всіх фронтах, то радимо звернути увагу на такий не дуже поки популярний хід, як оптимізація URL. Для SEO адреса сторінки посилання дуже важлива. Вона впливає на сприйняття даної сторінки пошуковими роботами, а також на ставлення користувачів. На жаль, далеко не всі оптимізатори і власники Інтернет-ресурсів розуміють, наскільки важливі правильно сформульовані адреси сторінок. Багато хто вважає, що автоматично задані адреси тієї чи іншої CMS, є коректними. Насправді, це повністю помилкова думка.

  Кілька слів про основне

  seo url

  Щоб визначити для себе важливість URL, спочатку потрібно розібратися, що ж це таке. Якщо дослівно перекладати, то це Uniform Resource Locator або уніфікована адреса ресурсу.

  URL-адреса – це текст, що читається людиною, який призначений для заміни чисел (IP-адрес), які комп’ютери використовують для зв’язку з серверами. Вони також ідентифікують файлову структуру на даному веб-сайті.

  URL адреса посилання: з чого складається

  Це стандарт адреси всіх даних Інтернет-ресурсу. Починається рядок з протоколу (наприклад, https, http, рідше ftp, irc, xmpp і ін.), Наступною йде назва домену сайту, після якого і слідує шлях до сторінки. І саме цьому закінченню пошукові системи і приділяють найбільше уваги. Розберемо детальніше:

  1. Протокол вказує на те, як браузер повинен отримувати інформацію про ресурс. Веб-стандартом є http: // або https: // ( «s» означає «безпечний»), але він також може включати такі речі, як mailto: (щоб відкрити поштовий клієнт за замовчуванням) або ftp: (для обробки передачі файлів ).
  2. Доменне ім’я (або ім’я хоста) – це зрозуміле для користувача ім’я певного місця, де розташований ресурс (в більшості випадків веб-сайт).
  3. Домен верхнього рівня. Сюди відноситься .com, є також .edu для освітніх сайтів, .gov для урядових сайтів і багато, багато іншого.
  4. URL-адреси також містять такі речі, як конкретні папки і / або підпапки, які знаходяться на даному веб-сайті, будь-які параметри (наприклад, відстеження кліків або ідентифікатори сеансів), які можуть зберігатися в URL-адресі, і прив’язки, які дозволяють відвідувачам переходити до певної точки в ресурс.

  Цікавим є той факт, що серед програмістів і SEO-оптимізаторів популярною є й іншу назва URL. У розмовній мові часто зустрічається словосполучення ЧПУ посилання.

  Чому URL-адреса посилання має значення для SEO?

  Є три основні переваги URL:

  1. Покращений досвід користувача

  Добре продумана URL-адреса посилання надає як людям, так і пошуковим системам легке для розуміння уявлення про цільову сторінку. Наприклад, URL-адреса https://project-seo.net/vneshnjaja-optimizacija-sajtov/ – це те, що ми називаємо «семантично точною» URL-адресою (вона точно описує її призначення).

  url адреса посилання

  Навіть якби тег заголовку цієї сторінки був прихований, зрозуміла для людини, семантично точна URL-адреса все одно давала би чітке уявлення про те, що таке цільова сторінка, і надала би відвідувачам поліпшений користувальницький інтерфейс, даючи зрозуміти, яку інформацію вони отримають, якщо натиснуть на посилання. Варто відзначити, що в разі коректно реалізованої мікророзмітки сайту, Google все частіше замінює URL-адресу в області фрагмента результатів пошуку на ім’я сайту і шлях по «хлібним крихтам». Це найчастіше зустрічається при пошуку з мобільних пристроїв.

  2. Рейтинги

  Адреса посилання – це другорядний фактор, який використовується пошуковими системами при визначенні релевантності конкретної сторінки або ресурсу для пошукового запиту. Незважаючи на те, що вони дають вагу авторитету всього домена, використання ключових слів в URL також може служити фактором ранжування.

  Хоча використання URL-адреси, що включає ключові слова, може поліпшити видимість вашого сайту, самі URL-адреси зазвичай не роблять істотного впливу на рейтинг сторінки. Таким чином, хоча про це варто подумати, не створюйте непотрібні URL-адреси, просто включивши в них ключове слово.

  3. Посилання

  В крайньому випадку, добре написані Friendly URL-адреси можуть служити власним якірним текстом при копіюванні і вставці в вигляді посилань на форумах, блогах, в соціальних мережах або інших онлайн-ресурсах.

  Деякі веб-сайти (наприклад, Facebook) можуть залишати загальні посилання не відформатованими. Неоптимізовані, семантично неточні URL-адреси можуть виглядати громіздкими, і замість того, щоб збирати кліки, вони фактично утримують їх. URL-адреси, що легко читаються людиною, дають користувачам краще уявлення про те, що вони отримають, коли перейдуть за посиланням.

  Якщо ви зацікавлені в проведенні високорівневого аналізу якірного тексту на вашому сайті, скористайтеся інструментом дослідження посилань, Link Explorer.

  чпу посилання

  SEO оптимізація URL

  1. Збереження простих, релевантних, переконливих і точних URL-адрес є ключем до того, щоб ваші користувачі та пошукові системи розуміли їх (необхідна умова для хорошого ранжування). Хоча адреса посилання може містити ідентифікаційні номери і коди, рекомендується використовувати слова, які можуть зрозуміти люди.
  2. Правильний SEO URL повинен містити ключове слово, за яким повинна ранжуватися сторінка. Дане ключове слово є, так званим, сигналом для Google про те, яке інформаційне наповнення даної сторінки. Це також і додатковий плюс для користувача, який одним поглядом на адресу посилання, зможе визначити, чи знайде він тут потрібну інформацію.
  3. URL-адреси повинні бути чіткими, але короткими. Бачачи тільки URL, користувач (і пошукова система!) Повинні мати гарне уявлення про те, чого очікувати на сторінці.
  4. Використовуйте клікабельні URL. Це дозволить досягти кращої відвідуваності сайту. Користувач з усього списку видачі, швидше за все, вибере ту адресу, яка з першого погляду несе інформацію про те, на яку сторінку потрапить користувач. Цікаво, що дане правило поширюється і на соціальні мережі і онлайн-повідомлення.
  5. Коли це необхідно для зручності читання, використовуйте дефіси для поділу слів. URL не повинні використовувати підкреслення, пробіли або будь-які інші символи для розділення слів. Також уникайте використання хешів (#), оскільки пошукова система не індексує такі адреси.
  6. Використовуйте малі літери. У деяких випадках великі літери можуть викликати проблеми з дублюючими сторінками. Наприклад, project-seo.net/Blog і project-seo.net/blog можна розглядати як дві різних URL-адреси, які можуть створювати проблеми з дубльованим вмістом. Що стосується кириличних символів, то це допустимо, але не рекомендовано. Така адреса сторінки посилання буде зрозумілою тільки для користувача. Пошуковим же роботом сприймається, як набір символів. З огляду на те, що кожна буква – це 6 символів, URL стає в рази довше.
  7. По можливості уникайте використання параметрів URL, оскільки вони можуть створювати проблеми з відстеженням і дублюванням контенту. Якщо необхідно використовувати параметри (наприклад, коди UTM), використовуйте їх економно.
  8. Не завжди є необхідність самостійно прописувати URL. Як зробити ЧПУ посилання з назви? Якщо сайт зроблений на WordPress, то використовуючи плагін Cyr-To-Lat, можна автоматично формувати адреси шляхом транслітерації використовуваного заголовка H1.

  Важливість URL як одна зі складових ефективного SEO

  friendly url

  Вивчивши інформацію з статті, можна прийти до висновку, що правильно прописавши адреси сторінок, відразу ж вдасться підвищити сайт у видачі. Це не зовсім так. Насправді, правильний URL – це тільки один з елементів складної стратегії просування сайтів. Якщо ви шукаєте, хто допоможе в створенні цієї стратегії – обов’язково звертайтеся до фахівців компанії «PROject SEO».

  Поділитися:
  20.02.2019
  741

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: