Перевірка позицій сайту і, як часто змінюються позиції сайту

    проверка позиций

    Моніторинг позиції сайту – це тема, яка цікавить практично всіх власників сайтів компанії, блогів та інтернет-магазинів. Це дозволяє отримати доступ до поточної позиції сторінки в результатах пошуку Google за релевантними ключовими словами. Як перевірити стан сторінки в Google або іншій пошуковій системі? Зустрічайте кілька перевірених і дієвих способів!

    З кожним роком все більше підприємців або повністю переходять в онлайн простори, або переводять туди частину свого бізнесу. Ми можемо очікувати, що у відповідності з поточними тенденціями, встановленими ринком, онлайн-маркетинг буде рушійною силою залучення клієнтів для малих, середніх і навіть великих компаній. Це створює ситуацію, в якій все більше і більше компаній звертаються за підтримкою до маркетингових агентств. Для більшості клієнтів основним фактором успішного просування є саме перевірка позицій сайту за ключовими словами.

    Позиція в Google

    Позиція в Google – один з найважливіших аспектів, які цікавлять клієнта. Чи є сайт видимим по найважливіших ключовим словам? Знаходиться він в першій десятці або навіть в першій трійці? Як здійснювати моніторинг запитів? І що це означає, що він знаходиться в даному місці в пошуковій видачі? Розберемося в основних поняттях.

    Що таке перевірка позицій сайта і навіщо вона потрібна?

    перевірка позицій

    Позиціонування сайту – це серія маркетингових заходів, спрямованих на отримання найвищих позицій в природних результатах пошукових систем. Положення даної сторінки в результатах пошуку залежить від більш ніж 200 факторів рейтингу. Алгоритм покритий суворою секретністю Google. Фахівці з SEO постійно намагаються вгадати алгоритм, і зокрема дізнаються важливість окремих факторів. Крім того, з часом він змінюється – він поліпшується, щоб надавати користувачам кращий контент і усувати веб-сайти, які використовують несправедливі або незаконні методи для просування ресурсу у видачі. Серед факторів, що впливають на положення сторінки в Google, ми можемо виділити критерії технічного характеру, зовнішні чинники, пов’язані з утриманням сайту, а також із взаємодією користувача.

    Моніторинг запитів дозволяє оцінити ефективність багатьох дій, пов’язаних з позиціонуванням веб-сайту, наприклад, ефективність певних посилань або інших форм реклами. Крім того, він дозволяє дізнатися, за якими фразами сайт вже популярний, а для яких його ще потрібно ефективно позиціонувати. Вами може бути проведена перевірка позицій сайта в Google або Яндекс, за допомогою введення окремих ключових фраз в пошукову систему вручну, але це рішення завжди виявляється трудомістким і неефективним. Чому? Про це нижче!

    Ручна перевірка позицій сайту: недоліки

    Передбачається, що вимір положення сторінки вручну в Google часто не дає вам надійних результатів пошуку. Це пов’язано з тим, що положення сайту також визначається такими факторами, як історія пошуку. Якщо ви неодноразово здійснювали моніторинг позицій за певним ключовим словом, воно часто буде відображатися в Google вище, ніж насправді. Точно так само, як у випадку, коли ви увійшли до свого облікового запису Google.

    Деякі зміни в результатах пошуку з’являються при використанні іншого браузера, в якому ви маєте справу з іншою історією пошуку або аккаунтом Google. Ручне вимірювання позиції в Google може як і раніше показувати помилкові результати при певних налаштуваннях пошукової системи Google (кількість результатів на сторінку, місце розташування, мова і т. д.) і часу, який потрібен для перевірки, оскільки позиції Google з часом змінюються.

    Так як же це змінити і забезпечити швидку і ефективну перевірку позиції вашого сайту в Google? Все, що вам потрібно зробити, це взяти до уваги використання безкоштовних і платних програм / додатків для моніторингу стану сайту. Нижче ми звертаємо увагу на кращі з них.

    Безкоштовна перевірка позицій сайта

    перевірка позицій сайта

    Google Webmaster Tools – один з основних інструментів. Навіть, якщо у вас є платна служба перевірки позиції, завжди варто порівнювати ці результати з тим, що показує інструмент від Google. Більш того, це також допомагає дізнатися трохи більше про сам сайт і підібрати фрази, про які ми б навіть не подумали, що наш сайт високо позиціонується по них.

    Платна перевірка позиції сайту в пошукових системах

    • SEO-checker.com.ua – Український сервіс, перший продукт якого перевірка позицій семантичного ядра в пошуку Google. Тарифні плани починаються з 1$ і дозволяють просканити 1000 слів. Із переваг сервісу це не обмеженість по часу в користуванні поінтами, які нараховуються за придбання тарифу, зручні і прості порівняльні звіти, та можливість підключення до Google Search Console. Якщо SEOшите сайти в Україні, то є тариф Ukraine, який дещо вигідніший і має можливості сканувати області.
    • Serpstat.com – поширений сервіс перевірки позицій в США, країнах СНД і Європи. Вартість від 19 $ на місяць, за які користувач також отримує додатковий функціонал. Пробна версія присутня для обмеженого числа перевірок.
    • Seranking – поширений сервіс в США, СНД і Європі. Оплата здійснюється за кожну окрему перевірку. Вартість однієї перевірки від 0,001 $. Є пробна версія.
    • SerpParser.ru – дає можливість «знімати» позиції в популярних пошукових системах. Вартість – від 9,90 $. Також користувачам пропонується пільговий період – 2 тижні.
    • Rank Tracker – виключно десктопна перевірка позицій сайту в пошукових системах онлайн з англомовним інтерфейсом. Є безкоштовна версія. Вартість платної становить 62 $ за ліцензію «Professional». Важливою перевагою вважається можливість перевірки позицій з 300 пошукових систем.
    • Allpositions – досить старий, а тому перевірений сервіс. Ціна від 0,03 за 1 позицію. Знімає позиції по найпопулярніших пошукових системах в СНД – Google, Yandex, Mail.ru, Rambler, Tut.by.
    • Ahrefs – багатофункціональний сервіс, однією з функцій якого є зняття позицій. Ціна за місяць 99 $. Можливий тестовий період вартістю 7 $ за 7 днів.
    • Agency Analytics – англомовний сервіс. Представлений різними тарифами. Мінімальна ціна – 49 $ на місяць. Плюс в тому, що дозволяє інтегрувати дані з Facebook, Google AdWords, Google Analytics, Google My Business та ін.
    • Megaindex.com – багато інструментальних сервісів, завдяки яким ви також можете провести збір та аналіз ключових слів і посилальної маси.
    • Semrush – є безкоштовна перевірка на 10 запитів. Тариф 99 $ в місяць. Часто використовується для просування сайтів на Захід.
    • Topvisor – також досить популярний сервіс, яким можна здійснювати моніторинг позицій сайту. Вартість перевірки однієї позиції від 0,05. Перші 200 перевірок безкоштовні. Має додаток для мобільних телефонів, API.

    як перевірити позиції сайту

    Що може вплинути на результати позиціонування:

    1. URL, в тому числі:

    • зміна назви статті в блозі;
    • зміна назви товару;
    • видалення продукту з сайту, що еквівалентно ліквідації URL;
    • зміна адресації при створенні нової версії сторінки.

    2. Контент на сайті, в тому числі:

    • видалення тексту з підсторінки, для Google вміст на сторінці враховується не тільки за кількістю, але і за змістом;
    • заповнення ключовими словами, тобто перенасичення контенту ключовими словами, що пошукова система може розглядати, як спробу маніпулювати результатами пошуку;
    • додавання однакового контенту навколо одного і того ж ключового слова на двох різних підсторінками в межах одного сайту. У Google можуть виникнути труднощі з визначенням того, яку URL-адресу має бути присвоєно цій фразі.
    • дублікати підлеглих, однакові підсторінки, розташовані під різними URL-адресами.

    3. Оновлення алгоритму. Менші або більші зміни в алгоритмі Google, який приділяє все більше уваги якості створюваних веб-сайтів з точки зору технічної та тематичної складової. Що стосується невеликих змін в алгоритмі, сайт реагує з невеликими коливаннями, тоді як у разі великих оновлень втрачені позиції можуть відновити свій ранг через довгий час в залежності від елемента, на якому зосереджений алгоритм. Найгірше, що Google не відразу повідомляє про оновлення, якщо взагалі повідомляє. Час від часу фахівці дізнаються про оновлення, коли сторінки опускаються у видачі без видимої на те причини.

    4. Непрацюючий домен.

    Підсумок

    Якщо ви тільки починаєте роботи по своєму онлайн проекту, то краще скористатися безкоштовними сервісами для перевірки позицій або ж пільговим періодом платних додатків. Це дозволить детально вивчити їх функціонал і можливості. І в результаті порівняння та аналізу – підібрати максимально зручний для себе.

    Поділитися:
    14.05.2019
    876

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: