Як перевірити сайт на віруси та шкідливий код?

    Як перевірити сайт на віруси

    Чим більше праці і ресурсів ви вкладаєте в свій інтернет-проект, тим більшу віддачу він дає. Це стосується і підвищення доходу з реклами або продажу посилань, і залучення більшого числа відвідувачів. Але іноді навіть відмінно створений сайт з зручним і зрозумілим дизайном може вилетіти з пошукової видачі. Вебмастери в такому випадку можуть розгубитися і звинувачувати в усіх проблемах конкурентів або злу долю. Але зазвичай причина набагато простіша – на проекті з’явилися віруси.

    У цьому матеріалі спробуємо розібратися, як саме на сайт потрапляють віруси і різне ПЗ, яке позначається як небезпечне. А також розглянемо кілька методів для захисту порталу від такого роду неприємностей.

    Як віруси потрапляють на сайт

    На відміну від можливих причин для зараження комп’ютера, у сайту шляхів проникнення вірусу не так багато.

    1. Уразливість плагінів, CMS, серверів та інших технічних засобів, за рахунок яких існує ресурс.
    2. Злом. У цьому випадку сайт можуть зламати як по чиємусь проханню, так і в результаті виявлення незацікавленим зловмисником уразливості в вашому ресурсі.
    3. Найчастіша причина зараження сайту – це наявність вірусів на комп’ютері і передача їх при завантаженні файлів.

    Як перевірити сайт на віруси

    Як перевірити сайт на віруси

    Проводячи різні перевірки, можна помітити, що сайт піддався зараженню або на нього завантажено шкідливе ПЗ. Зазвичай це проявляється наступними факторами:

    • Кількість відвідувачів на сайті різко зменшується. Зазвичай відбувається зниження позицій по ключових запитах, і сайт вилітає з ТОПу. У браузері при переході на сайт може міститися банер, який попереджає користувача про небезпеку;
    • Скарги від відвідувачів, які говорять, що під час переходу по сторінках на сайті у них починає спрацьовувати антивірус;
    • Функціональність самого ресурсу порушується. Наприклад, при переході по посиланнях всередині сайту можуть відкриватися сторонні ресурси або почнеться завантаження файлів;
    • Зміна дизайну сторінок. У різних місцях сайту можуть з’являтися різні банери або посилання, які вами розміщені не були. Так само може статися зміна платіжних реквізитів.

    Навіщо це потрібно зловмисникам

    Навіщо зловмисникам заражати сайт

    Ось список найпопулярніших причин, чому ваш сайт піддається злому.

    1. Шахраї можуть отримати доступ до файлової системи сервера і розміщувати там необхідні йому файли.
    2. Для того щоб знизити позиції вашого сайту і викинути його з пошукової видачі.
    3. Для використання поштового сервера сайту для розсилки спаму або шкідливих програм. В результаті адреса сайту може бути внесена до списку спамерів, і передплатники не отримуватимуть від вас листи.
    4. В результаті злому вашого ресурсу, інший проект може піднятися у видачі.
    5. Для того щоб направити відвідувачів сайту на сторінки іншого сайту. У деяких випадках для цього налаштовують редіректи або створюють мережу дорвеїв.
    6. Для того, щоб заразити користувачів, які прийшли на ваш сайт.
    7. Щоб заразити сайти, які розташовані на тому ж сервері, що і ваш.
    8. Крадіжка даних, грошових коштів, бази даних і т.д.

    Перевірка сайту на віруси: варіанти діагностики

    діагностика сайту на віруси

    Виконати перевірку сайту на віруси можна, використовуючи декілька різних способів. Антивірусні сканери онлайн – це один з найшвидших варіантів перевірки, але результати зазвичай бувають поверхневими і неточними. Хоча якщо виникла підозра на злом ресурсу, то почати варто саме з цієї перевірки.

    Якщо за результатами онлайн сканування у вас була виявлена ​​загроза, необхідно проводити більш ретельне дослідження всіх файлів на проекті.

    Деякі веб-майстри для перевірки сайту на віруси використовують досить складний і довгий метод ручної перевірки. Для цього вони переглядають кожен підозрілий файл на сайті і перевіряють його на чистоту. При наявності стороннього фрагмента коду і порівняння даного файлу з чистим, можна зробити висновки про зараження ресурсу. Даний метод є найдієвішим і дає можливість знайти віруси, які не зможе відшукати жодна програма.

    Першими, хто виявляє проблеми на сайті, є пошукові системи.

    • Консоль веб-майстрів від Google – для перевірки необхідно перейти в розділ «Шкідливі програми» і подивитися, чи немає проблем з сайтом
    • Яндекс Веб-майстер також моніторить сайти і в разі виявлення вірусу його можна знайти в розділі «Безпека та порушення».

    Якщо одна з пошукових систем повідомляє про наявність шкідливого коду на сайті, необхідно вжити заходів для вирішення проблеми.

    Перевірити сайт на віруси онлайн

    Кількість сервісів для перевірки сайту на віруси онлайн досить велика. Нижче будуть розглянуті найпопулярніші і найефективніші з них.

    2IP – це російськомовний сервіс з простим інтерфейсом, який дозволяє просканувати як весь інтернет-портал, так і його окремі сторінки. Сам аналіз не забирає багато часу і проходить протягом 5-10 секунд. У деяких випадках Iframe вставки на сторінках сайту, можуть бути прийняті за вірус, хоча на ділі вони не є проблемою.

    l2p

    Virustotal – досить популярний серед вебмайстрів сервіс для перевірки сайтів. Перевірка проводиться з використанням більше 60 антивірусів. На жаль, проект доступний тільки англійською мовою. Для перевірки досить вбити свою адресу і запустити аналіз.

    virustotal

    Antivirus-Alarm – проект, який так само займається перевіркою веб-ресурсів на наявність шкідливого ПЗ. Він перевіряє наявні на сайті файли і порівнює їх вміст з базами антивіруса. Додатково на сторінках порталу можна почитати про те, як уникнути зараження і убезпечити свій сайт від злому.

    antivirus alarm

    Dr. Web – для перевірки сайтів даний портал використовує власні бази. В результаті перевірки користувач отримує звіт, де будуть вказані дані про можливе перенаправлення, наявності шкідливих об’єктів і ПЗ. Якщо будуть виявлені файли, які вимагають уваги, вони будуть виведені в результатах перевірки.

    dr.web

    Xseo – даний сервіс має дуже простий інтерфейс, який поєднує в собі величезну кількість функцій. Аналіз здійснюється в результаті порівняння файлів на сайті з багатомільйонної базою вірусів. Додатково на сервісі присутні різні інструменти для пошукового аналізу. Щоб отримати повний доступ буде потрібно пройти реєстрацію.

    Xseo

    Secbot – сервіс російською мовою, який дозволяє перевірити сайт з використанням 20 різних антивірусів. При бажанні можна скористатися платними послугами з видалення шкідливого коду.

    Secbot

    Quttera – даний сканер для пошуку зараження на сайті використовує власні алгоритми, які іноді дозволяють виявити шкідливий код, що не знайдений антивірусами. Додатково можна скористатися платними послугами з очищення сайту.

    quttera

    Virusdesk Kaspersky – дозволяє проаналізувати посилання на ресурсі і перевірить сайт з базою підозрілих проектів.

    Virusdesk Kaspersky

    ReScan – за допомогою даного аналізатора можна повністю перевірити всі файли свого сайту на можливе зараження. Він дозволяє визначити наявність зашифрованих скриптів і прихованих редиректів. Також оцінює контент і шукає спамні посилання, перевіряє на наявність сайту в чорних списках різних антивірусів. Сама процедура аналізу проводиться безкоштовно, а ось для лікування сайту можна скористатися послугами програмістів.

    rescan

    Sucuri – перевіряє наявність на сайті шкідливого коду і ПЗ. Аналізує чорні списки антивірусів і перевіряє актуальність “двіжка” сайту. Російськомовної версії у проекту немає.

    sucuri

    Перевірка сайту на віруси на ПК

    Найефективнішим способом для перевірки сайту на віруси є сканування файлів за допомогою спеціальної програми, яку попередньо встановлюють на комп’ютер. Щоб зробити дану процедуру необхідно завантажити свіжий антивірус з актуальними базами даних.

    Завантажте всі файли вашого сайту в окрему папку та запустіть процедуру перевірки. Якщо ви підозрюєте, що сайт заражений, то краще не відкривати ці файли.

    Коли загрози будуть виявлені, залишиться замінити файли чистими з резервної копії. Хоча не всі використовують копії, тому можна самостійно очистити код, попередньо зберігши вихідні файли.

    Небезпеку на сайті можуть становити такі файли:

    • Скрипти, які завантажуються автоматично;;
    • Різні доповнення, викачані ззовні;
    • Відео, зображення і інші об’єкти, завантажені на сайт;
    • Редіректи на сторінки інших сайтів;
    • Скрипти і фрейми;
    • Файли, які були змінені в передбачуваний момент зараження сайту.

    В першу чергу варто проаналізувати файли, і тільки потім проводити їх заміну або видалення. Якщо ви сумніваєтеся у власних силах, краще звернутися до фахівців.

    Після того, як проведена перевірка, не забудьте змінити пароль від хостингу, бази даних і адмінки.

    Додатково варто відзначити два сервіси, які найбільш затребувані серед вебмайстрів.

    Viruside – платний сервіс, який дає можливість комплексно захищати веб-ресурс від зараження. Автоматично проводить сканування файлів і видаляє віруси.

    Viruside

    Айболить – платний сервіс, який дає можливість комплексно захищати веб-ресурс від зараження. Автоматично проводить сканування файлів і видаляє віруси.

    Al-bolit

    Способи захисту свого сайту від вірусів і шкідливих кодів

    Найпопулярнішим способом для зараження веб-ресурсу є наявність шкідливих програм на комп’ютері, з якого ви керуєте ресурсом. Саме тому слід дотримуватися простих рекомендацій:

    • Необхідно встановити хороший антивірус, який дозволить шукати можливі сліди злому і захищати проект.
    • Необхідно проводити оновлення своєї CMS, а також встановлених плагінів і модулів. Коли не виконується оновлення, файл може бути скомпільовано, і він стане здобиччю для хакерів.
    • Список помилок видаляти не потрібно до тих пір, поки вони не втратять актуальність.
    • Використовуйте для входу на сайт SSH або SFTP протоколи, які мають максимальний рівень безпеки.
    • Зберігати паролі від свого веб-ресурсу потрібно на окремому файлі. Не варто зберігати їх в браузерах. Використовуйте тільки довгі і складні паролі, які важко підібрати.
    • Встановіть на комп’ютер антивірус і підтримуйте його бази в актуальному стані. Не переходьте з невідомих посиланнях і перевіряйте свій ПК на віруси.
    Поділитися:
    15.08.2022
    5829

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: