35 SEO-міфів, які краще ігнорувати

    seo мифы

    Для великої групи власників бізнесу позиціонування сайтів та інтернет-магазинів і сьогодні залишається загадкою. Ось чому багато хто з них зіштовхуються з міфами про позиціонування, які, хоча й давно спростовані фахівцями з SEO, усе ще живуть своїм життям в Інтернеті. Сьогодні й ми вирішили торкнутися теми «SEO міфи» й розвінчати найпопулярніші з них.

    Зміст:

    МІФ № 1. SEO — гарантія ефекту

    Позиціонування — це перелік дій, спрямованих на досягнення максимально можливої ​​позиції в пошуковій системі (найчастіше мова йде про пошукову систему Google) за ключовими фразами, які нас цікавлять. Роботи включають:

    • технічна оптимізація;
    • створення цікавого унікального контенту з ключовими фразами;
    • побудова профілю вхідних посилань.

    Це лише деякі базові дії, які необхідні для SEO-оптимізації інтернет-магазинів і корпоративних сайтів. Однак конкуренція на ринку настільки жорстока, що ніхто не може гарантувати придбання товарів у вашому магазині або замовлення послуги. Чому? Оскільки споживачі стають усе більш обізнаними й часто порівнюють ціни через популярні портали й маркетплейси. Таким чином, вони вибирають компанію-конкурента, яка пропонує, наприклад, більш дешевий товар або безкоштовну доставку при меншій сумі замовлення.

    На рішення покупця про покупку впливає безліч факторів, і їх неможливо передбачити заздалегідь. Таким чином, SEO міфи про те, що оптимізація сайту — гарантія результату, залишаються тільки міфами. SEO-роботи не дають 100 % гарантії успіху у вигляді завершення транзакції. Більш того, правильно підготовлена ​​і спланована стратегія SEO включає в себе довгострокову діяльність із результатом на перспективу. Тому, якщо ви дбаєте про швидкі результати у вигляді прибутку, на жаль, SEO не гарантує їх.

    МІФ № 2: Сайт повинен бути тільки в ТОП-1 або ТОП-3

    Багато власників бізнесу хочуть, щоби їх веб-сайт або інтернет-магазин займали перше місце в пошуковій системі Google за певними фразами. Чи вважаєте ви, що тільки ТОП-1 дасть вам гарантію отримати прибуток? Це міфи про СЕО, які час забути. Якщо ваш ресурс відображається на почесному 4-му або 5-му місці, він може приносити не менше продажів, ніж ТОП-3. Покупці хочуть порівняти ціни й асортимент, тому нерідко відкривають веб-ресурси, які розташовані нижче ТОП-3. Також не завжди вибрані ключові слова, які власник бізнесу вважає пріоритетними є транзакційними, тобто будуть приводити до покупок. В основі SEO-стратегії має лежати не якийсь обмежений короткий список ключових слів, а можливість розвитку сторінок сайту по максимальному числу цільових запитів пріоритетних послуг або груп товарів.

    МІФ № 3: SEO вмирає?

    SEO вмирає

    Ні, просто змінюється.

    Щороку впродовж більше десятка років лунають голоси, що пошукове просування має дедалі менше значення і стає пережитком. На практиці позиціонування схильне до численних змін — алгоритми, змінені пошуковими системами, роблять дії, які кілька років тому дозволяли генерувати трафік і прибуток, сьогодні марними. Робота SEO-фахівців і SEO-компаній зараз полягає в тому, щоб убезпечити сайти від нових алгоритмів пошукових систем (які виходять останнім часом кожні півроку), утримати й наростити пошуковий трафік і позиції, отримати дешевший трафік у порівнянні з пошукової рекламою.

    МІФ № 4: Я вже в ТОПі й можу припинити займатися SEO

    Цілком ймовірно, що після певного комплексу робіт по SEO просуванню, сайт буде зберігати свої позиції, виконані роботи будуть продовжувати індексуватися пошуковими системами й сайт буде навіть отримувати приріст по трафіку.

    Але, оскільки конкуренти тематики будуть продовжувати розвивати свої проекти, будуть з’являтися нові гравці в бізнесі, будуть виходити нові апдейти пошукових алгоритмів, ваш сайт поступово почне втрачати отримані результати. Відповідно, постійна робота по просуванню сайту дає змогу зберігати і примножувати результати, заощадити майбутні можливі витрати в разі негативних наслідків від впливу змін у пошуку.

    Якби отриману позицію можна було за собою зберегти, пошукова видача була б монополізована й нові сайти не мали б шансу потрапити в першу десятку результатів пошуку.

    МІФ № 5: Ви будете на позиції № 1 по «SEO» через 30 днів

    Справа в тому, що SEO не може гарантувати конкретну позицію для певних фраз. Кожне агентство, яке справедливо й чесно підходить до своїх клієнтів, із самого початку підкреслює цей факт.

    Одна з головних особливостей індустрії SEO — непередбачуваність і неможливість гарантувати конкретні результати. Якщо хтось гарантує позицію по цій фразі (додатково протягом певного короткого часу), варто переосмислити, чи є розумним рішенням довірити йому роботу по SEO. 1 позиція за 30 днів — не більше, ніж маркетинговий трюк.

    МІФ № 6: Будь-якому сайту потрібно SEO

    Існує ряд ситуацій, коли СЕО не те, щоби не потрібно, а може не дати очікуваних результатів. До таких ситуацій належать:

    • монобренди;
    • односторінкові сайти;
    • великі проекти в конкурентній ніші, але з маленьким бюджетом на просування.

    МІФ № 7: SEO — безкоштовний трафік

    Органічний трафік із пошукових систем — це дійсно безкоштовний трафік (на відміну від платної реклами Google Ads), але досягнення високих позицій по популярним, цінним і добре конвертованим фразам — це серія технічних, тематичних і оптимізаційних дій, які часто мають контролюватися цілими командами людей, і для реалізації яких вам знадобиться кілька або десяток професійних і дорогих інструментів. Правильний вибір і координація всіх цих дій вимагає багато часу, а часто і великого фінансового внеску.

    МІФ № 8: Про посилання

    МІФ про посилання

    • Працюють тільки посилання. Цінні посилання, що ведуть на ваш домен, безумовно, позитивно впливають на ранжування веб-сайту, але твердження про те, що тільки посилання дають високі позиції в пошуковій системі, є міфом, який давно спростований.

    Жодна поодинока дія не гарантує високих позицій, адже позиціонування передбачає комплексне опрацювання багатьох аспектів сайту або інтернет-магазину. Крім того, стратегія побудови маси посилань повинна бути добре продуманою. Просування сайту посиланнями «наосліп» у кращому випадку може сприяти штрафу з боку Google за спам, а не покращувати стан сторінки сайту в пошуковій системі.

    • Посилання більше не працюють. Внутрішнє посилання? Воно відмінно працює, допомагає користувачеві переміщатися сторінкою і створювати ієрархію. Водночас можна використовувати внутрішні посилання у вигляді посилання, включеного в контент, у вигляді розділу зі схожими або пов’язаними статтями або у вигляді попереднього / наступного запису.

    Зовнішні посилання? Просування сайту посиланнями відмінно працює для росту позицій, якщо це робити правильно. Одна слабка ланка може принести більше шкоди, ніж користі. Одне посилання із сильного сайту краще, ніж 10 посилань із малоцінних. Інвестуйте в якісні посилання, наприклад, у вигляді гостьових постів, прес-релізів, галузевих інтерв’ю або менш очевидні способи, такі як спонсорування організації, яка розмістить логотип і інформацію про вашу компанію на своєму веб-сайті. Маса посилань як і раніше є важливим елементом SEO — без них досягнення вершини можливе тільки в неконкурентних тематиках.

    МІФ № 9: Купівля посилань може призвести до бану Вашого сайту

    В основному, пошукові роботи Google не можуть визначити, куплене посилання на сайт чи ні. І, у будь-якому випадку, не стане накладати на нього бан. Варто уточнити, він може визначити, що посилання є купленим, якщо воно розташоване на сайтах, тематика яких далека від вашої.

    МІФ № 10: Не можна посилатися на інші сайти

    Статті на сайті пишуться для того, щоби задовольнити інтерес читача і, якщо за додатковою інформацією потрібно перейти на інший ресурс, нічого кримінального в цьому немає. Посилання буде корисним користувачеві — добре, ні — погано.

    МІФ № 11: Про контент

    міфи про контент

    • Працює тільки якісний контент. Контент — король, й у Google зростає розуміння веб-сайтів і їх контенту, тому немає причин займатися будь-якою діяльністю по SEO, крім простого створення якісного контенту. Якщо контент дійсно хороший і цінний, пошуковий робот Google знайде його самостійно, проіндексує й помістить на перше місце в результатах пошуку — це також міф про СЕО. Насправді ж, якщо ця стаття містить цінний контент і посилання на неї з інших сторінок уже проіндексованого веб-сайту, робот Google, ймовірно, знайде і проіндексує її. Також факт, що якщо веб-сайт не «доброзичливий» для користувачів (нечитабельним, довго завантажується, має проблеми зі зручністю для мобільних) і роботів, має помилки в технічній частини, навіть надзвичайно цінний контент не допоможе йому зайняти високі позиції. Тільки при дотриманні всіх цих вимог утримання даного контенту може бути видимим в Інтернеті.
    • Дубльований контент — це неодмінно санкція. Багато хто впевнений, що ресурс потрапить під фільтр, якщо він має дубльований контент. Оновлення Panda — найкращий доказ того, що ми можемо дорого заплатити за дублювання.

    Але, якщо на сторінці є дубльований контент (чи то в її власному домені чи копія контенту з іншого веб-сайту), це означає тільки те, що Google доведеться вибрати одну версію контенту й помістити її вище в результатах пошуку, а решта пропустити або «закопати» на наступних сторінках. Зверніть увагу, що ця ситуація також може стосуватись заголовків та елементів мета-опису, що повторюються.

    Справа в тому, що Google не карає за дубльований контент. Жодне з оновлень алгоритму не було призначеним для покарання сторінок із дубльованим контентом. Panda був оновленням щодо оцінки контенту і його цінності. Оновлення Panda не карало сторінки за дубльований контент, а просто покращує стан сторінок за допомогою якісного, цінного і правдивого контенту.

    МІФ № 12: На головній повинно бути багато контенту

    На головній сторінці має бути достатньо інформації, щоби показати, хто ви, чим займаєтеся, де перебуваєте (якщо ви прив’язані до місцевості), вашу цінову пропозицію й що далі робити користувачеві. Не варто перенавантажувати користувача інформацією, особливо якщо вона погано структурована — дайте йому рівно стільки даних, скільки необхідно й корисно.

    МІФ № 13: Оптимізований текст повинен бути об’ємом 1000, 2000 4000 символів

    Насправді потрібен аналіз кожного сайту, тематики й навіть основного запиту окремо. Якщо для одного проекту, який пропонує послуги в низькоконкурентній сфері, іноді достатньо тексту на 2000 символів, то для інтернет-магазинів (наприклад, побутової техніки) і 4000 для категорії буде мало. Тут важливим є аналіз конкуренції.

    МІФ № 14: Потрібно підтримувати певну щільність ключових слів

    У Google немає такого поняття. Важливо, щоби КС були в контенті, мета тегах, заголовках, зображеннях. Хоча іноді, навіть одне входження ключа на сторінку може вивести в ТОП-10.

    МІФ № 15: Точне співпадіння домену з ключовим словом = прорив

    Дійсно, до 2012 року такі домени отримували великий бонус. На даному етапі часто домени, які містять ключову фразу в назві, розглядаються Google як менш привабливі, тому алгоритм може помістити їх на більш низькі позиції.

    МІФ № 16: Достатньо тільки пошукового трафіку

    тільки органічний трафік

    Якісний трафік з органіки може почати приходити тільки через кілька місяців кропіткої роботи. Але навіть, якщо ви вже почали отримувати результати пошукового просування, усе одно платне просування через Google Ads, соціальні мережі, YouTube тощо — додаткові канали, які, у свою чергу, можуть позитивно позначитися на SEO проекту.

    МІФ № 17: Кампанії Google Ads впливають на позиції

    В індустрії SEO існує хибна думка, що оплата кампанії Ads також впливає на результати позиціонування у звичайних результатах пошуку. Це не правда. Як заявляють представники пошукової системи Google, платні результати пошуку повністю незалежні від безкоштовних. Так, проведення рекламної кампанії в пошуку (як і будь-яка інша маркетингова діяльність) може підвищити інтерес до певного бренду, що позитивно вплине на кількість пошукових запитів компанії в Google. Це лише непрямий вплив і так званий синергетичний ефект маркетингової діяльності.

    МІФ № 18: Сигнали соціальних мереж не мають значення для SEO

    соц сигнали марні для SEO

    Багато хто запевняє, що немає потреби зосереджувати увагу на соціальних каналах в SEO-кампаніях, тому що соціальні мережі не впливають на позицію сторінки в результатах пошуку. Але, якщо ми дбаємо про гарну видимість у пошукових системах, не можна повністю ігнорувати соціальні мережі й будь-які зусилля щодо забезпечення видимості в них.

    SMM і SEO-просування: в Google заявляли, що посилання з Twitter і Facebook впливають на ранжування. Водночас роботи роблять великий акцент на авторитетності аккаунта, а посилання закриті тегом nofollow. Тобто все не так прозаїчно. Активність у соціальних мережах може позначатися на позиціях сайту в пошуку прямо й опосередковано.

    Канали соціальних мереж мають опосередкований вплив, тому що вони можуть генерувати трафік, взаємодію з користувачем і збільшувати охоплення веб-сайту, що, у свою чергу, може вплинути на його загальну видимість.

    МІФ № 19: Відео жодним чином не допомагає SEO

    відео контент не впливає на сео

    Відео на сторінці — це не тільки користь для користувача, який отримає додаткову інформацію, переглянувши його. Відео — це проведений час на сторінці, що позитивно впливає на просування.

    МІФ № 20: Швидкість сайту не настільки важлива

    Швидкість вашого сайту не впливає на його рейтинг у результатах пошуку. Найголовніше — це зміст сайту, посилання, що ведуть на нього, і доступність сайту для робота.

    Насправді ж у даний час (в епоху домінування мобільних пристроїв) швидкість веб-сайту є одним із ключових чинників, що впливають на призначений для користувача досвід і, отже, на рейтинг у результатах пошуку. При визначенні позиції у видачі для даної сторінки в першу чергу оцінюється мобільна версія веб-сайту, а одним із найбільш важливих чинників ранжування для мобільних версій веб-сайтів є швидкість їх завантаження.

    МІФ № 21: Мобільна версія сайту — це просто надбудова

    Mobile-first почала працювати і Google навіть випустив спеціальний інструмент, призначений для перевірки швидкості сторінки на телефонах і порівняння її з іншими в галузі.

    Зміни в алгоритмах призначені для зручності користувачів, які все частіше використовують Інтернет на смартфонах. Маленькі або перекриті кнопки, відсутні елементи або довготривале завантаження сторінки можуть відштовхнути користувачів від використання сторінки і, таким чином, призвести до падіння сторінки в результатах пошуку Google для мобільних пристроїв. Тому, якщо у вашого веб-сайту немає мобільної версії, працюйте над нею, оскільки вона безсумнівно входить у список SEO тренди. В іншому випадку ви втратите видимість на мобільних пристроях і, як наслідок, велику кількість потенційних користувачів.

    МІФ № 22: Мій програміст відмінно налаштує СЕО

    Насправді сфери діяльності програмістів і SEO-фахівців істотно розходяться. Якісна оптимізація сайту вимагає великого досвіду й постійної практики, оскільки правила гри постійно змінюються й потрібно встигати їх відстежувати.

    МІФ № 23: Потрібно робити посадкову сторінку або навіть окремий лендінг для кожного ключового слова

    Це черговий міф про СЕО, про який, до речі, часто розповідають на низькоякісних тренінгах по SEO.

    1. Насправді, це дає обмеження по ключових словах у контенті.
    2. Так можна «наплодити» багато непотрібних посадкових сторінок, які будуть не такими інформативними для користувача, як одна стаття на одній сторінці з добре опрацьованими ключовими словами.
    3. Це призведе до колосальної витрати часу і грошей без істотних результатів.

    МІФ № 24: Чим більше посадкових сторінок, тим краще

    Чим більше посадочних сторінок, тим краще

    Немає сенсу створювати велику кількість сторінок низької якості. Однак, якщо всі посадкові сторінки будуть цінними для користувача, з цікавим контентом, а також на них будуть стояти вхідні посилання, то це спрацює.

    МІФ № 25: Щоби проіндексувати сайт — обов’язково потрібно відправити сайт на індексацію

    Пошуковий робот здатний знайти ваш сайт і без прямого додавання в ПС, наприклад, за посиланнями. Проте, додавання сайту в пошукову систему за допомогою інструментів для веб-майстрів від пошукових систем прискорить процес індексування.

    МІФ № 26: Карта сайту впливає на позиції

    Карта сайта не впливає на позиції, вона допомагає при індексації на великих сайтах, повідомляючи про нові сторінки і про зміни, які відбулися.

    МІФ № 27: Одночасне просування кількох сайтів — більше позицій у ТОПі

    Якщо у вас необмежений бюджет, і ви хочете просунути сайти двох різних компаній або брендів в одній ніші (наприклад, два посудних бренди) — то так. Якщо ж бюджети обмежені, то краще зосередитися на одному проекті.

    МІФ № 28: Безпечний HTTPS-сайт не впливає на SEO

    З погляду SEO, в Google публічно заявляли, що якщо два сайти приблизно рівні за всіма показниками, то перевага в пошуку віддається тому, який має SSL-сертифікат. Тобто, наявність SSL сертифікату позитивно впливає на SEO.

    МІФ № 29: 100 % довіряти всій інформації отриманій зі сторонніх сервісів (платних / безкоштовних)

    Інформація, отримана зі сторонніх сервісів, часто може бути неактуальною або застарілою. У приклад можна привести сервіс Serpstat, який оновлюється по певних датах.

    МІФ № 30: Навіщо робити юзабіліті, коли є SEO

    Навіщо робити юзабіліті, коли є SEO

    Давно минули ті роки, коли для того, щоби вийти в ТОП можна було просто в мета тегах прописати ключові запити й купити кілька посилань. Зараз пошукові алгоритми використовують безліч чинників при ранжируванні сайту. Один із них — поведінковий фактор. А на поведінкові фактори безпосередньо впливає зручність ресурсу для відвідувача.

    МІФ № 31: Зображення не потрібно оптимізовувати

    Зображення, які «важкі» для сайту, впливають на швидкість завантаження сторінки. А це веде до зростання показника відмови, що негативно впливає на позиції сайту. Також для того, щоби зображення сайту показувалися в блоці «Картинки», необхідно для зображень задавати змістовні елементи <title> і атрибути <alt>.

    МІФ № 32: Keywords не потрібно прописувати

    Незважаючи на те, що Google оголосив про те, що роботи не використовують при ранжируванні мета-тег Keywords, виходячи з досвіду фахівців компанії PROject SEO, після завдання мета тегу Keywords для сторінок, це позитивно впливає на позиції.

    МІФ № 33: Високочастотні ключові фрази понад усе

    Якщо раніше в рамках кожної тематики велося полювання на 15–20 головних ключових фраз, то зараз користувачі регулярно шукають сотні й тисячі варіацій цих запитів, які до того ж змінюються залежно від місця розташування. Бути в топі лише за кількома ключовими фразами вже недостатньо. Потрібно опрацьовувати всі можливі запити, адже високочастотні запити — далеко не завжди є транзакційними.

    МІФ № 34: Потрібно просувати сайт тільки по НЧ і низько конкурентних запитах

    Стратегія просування тільки по низькочастотних запитах є невірною, оскільки вона не дозволить охопити всю можливу цільову аудиторію, сайт не отримуватиме трафіку.

    МІФ № 35: Локальне SEO — минуле століття

    Локальне SEO дозволяє конкурувати навіть із потужними світовими корпораціями. Статистика не бреше — 88 % власників смартфонів шукають фрази про місцеві підприємства, а більше половини респондентів шукають інформацію про регіональні послуги під час подорожей. Найчастіше ми хочемо знайти поблизу ресторани, магазини, сервісні, розважальні та фінансові точки, кабінети лікарів та фітнес-центри.

    Епілог

    Наведений вище список включає в себе не всі міфи про SEO, які виникли з роками й живуть своїм життям у мережі. Є ще багато хибних тверджень, що вводять в оману потенційних клієнтів, але перерахувати їх усі неможливо. У світі позиціонування інформація та послуги часто застарівають, що призводить до дезінформації а, отже, до дублювання напівправди, яка перетворюється в міфи.

    Багато людей хочуть спробувати свої сили в SEO-просуванні самостійно і, на жаль, часто зіштовхуються з дезінформацією, тому що ефективне позиціонування веб-сайтів означає постійне навчання, відстеження інформації та поновлення Google. Тому, якщо ви хочете досягти дійсно високих результатів, то в питанні просування варто довіряти тільки професіоналам.

    Поділитися:
    23.03.2021
    507

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: