Що таке помилка 404 сторінка не знайдена (404 not found)?

    Ошибка 404

    У світі немає нічого досконалого і сайти – не виняток. Найбільш болючою темою для багатьох власників інтернет-ресурсів є часто вискакуюча помилка 404. Або, як її називають деякі, «Сторінку не знайдено». Дана сторінка здається на перший погляд нешкідливою. Насправді, якщо її неправильно оформити, можна втратити не тільки трафік, але і дорогоцінних клієнтів.

    Зміст:

    Дана сторінка найчастіше з’являється, коли відвідувач переходить на порожнє місце на сайті, не заповнене необхідним контентом. Така сторінка могла перебувати на сайті раніше, але також її могли видалити, перемістити, або скорегувати URL адресу. В даному випадку виникає проблема, коли користувач, переходячи із зовнішніх або внутрішніх посилань, бачить спливаюче вікно з написом про неіснуючу сторінку, хоча контент та інша інформація на місці. Але клієнти не потрапляють на потрібну пошукову адресу.

    Впадати у відчай не варто, такі ситуації з 404 помилкою трапляються часто. Головне – не панікувати і своєчасно використовувати свої знання для вирішення подібної неприємності.

    Що таке помилка 404 і з чим її їдять?

    Що таке помилка 404

    Error 404 not found – це системне повідомлення, яке виникає у разі переходу користувачів на неіснуючу сторінку сайту. Перед тим, як відвідати певний ресурс, браузер користувача передає запит на сервер. А він перевіряє документ на працездатність і видає системне повідомлення про результати. При справно робочій сторінці система передає невидимій людині сигнал, званий 200 ОК, якщо робота відбувається зі збоями, вискакує традиційний код помилки 404. Звідти і традиційна назва сторінки.

    Кожна цифра коду має своє власне значення. Перша четвірка може говорити або про невірно введений запит, або про те, що відповідь сервера займає надто багато часу. Число 0 говорить про синтаксичну неточність, остання четвірка чисел вказує на конкретний, вузькопрофільний тип проблеми.

    При ідеально справному сайті такої сторінки, з 404 помилкою, виникати не повинно. Але таких випадків – одиниці, оскільки зазвичай на сайтах розміщується багато інформації на різних сторінках. Своєчасно відстежувати за роботою яких часом не представляється можливим. Складність також становить і процес ручного відстеження кодів відповіді. Для цього існують спеціальні ресурси, які полегшують завдання власникам сайтів.

    Причини виникнення 404 помилки

    Для початку варто детальніше ознайомитися з можливими причинами появи 404 помилки на сайті.

    До найбільш частих з них відносять:

    • биті посилання, або помилка в початковій URL сторінки;
    • видалення документа, який ви шукаєте, з ресурсу;
    • некоректний редирект на сторінку, що змінила адресу;
    • некоректна робота самого сервера.

    Якщо на сайті спостерігається зростання кількості подібних сторінок, необхідно вжити комплексних заходів по їх усуненню і оптимізації роботи самого ресурсу.

    Оформлення сторінки 404

    Оформление страницы 404

    Якщо сторінка помилки оформлена за замовчуванням, вона стане непотрібним вантажем для сайту і марною сторінкою для відвідувача. Але якщо її грамотно оформити, можна згладити емоції відвідувачів і утримати їх увагу до сайту або інтернет-магазину. Крім іншого, грамотно оформлена сторінка зможе стати орієнтиром відвідувачеві для подальших дій на веб-ресурсі.

    В основні завдання сторінки 404 входять:

    • привернення уваги відвідувачів;
    • підказка варіантів подальших дій;
    • пояснення ситуації в лаконічній формі, гумор допускається.

    Кожному власнику сайту (веб-майстру) під силу зробити сторінку 404 не тільки корисною, а й інформативною для відвідувачів. Наприклад, якщо сторінка – представництво фірми, можна додати на неї адреса, контакти і географічні координати офісу. У випадку з інтернет-магазином актуальним рішенням буде впровадження пошукового рядка. Якщо звернутися до грамотного вебмайстру, він може налаштувати сторінку 404 таким чином, щоб вона грала роль своєрідного Лендінгу, розмістивши на ній ряд комерційно вигідних пропозицій.

    Такий хід охолодить гнів читача і приверне його увагу до потрібних деталей. З огляду на специфіку свого ресурсу можна як запропонувати клієнту цільову дію, так і розважити його, піднімаючи настрій і зберігши лояльне ставлення.

    Цікава інформація

    Серед вебмайстрів існує легенда про те, що перший веб-сервер знаходився саме в кімнаті 404. Але в ході перевірок будівлі CERN такої кімнати виявлено не було. Містика чи фальсифікація фактів – кожен сам може вирішувати, що це була за історія.

    Помилка 404 і конвертуюча сторінка

    Помилка 404 і конвертуюча сторінка

    Багато новачків на спеціалізованих порталах часто задають питання про те, як повинна виглядати реально корисна сторінка з помилкою 404. Відповідь припускає знаходження будь-якої інформації, яка буде цікава читачам. Щоб досягти такого ефекту, можна використовувати такі прийоми:

    • перехід на основну сторінку сайту;
    • повідомлення про бите розміщене посилання;
    • список найбільш популярних матеріалів або товарів для магазину;
    • форма пошуку всередині ресурсу.

    Деякі підприємливі вебмастери додають карту пошуку та сайті, яка дозволяє читачам зорієнтуватися на місці і вибрати потрібний маршрут на ресурсі, економлячи свій час і нерви.

    Офіційні поради від Google і Яндекс

    Популярні пошукові системи вирішили не залишатися осторонь від проблеми, а допомогти новачкам порадами з оформлення грамотних сторінок з 404 помилкою. Наприклад, Яндекс рекомендує відмовитися від використання графіки і віддати перевагу кольорам, які не використовувалися для оформлення інших сторінок ресурсу.

    Google, навпаки, вважає, що для психологічного комфорту відвідувачів важливо, щоб сторінка з помилкою лаконічно вписувалася в загальний стиль ресурсу. Також Google радить давати можливість користувачам брати участь в поліпшенні сервісу, наприклад, повідомляти розробникам про виникнення помилки через зазначену форму зворотного зв’язку. Також для збереження позиції в пошуку сервіс рекомендує виключити ідентифікацію роботами слів «не знайдено».

    Способи створення сторінки з помилкою 4044

    Способи створення сторінки з помилкою 404

    У випадках, коли сторінка видає адекватний код роботи, але повинна видавати помилку 404, можна підійти до вирішення питання декількома варіантами дій. Або створити сторінку самостійно, або звернутися до наступних методів.

    За допомогою .htaccess

    Налаштування помилкової сторінки проводиться через кореневий файл сайту. Необхідно створити сторінку і помістити її в нову папку, перед цим продублювавши назву в форматі .htaccess. Далі необхідно прописати в документі рядок з певною командою. За допомогою таких простих маніпуляцій можна замінити шлях браузера з пункту «не знайдено» на просто відсутню сторінку.

    За допомогою html

    За допомогою тега Refresh можна направляти клієнтів на інші сторінки сайту через певний проміжок часу. Для такої маніпуляції вписується код в HTML форматі. При зміні адреси сторінки або сервера дане рішення буде найбільш коректним. Помилка 404 перезавантажиться, і відвідувач побачить потрібну сторінку з іншим URL.

    Типові помилки реалізації 404 сторінки

    Існує ряд типових помилок, що здійснюються новачками при роботі зі сторінкою 404 помилки. Ці косяки можуть коштувати їм як трафіку, так і лояльності ставлення цільової аудиторії. До типових помилок в оформленні сторінки 404 помилки досвідчені вебмастери відносять такі дії:

    • наявність коду 200 ОК на всіх сторінках, навіть неіснуючих;
    • присутність помилки 404 тільки в декількох розділах;
    • зайва кількість видачі коду 404;
    • використання стандартного оформлення сторінки з білим фоном і типовими словами;
    • відсутність в документі посилань на інші корисні матеріали;
    • відсутність повідомлень про непрацюючу сторінку сайту, що вводить необізнаних користувачів в глухий кут;
    • на стилістиці 404 стоїть редирект 301 при відповіді сервера 200 ОК.

    Якщо сервер занадто часто видаватиме коди з помилкою або невірні команди відповідей, у ресурсу можуть виникнути проблеми з індексацією в загальних пошукових системах.

    Вплив сторінки 404 на ранжування і користувачів

    Часто зустрічаються ситуації, коли користувач в очікуванні цікавого контенту переходить на сторінку, але замість корисної інформації бачить повідомлення про некоректну роботу запитуваного адресата. Згідно зі статистикою, більшість необізнаних користувачів вважають за краще відразу закривати сторінку. Решта відвідувачів або повертаються на головну сторінку сайту. Або на попередню сторінку по пошуковому запиту всередині сервісу.

    Нетривалий інтерес до певних сторінок на сайті негативно впливає на поведінковий фактор клієнтів і їх лояльність до ресурсу. Також поведінковий фактор почав здійснювати істотний вплив на ранжування деяких інтернет майданчиків, наприклад, блоги та інтернет – магазини.

    Роботам популярних пошукових систем теж буде не до душі така велика кількість помилкових сторінок. Такий код служить для них інформацією про втрату якості роботи і контенту з боку сайту. Отже, ресурс втрачає привабливість для потенційної аудиторії. Тому вони отримують команду про зниження позиції сайту в своїй пошуковій системі.

    Способи знаходження і моніторингу 404 помилки

    Сервіс Яндекс. Веб-майстер

    На даному ресурсі потрібно зайти у вкладку «Індексування», «Сторінки в пошуку», далі перейти на підпункт «Виключені сторінки». Щоб виділити проблемні елементи дизайну такого типу можна використовувати фільтр по статусу «Помилка HTTP: 404».

    перевірка в Яндекс. Вебмайстер

    Сервіс Google Search Console

    Робота сервісу такого плану будується за таким же типом. При необхідності перевірки ресурсу на наявність 404 помилок потрібно перейти на вкладку «Покриття», після чого натиснути на «Помилки сканування». Потім клікнути на «Помилку 404», після чого система сама виконає всі необхідні операції.

    перевірка в Google Search Console

    Спеціальні сканери ресурсів

    Вивчення наявності помилкових посилань на помилкові сторінки можливе за допомогою використання платних сервісів, наприклад, Screaming Frog, а також безкоштовних аналогів. Для такої дії потрібно запустити сканування ресурсу за допомогою вищезазначених програм, а також вивчити звіти за кодами сервера і його відповідей. Таким чином, вдастся не тільки знайти помилкові сторінки 404, але і можна отримати список сторінок з розташуванням подібних посилань.

    Спеціальні сканери ресурсів

    Відстеження за допомогою Яндекс. метрикии

    Інструмент «Параметри візитів» від Яндекса дозволяє бачити переходи відвідувачів по битих посиланнях. Для цього потрібно в код лічильника додати рядок, а також внести ряд посилань на сторінку самої помилки 404.

    Відстеження сторінок за допомогою Google Analytics

    Для роботи даного сервісу в код сторінки з помилкою 404 потрібно вставити певну команду. Сервіс дозволяє дізнатися кількість не знайдених користувачів у вкладці «Поведінка», «Контент сайту», «Всі сторінки». Фільтр слід налаштовувати за назвою помилковою і неіснуючої сторінки.

    Налаштування віджетів в популярних CMS

    Якщо сайт оформлений на платформі WordPress, стандартним способом можна встановити русифікований плагін Broken Link Checker. Після процесу активації він сам видає биті адреси сторінок, для цього потрібно зайти в підкатегорію «Неправильні сторінки» в панелі інструментів. За допомогою розширення можна редагувати, видаляти, а також коригувати посилання, позначаючи їх неправильними своєчасно.

    Налаштування віджетів в популярних CMS

    Перевірка справжності 404 помилки

    Здійснити таку процедуру можна кількома популярними і надійними методами:

    • за допомогою сервісу Яндекс вебмастера і грамотного налаштування роботів, урл, дат. Після маніпуляцій дати команду на сторінці Вебмастера «Перевірити»;
    • за допомогою сторонніх інформерів, наприклад, утиліти https://httpstatus.io/. Вона дозволяє за 1 раз роботи вивчити до 100 посилань сайту. Швидкою та адекватною роботою також славляться такі утиліти, як Bertal.ru і MainSpy;
    • перевірка за допомогою плагінів, наприклад, для браузера Хром є спеціальне розширення Redirect Path.

    Щоб бути впевненим у надійності методик і даних, не варто зупинятися на одному варіанті. Тестувати рекомендується все, або одночасно, або через певний часовий проміжок. За допомогою аналізу отриманих даних можна скорегувати роботу будь-якого сайту.

    Як уникнути появи 404 помилки

    Як уникнути появи 404 помилки

    Якщо відбулося видалення великої кількості сторінок або товарів з інтернет – магазину, замість 404 коду помилки роботу прийде 410. Завдяки цьому система автоматично видалить непотрібні документи, запобігши гальмуванню роботи всього ресурсу через непотрібні файли, які займають місце на сервері. Якщо планується зміна УРЛ або платформи, можна налаштувати код помилки 301.

    Способи усунення 404 помилки

    Як говорилося вище, помилка 404 з’являється найчастіше в результаті переходу клієнтів по битих посиланнях. Щоб усунути корінь помилки, необхідно спочатку знайти її джерело. Його можна знайти за допомогою процедури краулінгу через спеціальні програми, про які писалося трохи вище. Далі посилання битих сторінок виправляються на робочі, сайт оновлюється і знову запускається в більш коректну роботу.

    Як можна побачити, власникам сервісу настійно рекомендується приділяти час на моніторинг і усунення 404 помилок. А також витратити певний час і гроші на грамотне оформлення помилковою сторінки. Відвідувачі та пошукові системи по достоїнству оцінять такий відповідальний підхід.

    Поділитися:
    24.10.2019
    2349

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: