Популярні і кращі CRM системи для бізнесу

  лучшие CRM системы для бизнеса

  Сьогодні багато підприємців починають свою діяльність з того, що відстежують нові тенденції та технології. Водночас більшість схильна автоматизувати 80% процесів, які раніше здавалися надто складними. Це дозволяє зробити правильно підібрана CRM система. Щоб правильно підібрати її, необхідно знати кілька основ і різновидів, а також варіантів платних і безкоштовних аналогів.

  Принцип роботи CRM процесів

  Основним принципом роботи більшості подібних систем є допомога підприємцю у грамотному структуруванні процесів бізнесу. Однак, грамотно користуватися системами необхідно вчитися. У своїй більшості CRM системи нагадують собою таблиці в популярній програмі. Тільки тут при натисканні на ПІБ клієнта відображається вся історія роботи компанії з ним і примітки співробітників у процесі діалогу.

  Більш просунуті системи часом самі відкривають картки клієнтів, якщо вони раніше вже зверталися в компанію. При необхідності система повідомленням на телефон буде повідомляти клієнта про нюанси роботи. Що економить час, як клієнта, так і співробітника. Крім того, автоматизація процесів роботи системи автоматизована, що зводить до мінімуму ризики виникнення помилок.

  На що в цілому здатні CRM системи

  популярні CRM

  Сучасні методи вирішення проблем управління бізнесом вимагають нестандартного підходу. Є різні типи CRM систем, водночас загальні їхні навички і запрограмовані вміння не сильно відрізняються один від одного:

  • такі системи фіксують всю детальну інформацію про клієнта в особливій картотеці;
  • легке відстеження кожного продажу і кожного етапу угод;
  • нагадування, які допомагають дисциплінувати співробітників і стимулювати їх на загальний розвиток;
  • допомога у грамотному плануванні робочого дня;
  • допомога співробітнику в формуванні зрозумілих звітів;
  • можливість швидкої підготовки за шаблонами важливих і часто використовуваних документів;
  • допомога в управлінні проектами і різними завданнями;
  • здатність інтеграції каналів компанії зі способами зв’язку з клієнтом, які він вказав сам;
  • загальна автоматизація деяких процесів бізнесу.

  Як можна побачити, за допомогою грамотно підібраної CRM системи можна легко встановити контакт з клієнтом і уникнути типових помилок у сфері малого бізнесу. Крім того, ряд систем спрощує навчання співробітників і сприяє швидкому зростанню продажів.

  Як правильно вибрати CRM систему

  У основі вибору системи повинен лежати принцип наявності в ній усіх функцій, які допоможуть в подальшій роботі. Адже немає сенсу переплачувати за наявність послуг, якими підприємець користуватися не буде – це гроші у смітник. Наприклад, якщо основа компанії – колл-центр, то логічніше вибрати систему з акцентом на дзвінки. А якщо клієнти приходять через сайт, то логічно буде інтегрувати систему CRM з сайтом, вибравши попередньо аналог з наявністю цієї функції. Дзвінки, в даному випадку, будуть тільки перевантажувати всю ситуацію.

  У іншому вибір залежить від особистих смаків самого підприємця. Також варто прислухатися до рекомендацій профільних фахівців. Зазвичай штатні співробітники радять ті програми, в яких самі добре розбираються. І до їхньої думки варто прислухатися хоча б тому, що такий підхід заощадить час на навчання решти колективу.

  Варто відразу обмовитися про те, що вивчити CRM систему на основі курсів і пробних періодів буде складно. Хоча б тому, що є у кожної з них цілий ряд нюансів та підводних каменів, які будуть розкриватися безпосередньо в ході роботи. Тому вибір варто робити, спираючись як на особисту перевагу, так і на поради досвідчених фахівців.

  Підбірка найкращих CRM систем

  Щоб підприємцю і фахівцю було легше зорієнтуватися у виборі тієї чи іншої системи, професіонали створили добірку, яка допоможе зробити початковий вибір і далі розвиватися у цій області.

  AmoCRM

  AmoCRM

  Дану систему оптимальніше всього впровадити в основний відділ продажів. Вона дозволяє аналізувати угоди на різних етапах за різними показниками. Окрім наявності простого інтерфейсу програма дозволяє провернути ряд налаштувань під конкретний бізнес. Загальна навігація настільки зрозуміла, що користувач навіть без спеціальних навичок здатний переналаштувати програму під особисті потреби. Серед основних можливостей системи можна виділити наступні:

  • здатність автоматичної фіксації заявок від клієнтів;
  • виявлення слабкостей в поточній воронці продажів;
  • допомога у веденні бази клієнтів, а також надання послуг у сфері розсилки електронних листів;
  • прогноз майбутніх угод і прибутковості від них;
  • також можна зателефонувати клієнту безпосередньо з системи, зафіксувати діалог і зробити ряд власних позначок.

  За тарифом вони починаються від 200 гривень в місяць на одну людину. А максимум системи клієнт може відчути на собі вже за 600 в місяць за одного свого співробітника.

  Бітрікс24

  Бітрікс24

  Дана система являє собою повноцінну соціальну мережу, з елементами CRM Дана система ідеальна для невеликих компаній, яким важлива комунікація співробітників і клієнтів один з одним. До іншим явних переваг системи CRM можна віднести:

  • автоматизація бізнес процесів для економії часу керівництва та співробітників;
  • контроль співробітників і їхнього виконання раніше поставлених завдань;
  • швидку побудову воронки продажів і управління нею;
  • в одній картці клієнта можна побачити всі деталі співпраці;
  • швидке формування рахунків і важливих документів;
  • дана система дозволить створити свій сайт без навичок програмування за кілька хвилин;
  • за кілька хвилин сформувати звіт по конкретній продажі або подивитися загальні показники.

  Можна спочатку завантажити безкоштовну версію і подивитися доступний мінімум для роботи. А максимальною можливістю володіє система, за яку доведеться заплатити близько 4000 грн на місяць. Водночас немає обмеження по кількості користувачів, на відміну від попередніх аналогів.

  retailCRM

  retailCRM

  Дана система більше орієнтована на торгівлю в інтернеті. Робота в режимі одиничного вікна дозволяє співробітнику робити безліч операцій в прискореному режимі, наприклад:

  • контроль товарних залишків;
  • виставлення рахунків на продаж;
  • оформлення доставки товару.

  Водночас система дозволяє виконувати всі ці дії всередині неї, не переходячи на інші вікна.

  Також дана система допоможе отримувати повідомлення прямо з соціальних мереж і, за допомогою алгоритму, перетворювати їх у замовлення. Клієнт може взаємодіяти з магазином або мережею різними каналами, система знайде його за особистими даними і допоможе менеджеру швидше зорієнтуватися в його портреті. І, отже, вибудувати більш правильну модель співпраці. Що призведе до закриття чергової оборудки.

  А за допомогою розділу аналітики можна стежити за різними показниками в різних ракурсах. Також системою передбачені особливі тригери, які допомагають менеджерам в постановці завдань і розсилок повідомлень клієнтам. За допомогою такого підходу можна істотно підвищити ефективність інтернет-магазину і менеджерів.

  Безкоштовна версія програми розрахована на 1 користувача і до 300 замовлень щомісяця. Що зручно для індивідуальних або підприємців-початківців. Платне використання програми обійдеться в 1500 в місяць, при цьому всі обмеження відразу будуть зняті.

  CRM система Мій Склад

  CRM система Мій Склад

  Дана система, як можна здогадатися, актуальна для складів і складських працівників. Така система є оптимальною для складів і торгівлі в роздріб, крім того її нерідко використовують інтернет-магазини. Зрозумілий інтерфейс програми дозволяє налаштувати його під себе, не вдаючись до дорогих послуг програмістів. Серед основних особливостей програми можна виділити:

  • контроль залишків на складі за фактом і правильно розраховувати оптові закупівлі;
  • організувати централізоване управління цінами на товари в різних точках складу;
  • відслідковувати взаємні розрахунки між постачальниками і споживачами;
  • підключати сучасні способи оплати;
  • можливість автоматизації управління невеликим виробництвами;
  • можливість швидшої роботи з цінниками / етикетками;
  • інтеграція з сервісами комунікації з основними клієнтами.

  Безкоштовно можна використовувати тариф, який розрахований на 1 юридичну особу, 1 склад, а також на 1 користувача в цілому. Платні тарифи починаються вiд 2800 в місяць без обмежень.

  Pipedrive

  Pipedrive

  Дана система націлена на ефективну роботу з лійкою продажів компанії. Завдяки можливості створення віртуального розумного помічника, майже кожен клієнт буде автоматично залучений в створену воронку продажів. Подальше управління можливе за допомогою зручного інтерфейсу.

  Також дана система полегшує контакти з клієнтом поштою і телефоном. Завдяки наявності впровадженого штучного інтелекту можна відстежувати канали та способи взаємодії з клієнтами, своєчасно виявляючи помилки в продажах. Також система дає можливість відразу у ній створювати звіти, щоб відстежити ефективність ведення бізнесу на різних етапах.

  Найдоступнішим вважається тариф 15 доларів в місяць. А найдорожчий варіант без обмежень передбачає оплату 99 доларів в місяць, що по кишені, на жаль, не кожному підприємцю і бізнесменові середньої ланки. Отже, така програма оптимальна для вже успішних корпорацій.

  InSales

  InSales

  Дана програма ідеально адаптована для роботи інтернет-магазинів, як початківців, так і таких, що вже досягли певних висот. Дана система дозволяє створити самостійно торговельний майданчик, не вдаючись до дорогих послуг фахівців. Крім цього система дає великі можливості:

  • у магазину з’явиться власний, досить сильний двигун;
  • є в наявності більше тисячі готових модулів, що дозволяють своєчасно обробляти платежі, проводити маркетингові аналізи, аналізувати умови доставки товару до адресата тощо;
  • зручні дизайни інтернет-магазину, який можна змінювати в будь-який час. Зрозумілий інтерфейс дозволяє зробити це навіть початківцю;
  • система дає можливість інтеграції платформи з 1С та місцевою телефонією, що забезпечить ще більше зручності при роботі з клієнтами в режимі телефонних переговорів.

  Згідно зі статистикою офіційних розробників, система використовується в більш, ніж 8000 магазинах всією країною і за кордоном. У результаті використання системи дозволяє підприємствам оперативно приймати і доставляти понад 1 млн. замовлень на рік. Стандартний тарифний план обходиться магазинам в 600 гривень в рік.

  GetCourse

  GetCourse

  А за допомогою даної платформи можна коректно організувати роботу онлайн шкіл і університетів. Також її використовують і приватні підприємці, наприклад, для організації вебінарів або майстер-класів. Також система дозволяє організувати продаж курсів і знань за спрощеною системою, приймаючи платежі прямо через неї. Крім цього, програма дозволяє:

  • організовувати навчання дітей і дорослих у зручній формі;
  • створювати унікальні вебінари за допомогою зовнішніх і внутрішніх інструментів;
  • організовувати своєчасну розсилку листів на електронні адреси, які учні вказали в контактних даних;
  • також програма дає можливість для створення сайтів тим, хто не володіє специфічними знаннями в програмуванні. Зазвичай підсумкові програми призначені для просування авторських курсів у мережі;
  • система дозволяє організовувати оплату курсів за різними зручними варіантами як для клієнтів, так і для підприємців;
  • також система дозволяє запускати партнерські програми та здійснювати платежі партнерам у віддаленому форматі.

  За допомогою даної системи можна організувати вигідну взаємодію з учнями, а також мотивувати їх на оплату курсів. Наприклад, вибірково відкривши безкоштовний доступ і ввівши деякі обмеження. Тариф за використання системи варіюється від 1500 на місяць до 68000 в залежності від використовуваних послуг і рівня викладання. Також вартість залежить від кількості учнів.

  YCLIENTS

  YCLIENTS

  Дана ЦРМ підійде ідеально для тих людей, які працюють в сфері взаємного надання послуг у різній області. Платформа здатна полегшити життя як салонам краси, так і школам й дитячим садкам. Система дає ряд великих можливостей для клієнтів, наприклад:

  • встановлення зручного віджету онлайн запису в електронну чергу для кожного виду сфери послуг;
  • в системі є електронний журнал, що дозволяє вести облік зайнятості фахівців і кабінетів аж до годин;
  • система допомагає збору інформації про клієнтів, а також здатна грамотно організувати розсилання інформаційних та комерційних листів;
  • грамотно організувати складання звітів про залишки на складі і про кількість використаного матеріалу;
  • використовувати програми лояльності і різні бонуси як для нових, так і для постійних клієнтів компанії.

  Базовий тариф за вартістю починається з 220 грн/міс. Чим дорожчим буде тариф, тим менше обмеження буде введено на кількість співробітників і в ряд загальної схеми роботи.

  Creatio

  Creatio

  Ще одна комплексна ЦРМ, яка призначена для роботи з продажами і всім, що має відношення до торгівлі. Завдяки набору вбудованих інструментів навіть недосвідчені фахівці можуть грамотно організувати роботу, як з короткостроковими угодами, так і з великими проектами. За допомогою зрозумілих інструментів можна побудувати цілий майданчик для взаємодії з аудиторією. Водночас вона буде зручною як для них, так і для співробітників. Що значним чином покращує процес взаємодії клієнта і компанії. Крім цього система дозволяє спростити і автоматизувати роботу контактних центрів, що підвищує продуктивність фірми в даній області. Крім перерахованих переваг платформа ЦРМ дає наступні бонуси:

  • допомагає в створенні більш повного портрета ідеального клієнта і його проблеми;
  • дає можливість об’єднати на одній платформі всі канали продажів і зв’язку;
  • допомога у виявленні потреб лідів і їхнього закриття;
  • організовує зручну роботу зі зворотним зв’язком;
  • дозволяє здійснювати аналітику роботи компанії в режимі реального часу.

  Також до переваг платформи відноситься розумне складання цінового плану використання. Клієнт не платить фіксовану вартість. Вона розраховується індивідуально за допомогою врахування потреб компанії, кількості клієнтів, обороту продажів і ряду інших чинників Тобто підприємець платить не фіксовану суму, а за фактом використання.

  EnvyCRM

  EnvyCRM

  Особливістю даної ЦРМ є те, що вона спрямована на збільшення продажів і здатна працювати навіть з ненавченими фахівцями. На думку розробників, в ній реалізований цілий спектр «унікальних» функцій, наприклад:

  • кнопкова автоматизація управління угодами;
  • можливість обліку часу покупця відповідно до його часовому поясу, що актуально для міжнародних компаній;
  • можливість автоматичного завантаження завдань та інформації по кожному клієнту;
  • інтеграція з іншими способами зв’язку з клієнтом;
  • об’єднання системи з 1С і іншими популярними сервісами;
  • налаштування і корекція поточної воронки продажів у реальному часі.

  Оплата відбувається за кожного співробітника відразу за термін 3 місяці, ціна питання – 300 гривень.

  МегаПлан

  МегаПлан

  Дана система вважається універсальною і підійде як відділу продажів. так і іншим підрозділам підприємств різного сегмента. Програму можна налаштувати таким чином, щоб вона сама зв’язалася з клієнтом при необхідності, наприклад, коли замовлення буде готове. Така функція дуже зручна для служб доставок. Також платформа аналізує роботу інших відділів, формує звіти в декілька кліків і в загальному, робить роботу компанії більш простою і прозорою. Крім перерахованих переваг Мегаплан дає ще більш широкий спектр можливостей, а саме:

  • більш коректна робота з поточною лійкою продажів;
  • автоматизована програма з виставлення рахунків на оплату;
  • управління раніше поставленими цілями;
  • грамотне ведення витрат / доходів;
  • формування простих звітів для наочної аналітики ефективності компанії;
  • робота з системою з будь-якого місця зі стабільним інтернетом.

  Ще одна особливість ЦРМ полягає у різних тарифах. Для різних сфер передбачені свої варіанти. Загальна різниця в щомісячному тарифі варіюється від 300 до 350 гривень на місяць.

  Zoho

  Zoho

  Незважаючи на те, що дана система є повністю англомовною, вона заслуговує на увагу. Крім основної функції, яка полягає в збільшенні обсягу продажів компанії, система дає такі переваги:

  • коректне управління розсилками і поточними операціями на різних етапах;
  • можливість автоматизації рутини і вивільнення часу для більш істотних справ;
  • автоматизація бази даних клієнтів з внесенням інформації про них по різних каналах;
  • коректна інтеграція з провідними соціальними мережами і збільшення продажів з них;
  • своєчасна організація комерційних та інформаційних розсилок.

  Що стосується ціни питання, то вона варіюється з 12 до 100 доларів на місяць. Ціна розраховується виходячи з 1 користувача, за умови оплати мінімум 1 року користування. Розробники пішли за стандартною схемою: чим вищий тариф, тим більше переваг.

  Як можна побачити, використання ЦРМ системи, яка підібрана під специфіку бізнесу, здатна значно збільшити ефективність як компанії, так і індивідуального підприємця за досить короткий термін.

  Поділитися:
  07.06.2021
  515

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: