Що таке Direct трафік? Як збільшити прямі заходи на сайт?

    Direct трафик

    Прямий трафік (Direct трафік) – одне з джерел трафіку, яке з’являється в статистиці сайту. У Google Analytics ми будемо бачити їх як (direct) / (none). Прямі заходи означають, що користувач зайшов на веб-сайт без посередництва інших джерел, просто ввівши адресу ресурсу в браузері.

    Вважається, як директ трафік також в тому випадку, коли користувач увійде на сайт:

    • за допомогою панелі закладок;
    • за посиланням в файлі (Word, Excel, PDF-документ і т. д.);
    • за посиланням в електронному листі, прочитаному в програмі поштового клієнта (Outlook, Thunderbird, Mail і т. д.).
    • якщо ці посилання не були відмічені параметрами, що дозволяють призначати їх іншими джерелами трафіку (інформація про теги доступна в довідці Google Analytics). З цієї причини корисно включати параметри в URL-адреси всюди, де це можливо, щоб відрізняти фактичний прямий трафік від записів з розсилки або документів, що просуваються в Інтернеті.

    Звідки беруться директ заходи на сайт?

    Прямі заходи

    Чистий прямий трафік надходить від декількох категорій користувачів:

    • Користувачі, що повернулися, і які відвідали веб-сайт після попереднього відвідування, які запам’ятали URL-адресу веб-сайту чи зберегли його у вкладці.
    • Люди, які вчинили візит з адресного рядка, в пошуках конкретного продукту або бренду (наприклад, coca-cola.ua);
    • Люди, які дізналися про URL-адресу веб-сайту з офлайн рекламної кампанії (наприклад, в пресі, на радіо, телебаченні, на вулиці);
    • Користувачі, які відвідали сайт за рекомендацією інших людей;
    • Люди, які раніше відвідували веб-сайт з інших джерел, але з технічних причин (блокування файлів cookie, зміна браузера або пристрою і т. д.) не були закріплені за ними.

    Вплив direct заходів на позиції сайту

    Як збільшити прямі заходи

    Прямий трафік в значній мірі відображає силу бренду і лояльність постійних клієнтів. І це дуже важливо. Прямі заходи означають, що користувач свідомо ввів адресу вашого веб-сайту, щоб перейти на нього. По-перше, це означає, що домен йому запам’ятався (що говорить про впізнаваність бренду), а по-друге, на даному етапі він зробив вибір – він хоче піти прямо до вас і не бродить по Інтернету в пошуках інших місць зі схожими на вашу пропозиціями. Цей покупець – справжній скарб, і він, швидше за все, здійснить конверсію в вашому магазині. Direct трафік ніколи не виникає сам по собі. Це завжди результат (прямої або непрямої) попередньої маркетингової діяльності.

    Як збільшити прямі заходи?

    Ми можемо впливати на прямий трафік тільки побічно: інвестуючи в впізнаваність бренду, стимулюючи лояльність користувачів, коментарі та рекомендації (найпростіший спосіб – це хороша пропозиція, високоякісні продукти і послуги, а також обслуговування клієнтів).

    Якщо все ж потрібно виділити кілька способів впливу, то фахівці компанії «PROject SEO» рекомендують:

    1. Підвищувати впізнаваність бренду за допомогою реклами (в тому числі оффлайн, телебачення, радіо) бренду / сайту.
    2. Щоб отримати direct трафік, потрібно активно вести сторінки в соціальних мережах, мотивувати користувачів зайти на сайт, при цьому, не надаючи прямі посилання.
    3. Регулярно оновлювати інформацію на сайті. Наприклад, акції від магазинів оновлювати у вівторок, нові публікації в блог розміщувати в понеділок і середу, в четвер – розіграші.
    4. Стимулюйте відвідувачів додавати сайт в закладки. Наприклад, розмістіть на видному місці кнопку «Додати в закладки», яка буде додавати сайт в закладки браузера.
    5. Наповнюйте сайт корисним контентом. Кілька разів прочитавши на вашому сайті корисну інформацію, користувач з великою ймовірністю запам’ятає назву сайту і в майбутньому може здійснювати прямий візит з адресного рядка або додасть ресурс в закладки.
    6. Проводьте роботи із закупівлі безанкорних посилань на форумах, дошках оголошень, тематичних сайтах.

    Конверсії з прямих переходів

    Директ трафік зазвичай характеризується коефіцієнтом конверсії вище середнього. В цьому немає нічого дивного – люди, які знають сайт, часто заходять на нього з твердим наміром зробити покупку, також вони набагато менше сумніваються і рідше йдуть зі шляху покупок.

    Поняття розширеного прямого трафіку

    Щоб правильно аналізувати процеси, що відбуваються на веб-сайті, direct трафік також повинен включати відвідування користувачів, які перейшли на сторінку з пошукової системи (Google, Yahoo, Bing і т.д.) і, які використовували назву вашого бренду або веб-сайту в запиті.

    Для цього необхідно налаштувати повноцінний облік органічного трафіку в Google Analytics. А саме – в налаштуваннях представлення додати новий користувальницький фільтр. І додати реферальний трафік з пошукових систем в призначений для користувача розширений фільтр по порядку джерело, канал кампанії – referral і канал кампанії – organic.

    Поведінка таких користувачів дуже схожа на поведінку прямого трафіку. З цієї причини має сенс ставитися до них однаково. Таким чином, розширений прямий трафік складається з користувачів з наступних джерел:

    • прямі заходи;
    • платні результати пошуку за ключовими словами, що містить назву компанії або адресу її сайту;
    • звичайні (безкоштовні) результати пошуку за ключовими словами, що містить назву компанії або адресу веб-сайту.
    Поділитися:
    28.12.2020
    1826

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: