Блог та SEO: краще вести блог на основному сайті чи окремому домені? Відповідь із погляду SEO

    блог на сайте

    Чи має Ваш блог бути на основному сайті чи на окремому домені? Це важливе рішення із наслідками для SEO. Про це і поговоримо у нашій статті.

    Багато клієнтів, які ведуть свій блог, часто запитують нас: «Що краще: вести блог, який посилається на веб-сайт компанії чи вже мати статті на своєму веб-сайті, які містять ту саму інформацію, яку ви написали б у блозі?».

     Наша відповідь: «З погляду SEO краще мати блог на вашому веб-сайті у підкаталозі».

     Однак це не означає, що немає вагомих причин для ведення блогу окремо. Наприклад, іноді простіше налаштувати блог на одній із численних платформ для ведення блогів, ніж на CMS основного сайту. Наявність окремого блогу також може дати вам більше гнучкості в темах, які ви висвітлюєте, а також у тоні і стилі написання статей. Але зверніть увагу, що це не SEO причина для того, щоб вести окремий блог. Натомість усі вони орієнтовані на бізнес.

     Отже, чому для SEO краще вести блог на основному сайті? Ось кілька причин:

     1. Він створює посилання на ваш основний сайт

    Зворотні посилання, як і раніше, мають значення, коли йдеться про ранжування сторінок у результатах пошуку, тому що посилання є одним з багатьох факторів ранжування. Якщо ви витратили якийсь час на створення посилань, ви знаєте, що це нелегкий процес. Тим не менш, контент був і залишається одним із найкращих способів залучення посилань на веб-сайт.

    Ви можете використовувати свій блог для публікації практичних посібників, інтерв’ю, оглядів експертів, тематичних досліджень та іншого докладного контенту. Цей тип контенту безперечно приваблює посилання, тому що людям подобається посилатися на високоякісний і цінний контент.

     2. Наявність вашого блогу на сайті підтримує внутрішні посилання

    Внутрішні посилання, тобто використання анкорного тексту, який посилається на внутрішні сторінки вашого сайту, можуть мати великі переваги. Тут ми повертаємося до першої причини, через яку блог повинен бути на вашому основному веб-сайті: коли ви починаєте залучати користувачів на свої повідомлення в блозі, ці повідомлення починають нарощувати авторитет або цінність. Коли ви посилаєтеся з авторитетних статей у блозі на інші сторінки вашого веб-сайту, ви ділитеся цим капіталом. По суті, ви робите інші сторінки сильнішими з точки зору SEO, а це означає, що вони можуть працювати краще в пошуку.

     Існує також додаткова перевага внутрішніх посилань із публікацій у блогах, а саме те, що ви ведете відвідувачів на шляху до конверсії. В результаті блог часто стає джерелом високого доходу, який легко відстежити за допомогою звіту користувача в Google Analytics.

     3. Збільшення можливості ранжування за більшою кількістю ключових слів

    Пости в блогах – це чудова можливість використовувати довгі та інформативні ключові слова. Допустимо, у вас є веб-сайт електронної комерції, на якому продаються навушники Bluetooth. Ви вже використовуєте ключові слова з наміром купити на своїх сторінках продуктів. Але як щодо всіх запитів та довших фраз, пов’язаних із навушниками Bluetooth, які мають намір «дізнатися», тобто люди просто шукають інформацію і, можливо, будуть готові купувати? Ось де блог на сайті може справді допомогти. Прочитавши статтю в блозі на тему: “Які Bluetooth-навушники найкращі?”, висока ймовірність того, що користувач перейде в каталог.

    Для блогу на окремому сайті також можна написати таку статтю, але ймовірність того, що читач перейде до вашого інтернет-магазину і здійснить покупку досить низька.

    4. Блог на сайті створює довіру та залученість

    блог для інтернет магазину

    Нарешті, наявність блогу як частини вашого основного веб-сайту створює довіру та залученість. Це не обов’язково перевага SEO, але воно призводить до залучення та повторних відвідувань. Ви хочете, щоб люди познайомилися з вашим веб-сайтом, його навігацією та загальним враженням від бренду. Заохочення відвідувачів повертатися до вашого блогу регулярними публікаціями підвищить довіру і, можливо, призведе до покупок або інших конверсій.

    Приймаючи рішення про включення блогу в основний веб-сайт чи окремий сайт або піддомен, пам’ятайте про ці причини.

    Успіхів!

    Поділитися:
    19.01.2022
    170

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: