Як Google визначає якість сайту?

  качественные сайты

  Всім, хто хоч якось стикався зі специфікою SEO-просування, відоме поняття «якісні сайти». І якість характеризують далеко не красивий дизайн сторінок і оригінальний інтерфейс. Про те, чи є сайт якісним, в першу чергу, вирішують пошукові системи. Якщо, на їхню думку, ресурс якісний, то його можна показувати вище в видачі. А, будучи в ТОП-видачі, Ви залучаєте на свою сторінку більшу кількість відвідувачів і відсоток того, що їх зацікавить Ваша послуга або продукт, зростає.

  Як Google визначає якість сайту? Цим питанням задається практично кожен власник інтернет-ресурсу або співробітник, що займається його просуванням.

  якість сторінок

  Якісні веб сайти: ключові моменти

  Існує безліч критеріїв, котрі використовуються пошуковими роботами для оцінки якості того чи іншого інтернет-ресурсу. Не важливо, чи буде це лендінг-сторінка, сайт-візитка, великий інформаційний ресурс чи інтернет-магазин. Провівши певний набір робіт можна підвищити якість сторінок в “очах” Google.

  Спочатку розглянемо, як, проводячи поведінковий аналіз за запитами користувача, пошукова система Google визначає, чи був ресурс корисним і якісним для користувача.

  Отже, ви увійшли в браузер і в рядку пошуку ввели ключову фразу, наприклад «просування інтернет-магазину львів», відразу ж перейшов на пропонований сайт, затримався на ньому і не повертався назад в пошукову видачу. Саме такі дії користувача сприймаються пошуковими роботами, як підтвердження того, що йому було запропоновано якісний сайт.

  У тому випадку, якщо відвідувач відразу ж покинув перший сайт і зайшов на наступний зі списку запропонованих і так відбувається кілька разів, це означає, що це були сторінки низької якості. Саме така «нехитра» поведінка користувача іноді буває вирішальним у питанні оцінки сайту.

  оцінка якості сайту

  ТОП 10 правил підвищення якості сайту

  Розглянемо кілька пунктів, які допоможуть підвищити авторитетність сторінок для пошукових роботів, поліпшити поведінкові чинники і відсоток конверсії:

  1. Якісні сайти наповнені якісним контентом. Про це говорили, говорять і, напевно, будуть говорити представники пошукових систем і SEO-фахівці. На сторінках сайту повинен бути цікавий, інформативний, корисний і добре структурований текст. Він не тільки зацікавить відвідувача, змусивши прочитати текст повністю, а й підвищить рейтинг сторінки в очах пошукових роботів. Важливо також, щоб контент був не просто цікавим, а й унікальним. Просто скопійовані тексти з інших ресурсів не мають ніякої цінності. А ось унікальний новий текст допоможе підвищити якість сторінок. Дивно, але пошукові роботи звертають увагу навіть на наявність орфографічних і граматичних помилок в текстах.
  2. Правильна структура. Для залучення цільової аудиторії необхідно створити структуру сайту, яка буде максимально відповідати запитам користувачів, які потрапляють по певних запитах з видачі.
  3. Швидке завантаження сторінок. Необхідно зробити все можливе для максимальної оптимізації швидкості завантаження сторінок – оптимізація зображень і завантаження скриптів, оптимізація швидкості роботи сайту з боку сервера і браузера.
  4. Безпека. Сайт повинен бути повністю безпечним для відвідувача – перевірка на наявність вірусів і вразливостей, підключення SSL-сертифіката.
  5. Адаптивність. Якісний сайт дає можливість користувачу легко і зручно переглядати сторінки сайту з різних пристроїв і браузерів.
  6. Зручність використання. Посадочні сторінки сайту повинні бути інтуїтивно зрозумілі для користувача, він знає що йому потрібно зробити і навіщо.
  7. Зовнішні фактори. Також не варто забувати і про природні посилання на сторінку. Якщо на Ваш інтернет-ресурс посилаються авторитетні сайти, значить він заслуговує на увагу.
  8. Взаємозв’язок. Посилання повинні бути не тільки зовнішніми, а й внутрішніми. Зверніть увагу на перелінковку між сторінками. Як метод досягнення кращих показників, можна використовувати посилання, що вказують на додаткове джерело для отримання більшої кількості інформаційних даних по даному питанні.
  9. Оновлення контенту. Варто знати, що оцінка якості сайта буде вище в разі, якщо ресурс постійно оновлюється, наповнюється новим контентом: публікуються новини компанії, бізнесу, пишуться тематичні статті, цікаві огляди продуктів і послуг.
  10. Комунікація. Важливо постійно підтримувати зворотний зв’язок з користувачем на сайті. Відповідати на їх запити, а також стимулювати залишати відгуки.

  якісне просування сайтів

  Звичайно, для кожного ресурсу можуть бути використані свої рекомендації, залежно від специфіки його роботи, і описаний вище список може бути значно розширений і збільшений.

  Ви запитаєте, крім ранжування ресурсу пошуковими системами, на що ще впливає якість сайту. Справа в тому, що ці два поняття взаємопов’язані. Чим гірше оцінено якість сайту, тим нижче він в списку видачі і тим важче підвищити його позиції. А це, без сумнівів, веде до зниження кількості потенційних клієнтів і покупців. Тому інтернет-маркетологи компанії «PROject SEO» рекомендують комплексно працювати над розвитком проекту відразу після його запуску в експлуатацію. А ще краще проводити розробку сайту, враховуючи рекомендації SEO-фахівця. В такому випадку Вам гарантована висока оцінка якості сайта вже з моменту його запуску.

  Поділитися:
  15.08.2018
  345

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: