Google Analytics 4 – як буде виглядати аналітика майбутнього?

    Google Analytics 4

    В епоху швидких і регулярних оновлень технологій і правил Google довелося знайти ефективний спосіб захистити свій найпопулярніший інструмент веб-аналітики від невідомого майбутнього і конкуренції. У Universal Analytics, яка до сьогодні була найбільш відомою, з’явився молодший брат – ресурс Google Analytics 4 (GA4), який повинен відповідати потребам всіх ринків. Які можливості інструменту і, чи вступили ми в нову еру аналітики? Про це розповідають наші фахівці.

    Зміст:

    Що таке Google Analytics 4?

    Google Аналітика 4 – це нова, але добре відома служба веб-аналітики. Відома, тому що деякі функції були доступні користувачам вже під час бета-тестування служби Web + App. Однак цього разу Google вирішив вийти з фази тестування і представити світові поліпшену аналітику.

    У новому сервісі використовуються найпопулярніші і перспективні рішення штучного інтелекту і так званих Big Data, які, як заявляє Google, будуть ще ефективніше повідомляти нам про поведінку користувача на сайті та в додатку. По суті, це найбільша перевага GA4. До сьогодні при використанні Universal Analytics у нас було два окремих сервіса – для веб-сайту і для додатка. На жаль, дані не поповнювалися по черзі, тому здебільшого шлях користувача після перемикання між пристроями або додатком переривався і створювався новий сеанс. У той час, коли у кожного з нас є кілька пристроїв і ми їх вільно використовуємо, відстеження користувача між ними здається чимось звичним, але у випадку з існуючими рішеннями Google це було не так очевидно і практично неможливо…

    Гугл Аналітика 4 змінила підхід до вимірювання цього шляху завдяки функціям крос-пристроїв і платформ, і звіти, представлені на панелі, нарешті, стали однаковими.

    Google Аналітика 4

    Гугл Аналітика 4

    GA4

    Google Analytics 4: огляд

    • Алгоритми машинного навчання, які супроводжують дані в джерелі. Штучний інтелект, розроблений Google, допоможе нам дізнатися більше. Ці алгоритми призначені для сортування користувачів за цінністю, ймовірністю конверсії і навіть для заповнення прогалин в даних, коли налаштування конфіденційності блокують їхній збір. Крім того, доступні прогнозні дані – зрозуміло, в потрібній формі.
    • Більш детальна інформація про взаємодію користувача з сайтом між пристроями. Google Аналітика 4 буде зосереджена на подіях і взаємодіях на сторінках і в додатку.
    • Поряд з правилами конфіденційності користувачів і ростом заборони файлів cookie, GA4 призначена для роботи незалежно від цих проблем за допомогою моделювання даних.

    Google Analytics 4 (GA4) – найбільші зміни:

    1. Більш легка і повна адаптація до наших потреб завдяки орієнтації на взаємодію з веб-сайтом/додатком. Іншими словами: сервіс орієнтований на події. Завдяки безлічі вбудованих змінних і доступних програмованих значень відстеження подій є основною функцією GA4. На жаль, їхня структура також змінюється, тому багатьом компаніям слід переосмислити свою реалізацію, щоб відповідати новій моделі відстеження.
    2. Акцент на шляху користувача від пошуку до купівлі, завдяки новим звітам, аналітичним даним штучного інтелекту і раніше доступним тільки в Analytics 360 – Analytics Center.
    3. Уявлення зникають, натомість ми отримуємо потоки даних, які дають змогу налаштовувати події і їхні джерела. Завдяки ним ми можемо об’єднати декілька додатків в одну службу, тоді як в UA було хорошою практикою налаштовувати окрему службу для конкретного додатка і навіть для кожного піддомена. Так ми отримуємо можливість відстежувати користувачів між ними, а відповідно – пристроями. Це особливо торкається додатків, де користувача легше переконати створити обліковий запис/підключитися до нього, використовуючи свій обліковий запис Google (Android) або iCloud.
    4. Спрощений імпорт даних через протокол вимірювань або пряма передача даних.
    5. Відстеження між доменами можливе на рівні призначеного для користувача інтерфейсу, без змін програмування.
    6. Спрощений інтерфейс, з якого зникає більшість попередньо налаштованих звітів UA.
    7. Покращена інтеграція аудиторії Google Реклами. Більш глибока прив’язка до Google Реклами з Google Analytics 4, крім іншого, означає:
    • звіти про взаємодію з YouTube (% переглядів відео);
    • велика система для створення, управління і аналізу списків користувачів;
    • спрощений аналіз, заснований на поведінці користувача: що зробив потенційний клієнт після переходу на сайт (вимір подій), на якій стадії циклу він знаходиться (аналіз даних з категорії «Життєвий цикл»), хто він (аналіз даних з категорії «Користувач»).

    Основні відмінності у підрахунку даних GA4

    1. Немає обмежень за кількістю звернень для кожної служби. Все в Google Analytics 4 засноване на події. Крім стандартних даних, що відправляються під час кожної з них:
    • заголовок сторінки;
    • URL;
    • referral;
    • розмір екрану;
    • мова.

    2. Є можливість запустити розширене вимірювання даних, завдяки якому без будь-яких змін в коді ми також можемо відстежувати:

    • scroll (активується один раз, коли користувач досягає 90% сторінки);
    • вихідні кліки;
    • пошук на сайті;
    • взаємодія з відео;
    • скачування файлів.

    Однак у подій є свої обмеження. Ми можемо відправити 25 змінних за замовчуванням або налаштувати власні (теж не більше 25).

    Події та змінні можна вибирати з готових, наприклад, для електронної комерції.

    Налаштування Google Analytics 4

    Чи можете ви самостійно встановити Google Analytics 4? Налаштування – не дуже складне завдання, але, безумовно, потребує багато часу і ресурсів. Однак час, витрачений на налаштування служби, не дорівнює часу адаптації, на яку вам також потрібно знайти час.

    Встановлення GA 4 через Google Tag Manager

    У вас вже є ідентифікатор відстеження, тому час додати тег Google Analytics 4 у ваш Диспетчер тегів Google. Для цього перейдіть до свого облікового запису GTM і створіть новий тег, вибравши «Теги», потім: «Створити» > «Конфігурація тега» > «Google Analytics: конфігурація GA4».

    Встановлення GA 4 через Google Tag Manager

    Встановлення GA 4 через Google Tag Manager - 2

    Google Analytics: конфігурація GA4

    Вставте ідентифікатор вимірювання з Google Analytics у поле ідентифікатора в Google Tag Manager. Якщо ви хочете автоматично відстежувати перегляди сторінок, залиште прапорець «Відправити перегляд сторінки після завантаження цієї конфігурації» встановленим. Виберіть Відображення сторінки як правило.

    Після додавання ідентифікатора нової аналітики в GTM нам також необхідно пов’язати її з сайтом. Для цього вибираємо «Підключені теги сайтів», додаємо ідентифікатор ресурсу і даємо йому назву.

    Налаштування цілей в Google Analytics 4

    Налаштування цілей в GA4 відрізняється від старої аналітики, оскільки цілі в інтерфейсі Google Analytics 4 вручну не створюються. Створюється потрібний тег в Google Tag Manager і передається в GA4. В інтерфейсі Гугл Аналітики 4 активується перемикач потрібної події в розділі «Всі події».

    Налаштування цілей в Google Analytics 4

    Як створити тег події в Google Tag Manager

    1. У диспетчері тегів GTM переходимо у розділ «Теги», натискаємо на «Створити».

    2. Вибираємо тип тега «Google Аналітика: подія GA 4».

    Як створити тег події в Google Tag Manager

    3. В поле «Тег конфігурації» – вказуємо тег, який ми створювали для підключення сайту до системи аналітики GA4.

    4. У полі назва «Назва події» вкажіть ту назву події, яку хочете бачити у звітах Google Analytics 4.

    5. Далі створюємо тригер на подію для сайту.

    створення тригера на подія для сайту

    6. Після збереження тега, необхідно перевірити його активацію через функцію попереднього перегляду:

    функція попереднього перегляду в GTM

    7. У вкладці Tag Assistant, у полі URL потрібно вказати домен сайту і натиснути на кнопку Connect.

    створення тега події в Google Tag Manager

    8. У новій вкладці відкриється сайт, який ми тестуємо, на якому необхідно виконати подію (налаштовану мету), для активації тега.

    Після виконання необхідної дії в Tag Assistant ви побачите виконану подію і успішну активацію тега.

    виконане подія і успішну активацію тега в Tag Assistant

    9. Після успішного спрацьовування тега необхідно зберегти зміни в GTM.

    Додатково перевірити передачу події в інтерфейсі Google Analytics 4 можна в звіті реального часу.

    перевірка надіслати інформацію про подію в Google Analytics 4 в звіті реального часу

    Важливо! Нові події, які передаються з сайту через GTM, можуть відображатися в розділі «Всі події» не відразу, а приблизно через кілька годин.

    Як вбудувати код GA4 у WordPress

    Існує два способи зробити це:

    • вручну;
    • за допомогою вашої теми.

    Почнемо з останнього.

    По-перше, перевірте, чи надається ваша тема з будь-якою інтеграцією з Google Analytics у коробці. Якщо так, то з її допомогою буде найпростіше додати Google Analytics 4 на ваш сайт WordPress.

    Наприклад, в Blocksy ви можете додати свій код Google Analytics 4 (і код UA), коли ви переходите у налаштування WordPress, а потім в Залученість відвідувачів → Загальні.

    Звідти ви можете додати як свій стандартний ідентифікатор UA, так і новий ідентифікатор GA4.

    Це буквально все, що вам потрібно зробити, щоб включити GA4. Просто опублікуйте зміни у налаштуваннях, і готово!

    В інших темах ви можете знайти ці налаштування в різних місцях.

    Важливо! еякі теми WordPress не дозволяють вам включити Google Analytics 4 у зв’язку з наявною інтеграцією з Google Analytics. Наприклад, для тем зазвичай потрібно UA-ID для інтеграції з Google Analytics. Новий ідентифікатор v4 починається з G-, і цього може бути достатньо, щоб тема не дала його дозволити (не кажучи вже про відсутність структур коду для обробки під капотом).

    Якщо ваша тема не має вбудованої інтеграції, ви можете:

    • використовувати модуль Google Analytics (просто перейдіть в офіційний каталог модулів і введіть «Google Analytics» в поле пошуку, таких речей багато) або
    • вкажіть код вручну у вихідні файли вашої теми – зазвичай в файл footer.php або через перехоплювач в functions.php (відверто кажучи, шлях плагіна простіший).

    Інтеграція WooCommerce з Google Analytics 4

    Для інтеграції рекомендуємо використовувати плагін WooCommerce Google Analytics Integration, який дає змогу з’єднати ваш магазин з обліковим записом Google Analytics для забезпечення базової електронної комерції і аналітики сайту, використовуючи відстеження електронної торгівлі для отримання цінних показників ефективності інтернет-магазину.

    Google Analytics 4 для Prestashop

    Платний модуль для Престашоп Google Analytics and Universal Analytics – GA4 створений у відповідь на проблему, з якою зіштовхуються сайти з Universal Analytics, коли файли cookie блокуються, а аналітика залишається без даних. Дозволяє вимірювати події електронної торгівлі, які не збираються наперед визначеним способом.

    Модуль автоматично реєструє більше 40 визначених подій з відповідними параметрами, які запускаються при основних взаємодіях з вашим сайтом:

    • first_visit;
    • session_start (запуск сеансу);
    • page_view (відображається сторінка);
    • view_search_results (відображаються результати);
    • scroll (користувач прокручує сторінку до кінця) тощо.

    Модуль також реєструє додаткові події електронної комерції (які можна налаштувати) без необхідності складної технічної реалізації:

    • покупка (покупка завершена);
    • begin_checkout (покупка почалася);
    • add_to_cart (товар доданий в кошик);
    • view_cart (відображається кошик);
    • view_item (продукт відображається користувачеві);
    • view_item_list (користувачеві відображається список товарів).

    Data Studio GA4

    Щоб переглядати дані в Data Studio, створіть джерело даних Google Analytics, пов’язане з ресурсом GA4, який ви налаштували для цієї мілі. Вуаля! Ви отримуєте красиві звіти, якими можна поділитися!

    Google Analytics 4 vs. Universal

    Чи можна назвати Google Analytics 4 альтернативою Universal Analytics? Google Analytics 4 пропонує набагато більше можливостей для створення звітів та аналізу вже наявних даних. Сеанси, відомі з Google Analytics, використані як відправна точка для аналізу, замінюються в GA4 даними, що відносяться до дій користувача і конкретних подій, включеними в один набір між обраними джерелами даних.

    Google Аналітика 4 дозволяє спростити аналіз переглядів екрану для мобільних додатків і переглядів сторінок для веб-сайтів, які тепер збираються в одному уніфікованому представленні. Google Analytics не давав змоги точно вимірювати перегляди сторінок з мобільних додатків, тому взаємодії в додатках на різних етапах воронки було практично неможливо аналізувати і оптимізувати.

    У Google Analytics 4 ця проблема вирішена, і вимірування продуктивності як в мобільних додатках, так і на сайтах ніколи не було таким простим.

    Google Analytics 4 може бути реалізована без будь-яких додаткових змін тегів, якщо вже використовується gtag.js або Менеджер тегів Google.

    Відмінності між Google Analytics 4 і Universal Analytics

    • Інший спосіб обробки даних

    У Google Analytics 4 метод збору, зберігання, фільтрації і створення звітів відрізняється від стандартних дій в Google Analytics. Схема збору даних дуже схожа на схему, що використана в Google Analytics для Firebase, тому аналітикам, котрі знайомі з цим способом відстеження, легше «переключитися» на Google Analytics 4. В іншому випадку налаштування Google Analytics 4 і розуміння нової панелі може зайняти багато часу.

    • Інша модель вимірювання

    У той час як Google Analytics Universal використовує сеанси для вимірювання активності, GA4 використовує події з певними параметрами як еталон. У такий спосіб вимірювання даних буде переформулювано і спрощено, якщо ми візьмемо до уваги необхідність аналізу поведінки як в мобільних додатках, так і на веб-сайтах.

    • Немає обмежень за кількістю зібраних звернень

    Це велика допомога і … економія для аналітиків, які в даний час аналізують величезні області даних (понад 10 мільйонів звернень на місяць) в рамках платної Google Analytics 360.

    • Безкоштовний експорт даних у BigQuery

    Google Analytics 4 дозволяє безкоштовно експортувати дані в BigQuery, добре відомий користувачам Google Analytics 360. Це дає змогу здійснювати ще більш точний багаторівневий аналіз даних і недоступно в безкоштовних версіях веб-сервісів. Це ще один аргумент на користь використання GA4 навіть у цілях самої інтеграції.

    Як перейти з Google Universal на Аналітика 4 і навпаки

    В Гугл Аналітік передбачена система для плавного переходу на нову послугу. Вона складається з створення окремої служби GA4 і одночасної передачі даних у нову і стару Analytics. Однак це легко доступно тільки тоді, коли у нас вже є відстеження з використанням gtag.js – і, на жаль, ця умова не буде виконана в більшості магазинів, заснованих на рішеннях SaaS. У їхньому випадку при інтеграції найчастіше використовується analytics.js. Однак треба пам’ятати, що цей плавний перехід застосовуємо тільки до базової аналітики відстеження користувачів – для розширених модулів електронної комерції знадобляться додаткові реалізації у коді веб-сайту.

    Якщо ж ви створюєте ресурс вперше, і не вкажете в додаткових параметрах “Створення ресурсу Universal Analytics” ресурс UA не буде створена і в майбутньому його створення не буде можливим.

    Як перейти з Google Universal на Аналітика 4 і навпаки

    Для кого вигідні зміни?

    Безумовно людям і компаніям, у яких є не тільки веб-сайти, а й спеціалізовані додатки для смартфонів і планшетів (кроссплатформенна функціональність, згадана раніше в статті). Звичайно, ми рекомендуємо всім скористатися новим сервісом, адже він пропонує новітні аналітичні технології Google.

    Розширений аналіз і підключення до BigQuery також будуть корисними для досвідчених фахівців. У свою чергу, інтуїтивно зрозумілий основний інтерфейс сподобається новим користувачам, які не мають досвіду в веб-аналітиці. Параметри продажів і життєвий цикл клієнта – справжнє задоволення для мультимедійних і рекламних агентств. Адже чим більше даних, тим краще!

    Чи варто впроваджувати Google Analytics 4?

    Для нових користувачів GA4 стала сервісом відстеження за замовчуванням. Якщо ви просто збираєтеся почати свій шлях з аналізу даних про ваш сайт, нова аналітика буде єдиною, яку ви зможете вибрати.

    Також Google встановив дату припинення підтримки Universal Analytics (01.07.2023), тобто з цієї дати дані цим інструментом перестануть оброблятись, а доступ до раніше отриманих даних свого ресурсу Universal Analytics буде збережено ще протягом 6 місяців. Тому ми рекомендуємо вже переходити на GA4 і в разі потреби експортувати свої історичні звіти з UA.

    Попри те, що технологія та термінологія змінилися, ваші загальні знання знадобляться. Потрібно тільки освоїтись у новому інтерфейсі, і найкращий спосіб зробити це – почати ним користуватися.

    < Попередня стаття
    Як додати сайт до Google News
    Поділитися:
    20.04.2022
    627

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: