Сьогодні, судячи із загальнодоступної статистики, а також й ми бачимо самі, що люди потроху повертаються до свого колишнього життя. Звичайно, наскільки це можливо і в регіонах, де це можливо. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 12 березня звернувся до народу, щоб за можливості люди поверталися до своїх повсякденних справ, відновлювали робочі процеси, запускали бізнес. Адже зараз як ніколи страждає економіка країни. А представники бізнесу знають, що країна із розбитою економікою приречена на поразку. Цікаво, що лише 1% підприємців планують закривати свій бізнес. Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) серед своїх компаній-учасників.
Крім цього стимулюють до відновлення робочих процесів й представники влади. Так 15.03.2022 року Президент анонсував перші кроки в податковій реформі в Україні. Прописані зміни набули чинності 01.04.2022 року та діятимуть до закінчення воєнного стану. Коротко про зміни:
Крім цього є й інші зміни, завдяки яким країна допомагає відновленню бізнесу:
Представникам малого та середнього бізнесу, потужності якого перебувають у регіонах, де не ведуться бойові дії. А саме Західна та Центральна частина України. Також потроху повертаються до життя київські підприємці.
Якщо ви працюєте у сфері електронної комерції, то одним із найкращих способів на сьогодні привернути увагу клієнтів є реклама в інтернеті.
Чому? Тут усе просто. Конкуренція впала майже до нуля. Згідно з дослідженнями організації IAB Україна приблизно 70% рекламодавців перервали свою діяльність на час війни (дані станом на початок квітня). А зниження рівня конкуренції дає вам дві величезні переваги:
Ми підготували кілька способів, як перевірити попит на ваші товари чи послуги:
1. Аналіз роботи конкурентів. Щоб визначити, чи рекламують конкуренти свої товари або послуги в інтернеті, просто введіть відповідний запит у Google. Приклад:
Видача свідчить, що конкуренти вже запустили Торговельну рекламу. Аналогічно працює й аналіз контекстної реклами:
У подібний спосіб можна перевірити, чи конкуренти використовують таргетовану рекламу. Для цього переходимо до «Бібліотеки реклами» Facebook.
У графу пошуку вводимо запит, що нас цікавить:
2. Аналіз попиту на товар чи послугу. Тут ми підготували кілька інструментів:
Якщо обліковий запис у вас є, перевірити частотність можна, скориставшись меню Інструменти – Планувальник ключових слів – Отримайте дані про кількість запитів і прогнози.
Зручно, що ви можете додатково скористатися фільтром, вибравши мову і регіон, в якому ви плануєте крутити рекламу, щоб результати аналізу були максимально точними.
Ми провели власне дослідження, в якому проаналізували дані щодо трафіку та актуальних трендів для сайтів. В результаті склали список тематик, які сьогодні актуальні, які підвищили прибутковість, а які лише на шляху до довоєнного трафіку.
Отже, в Україні інтернет-магазини та сайти можна умовно поділити на 3 групи за тематиками:
Насамперед варто без вагань відновлювати роботу інтернет-магазинам з яскраво вираженою сезонністю:
Приклад, як відреагували сайти цих тематик на початок війни:
Велосипедна тематика:
Інтернет-магазин насіння та саджанців:
Мото тематика, запчастини до мотоциклів:
Зростання відвідуваності готелю на Заході України після початку війни +40% порівняно з аналогічним періодом:
Приріст популярності запитів військового спорядження:
+85% органічного трафіку з пошукової системи Google в інтернет-магазині з кормами для тварин.
3. У третій групі сайтів, на жаль, ситуація інша. Але, попри це, спостерігається тенденція поступового приросту трафіку останні кілька тижнів. Наводимо кілька прикладів:
Тематика освітлення:
Будівельна тематика:
Брендовий одяг:
Звичайно, не всі зараз можуть працювати, оскільки висока ймовірність обмеження доступу до офісу, складів, роботи постачальників. Але якщо Ви знаходитесь у безпеці, маєте можливість надавати послуги – працюйте!
Це дуже логічне питання для власників інтернет-магазинів. Адже в більшості випадків до війни товари можна було швидко доставити навіть до найвіддаленіших куточків України. Сьогодні ситуація дещо інша, але щодня тут грає роль, оскільки послуги відновлюють доставку до багатьох регіонів.
Найпопулярніші сервіси в Україні:
Кожен сервіс доставки щодня оновлює інформацію про відкриті відділення та регіони, куди можлива доставка. Наприклад карта доставки «Укрпочты» станом на 20.04 виглядає так:
Найпопулярніша доставка в Україні «Нова пошта» працює у багатьох містах у штатному режимі, попит на послуги зростає. Докладніше зі списком діючих відділень можна ознайомитись за посиланням.
Компанія Meest також пропонує ознайомитися з переліком працюючих відділень на офіційному сайті ua.meest.com.
Кожна служба попереджає про можливі затримки доставки вантажів, що ми також рекомендуємо вказати на вашому сайті.
Якщо Ви раніше не працювали над сайтом, то базове SEO з підключенням основних інструментів аналітики, налаштуванням Google Business Profile для пошуку локальними клієнтами, SEO-аудит сайту, оптимізація основних груп товарів або послуг, запуск контекстної реклами (для корпоративних сайтів) або товарної реклами Google, Facebook, Instagram.
Якщо Ви вже раніше працювали над сайтом, то потрібно відновлювати контексну рекламу, торгову і продовжувати працювати над покращенням органічного трафіку, який зараз після призупинення реклами є основним джерелом залучення користувачів на сайти.
Ми ні на день не зупиняли роботу, хоча залишився невеликий відсоток поточних клієнтів, а майже всі великі контрагенти припинили діяльність. Ми зайнялися більш активним пошуком нових ринків та нових клієнтів. І навіть у період березня-квітня 2022 року список нових проектів збільшився.
Весь цей час наша компанія займає свідому та активну громадянську позицію. Ми не залишилися осторонь і зараз.
Менеджери PROjectSEO із задоволенням проконсультують Вас щодо можливості запуску реклами для Вашої конкретної ніші, безкоштовно підготують експрес-аналіз сайту та розроблять індивідуальний план розвитку проекту.
Звертайтесь до нас:
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!